Golemo
Maj
Dodano: Niedziela, 25 lipca 2021 12:34

Największa góralska kapela w hołdzie Janowi Pawłowi II (galeria)

Na błoniach w Rąbie Wyżnej zorganizowany został koncert niezwykłej kapeli - Małej Armii Janosika.

Dodano: Wtorek, 11 maja 2021 09:06

Wytańczyła złoto i poleci na Florydę

Roksana Majda, uczennica klasy I LO (liceum o profilu medyczno-ratowniczym) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zdobyła złoty medal 4 MISTRZOSTW POLSKI CHEERLEADERS - Kielce 2021.

Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 09:23

Zaszczep się w majówkę - dzień drugi

Drugi dzień - tak jak pierwszy - zamknięty został liczbą 1200. To tyle osób wczoraj - w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" - przyjęło na krakowskim Rynku jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Łącznie z sobotą zaszczepionych zostało zatem już 2400 osób.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 15:00

Majówka w Pieninach (galeria)

Pomimo wciąż trwającego lockdownu i wiążącego się z nim zakazu wynajmowania kwater i pokoi hotelowych, wielu turystów postanowiło spędzić długi majowy weekend w górach. Także Pieniny przeżywają od wczoraj prawdziwe oblężenie.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 13:02

Turyści oblegają górskie szlaki (galeria)

Mimo, że w Zakopanem praktycznie nie da się zjeść obiadu w lokalu gastronomicznym, a tym bardziej legalnie wynająć noclegu, to w mieście są tłumy, zaś górskie szlaki pełne turystów.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 12:58

Zaszczep się w majówkę - dzień pierwszy

Dla siebie... Dla bliskich... Bo tak trzeba... Bo wakacje... Bo szczepionka to bezpieczeństwo... Taka jest motywacja osób, które dziś zaszczepiły się na krakowskim Rynku. A było ich pierwszego dnia dokładnie 1200!

Dodano: Sobota, 1 maja 2021 10:00

10 wycieczek na majowy weekend na Podhalu (relacje filmowe)

- Weekend majowy 2021 nadszedł. I to jest naprawdę dobra wiadomość, bo po pierwsze pogoda nie będzie wcale taka najgorsza, a po drugie tych kilka dni wolnego pozwoli wielu odetchnąć - od sami wiecie czego.. - zachęcają członkowie ekipy "Otwórz oczy, patrz", którzy dla portalu podhale24.pl przygotowali propozycje majówkowych wypraw.

Dodano: Czwartek, 29 kwietnia 2021 20:00

Zaszczep się na krakowskim Rynku

Co planujesz na majówkę? Spacer, dobry film, a może obiad z rodziną? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już 
-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie na Rynku Głównym w Krakowie.

Dodano: Środa, 20 stycznia 2021 21:32

„Maraton po życie”


Arkadiusz Lindner wraz ze swoim Team’em planowali podczas Rajdu Dakar promować zbiórkę pieniędzy na leczenie Mai Kwiatkowskiej, chorej na SMA. Niestety stan zdrowia zawodnika pokrzyżował jego plany i zmusił do pozostania w kraju.

Dodano: Wtorek, 18 sierpnia 2020 11:10

"Emocji moc" - musical w wykonaniu młodziutkich artystów (zdjęcia)

W ramach cyklu Kultura na Bani, tym razem zaprezentowany został musical "Emocji moc", na który składają się przede wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej.

Dodano: Poniedziałek, 4 maja 2020 08:36

Parada pojazdów zabytkowych ulicami Zakopanego z okazji święta 3 Maja (zdjęcia)

W niedzielę przed południem mieszkańcy Zakopanego mogli na ulicach miasta spotkać zabytkowe samochody. Było ich kilkanaście - w tym kilka wojskowych.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:32

Posłanka interweniuje u Prezydenta Krakowa

Z powodu epidemii koronawirusa Kraków znacząco ograniczył kursowanie autobusów i tramwajów. Co jednak z tymi, którzy wciąż muszą dojeżdżać do pracy? Mają spory problem. “Rozumiem potrzebę szukania oszczędności, ale nie możemy przerzucać ich na mieszkańców. Wielu z nich nie ma teraz jak dojechać do pracy” - mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek z Lewicy Razem.

Dodano: Środa, 5 lutego 2020 09:00

Czy warto posiadać sejf? (art. sponsorowany)

Dawniej posiadanie sejfu domowego kojarzyło się nam jako coś przeznaczonego jedynie dla najbogatszych ludzi. Sejf w wyobrażeniu większości z nas służył bardzo zamożnym osobom do przechowywania drogocennych rzeczy, takich jak biżuteria czy papiery wartościowe. Jest to jednak dość wypaczony obraz, który nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Dodano: Wtorek, 14 maja 2019 09:44

Śnieg w połowie maja - tego dawno nie było, nawet na Podhalu (zdjęcia)

Na Podhale wróciła zima. W nocy i nad ranem spadło kilka centymetrów białego puchu. Choć w kalendarzu mamy maj, to za oknami... styczeń.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2019 19:12

Majówka na strzelnicy

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i dnia Flagi Narodowej, Zarząd Powiatowy LOK w Nowym Sączu zorganizował otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i kulowej. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Dodano: Piątek, 3 maja 2019 19:18

3 Maja w Krakowie

W całej Polsce świętowano dziś rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Także w stolicy Małopolski odbyły się uroczystości patriotyczne, w których wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa oraz strony rządowej.

Dodano: Środa, 1 maja 2019 12:00

Morze flag i majowa jutrzenka w Krakowie

Piknik rodzinny #EUROPEJSKAmałoPOLSKA na Błoniach i uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja – to propozycje na radosne spędzenie majówki w Krakowie. Do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 
15-lecia Polski w Unii Europejskiej oraz 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprasza wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Dodano: Niedziela, 7 kwietnia 2019 16:00

Misterium w Oświęcimiu

"Misterium Męki Pańskiej" w Oświęcimiu 5 Kwietnia które opowiada tragiczną historię katolickiego syna Boga Jezusa Chrystusa.

Dodano: Wtorek, 8 stycznia 2019 22:30

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekaże na aukcje WOŚP szopkę krakowską autorstwa Marzeny Krawczyk.

Tradycyjna krakowska szopka autorstwa Marzeny Krawczyk, wykończona materiałami przywiezionymi z podróży na Mauritius – to przedmiot, który w tym roku przekazał prezydent Jacek Majchrowski na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodano: Środa, 21 listopada 2018 15:00

Prezydent Jacek Majchrowski złożył ślubowanie

Prezydent Jacek Majchrowski złożył ślubowanie podczas pierwszej sesji Rady Miasta Krakowa VIII kadencji. Zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Krakowa odbyło się w środę, 21 listopada, w samo południe w sali obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych. Sesję prowadziła radna Teodozja Maliszewska.

Dodano: Poniedziałek, 17 września 2018 11:00

Co kryją obrazy Oleksandry Krupskiej i Aleksandra Majerskiego?

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza 21 września 2018 r. w piątek na godz. 17.00 do Dworu Marsów przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej na podwójny wernisaż wystaw Oleksandry Krupskiej pt. „Akwarelowy Świat” oraz znanego w limanowskich kręgach artystycznych Aleksandra Majerskiego, który zaprezentuje wystawę pod nazwą „Malarskie Rysunkowe Impresje…”.

Dodano: Sobota, 15 września 2018 22:13

Krakowianie pojadą 86 nowoczesnymi Mercedesami

Kilka tygodni przed terminem dostaw mieszkańcy Krakowa otrzymają 86 autobusów Mercedes-Benz Citaro o długości 12 metrów. Z myślą o wygodzie mieszkańców oraz w trosce o środowisko udało się przyspieszyć realizację dwóch kontraktów podpisanych w lutym i marcu 2018 roku z firmą EvoBus Polska Sp. z o.o.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 13:00

Powstanie Centrum Literatury i Języka „Planeta Lem”

W Krakowie powstanie pierwsze w Polsce centrum poświęcone literaturze i językowi. Budowę Centrum Literatury i Języka „Planeta Lem” w dawnym Składzie Solnym na Zabłociu ogłosiło Miasto Kraków podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek, 6 września.

Dodano: Czwartek, 31 maja 2018 18:29

Jubileuszowa Majówka w Dzianiszu (zdjęcia)

W Dzianiszu już po raz dwudziesty odbyła się Majówka, która rozpoczęła się tradycyjnym nabożeństwem przy przydrożnej kapliczce. Następnie uczestnicy wozami przejechali do Borek, gdzie znajduje się scena plenerowa.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 17:07

Jacek Majchrowski chce być prezydentem Krakowa po raz piąty

Na konferencji prasowej prezydent Jacek Majchrowski poinformował, że po ogłoszeniu przez premiera wyborów samorządowych, zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Krakowa. "Przed podjęciem decyzji o kandydowaniu przeglądnąłem mój program wyborczy. Oceniam jego realizację – wbrew nieżyczliwym głosom – bardzo wysoko, bo na ponad 90 proc."- powiedział.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 13:11

Czy Prezydent Jacek Majchrowski nie będzie kandydował na kolejną kadencje?

Dzisiaj o godzinie 14.00 odbędzie się konferencja prasowa Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego na której poinformuje czy zamierza kandydować na kolejną kadencję.

Dodano: Środa, 9 maja 2018 06:51

Bawili się i łamali prawo w długi weekend

Aż kilkunastu użytkowników dróg z powiatu oświęcimskiego jadących po wypiciu alkoholu zatrzymali stróże prawa znad Soły w długi majowy weekend.

Dodano: Wtorek, 8 maja 2018 11:50

III Majówka w Sercu Podhala (zdjęcia)

Długi weekend w gminie Szaflary zakończył się wspólną zabawą na III Majówce w Sercu Podhala. Głównym punktem programu była próba pobicia rekordu Polski w lepieniu pierogów na czas w parach.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 18:00

Majówka w skansenie i Miasteczku Galicyjskim

Zapraszamy od 1 do 6 maja do skansenu i Miasteczka Galicyjskiego na rozpoczęcie sezonu turystycznego oraz majówkowe spotkanie z kulturą ludową.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 12:00

Majówka w Rabce

Cały majowy weekend od 1 do 6 maja w Rabce Zdroju czeka na mieszkańców i turystów wiele atrakcji.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 20:00

III Majówka w Sercu Podhala

Wójt Gminy Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach serdecznie zapraszają na III Majówkę w Sercu Podhala, która odbędzie się w sobotę 5 maja na Błoniach Szaflarzańskich (plac pod pomnikiem Św. Andrzeja Apostoła).

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 16:00

Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła

5 maja w rabczańskiej Galerii Pod Aniołem odbędzie się wernisaż wystawy pt. Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 15:32

Rodzinny Piknik na Jaworzynie

W dniach 1-5 maja odbędzie się Rodzinny Piknik na Jaworzynie. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Szczegółowy program prezentujemy na plakacie.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 15:00

Majówka w Szczawnicy

W długi majowy weekend w Szczawnicy czeka nas moc atrakcji.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 08:25

Wielka Majówka z okazji 225-lecia uzdrowiska Krynica-Zdrój

W dniach 4-5 maja odbędzie się Wielka Majówka z okazji 225-lecia uzdrowiska Krynica-Zdrój. W programie koncerty znanych artystów. Wstęp wolny.

Dodano: Piątek, 4 maja 2018 12:01

Kraków uczcił 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Już po raz 24. ulicami miasta przejechał „Tramwaj patriotyczny”. Mieszkańcy i turyści mogli w nim posłuchać i zaśpiewać polskie historyczne i patriotyczne utwory. Na chętnych, by włączyć się do wspólnego śpiewania, czekały śpiewniki. Tramwaj kursował w ramach 32. edycji projektu „Młodzież pamięta”, realizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana.

Dodano: Czwartek, 3 maja 2018 18:30

Dniu radości, dniu wesela! Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Krakowie (zdjęcia)

„Dniu radości, dniu wesela! Jak szeroki polski kraj, niechaj okrzyk w niebo strzela Vivat! Vivat! Trzeci Maj!” – tak o niezwykle ważnym dla narodu polskiego dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1971 r. pisał polski poeta i legionista Józef Relidzyński. Dziś pełni dumy i radości wspominamy tamte wydarzenia. Czas jest tym bardziej szczególny, że to właśnie w 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Dodano: Czwartek, 3 maja 2018 16:00

Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

W ramach majówki do rabczańskiego amfiteatru zjadą się najpiękniejsze zabytkowe pojazdy uczestniczące w kolejnej edycji Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Dodano: Czwartek, 3 maja 2018 14:00

XXXVIII Święto Bacowskie na Tarasówce

Nasi Ostomili !
Piykniy pytomy przyjedźie na Tarasówke w dniu Świynta 3-go Maja na godzine drugom po połedniu koniecnie z pasterskim śpiywaniem. Radzi my Wos widzieć i słyseć na uroczystościak „wieśniane zwyki pasterskie”. Po wspólnyk modlitwach poświyncenie hol, pól i baców. Bedziy i pocynstunek na sałasie. Cekomy.

Dodano: Czwartek, 3 maja 2018 13:49

Majówka w Gorącym Potoku

Majówka tuż tuż... a w tym roku wyjątkowo długa! Kto spędzi ją na Gorącym Potoku na pewno będzie zadowolony i nabierze sił na kolejne miesiące

Dodano: Czwartek, 3 maja 2018 08:23

Święto Konstytucji 3 Maja w Krynicy-Zdroju

3 maja odbędą się uroczyste obchody w Krynicy-Zdroju z okazji 100 lat niepodległości Polski. Na plakacie prezentujemy szczegółowy program.

Dodano: Środa, 2 maja 2018 15:40

Różne wymiary 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FETIVAL

Muzyczna i medyczna majówka na Pogórzu już 5 maja w tuchowskim amfiteatrze i na terenach przyległych. Zanim na festiwalowej scenie z akustycznym projektem pojawi się gwiazda wieczoru Marek Piekarczyk zagrają tu także zespoły Atria, Uwaga na Jeże i Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Nie zabraknie promocji zdrowia w wykonaniu specjalistów Centrum Zdrowia Tuchów.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 18:00

Pienińska Majówka

1 maja w Amfiteatrze „Pod Wierzbą” w ramach Pienińskiej Majówki odbędzie się Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 16:00

Cała Góra Barwinków w Rabce

1 maja w amfiteatrze przy ul. Chopina 17 w Rabce-Zdroju energetyczny mix muzyki zapewni zespół Cała Góra Barwinków.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 13:18

400 flag na święto 2 maja (zdjęcia)

400 biało-czerwonych flag rozdał dziś na nowosądeckim rynku wojewoda małopolski Piotr Ćwik. W akcję włączył się starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 09:45

Bezpieczna majówka – porady jak nie paść ofiarą przestępstwa

Podróżując samochodem wybierzmy odpowiednie miejsce do parkowania. Lepiej unikać nieuczęszczanych i nieoświetlonych parkingów, a opuszczając pojazd nie pozostawiać w miejscach widocznych żadnych wartościowych rzeczy, typu: bagaż, torebka, laptop, telefon komórkowy czy panel radioodtwarzacza. Takie rzeczy najlepiej zabrać ze sobą, a jeżeli nie jest to możliwe, najlepiej je schować, np. do bagażnika. Często zdarza się też, że skradziony w wyniku rozbicia szyby przedmiot, stanowi o wiele mniejszą wartość lub nawet jest bezwartościowy w porównaniu do wartości rozbitej szyby.

Dodano: Niedziela, 29 kwietnia 2018 19:33

Rozpoczęcie majówki „ na góralską nutę” (zdjęcia)

Sobota 28 kwietnia była pierwszym dniem Pienińskiej Majówki w Krościenku. Był to również dzień, w którym upamiętniono Jana Kacwina z Krościenka – pienińskiego górala z krwi i kości, muzyka i tancerza regionalnego - w rocznicę jego śmierci.

Dodano: Niedziela, 29 kwietnia 2018 16:00

Majówka z animacjami

SZCZAWNICA. Majówka, czas zabawy, dlatego w Jazz Bar będzie wesoło i kolorowo pod okiem profesjonalnej animatorki.

Dodano: Niedziela, 29 kwietnia 2018 14:59

Zakopiańskie targi staroci (zdjęcia)

Wiosenne targi staroci w Zakopanem to już tradycja. Każdego roku w weekend majowy okolica Placu Niepodległości zamienia się w raj dla miłośników antyków, starych książek czy najróżniejszych bibelotów.

Dodano: Piątek, 27 kwietnia 2018 20:10

Łączy nas biało-czerwona. Program obchodów Święta flagi rzeczypospolitej polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja

Jak co roku, Polacy dumnie świętować będą rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 r. – jedno z ważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach historii naszego kraju, ale również Europy i świata! 2 maja obchodzić zaś będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji wojewoda małopolski Piotr Ćwik serdecznie zaprasza Małopolan do uczestnictwa w uroczystościach organizowanych w Krakowie.

Dodano: Piątek, 27 kwietnia 2018 17:47

Peleton przemknie przed małopolskie szosy

W długi majowy weekend lepiej zostawić samochody w domu. Drogami województwa przejedzie peleton Wyścigu Kurierów.

Dodano: Piątek, 27 kwietnia 2018 12:10

Wymiana płyt monolitycznych pod estakadą Jacka Kaczmarskiego

Od soboty, 28 kwietnia rozpocznie się awaryjna wymiana płyt pod torowiskiem na skrzyżowaniu ulic: Klimeckiego, Kuklińskiego, Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej. W związku z prowadzonymi pracami zmieni się organizacja ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu. Do 5 maja, ruch tramwajów pomiędzy Rondem Grzegórzeckim, a skrzyżowaniem ulic: Saskiej i Lipskiej będzie wstrzymany. Linie 9, 20, 50, 720 i 750 pojadą objazdami, dzięki czemu ominą modernizowany odcinek jezdni.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 16:37

Małopolscy radni nie chcą jawności majątków urzędników

Radni sejmiku województwa przyjęli apel w sprawie projektu ustawy o jawności życia publicznego.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 22:29

Życzenia świąteczne od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidera i metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego (zdjęcia)

Niedziela upłynęła pod znakiem życzeń i kolędowania. W południe na scenie targów bożonarodzeniowych Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z Przewodniczącym RM złożyli życzenia i podzielili się opłatkiem z mieszkańcami i turystami.

Dodano: Sobota, 25 listopada 2017 23:24

Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie (zdjęcia)

W sobotę na Rynku Głównym oficjalnie rozpoczęły się tradycyjne Targi Bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Dodano: Sobota, 11 listopada 2017 22:12

Krakowska "Lekcja śpiewania" w Dniu Niepodległości (zdjęcia)

11 listopada na Rynku Głównym zabrzmiały najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach 66. lekcji śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”.

Dodano: Wtorek, 19 września 2017 08:25

Dariusz Nowak został doradcą prezydenta Jacka Majchrowskiego

Dariusz Nowak, były rzecznik małopolskiej policji oraz rzecznik krakowskiego oddziału Najwyższej Izby Kontroli, został doradcą prezydenta Jacka Majchrowskiego. Zajmie się kwestią bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego.

Dodano: Piątek, 4 sierpnia 2017 19:34

Tour de Pologne rozstrzygnięty. Dylan Teuns zwycięzcą, Rafał Majka drugi

Kolarze biorący udział w 74. Tour de Pologne dojechali do mety w Bukowinie Tatrzańskiej. Siódmy, ostatni etap, zakończył się na rondzie na Klinie.

Dodano: Czwartek, 3 sierpnia 2017 20:20

Majka awansował. Nowym liderem został Dylan Teuns (zdjęcia)

Pięć górskich premii, kilka podjazdów, dramat Petera Sagana, któremu „odcięło prąd” i stracił koszulkę lidera. Kapitalny atak Australijczyka Jacka Haiga (Orica – Scott) zakończony zwycięstwem szóstego etapu Tour de Pologne. Rafał Majka wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci do nowego lidera Dylana Teunsa sześć sekund.

Dodano: Wtorek, 25 lipca 2017 00:11

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) wystartuje w 74. Tour de Pologne UCI World Tour

Polski kolarz wygrał nasz narodowy wyścig w 2014 roku. Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia Bukowinie Tatrzańskiej.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 12:30

W tę sobotę możesz załatwić swoją sprawę w Urzędzie

W najbliższą sobotę, 13 maja, Małopolski Urząd Wojewódzki będzie otwarty w godzinach od 7:30 do 15:30. Oddziały paszportowe również będą czynne w standardowych godzinach.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 16:20

9 maja 2017 r. rozpocznie się frezowanie warstwy wiążącej nawierzchni za zakopiance od Lubnia do Krzeczowa

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, we wtorek 9 maja 2017 r. rozpocznie się frezowanie warstwy wiążącej nawierzchni, na odcinku 5,5 km dk 7 (zakopianki ) od Lubnia do Krzeczowa. Pomiędzy 9 i 11 maja 2017 r. nawierzchnia będzie frezowana od ok. 8.00 do zmierzchu.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2017 21:17

Podsumowanie 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL – będzie dogrywka (zdjęcia)

Burza i obfite opady deszczu spowodowały przełożenie części koncertowej 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2017. Koncert Kasi Kowalskiej odbędzie się 14 maja w tuchowskim amfiteatrze o godz. 20-ej. O terminie koncertu MC Silka będziemy informować. Jednak zanim rozpoczęła się nawałnica festiwalowe stoiska odwiedziło wielu gości.

Dodano: Środa, 3 maja 2017 14:48

W Nowym Sączu uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk wziął dziś udział w sądeckich obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Radę Powiatu reprezentował jej wiceprzewodniczący Jan Gomółka.

Dodano: Środa, 3 maja 2017 13:07

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Zakopanem (zdjęcia)

Na Placu Niepodległości odbyły się zakopiańskie obchody święta Trzeciego Maja. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, oraz reprezentacje służb i organizacji działających na terenie miasta. Podobnie jak w ubiegłych latach udział w obchodach wziął również Związek Podhalan, który zorganizował składającą się z 60 jeźdźców banderię konną.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2017 21:26

Majówka z Wikingami i Słowianami (zdjęcia)

Do środy na nowotarskim lotnisku w ośrodku Rancho-LOT trwać będzie piknik historyczny przygotowany przez Stowarzyszenie Historyczne Horda Włóczni i Młota.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 12:31

Folkowe ognisko przy Promechatce

Sobota była pierwszym dniem długiego majowego weekendu. Wieczorem w Szczawnicy królowała muzyka folkowa.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 17:10

Wiwat MAJ! Dzień Flagi i Święto Narodowe 3 Maja

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Z tej okazji wojewoda małopolski Józef Pilch oraz wicewojewodowie będą rozdawać polskie flagi. Wojewoda Józef Pilch zaprasza do budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ulicy Basztowej 22 i w jego okolice w piątek 28 kwietnia około godziny 11.00.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 14:09

Coraz większy ruch na zakopiance. Turyści jadą na Podhale na długi weekend majowy

Na zakopiance jest coraz tłoczniej, a w takich miejscach jak Skomielna Biała czy Klikuszowa napotkać można już na korki na nitce w kierunku Zakopanego.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 14:47

Kopiec Kościuszki na majówkę

Najpiękniejsza panorama Krakowa i Małopolski, ciekawe wystawy i wyjątkowa lekcja historii – w długi majowy weekend warto odwiedzić Kopiec Kościuszki. Od 1 maja Kopiec można zwiedzać od godz. 9:00 aż do zmroku, a wystawy są czynne od 9:30 do 19:00.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 15:44

Impulsem na weekend majowy do Zakopanego

Z myślą o turystach wyjeżdżających w weekend majowy na Podhale, 29 kwietnia oraz 3 maja Koleje Małopolskie uruchomią dodatkowe pociągi przyspieszone na trasie Kraków Główny – Zakopane. Bilety w atrakcyjnie cenie można kupić już dziś za pośrednictwem aplikacji iMKA, karty MKA oraz systemu e-podróżnik.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 12:25

Weekend majowy w Krakowie - będą utrudnienia w ruchu

Na długi weekend majowy zaplanowano remonty al. Słowackiego, ulic Dietla i Conrada oraz torowiska na skrzyżowaniu Wielickiej i Nowosądeckiej.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 19:53

Zabawa w czystej postaci!

Czekasz na coś optymistycznego? Pragniesz tego, jak czystego powietrza? I pewnie chcesz to mieć bardzo, bardzo szybko? To bądź gotów, bo szósta edycja 3maj się Festival startuje już 6 maja.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 13:27

Majówka z gwiazdą disco polo w Szaflarach

Zespół Łobuzy znany z hitu "Ona czuje we mnie piniądz" będzie główną gwiazdą II Majówki w Sercu Podhala, która odbędzie się 30 kwietnia w Szaflarach na Błoniach Szaflarzańskich (plac pod pomnikiem Św. Andrzeja Apostoła).

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 09:32

Konkurs na „Nopiykniyjsy Orawski Moj”

Po raz kolejny rusza tradycyjny konkurs, w którym o miano najpiękniejszego będą rywalizować orawskie moje postawione w gminie Jabłonka. Termin zgłoszeń upływa 28 kwietnia.

Dodano: Wtorek, 11 kwietnia 2017 19:35

Kasia Kowalska na 3 MAJ SIĘ Festival

Ikona polskiego popu i rocka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych artystek. Autorka kompozycji z czołówek list przebojów. Jej pełnego przebojów, magii i niesamowitej energii koncertu „The Best Of” będą mogli wysłuchać wszyscy, którzy w sobotę 8 maja odwiedzą tuchowski rynek. Kasia Kowalska będzie gwiazdą tegorocznego 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 21:23

Samorządowcy z całego kraju spotkają się w Krakowie

Już pod koniec maja w Krakowie odbędzie się Krajowy Kongres Sekretarzy. Wydarzenie zgromadzi urzędników samorządowych stanowiących trzon kierownictwa urzędów i odpowiadających za ich prawidłowe funkcjonowanie. Goście Kongresu będą rozmawiać o funkcjonowaniu samorządów między innymi w kontekście wykorzystywania nowoczesnych technologii w relacjach z obywatelem oraz zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Dodano: Niedziela, 19 marca 2017 12:32

Koncert Alicji Majewskiej (zdjęcia)

W krakowskim kinie Kijów, Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, zagrała swój koncert promujący najnowszą płytę – „Wszystko może się stać”.

Dodano: Sobota, 18 marca 2017 19:38

Krakowskie święto innowacji – MFI 2017!

15-21 maja 2017 roku odbędzie się siódma edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Ten największy w kraju festiwal innowacji to tydzień spotkań zarówno z kreatorami nowoczesnych rozwiązań, jak i instytucjami wspierającymi prekursorów od strony finansowej, prawnej, jak i merytorycznej. Teraz także Ty możesz być jego częścią. Właśnie trwa nabór Partnerów!

Dodano: Czwartek, 2 marca 2017 12:27

Strażnicy nie będą wysyłać relacji online z interwencji

Jeden z krakowskich rajców zaproponował, by wyposażyć tamtejszych strażników miejskich w specjalne kamery nadające do centrali relacje na żywo z podejmowanych działań. Aby zmniejszyć ryzyko ich pobicia przez podejrzanych. Sprawa jednak nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Dodano: Niedziela, 26 czerwca 2016 23:30

Rafał Majka Mistrzem Polski

Rafał Majka (Tinkoff) wygrał wyścig elity ze startu wspólnego w Świdnicy i zdobył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski. Srebrny medal wywalczył Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji), który na metę wjechał tuż za Majką. Trzecie miejsce zajął Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji).

Dodano: Sobota, 4 czerwca 2016 20:41

Nowy "ptasi król". Intronizacja Króla Kurkowego (zdjęcia)

Nowym Królem Kurkowym został Zbigniew Kwater. W intronizacji na Rynku Głównym wzięli udział m. in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i wojewoda małopolski Józef Pilch.

Dodano: Sobota, 4 czerwca 2016 15:19

Pod Wawelem trwa Smoczy Piknik (zdjęcia)

Piękna słoneczna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu - skorzystają z niej wszyscy którzy dziś i jutro przybędą pod Wawel gdzie odbywa się Smoczy Piknik.

Dodano: Niedziela, 21 czerwca 2015 10:38

Zgoda na przeniesienie majątku PKL - podtrzymana

Minister Spraw Wewnętrznych zdecydowała, że nie będzie powtórnie rozpatrywać sprawy "zgody na nabycie przez Polskie Koleje Górskie praw własności majątku Polskich Kolei Linowych, w tym kolejki na Kasprowy Wierch". Przypomnijmy - starosta tatrzański zaskarżył decyzję MSW do WSA.

Dodano: Sobota, 16 maja 2015 20:21

Majówka Papieska na Bachledówce

W Sanktuarium Maryjnym na Bachledówce w Czerwiennem Górnem odbyła się coroczna Papieska Majówka. Podczas 12. edycji tego popularnego konkursu góralskiej pieśni religijnej udział wzięło wielu młodych artystów z gmin Czarny Dunajec, Szaflary, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Zakopane, Czorsztyn, Nowy Targ i Raba Wyżna. Obecni byli także dorośli wykonawcy.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 19:25

Tłumy na 3 MAJ SIĘ FESTIVAL (zdjęcia)

Tuchów – zawsze tu przyjadę. Takim podsumowaniem zakończył koncert grupy Jamal Tomek „Miodu” Mioduszewski, lider zespołu. Publiczność festiwalowa, wypełniająca tuchowski rynek wysłuchała nie tylko melodyjnych utworów z ostatniej płyty Miłość, ale także wcześniejszych przebojów.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 18:16

Zakopane świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Obchody Święta Konstytucji 3-go maja w Zakopanem jak co roku zgromadziły tłumy mieszkańców, wśród których znaleźli się samorządowcy, harcerze, przedstawiciele zakopiańskich instytucji oraz policji i straży pożarnej.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 14:07

Nowotarskie obchody uchwalenia konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

NOWY TARG. Msza święta z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru "Gorce" rozpoczęła nowotarskie obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Potem poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości poprowadzeni zostali przez Miejską Orkiestrę Dętą na Rynek. Wśród gości byli dwaj posłowie - Andrzej Gut-Mostowy oraz Edward Siarka.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 13:34

Majówka w Gorcach i inauguracja kampanii społecznej "Nie rzucim ziemi" (zdjęcia)

W Ochotnicy Górnej oraz Nowym Targu trwa cykl wydarzeń w ramach Majówki w Gorcach. Impreza jest połączona z IV Spotkaniami Artystów i Twórców Ludowych Łuku Karpat. To także okazja do inauguracji kampanii społecznej "Nie rzucim ziemi".

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 09:49

Kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda w Zakopanem

Andrzej Duda, kandydat na urząd Prezydenta RP, będzie uczestniczył w uroczystościach 3 maja w Zakopanem - poinformował wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 11:37

Krakowskie Muzea mają dla dyrektorów szkół niebanalną ofertę

Dwadzieścia jeden krakowskich muzeów przygotowało wspólną prezentację swoich ofert edukacyjnych. Jutro , 17 kwietnia - muzealnicy zapraszają dyrektorów krakowskich szkół na konferencję w Centrum Kongresowym ICE. W tym samym dniu i w jednym miejscu będą oni mogli zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną prawie wszystkich muzeów w Krakowie i najbliższej okolicy, posiadających bardzo różnorodne kolekcje.

Dodano: Sobota, 11 kwietnia 2015 10:51

Koncertowa majówka w Pieninach

W Schronisku Trzy Korony w Sromowcach Niżnych czeka nas "muzyczna majówka".

Dodano: Wtorek, 20 stycznia 2015 20:24

KRAKÓW. Zakaz parkowana na al. 3 Maja już od lutego

Od 1 lutego zmienią się zasady parkowania wzdłuż alei 3 Maja. Nowe rozwiązania mają na celu ułatwienie zaparkowania osobom, które chcę skorzystać z okolicznych terenów rekreacyjnych.

Dodano: Sobota, 10 stycznia 2015 20:20

Tetmajerowie na Podhalu

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do Dworu w Łopusznej, gdzie oglądać można ekspozycję poświęconą rodzinie Tetmajerów, z której wywodzą się tak znane postacie polskiej kultury jak poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy malarz Włodzimierz Przerwa- Tetmajer.

Dodano: Piątek, 5 grudnia 2014 10:45

KRAKÓW. Jacek Majchrowski złożył ślubowanie

Jacek Majchrowski, wybrany 30 listopada na prezydenta Krakowa, złożył 4 grudnia ślubowanie i objął stanowisko. Startował jako kandydat niezależny i wygrał w drugiej turze wyborów uzyskując 58,77 proc. głosów.

Dodano: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 10:55

KRAKÓW. Jacek Majchrowski został prezydentem

Jacek Majchrowski po raz czwarty został prezydentem Krakowa. W drugiej turze wyborów zdobył 58,77 procent głosów i pokonał Marka Lasotę.

Dodano: Czwartek, 20 listopada 2014 17:42

KRAKÓW. Projekt budżetu 2015

Prezydent Jacek Majchrowski zaprezentował projekt budżetu Krakowa na rok 2015. Na konferencji przedstawiono nowe szczegóły planowanych inwestycji m.in. które torowiska tramwajowe uda się wyremontować, ile można wymienić pieców węglowych oraz na ile ważnych inwestycji zabraknie funduszy.

Dodano: Wtorek, 18 listopada 2014 11:48

13. Majowe granie w Kościelisku (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku już po raz trzynasty spotkali się przyjaciele i znajomi Marka Łabunowicza "Mai", by wspominać tego niezwykłego muzykanta oraz wesprzeć fundację jego imienia. Marek w grudniu 2001 roku zginął pod lawiną, która zeszła ze Szpiglasowego Wierchu. Brał wtedy udział w akcji Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 04:47

Wybory w Małopolsce. "Dogrywka" w Krakowie oraz prawdopodobnie w Tarnowie i Nowym Sączu

W Krakowie w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta za 2 tygodnie spotkają się dwaj kandydaci: Marek Lasota oraz Jacek Majchrowski. Druga tura wyborów na włodarza czeka także prawdopodobnie tarnowian i nowosądeczan. Frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła w Małopolsce 48%, a w całej Polsce 46,4%.

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 18:13

Majowe Granie

W sobotę, 8 listopada, odbędzie się kolejny bal charytatywy, a 9 listopada koncert poświęcony pamięci Marka Łabunowicza „Mai” - Majowe Granie 2014. Spotkajmy się w Domu Ludowym w Kościelisku.

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:14

Uroczystości na cmentarzu wojennym tzw. Glinniku

Zakończono tegoroczny etap prac badawczo-ekshumacyjnych na terenie tzw. „Glinnika” w Krakowie – Przegorzałach. W środę, 29 października na cmentarzu planowane jest uroczyste złożenie we wspólnej mogile szczątków 66 ofiar zbrodni okupanta niemieckiego dokonanych w latach 1939-1944.

Dodano: Piątek, 10 października 2014 18:52

"Szklana góra" i "Zatęchłe szkolne sale", czyli górskie i zawodowe życie Wincentego Birkenmajera

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie wraz z Fundacją im. Zofii i Witolda Paryskich zapraszają w sobotę na wieczór poświęcony Wincentemu Birkenmajerowi – jednemu z najwybitniejszych taterników okresu międzywojennego i nauczycielowi literatury polskiej połączony z promocją książki Marcina Praczyka.

Dodano: Piątek, 26 września 2014 21:25

Burmistrz Zakopanego namawia Podhalan do wykupienia akcji spółki PKG

ZAKOPANE. O tym, że akcjonariat obywatelski jest sposobem na stanie się faktycznym właścicielem spółki Polskie Koleje Górskie mówił Janusz Majcher podczas sesji kilkakrotnie. - Gdybyśmy wszyscy wzięli te "cegiełki", złożyli się na sto procent wykupu - to wszyscy jak tu jesteśmy, mieszkańcy Podhala - staniemy się właścicielami tej spółki. I o to apeluję - mówił burmistrz.

Dodano: Środa, 17 września 2014 22:22

Czesław Lang: "Bardzo ważna jest akceptacja mieszkańców dla organizacji TdP w ich miastach"

Na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Zakopane organizatorzy oraz władze miasta podsumowali tegoroczny Tour de Pologne. W spotkaniu wzięli udział Czesław Lang, pomysłodawca wyścigu, Janusz Macher – burmistrz Zakopanego oraz Andrzej Kawecki – szef Biura Promocji Miasta.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 11:22

Projekt „Bike’owe Zakopane” ze wsparciem MRPO

Projekt "Bike’owe Zakopane" to koncepcja budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych na terenie Zakopanego i Kościeliska. Na ten cel partnerzy otrzymali łącznie ponad milion 200 tys. zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota przeznaczona zostanie na opracowanie dokumentacji projektowej. - Cieszę się, że przyznano nam te środki - mówi Janusz Majcher.

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 19:13

Majka wygrał 6. etap TdP! (podwójna galeria)

Rafał Majka na 2 kilometry przed końcem zaatakował, narzucił ogromne tempo i wygrał drugi z rzędu etap. Tym samym prowadzi w klasyfikacji generalnej, mając 18 sekund przewagi nad drugim Inxaustim. Z kolei Maciej Paterski, który wygrał pięć górskich premii i zapewnił sobie różową koszulkę lidera klasyfikacji górskiej.

Dodano: Czwartek, 7 sierpnia 2014 19:56

Wielkie zwycięstwo Rafała Majki (zdjęcia)

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) wygrał piąty etap 71. Tour de Pologne UCI World Tour Zakopane – Strbske Pleso. Dzięki zwycięstwu polski kolarz awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Petr Vakoc (Omega Pharma – Quick-Step).

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 13:27

Władze Zakopanego zapowiadają walkę z nielegalną fiakierką

ZAKOPANE. - Plagą są okazjonalne, weekendowe fiakierki. Nagle z okolic przyjeżdża dwukrotnie więcej fiakrów, bo jest szczyt sezonu. Oni nie są zarejestrowani i z tym staramy się dzisiaj walczyć - mówi Janusz Majcher.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 00:43

Zakopiańska Rada Miasta sprzeciwia się sprzedaży majątku PKL cudzoziemcom

ZAKOPANE. W trakcie czwartkowej sesji radni przyjęli stanowisko, w którym negatywnie opiniują zamiar wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości PKL s.a. przez cudzoziemca. Siedmiu radnych na znak protestu wyszło z sali obrad na czas głosowania. Stanowisko przyjęto dziesięcioma głosami.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 23:49

Rafał Majka potwierdza start w 71. Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski nie wystartuje

Rafał Majka potwierdził swój udział w 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz, który niedawno wygrał klasyfikację górską Tour de France zamierza walczyć o zwycięstwo w Polsce. W wyścigu nie wystartuje Michał Kwiatkowski, który po fantastycznej pierwszej części sezonu odczuwa zmęczenie i postanowił odpocząć.

Dodano: Czwartek, 24 lipca 2014 13:03

Rafał Majka najlepszym "góralem" TdF

Rafał Majka mieszkaniec Zegartowic Gmina Raciechowice z Beskidu Wyspowego zwyciężając po raz trzeci na etapie Tour de France odniósł jeden z największych sukcesów w historii Polskiego Kolarstwa i rozsławił Polskę na Cały Świat.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:06

Budżet obywatelski w Zakopanem zwiększony zostanie o prawie ćwierć miliona zł

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher zwiększył budżet obywatelski z 1 mln zł do 1 230 000. Jak informuje zakopiański magistrat, ma to związek z ogromnym zainteresowaniem tą inicjatywą ze strony mieszkańców. Pozwoli to wykonać trzy projekty wybrane przez zakopiańczyków.

Dodano: Sobota, 5 lipca 2014 22:18

W Zakopanem prezentowanych jest ponad 80 grafik Rubensa (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Rubens jest jednym z najważniejszych artystów. Ta wystawa jest bez precedensu w historii naszego kraju. Nigdy dotąd nie mogliśmy przez jego grafikę poznać jego malarstwa - mówił podczas otwarcia wystawy dzieł mistrza baroku. prof. Adam Brincken.

Dodano: Czwartek, 26 czerwca 2014 17:17

Jacek Majchrowski będzie kandydował na prezydenta Krakowa

Jacek Majchrowski ogłosił, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Krakowa. Pełni tę funkcję od 2002 roku. Zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich w Krakowie zgłosili do tej pory: Tomasz Leśniak (Kraków Przeciw Igrzyskom) i radny Sławomir Ptaszkiewicz (niezależny).

Dodano: Czwartek, 26 czerwca 2014 16:45

Burmistrz Zakopanego nie otrzymał absolutorium

ZAKOPANE. Dziesięciu radnych było za przyznaniem Januszowi Majchrowi absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu, jeden był przeciw, sześciu wstrzymało się od głosu. Do bezwzględnej większości potrzebnej do podjęcia uchwały zabrakło jednego głosu.

Dodano: Piątek, 30 maja 2014 12:34

Burmistrz Zakopanego: "Nasze miasto jest przygotowane do przeprowadzenia dużych imprez"

ZAKOPANE: - Wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. - potwierdza burmistrz Janusz Majcher.

Dodano: Poniedziałek, 5 maja 2014 23:00

Majówka w Szczawnicy

Długi weekend majowy za nami. W ofercie kulturalnej przygotowanej przez miasto i gminę Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury na 1 maja, znalazł się przemarsz ulicami miasta mażoretek „Fantazja” i Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ogrodzieńca.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 11:59

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem Policji (zdjęcia)

W Krakowie obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja w Krakowie rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Hugona Kołłątaja współtwórcy tego dokumentu. Obok Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera i przedstawicieli władz samorządowych wieniec złożył reprezentujący Policję nadinsp. Mariusz Dąbek Małopolski Komendant Wojewódzki Policji.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 07:50

Z historią w tle. Polska konstytucja

W sobotę w całym kraju odbywały się Obchody Konstytucji 3 maja. Władze państwowe i lokalne składały kwiaty pod pomnikami walczących za niepodległość kraju. Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku do dziś jest symbolem walki o niezawisłość kraju.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 20:48

Wystawa "Wielka wojna w Małopolsce - bitwy, ludzie, miejsca"

Polskie Towarzystwo Historyczne o/Nowy Targ, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego, Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Miasta Nowego Targu, Powiatowe Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz otwarcie wystawy historycznej pt. Wielka wojna w Małopolsce - bitwy, ludzie, miejsca - które odbędzie się 3 maja br. o godz. 11.30 w budynku Bursy Gimnazjalnej.

Dodano: Wtorek, 29 kwietnia 2014 22:40

Majówka Karpacka ze św. Janem Pawłem II

Starosta Tatrzański zaprasza mieszkańców i gości Podhala oraz Polskich Karpat - w czwartek 1 maja br. na wieczorne „majowe” spotkanie przy najbliższej kapliczce lub przydrożnym krzyżu. Zachęcamy do od mówienia modlitwy do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jana Pawła II.

Dodano: Poniedziałek, 30 września 2013 16:00

Dzień wyborów do władz samorządów uczniowskich

Dziś odbywa się finał akcji Samorządy mają głos – jednego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. W akcji bierze udział ponad 600 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować wybory zgodnie ze standardami wypracowanymi przez Koalicję na rzecz samorządów uczniowskich.

Dodano: Wtorek, 17 września 2013 21:17

Maja i Andrzej Sikorowscy - koncert na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

W nietypowym miejscu - na szczycie Kasprowego Wierchu - odbył się koncert będący częścią tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach." W najwyżej położonej restauracji w Polsce wystąpili Andrzej i Maja Sikorowscy.

Dodano: Czwartek, 1 sierpnia 2013 23:03

Thor Hushovd po raz drugi, BMC Racing Team po raz trzeci! Majka stracił koszulkę lidera (zdjęcia)

Thor Hushovd (BMC Racing Team) wygrał piąty etap 70. Tour de Pologne UCI World Tour. Nowym liderem został Hiszpan - Jon Izaguirre (Euskaltel - Euskadi), który o sekundę wyprzedza Rafała Majkę(Saxo-Tinkoff).

Dodano: Sobota, 1 czerwca 2013 23:24

Ewa Majewska - Mistrzynią Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia (zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ. XI Mistrzostwach Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia zgromadziły w Rabkolandzie 80 uczestników. W rozgrywce finałowej udział wzięło 45 zawodników. Tytuł Mistrza Polski 2013 zdobyła Ewa Majewska ze Stróży z wynikiem 22,8 cm. Drugie miejsce i tytuł I Wicemistrz Polski 2013 należy do Bartłomieja Ślósarczyka z Rabki-Zdroju Zdroju (20,6 cm), trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrz Polski ma Joanna Muniowska z Dąbrowy Górniczej (19,5 cm).

Dodano: Czwartek, 30 maja 2013 16:40

KRAKÓW. Powstanie podziemny parking pod al. 3 Maja

Urzędnicy podpisali umowę na budowę podziemnego parkingu pod al. 3 Maja w Krakowie, pod placem przed Muzeum Narodowym. Powstanie on do końca 2014 r. i będzie liczył 150 miejsc. Koszt inwestycji to prawie 15 mln zł.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2013 21:54

Festiwal 3maj się Zdrów - podsumowanie (duża galeria)

Festiwal Dobrze Nastawionych to trzy dni wspaniałej zabawy, która na długo zostanie w pamięci widzów. W charakterze gwiazd wystąpili Agnieszka Chylińska, grupy Bracia, Totentanz i Paprika Korps. Nie zabrakło sceny młodzieżowej.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2013 13:45

KRAKÓW. Do końca maja należy zarejestrować psa

Do końca maja należy zarejestrować swojego psa. Po tym terminie właściciele czworonogów zapłacą karne odsetki. W Krakowie od stycznia obowiązuje opłata od posiadania psa - 36 zł rocznie.

Dodano: Niedziela, 5 maja 2013 11:40

Pracowity początek maja dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

- Od 1 maja dzisiejszego przedpołudnia karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wyjeżdżały ponad 1500 razy - podsumowuje Joanna Sieradzka. Jak mówi rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, podobnie jak w ciągu innych wolnych dni, najczęstszymi przyczynami wezwań były zasłabnięcia, bóle brzucha, problemy kardiologiczne, urazy, wypadki komunikacyjne czy dolegliwości wynikające z nadużycia alkoholu.

Dodano: Piątek, 3 maja 2013 16:07

Zakopiańskie obchody Święta 3 Maja (zdjęcia)

Pod zakopiańskim Drzewem Wolności, zasadzonym przez dzieci 11 listopada 1918 r. na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się tradycyjne uroczystości z okazji święta 3-go Maja.

Dodano: Wtorek, 23 kwietnia 2013 22:46

Krakowskie obchody 3-majowego Święta zainauguruje wystawa

W związku ze zbliżającą się 222 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja na krakowskich Plantach na wysokości Pałacu Sztuki zaprezentowana zostanie okolicznościowa wystawa przygotowana przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

Dodano: Wtorek, 9 kwietnia 2013 21:24

Rozrywka z profilaktyką

Zaawansowaną próchnicę ma blisko 90 % polskich dzieci, wady zgryzu niemal połowa. Jak wynika z badań przeprowadzonych w żłobkach, przedszkolach i szkołach u 42 proc. badanych trzeba usunąć co najmniej jeden ząb. Tymczasem próchnica może być początkiem wielu innych, chorób od przewlekłego kataru poprzez alergie po problemy z przewodem pokarmowym. Przegląd jamy ustnej dzieci będzie jedną z części prozdrowotnej akcji profilaktycznej, zaplanowanej w Tuchowie na początku maja.

Dodano: Poniedziałek, 11 marca 2013 19:31

Zusomaty w Małopolsce - mają ułatwić życie przedsiębiorcom

Kraków, Nowy Sącz, Tarnów i Chrzanów – to miasta, w których stanęły zusomaty. To urządzenia, które ułatwią życie przede wszystkim właścicielom firm. Teraz dokumenty, które muszą złożyć do określonej daty, ale zabrakło im czasu, żeby zrobić to w godzinach otwarcia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą przekazać je przez zusomat. W Małopolsce mamy 14 takich urządzeń.

Dodano: Środa, 27 lutego 2013 20:33

Krakowskie szpitale im. Rydygiera i im. Jana Pawła II oraz szpital im. Św. Łukasza w Tarnowie otrzymają ok 43 mln zł

Prawie 43 miliony złotych otrzymają trzy małopolskie szpitale na modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, instalację nowoczesnych gazowych pomp ciepła i agregatów.

Dodano: Piątek, 18 stycznia 2013 14:33

Prezydent Majchrowski złożył wniosek o wprowadzenie zakazu stosowania paliw stałych

W związku ze złym stanem powietrza w Krakowie prezydent Jacek Majchrowski napisał list do marszałka województwa małopolskiego, w którym stwierdził, że "bez radykalnych decyzji nie osiągniemy wymaganych standardów jakości powietrza". Prezydent złożył wniosek o wprowadzenie zakazu stosowania w Krakowie paliw stałych.

Dodano: Środa, 2 stycznia 2013 15:21

Wyprawki dla nowych Małopolan

Tradycyjnie, pierwsze dzieci, które rodzą się w pierwszych minutach 1 stycznia w miejskich szpitalach otrzymują wyprawki od Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 17:24

Prezenty dla noworodków

Jak co roku, pierwsze dzieci, które urodzą się po północy z 31 grudnia 2012 na 1 stycznia 2013 roku w miejskich szpitalach otrzymają wyprawki od Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 15 października 2012 20:44

Prezydent Krakowa otrzymał doktorat honoris causa

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego. Krakowska uczelnia uhonorowała go jako wybitnego znawcę doktryn politycznych i prawnych "oddanego służbie obywatelskiej i publicznej".

Dodano: Sobota, 5 maja 2012 18:04

"Maj w Mundurze" - impreza plenerowa w Kętach (zdjęcia)

Urząd Gminy Kęty zorganizował z okazji obchodów święta Konstytucji 3 maja rodzinny piknik pt. „Maj w Mundurze”. Na tej patriotyczno-edukacyjnej imprezie odbyły się koncerty, pokazy i konkursy, których wspólnym mianownikiem było wojsko i służby mundurowe a także organizacje pozarządowe związane z propagowaniem patriotyzmu oraz szeroko rozumianej rekreacji.

Dodano: Piątek, 4 maja 2012 21:57

Wycieczka na Halę Krupową (zdjęcia)

Weekend majowy to idealny czas na górskie wycieczki. Jednak, kto lubi ciszę i spokój w tym czasie zdecydowanie ucieka od Tatr. Idealnym miejscem na wypoczynek jest pasmo Policy - docelowym miejscem wędrówki jest Hala Krupowa.

Dodano: Środa, 2 maja 2012 12:11

Obchody 3 maja w Krakowie

3 maja Kraków i Małopolska tradycyjnie obchodzić będą święto uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. W tym roku uroczystości towarzyszące obchodom przygotowane zostały przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

Dodano: Piątek, 27 kwietnia 2012 19:17

Obchody uchwalenia Konstytucji 3. Maja w Oświęcimiu

3. maja o godz. 9:30 rozpoczną się obchody 221. rocznicy uchwalenia konstytucji. W programie przewidziane jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez Zrzeszenie Ludzi z Gór oraz Chór Auxilium w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu (ul. Jagiełły 10), następnie o godz. 10 odbędzie się msza św. za Ojczyznę, potem uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Tadeusza Kościuszki. Zostaną złożone kwiaty pod Obeliskiem Niepodległości przy ul. Dąbrowskiego.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl