Golemo
Kwesta
Dodano: Środa, 1 listopada 2017 17:28

Kwesta na zakopiańskich cmentarzach (zdjęcia)

Już po raz dwudziesty szósty na cmentarzach w Zakopanem odbywa się kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Na Pęksowym Brzyzku oraz na Cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej kwestują władze miasta, radni, przedstawiciele organizacji i zakopiańscy artyści.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 18:50

Małopolskie kwesty nie tylko na zachowanie nagrobków

Okres związany z dniem Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas, w którym na cmentarzach organizowana są kwesty. Zbieranie środków na zachowanie dla potomnych ważnych nagrobków – ale i np. na pomoc dla hospicjów czy identyfikacje Żołnierzy Wyklętych - odbędzie się m.in., w Krakowie, Tarnowie czy Zatorze.


Dodano: Wtorek, 1 listopada 2016 14:28

Wszystkich Świętych - wierni odwiedzają cmentarze (zdjęcia)

W święto Wszystkich Świętych, a także w Dzień Zaduszny (2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Dodano: Poniedziałek, 3 listopada 2014 20:45

Podsumowanie krakowskiej kwesty

Ponad 73,8 tys. zł zebrano podczas kwesty, która odbyła się we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na dwóch krakowskich nekropoliach: Cmentarzu Rakowickim i Cmentarzu Podgórskim Nowym. Jak co roku, wolontariusze zbierali pieniądze na odnowę zabytkowych nagrobków.

Dodano: Sobota, 1 listopada 2014 20:48

23. Kwesta Zakopiańska (podwójna galeria)

Przy zakopiańskich cmentarzach po raz 23. stanęli wolontariusze z puszkami. Jak co roku, zbierane są pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków.

Dodano: Czwartek, 10 lipca 2014 16:57

Fundacja Zdrowym Być przeprowadziła kwestę (zdjęcia)

Pierwsza duża akcja plenerowa wolontariuszy Fundacji działającej przy Centrum Zdrowia Tuchów za nami. Podczas Zdearzeń 2014 czyli święta Tarnowa przeprowadzili oni kwestę publiczną na rzecz leczenia Natalii Burzawy. Pięcioletnia dziewczynka z podtarnowskiej miejscowości Fiuk cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Choroba zaatakowała także kręgosłup.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl