Allmedica
Lekarz
Dodano: Piątek, 26 maja 2023 09:00

Ptasia grypa w Krakowie

24 maja Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii otrzymał z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach dodatni wynik badań laboratoryjnych potwierdzający wystąpienie ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N1 u ptaków dzikich z gatunku mewa śmieszka na terenie Krakowa, w dzielnicy Podgórze.

Dodano: Czwartek, 26 stycznia 2023 10:52

Dostępna Poradnia Pulmonologiczna

Schorzenia układu oddechowego to najczęściej pojawiające się stany chorobowe. Problemy tego typy diagnozowane są i leczone w Poradni Pulmonologicznej Mościckiego Centrum Medycznego.

Dodano: Środa, 29 listopada 2017 13:14

Atak na lekarkę w Nowym Sączu

W jednej z przychodni w Nowym Sączu, mężczyzna oblał lekarkę jakąś cieczą, twierdząc, że jest to kwas. Po incydencie uciekł z miejsca zdarzenia, ale już po 30 minutach został zatrzymany przez sądeckich policjantów.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 17:44

Lekarze padają ze zmęczenia. Konflikt w proszowickim szpitalu

Twierdzą, że są zmuszani do pracy ponad swe siły. Apelują do kolegów po fachu, by nie podejmowali pracy z proszowickim szpitalu. Miejscowe starostwo wbrew opinii tamtejszych lekarzy – bo o nich tu mowa – zapewnia, że nie ignoruje problemu.


Dodano: Środa, 25 października 2017 14:33

Dzisiaj lekarze w Małopolsce strajkują

Część małopolskich lekarzy zgodnie z zapowiedziami nie przyszła w środę do pracy, w wielu szpitalach lekarze protestują także w inny sposób. Praca niektórych małopolskich szpitali jest utrudniona.

Dodano: Poniedziałek, 23 października 2017 09:37

W środę strajk lekarzy w Małopolsce

Szpitale i przychodnie będą tego dnia pracować w trybie dyżurowym, pozostali lekarze - rezydenci, stażyści, specjaliści - nie przyjdą do pracy.

Dodano: Sobota, 14 października 2017 01:02

Demonstracja w obronie lekarzy rezydentów na Rynku Głównym (zdjęcia)

KRAKÓW. W piątek 13 października po południu w obronie lekarzy rezydentów na Rynku Głównym odbyła się demonstracja. Za młodymi lekarzami wstawił się też dziekan Collegium Medicum UJ, prof. Maciej Małecki.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 19:40

Studenci medycyny KAAFM i młodzi lekarze zdobędą doświadczenie w szpitalach województwa małopolskiego

Od tego roku akademickiego studenci medycyny Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz młodzi lekarze, którzy dopiero co uzyskali dyplom będą mogli pogłębić swoją wiedzę i zdobyć niezbędne doświadczenie w trzech szpitalach prowadzonych przez województwo małopolskie. Wszystko dzięki porozumieniu jakie podczas inauguracji roku akademickiego podpisali wicemarszałek Wojciech Kozak, rektor KAAFM prof. Jerzy Malec oraz kanclerz KAAFM prof. Klemens Budzowski.

Dodano: Środa, 27 września 2017 19:15

Powiat kusi lekarzy stypendiami

Ci z młodych medyków, którzy postanowią po studiach praktykę lekarską prowadzić nad Sołą, dostaną specjalne stypendium. Władze starostwa oświęcimskiego przeznaczyły na ten cel dodatkowe środki.

Dodano: Sobota, 28 lutego 2015 23:00

Tragiczna sytuacja mieszkańców Lwowa

W każdy wtorek przed lwowską siedzibą Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej ustawia się kolejka Polaków. Przeważnie są to starsze osoby, których najbliżsi już nie żyją lub wyjechali do Polski na stałe. Nasi rodacy korzystają z bezpłatnej konsultacji medycznej udzielanej im przez lekarzy-wolontariuszy ze Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Dodano: Poniedziałek, 5 stycznia 2015 11:40

Wsparcie dla lekarzy leczących ludzi bezdomnych

We wtorek w Bazylice Mariackiej podczas charytatywnego świąteczno-noworocznego koncertu kolęd odbędzie się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, które od lat pomaga bezdomnym i ubogim.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 19:51

Troje lekarzy z Limanowej oskarżonych o śmierć bliźniąt

Akt oskarżenia przeciwko lekarce ze szpitala w Limanowej za nieumyślne spowodowanie śmierci bliźniąt oraz przeciw dwóm lekarzom, którzy narazili ciężarną na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, trafił do Sądu Rejonowego w Limanowej.

Dodano: Wtorek, 18 listopada 2014 22:47

Prawie 4,5 mln zł na staże dla przyszłych lekarzy

Ośrodki medyczne w Małopolsce otrzymają prawie 4,5 mln zł na organizację staży podyplomowych dla lekarzy i dentystów. Dzięki zarządzeniu Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowa młodzi adepci medycyny będą mogli kontynuować naukę, którą rozpoczęli w tym roku.

Dodano: Wtorek, 4 marca 2014 12:12

Ogólnopolska kampania „Lekarzu, reaguj na przemoc!”

– Bardzo często lekarz jest tą osobą, która jako pierwsza dowiaduje się o przemocy w rodzinie. Pacjenci zgłaszają się do lekarzy z różnymi dolegliwościami, które mogą świadczyć o doznawaniu przemocy w rodzinie – mówi Katarzyna Michalska z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ci, którzy doświadczają przemocy ze strony najbliższych, zazwyczaj nie wiedzą, że zgodnie z prawem mogą oczekiwać pomocy m.in. w gabinecie lekarskim.

Dodano: Poniedziałek, 27 maja 2013 17:17

KRAKÓW. Zmiany lekarzy rodzinnych kosztują

Każdy ma prawo do zmiany lekarza rodzinnego. Jeśli zrobi to dwa razy w roku, to nie ponosi żadnych opłat. Jednak każda następna zmiana kosztuje już 80 zł. Ta sama zasada dotyczy zmiany pielęgniarki i położnej.

Dodano: Środa, 27 marca 2013 10:40

Raport Ministerstwa Zdrowia: zarobki małopolskich lekarzy poniżej średniej krajowej

Według ministerialnego raportu ordynator zarabia w województwie małopolskim 9,5 tys. zł, czyli ponad tysiąc złotych mniej niż jego koledzy w innych województwach. Podobna różnica jest w wynagrodzeniu specjalistów: małopolskie - 6,6 tys. zł, kraj - 7,5 tys. zł.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl