Allmedica
Lekcja
Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 21:38

Religia na pierwszej lub ostatniej lekcji?

Na sesji Rady Miasta Krakowa w dniu 27 marca radni zobowiązali Prezydenta Miasta by w miarę możliwości lekcje religii wyznaczane były na pierwszej lub ostatniej lekcji. Radni chcą także zmniejszyć ilość godzin poświęconych nauce religii w szkołach podlegających krakowskiemu samorządowi.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 09:00

MOKOTEKA- lekcja filmowa dla klas ponadgimnazjalnych

Kolejna lekcja filmowa dla klas ponadgimnazjalnych w ramach Mokoteki już 8 kwietnia (poniedziałek) o godz.9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.
Tematem spotkania będzie: Kamera moralna czy niemoralna? Dylematy Krzysztofa Kieślowskiego.

Dodano: Piątek, 14 grudnia 2018 15:05

Tradycyjna świąteczna Lekcja śpiewania z Loch Camelot

Już w najbliższą niedzielę 16 grudnia na Małym Rynku odbędzie się 71 Lekcja śpiewania pod hasłem „Kolędy do śpiewania po domach”. Wspólne kolędowanie odbędzie się na Małym Rynku w niedzielę, 16 grudnia, o godzinie 16.
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią podczas lekcji śpiewania

Dodano: Czwartek, 17 maja 2018 23:50

Noc Muzeów z Kolekcją Książąt Czartoryskich

Zanim ukończony zostanie remont w kompleksie Książąt Czartoryskich, a nowe Muzeum przyjmie pierwszych widzów w grudniu 2019 roku, najcenniejsze dzieła sztuki z ich słynnej kolekcji można bezpłatnie zobaczyć już podczas najbliższej Nocy Muzeów (18.05.2018).

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 20:58

Mleczko w pijalni (zdjęcia)

W okresie ferii zimowych w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można obejrzeć kolekcję rysunków satyrycznych znanego rysownika- Andrzeja Mleczki.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 08:10

Wystawa prezentująca pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (zdjęcia)

27 listopada odbył się wernisaż wystawy prezentującej pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Krakowie. Liczący blisko 900 pozycji inwentarzowych zbiór prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich — malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru, posiada bezprecedensową wartość artystyczną i nie znajduje analogii w żadnej innej kolekcji dzieł Wyspiańskiego w Polsce i za granicą.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 16:00

Pionierska konserwacja fotograficznej kolekcji Kriegerów

Drewniane domy i szopy u brzegu Wisły pod Wawelem, dorożki i furmanki na brukowanej płycie Rynku Głównego, a nieco dalej, przed zrujnowanymi Sukiennicami, przekupnie rozkładający swoje towary na drewnianych stołach bądź wprost na ziemi – taki Kraków z 2 połowy XIX w. utrwalili na szklanych negatywach fotografowie z rodziny Kriegerów.

Dodano: Niedziela, 15 października 2017 13:45

Lekcja śpiewania „Wszyscy jesteśmy Kościuszkami”

W sobotę na krakowskim Rynku Głównym odbyła się 65. Lekcja Śpiewania "Wszyscy jesteśmy Kościuszkami". Poprzedziło ją wykonanie zdjęcia zbiorowego krakowian i turystów ubranych w czapki krakuski. Impreza była jednym z elementów finału Roku Kościuszki.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 11:25

Lekcja Śpiewania na Małym Rynku w Krakowie (zdjęcia)

Tradycyjnie z okazji 3 maja odbyła się na Małym Rynku w Krakowie Lekcja Śpiewania.

Dodano: Niedziela, 19 czerwca 2016 16:42

Wystawa „Bronisław Piłsudski – niezwykły brat Marszałka” (zdjęcia)

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę „Bronisław Piłsudski – niezwykły brat Marszałka”. Ekspozycja przygotowana została przez Lesława Dalla z okazji przypadającej 2 listopada 150 rocznicy urodzin polskiego etnografa.

Dodano: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 12:30

Lekcja historii, czyli wizyta w Europejskim Centrum Solidarności (zdjęcia)

Nasi redakcyjni koledzy zdecydowali się podzielić z Czytelnikami zdjęciami ze swoich urlopowych wojaży. Publikujemy w seriach zdjęcia z Florydy Michała Adamowskiego, a tym razem prezentujemy fotografie wykonane przez Piotra Korczaka, który urlop spędził na północy naszego kraju. Dziś lekcja historii, czyli wizyta w Europejskim Centrum Solidarności.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 12:14

50. Lekcja Śpiewania w Krakowie

W poniedziałek, 11 listopada roku na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się jubileuszowa, 50. Lekcja Śpiewania, jak zwykle z udziałem artystów kabaretu Loch Camelot oraz śpiewającej publiczności.

Dodano: Niedziela, 10 listopada 2013 12:34

Fashion Street - pokaz mody na Krupówkach (zdjęcia)

Na zakopiańskich Krupówkach odbył się nietypowy pokaz mody. Na wybiegu, który zlokalizowany był w pasażu Fashion Street 29, zaprezentowano najnowszą kolekcję odzieży zimowej firmy Sportalm.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 11:13

Historia flisactwa na Dunajcu ... po polsku i słowacku- prelekcja dla uczniów ze Sromowiec Niżnych i Spiskiej Starej Wsi

W ramach realizacji projektu „Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa” odbyły się spotkania, prelekcje na temat historii flisactwa na Dunajcu widzianego oczami polskich i słowackich flisaków. Prelekcje przygotowali i wygłosili: ze strony polskiej Adam Grywalski - przedstawiciel Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i nauczyciel, ze strony słowackiej- Jan Stanko, flisak i nauczyciel.

Dodano: Czwartek, 8 listopada 2012 12:58

47. krakowska Lekcja Śpiewania - „Radosna Niepodległość"

W dniu Święta Niepodległości, 11 listopada krakowianie będą mogli spotkać się na 47. Lekcji Śpiewania, która odbędzie się na Rynku Głównym. Rozpocznie się ona o godz. 17:00. Do dyspozycji uczestników będzie 3500 śpiewników przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl