Książki
Dodano: Niedziela, 8 września 2019 13:10

Narodowe Czytanie

W tym roku lekturami Narodowego Czytania były polskie nowele. Jednym z miejsc, w których wspólnie je czytano, był Klub „Senior+” w Mostku, w gminie Gołcza. W wydarzeniu wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który wspólnie z mieszkańcami gminy czytał „Katarynkę” Bolesława Prusa.

Dodano: Czwartek, 25 lipca 2019 11:34

Książka w podróży

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Kolejami Małopolskimi zaprasza na kolejną odsłonę Lotnej Czytelni, tym razem zatytułowaną Książka w podróży. Akcja miała miejsce w czwartek, 25 lipca na Dworcu Głównym w Krakowie, skąd odjedzie pociąg wojewódzkiego przewoźnika.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 12:50

Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2017

A niech to gęś kopnie zdobywa Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2017
Podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków Marta Guśniowska i Robert Romanowicz odebrali statuetki Ferdynanda Wspaniałego oraz nagrodę pieniężną w łącznej wysokości 20 tysięcy złotych z rąk Andrzej Kuliga, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa

Dodano: Sobota, 11 sierpnia 2018 14:22

W Zakopanem rozpoczęły się Targi Książki (zdjęcia)

Na Placu Niepodległości w Zakopanem rozpoczęły się Targi Książki, które towarzyszą Festiwalowi Literackiemu "Pod Tatry tylko z książką".

Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 14:16

Podziel się książkami, filmami i „kaseciakami”

Masz książki w dobrym stanie, których już nie potrzebujesz? Ciągle trzymasz filmy na DVD, które znasz już na pamięć? Albo magnetofon kasetowy, który jest sprawny, ale od lat nie słuchasz już na nim muzyki? Oddaj je tym, którym się przydadzą – pacjentom szpitala specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie lub czytelnikom Wypożyczalni Książki Mówionej i Brajlowskiej, działającej przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Książki i filmy są zbierane do końca kwietnia, „kaseciak” – przez cały rok.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 21:40

„Książka i Róża”

Już w tę sobotę startuje kolejna edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Dla wszystkich miłośników literatury szykuje się sporo atrakcji – escape room, gry terenowe, warsztaty robienia lasu w słoiku czy szycia toreb z… książek. Akcja jest organizowana od 17 lat przez Województwo Małopolskie.

Dodano: Piątek, 27 października 2017 14:12

Rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie (zdjęcia)

Ponad 700 wystawców i tylu autorów będzie gościć na 21. Międzynarodowych Targach Książki, które w czwartek rozpoczęły się w Krakowie. Ofertę specjalną przygotował gość honorowy – Francja. Impreza potrwa do niedzieli.

Dodano: Sobota, 11 czerwca 2016 20:48

Bicie rekordu czytania

Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych brał udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”.

Dodano: Niedziela, 12 kwietnia 2015 09:07

Promocja książki Jerzego Rostkowskiego „Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń” (zdjęcia)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie z Jerzym Rostkowskim – autorem książek o tajemnicach II Wojny Światowej, podczas którego autor zaprezentował swoją najnowszą publikację „Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń”.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:00

Ogólnopolska premiera książki Ałbeny Grabowskiej w szczawnickim Dworku Gościnnym

W szczawnickim Dworku Gościnnym, miejsca kontynuującego międzywojenne tradycje szczawnickiego "Kursalonu’’ odbyło się pierwsze z zaplanowanych w ramach działalności Dworku spotkanie z cyklu ,,Książka miesiąca’’. Była to zarazem polska premiera drugiego tomu sagi autorstwa Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych’’, wydanej nakładem wydawnictwa "Zwierciadło".

Dodano: Niedziela, 23 listopada 2014 12:33

„Jego oczami, czyli co nie zostało dopowiedziane” - promocja książki

Wydawnictwo M i Szymon J. Wróbel oraz Związek Podhalan Oddział Nowy Targ i Urząd Miasta Nowy Targ przedstawiają najnowszą książkę o ks. Józefie Tischnerze pt. „Jego oczami, czyli co nie zostało dopowiedziane”. Zapraszamy na spotkanie autorskie w dniu 25 listopada (wtorek) br. o godz. 18.00 w Izbie Regionalnej im. ks. Prof. J. Tischnera (budynek MOK Nowy Targ).

Dodano: Czwartek, 23 października 2014 22:55

Promocja książki "Orawska Czytanka" (zdjęcia)

W Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce miała miejsce promocja książki pt. "Orawska Czytanka" pod redakcją Barbary Zgamy.

Dodano: Czwartek, 23 października 2014 18:16

KRAKÓW. Rozpoczęły się 18. Targi Książki

Na 18. Targach Książki w Krakowie pojawiło się 700 wystawców z 20 krajów. Po raz pierwszy prezentują się wydawcy z zagranicy, a bohaterem osobnego salonu są Węgry. Mottem imprezy są słowa Tadeusza Gadacza ”Myślenie zawsze zaczyna się od czytania”.

Dodano: Środa, 22 października 2014 10:38

Pomaganie przez czytanie - już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 26 października Fundacja Czas Dzieci oraz Wydawnictwo Zielona Sowa połączą swoje siły, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym czworonogom z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 13:29

"Góralskie czary" - promocja książki

Co złożyć w ofierze duchom? Dlaczego warto dać pannie młodej przed ślubem kromkę chleba? Co się stanie, jeśli idąc, lewą nogą przekroczymy swój cień? Górale na wszystko mają swoje sprawdzone magiczne sposoby. Znajdziemy je w książce "Góralskie czary" Urszuli Janickiej-Krzywdy i Katarzyny Ceklarz.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:04

Jerzy Stuhr gościem rabczańskiego festiwalu książki

W czwartek, 10 lipca w Rabce-Zdroju rozpoczyna się i po trwa do niedzieli 13 lipca Rabka Festival: twórcze wakacje dla małych i dużych.

Dodano: Środa, 23 kwietnia 2014 15:00

Małopolskie Dni Książki

Ruszyły Małopolskie Dni Książki "Książka i róża". Dziś i jutro mieszkańcy regionu będę mogli zakupić w wybranych księgarniach książki w promocyjnej cenie, spotkać się z autorami i uczestniczyć w imprezach promujących czytelnictwo. Członek zarządu Jacek Krupa wręczył nagrody laureatom konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać” i tym samym oficjalnie otworzył XIII już edycję projektu.

Dodano: Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 14:34

Małopolskie Dni Książki

W dniach 23-24 kwietnia odbędą się XIII. Małpolskie Dni Książki "Książka i Róża". Dodatkowo 25 kwietnia odbędzie się Katalońska Noc w Bibliotece, stanowiąca podsumowanie działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Dodano: Czwartek, 27 marca 2014 22:46

Promocja książki „Sucha Góra i Głodówka w l. 1938-1939" (zdjęcia)

JABŁONKA. W czwartkowe popołudnie 27 marca Orawska Biblioteka Publiczna gościła Roberta Kowalskiego - redaktora książki „Od Zaolzia po Jaworzynę. Rewindykacje graniczne po 1938 roku.”, który wygłosił prelekcje na temat "Sucha Góra Orawska i Głodówka Orawska w granicach Rzeczypospolitej 1938-1939".

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:23

„Olimpijczycy spod Tatr” - konferencja połączona z promocją książki (zdjęcia)

NOWY TARG. Do dziś 195 sportowców z Podhala wystąpiło na arenach igrzysk olimpijskich. Zdobyło w sumie pięć medali - jeden złoty i cztery brązowe. W Euroregionie „Tatry” w Nowym Targu odbyła się dziś konferencja połączona z promocją książki „Olimpijczycy spod Tatr”. Gościem honorowym był Wojciech Fortuna, złoty medalista z Sapporo.

Dodano: Piątek, 13 września 2013 22:38

Prezentacja książki zatytułowanej "Bohaterowie wyklęci na ziemi myślenickiej w latach 1945-1956"

Rekonstruktorzy Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" – Podhale zapraszają do Myślenic wszystkich zainteresowanych historią Żołnierzy Niezłomnych mjr Józefa Kurasia "Ognia" działających na obszarach Małopolski i Podhala.

Dodano: Czwartek, 6 czerwca 2013 12:30

KRAKÓW. III. Targi Książki dla Dzieci

W piątek, 7 czerwca rozpoczną się III. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie. Wstęp na targi jest wolny. To wydarzenie ma przekonać dorosłych i dzieci, że czytanie to fascynująca przygoda, a dobra książka może być punktem wyjścia do rozwijającej wyobraźnię zabawy - muzycznej, plastycznej czy teatralnej.

Dodano: Środa, 24 kwietnia 2013 17:22

Małopolskie Dni Książki KSIĄŻKA I RÓŻA. Spotkanie z poetą (zdjęcia)

ZAKOPANE. W czytelni młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obchodzonego 23 kwietnia. Bohaterem wieczoru był Józef Baran, który promował swój najnowszy tomik - "Spadając, patrzeć w gwiazdy". Spotkanie odbyło się w ramach Małopolskich Dni Książki KSIĄŻKA I RÓŻA.

Dodano: Sobota, 20 kwietnia 2013 13:37

Wiosenna wymiana książek

W niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się wymiana książek pod szyldem Drugiego Życia Książki. Rozpoczęcie akcji o godz. 15:00 na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) od strony Urzędu Miasta.

Dodano: Niedziela, 27 stycznia 2013 00:10

Bezpłatna wymiana książek

W niedzielę pierwsza w tym roku, wielka bezpłatna wymiana książek, czyli akcja Drugie Życie Książki. Akcja odbędzie się w niedzielę w Pawilonie Wyspiańskiego.

Dodano: Wtorek, 30 października 2012 22:43

Polskie Towarzystwo Historyczne na 16. Targach Książki w Krakowie (zdjęcia)

Dzięki współpracy z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem oraz Tatrzańskim Parkiem Narodowym nowotarski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego gościł ze swoją ofertą wydawniczą na 16. Targach Książki, które odbywały się w dniach 25-28 października br. w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2012 16:21

Małopolskie Dni Książki „Książka i róża”

Już po raz jedenasty Województwo Małopolskie obchodzi Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. W tegoroczną akcję włączyła się rekordowa liczba 88 księgarń. W czasie Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, od 23-24 kwietnia 2012 r., księgarnie obniżą ceny książek o min. 10 %, a do każdej zakupionej książki dołączą różę.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2012 14:10

Konkursy dla dzieci w ramach obchodów Małopolskich Dni Książki

W ramach XI Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, które obchodzone będą w dniach 23-24 kwietnia samorząd województwa małopolskiego zaprasza dzieci do udziału w dwóch konkursach: literackim i plastycznym.

Dodano: Środa, 19 października 2011 17:02

15. Targi Książki w Krakowie

W tym roku Targi Książki w Krakowie odbędą się już po raz 15. Jest to impreza wielopłaszczyznowa, na którą składają się prezentacje oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw, wystawy, panele dyskusyjne, konkursy, prelekcje i pokazy w salach seminaryjnych, spotkania z autorami oraz liczne wydarzenia artystyczne, jak na przykład pokazy teatralne i filmowe, koncerty, promocje książek. Tegoroczna edycja Targów odbędzie się w dniach 3-6 listopada.

Dodano: Wtorek, 19 kwietnia 2011 22:11

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

W dniach 28 oraz 29 kwietnia odbędą się Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki Książka i Róża pochodzi z Hiszpanii, skąd do Małopolski został przeniesiony w 2002 roku.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl