Krościenko
Dodano: Wtorek, 23 lipca 2019 19:13

To już 10 lat: muzyka i sztuka, czyli Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku

Przez kolejne weekendy, aż do 17 sierpnia świętować będziemy w Krościenku 10. urodziny Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. To powód do radości i dumy, że nasze kościoły rozbrzmiewają latem najpiękniejszymi dziełami epok i gromadzą coraz więcej melomanów.

Dodano: Piątek, 3 maja 2019 10:00

Rajd Doliną Dunajca 2019

II edycja rowerowego rajdu Doliną Dunajca, którego trasa przebiega najpiękniejszymi zakątkami z widokami na Pieniny, Tatry, Gorce, Beskid Wyspowy i Sądecki. Ci z Was, którzy byli podczas I edycji wiedzą, że mało jest takich tras w Polsce

Dodano: Wtorek, 13 listopada 2018 12:00

Iluminacja świetlna na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada budynki i ważne miejsca w kraju oraz na całym świecie zostaną podświetlone na biało-czerwono. Jest to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Włączyło się w nią również Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D , które w nocy z 10 na 11 listopada rozbłysło barwami narodowymi.

Dodano: Czwartek, 25 października 2018 11:00

Przekazanie patronatu nad krościeńskim kirkutem

W minionym tygodniu odbyło się symboliczne przekazanie patronatu nad krościeńskim cmentarzem żydowskim Liceum Ogólnokształcącemu im. Stefana Żeromskiego w Krościenku oraz Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Krościenku.

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2018 11:14

IX Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku nad Dunajcem - zakończenie (zdjęcia)

Z końcem wakacji nadszedł czas na podsumowanie IX edycji Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku nad Dunajcem. Letnie koncerty muzyki klasycznej w pienińskim regionie to wyjątkowo ciekawa propozycja wpisująca się w panoramę najważniejszych wydarzeń kulturalnych tej miejscowości.

Dodano: Niedziela, 5 sierpnia 2018 11:49

IX Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku - koncert czwarty (zdjęcia)

Od dziewięciu lat festiwalowe koncerty w Krościenku dają nam możliwość przeglądu kompozycji na różne instrumenty zestawiane z organami. Tym razem, po raz pierwszy, wysłuchaliśmy dźwięków waltorni, jednego z najtrudniejszych instrumentów, znanego już w starożytności.

Dodano: Środa, 1 sierpnia 2018 10:10

Międzynarodowo w Krościenku nad Dunajcem

Zapraszamy na sobotni koncert do Krościenka n. Dunajcem w ramach 9. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 15:00

Pierwsze popowodziowe podsumowania: najbardziej ucierpiała wschodnia strona Podhala (zdjęcia z Krościenka i Szczawnicy)

Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Krościenko, Bukowina Tatrzańska, Łapsze Niżne - te gminy najmocniej ucierpiały podczas wieczornych i nocnych opadów deszczu i wskutek wylania rzek oraz potoków. Tylko w powiecie nowotarskim strażacy interweniowali od wczoraj ok. 180 razy.

Dodano: Niedziela, 29 kwietnia 2018 19:33

Rozpoczęcie majówki „ na góralską nutę” (zdjęcia)

Sobota 28 kwietnia była pierwszym dniem Pienińskiej Majówki w Krościenku. Był to również dzień, w którym upamiętniono Jana Kacwina z Krościenka – pienińskiego górala z krwi i kości, muzyka i tancerza regionalnego - w rocznicę jego śmierci.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 11:50

Skaldowie w Krościenku na Inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

Tegoroczna inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce będzie miała miejsce 1 maja w Amfiteatrze „Pod Wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem, a gwiazdą majówki będzie legendarna grupa Skaldowie.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 15:17

Rajd Doliną Dunajca

Już niebawem miłośnikom kolarstwa szykuje się ciekawa impreza. 1 maja z Rynku w Krościenku nad Dunajcem punktualnie o godzinie 11.oo wystartuje Rajd Dolną Dunajca

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 12:44

Beata Szydło z wizytą w Krościenku

Wicepremier Beata Szydło podczas pobytu w Pieninach odwiedziła również Krościenko nad Dunajcem. W miejscowej remizie spotkała się z mieszkańcami.

Dodano: Wtorek, 3 kwietnia 2018 16:20

Nowy zastępca komendanta Policji w Krościenku

Dziś w Komisariacie Policji w Krościenku nad Dunajcem odbyło się uroczyste wprowadzenie nadkomisarza Szymona Kowalczyka, któremu Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu inspektor Robert Bartosz powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 22:00

Sylwester w Krościenku

Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem zaprasza na Wieczór Sylwestrowy w Amfiteatrze pod Wierzbą.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 12:07

Cysterna z mlekiem wypadła z drogi

Do wypadku doszło na przełęczy Snozka w rejonie Kluszkowiec.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 00:36

Wizyta ratowników z Grupy Ratownictwa Specjalnego w krościeńskim liceum

Ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza odwiedzili uczniów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Krościenko nad Dunajcem. Towarzyszyły im ich psy - trzy sympatyczne Flat Coated Retrivery oraz jeden Labrador.

Dodano: Środa, 19 października 2016 12:16

Drużyna Mistrzów w Publicznym Gimnazjum w Krościenku (zdjęcia)

Wszyscy uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krościenku wzięli udział w warsztatach profilaktyczno – sportowo – muzycznych prowadzonych przez Romana „Bosskiego” Lachowolskiego, artystę hip-hopowego - prezesa Fundacji Drużyna Mistrzów. Sport, Muzyka, Pasja.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 12:53

Królewska gra z seniorami (duża galeria)

KROŚCIENKO. Dwudniowym turniejem szachowym im. Zdzisława Soliwody zakończono realizację projektu pn. "Królewska gra z seniorami”. Turniej został rozegrany pomiędzy uczniami szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich, dorosłych oraz emerytów i rencistów. Patronem rozgrywek jest zmarły niedawno nauczyciel, radny, wieloletni organizator rozgrywek szachowych w gminie.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 12:57

Zaszczytne wyróżnienie dla Krystyny Aleksander (zdjęcia)

W ten weekend odbyły się w Krościenku uroczystości związane z nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. W maju 2016 Rada Gminy podjęła uchwałę o nadanie tego tytułu Krystynie Aleksander. Wyróżniono pienińską artystkę, malarkę, poetkę - od lat działającą na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 12:42

Strażacy w akcji - Gminne Zawody Pożarnicze w Krościenku

Wczoraj stadionem SKS Sokolica znajdującym się w Krościenku zawładnęli strażacy. Druhny i druhowie rywalizowali o puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem . Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z terenu gminy - OSP Hałuszowa, OSP Tylka, OSP Kąty, OSP Grywałd oraz OSP Krośnica.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 12:11

Warsztaty czwartkowe w Krościenku nad Dunajcem (duża galeria)

W okresie wakacyjnym Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz Gminne Centrum Kultury w Krościenko nad Dunajcem zorganizowało spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 22:08

Pieniny-Kultura-Sacrum - 7 lat tradycji na krościeńskiej ziemi (zdjęcia)

Koncertem finałowym z międzynarodowymi muzykami, zakończył się VII Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum".

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 22:16

VII Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum. Koncert na organy i saksofon (zdjęcia)

W kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem miał miejsce czwarty koncert w ramach VII Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Wystąpił światowej sławy włoski organista Francesco Bongiorno oraz grający na saksofonie znakomity kameralista i muzyk orkiestrowy, krośnianin - Jarosław Sereda.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 18:13

Strażacy z Kątów dostali zestaw ratownictwa przedlekarskiego

W Urzędzie Gminy w Krościenku odbyło się spotkanie, podczas którego druhowie z jednostki OSP Kąty otrzymali zestaw ratownictwa przedlekarskiego.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 15:05

Improwizacja organowa i klezmerzy - kolejna odsłona Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum (zdjęcia)

W kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n. D., dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nowotarskiego, Gminy Krościenko n. D. oraz wsparciu Pensjonatu Crosna Spa z Krościenka, Cukierni Piotrowscy i Gimnazjum im. Jana Pawła II, wystąpił Karel Martinek - znakomity organista, muzykolog, dyrygent chóru, improwizator.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 14:10

Weekend Węgierski w Krościenku nad Dunajcem

Na zaproszenie wójta Jana Dydy, w Krościenku nad Dunajcem gości węgierski zespół regionalny Bibor z Val. Wspólnie z zespołem przyjechał burmistrz miasta Val - Tamas Betchold Burmistrz. Trzydniowe imprezy rozpoczął występ Węgrów w Amfiteatrze Pod Wierzbą.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 12:25

II Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w Krościenku (zdjęcia)

W Krościenku rozegrany został II Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Publiczność zgromadzona wokół boiska a także obserwująca grę z mostu dostała porcję dobrej siatkówki plażowej. Cała impreza odbyła się w miłej, sportowej atmosferze, ale nie pozbawionej zdrowej rywalizacji.

Dodano: Niedziela, 11 stycznia 2015 12:55

Jasełka misyjne w Krościenku (zdjęcia)

W remizie OSP Krościenko zostało zaprezentowane przedstawienie jasełkowe. Na spektakl zaprosili: dzieci, młodzież, dorośli wraz z Siostrami Służebniczkami oraz Gminne Centrum Kultury, zespół "Małe Pieniny", "Kapela Jaśka Kubika" i "Krościeńcanki".

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 11:16

Pożegnanie roku 2014 na krościeńskim rynku (zdjęcia)

W ostatni dzień starego roku mieszkańcy Krościenka oraz turyści mogli uczestniczyć w plenerowej imprezie przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury.

Dodano: Niedziela, 28 grudnia 2014 23:22

Krościenko. Niedziela z tradycjami i symbolami Bożego Narodzenia (zdjęcia)

Okres Bożego Narodzenia to czas na wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i kultywowanie tradycji. W niedzielne popołudnie mieszkańcy Krościenka oraz turyści mogli wziąć udział w spotkaniu na krościeńskim rynku zorganizowanym przez Związek Podhalan Oddział w Krościenku oraz przez wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 12:29

11 listopada - młodzież przy kwaterze ofiar I wojny światowej

Delegacja uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jan Pawła II w Krościenku n.Dunajcem zgromadziła się na miejscowym cmentarzu przy kwaterze nr 377 aby tradycyjnie, jak co roku zapalić znicze i złożyć wiązankę kwiatów. To tradycja krościeńskiego gimnazjum podtrzymywana nieprzerwanie od 13 lat.

Dodano: Niedziela, 9 listopada 2014 18:35

Montaż słowno-muzyczny uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w krościeńskim kościele parafialnym

Raduje się serce, raduje się dusza, gdy Pierwsza Kadrowa na wojenkę rusza - akademia przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. Dunajcem.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 21:13

Zawody OSP wygrał Grywałd (zdjęcia)

W rozegranych na stadionie sportowym SKS „Sokolica” zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Krościenko n.Dunajcem zwyciężyła reprezentacja OSP z Grywałdu.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 12:08

Zbiorowa wystawa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich (zdjęcia)

W Galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem otwarto wystawę zbiorową Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 22:38

Urodziny z bł. Edmundem Bojanowskim

W sobotę 9 sierpnia Siostry Służebniczki BDNP zaprosiły mieszkańców Krościenka i turystów do wspólnej zabawy. Jak w poprzednich latach, miejscem spotkania był krościeński amfiteatr przy starym kościele.

Dodano: Czwartek, 7 sierpnia 2014 23:05

Trzech tenorów w Krościenku n/Dunajcem. Finał 5. Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura- Sacrum"

W sobotę 9 sierpnia w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem po raz ostatni w tym roku zabrzmi muzyka organowa. O godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Bohaterami koncertu będą znakomici artyści-wokaliści, których oprócz tego, iż śpiewają tenorem łączy przede wszystkim powołanie.

Dodano: Wtorek, 5 sierpnia 2014 23:31

Zagospodarowanie bulwarów w Krościenku – plaża nad Dunajcem (zdjęcia)

KROŚCIENKO n/DUNAJCEM. Dziś zostało oddane do użytku miejsce rekreacyjne wraz z plażą na bulwarach nad Dunajcem. Realizacja inwestycji obejmowała wykonanie i wyposażenie plaży trawiastej, piaskownicy, miejsca pod ognisko, montaż ławek oraz nasadzenie wieloletnich drzew, krzewów i zieleni.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 22:36

Festyn Parafialny w Krościenku (zdjęcia)

W niedzielę w krościeńskim amfiteatrze został zorganizowany Festyn Parafialny. W ramach Festynu na scenie zaprezentowali się: Muzyka Jaśka Kubika, Monika Noworolnik- uczestniczka programu Must be the Music, zespół "Małe Pieniny", grupa śpiewacza "Krościeńczanki", orkiestra dęta OSP Krościenko, Astral Team- grupa ekstremalnych sztuk walki i akrobatyki, kapela "Białopotocanie", Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" oraz kabaret "Truteń".

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 11:40

Koncert Christiana Zierenberga i Wojciecha Kwiatka w ramach Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” (zdjęcia)

W sobotę w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem odbył się czwarty, przedostatni już koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Tym razem mogliśmy usłyszeć niemieckiego organistę Christiana Zierenberga oraz krościenczanina, klarnecistę Wojciecha Kwiatka, studenta Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 16:25

"Mistrz i student" w ramach 5. Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum"

W sobotę 2 sierpnia o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem obok muzyki organowej zabrzmi instrument dęty, nieczęsto spotykany razem z organami, do tego w sakralnym wnętrzu. Będzie to klarnet. Na organach zagra niemiecki organista Christian Zierenberg, związany na co dzień ze starym niemieckim miastem Rotenburg nad Fuldą.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 16:17

Małe oratorium do św. Kingi (zdjęcia)

W starych murach krościeńskiego kościółka przy rynku odbył się wzruszający koncert. Wspaniała akustyka naszej świątyni powoduje, że koncert mógł odbyć się bez nagłośnienia. Mieszkańcom Krościenka i licznie przybyłym turystom zostało zaprezentowane Małe oratorium do św. Kingi „Bądź z nami Kingo".

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 10:42

Ewangelizacyjne spotkanie w Krościenku

Dorośli i studenci z Polski, Ukrainy i Filipin przeżywający swoje rekolekcje na Kopiej Górce przygotowali dla mieszkańców Krościenka i turystów program ewangelizacyjny pt. Radość Ewangelii.

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 20:22

Koncert organowo-chóralny w ramach Festiwalu "Pieniny - Kultura - Sacrum"

W sobotni wieczór w kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolejnego koncertu w ramach 5. Jubileuszowego Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum".

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 14:07

W sobotę kolejny koncert w ramach V Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

W sobotni wieczór 26 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.Dunajcem spotkanie z niezwykłymi wykonawcami. Nieczęsto zdarza się bowiem, iż w jednym chórze śpiewa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sióstr zakonnych, do tego z jednego zgromadzenia.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 10:03

Jarmark Krościeński (zdjęcia)

KROŚCIENKO n/DUNAJCEM. W amfiteatrze obok starego kościoła odbył się ósmy Jarmark Krościeński.

Dodano: Niedziela, 22 czerwca 2014 10:51

Wianki na Dunajcu - impreza inaugurująca lato w Krościenku

KROŚCIENKO. W sobotę poprzedzającą Noc Świętojańską w „Amfiteatrze pod Wierzbą" została zorganizowana impreza "Wianki na Dunajcu". Zwyczaj tych spotkań zapoczątkował kilkanaście lat temu Józef Ferko, ówczesny prezes krościeńskiego oddziału Związku Podhalan.

Dodano: Piątek, 16 maja 2014 17:40

Zalane Krościenko (zdjęcia)

W Krościenku od wczorajszego popołudnia obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. - Sytuacja przez całą noc była bardzo ciężka. Zniszczone zostały przepusty, drogi, mostki, wystąpiły bardzo liczne osuwiska ziemi. Zalane są oba place zabaw na bulwarach, siłownia - informują pracownicy UG.

Dodano: Czwartek, 15 maja 2014 23:48

W Krościenku n/Dunajcem coraz groźniej (zdjęcia)

Dunajec, w wyniku zrzutu wody z Zapory ZEW Niedzica i nieustających opadów staje się coraz bardziej niszczycielski.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 09:10

Zabawa Pod Wierzbą (zdjęcia)

W krościeńskim Amfiteatrze pod Wierzbą został zorganizowany festyn rodzinny. Była to pierwsza impreza w odremontowanym na nowo obiekcie. Na festynie zaprezentowały się m.in. muzyka Jana Kubika, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Małe Pieniny", Orkiestra Dęta OSP Krościenko n.D., grupa taneczna z Ochotnicy, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" oraz zespół folkowy "Kurniawa".

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 21:26

Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Zięby (zdjęcia)

W piątkowe popołudnie został zorganizowany wernisaż wystawy fotografii Jerzego Zięby. Rozlegający się w kierunku rynku głos trombity Jana Kubika zaprosił mieszkańców Krościenka oraz licznych turystów do galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 10:32

Rewitalizacja centrum rynku w Krościenku (zdjęcia)

KROŚCIENKO. Zakończono prace związane z modernizacją infrastruktury publicznej w centrum Krościenka. Za ponad 222 tys. zł odnowiony został amfiteatr, wyremontowano sanitariaty, uzupełniono elementy małej architektury oraz zasadzono drzewa i krzewy. - Zrewitalizowana została atrakcyjna część Krościenka położona w rejonie zabytkowego kościoła, rynku oraz rzeki Dunajec - podsumowuje wójt Stanisław Gawęda.

Dodano: Niedziela, 2 marca 2014 00:23

Otwarcie wystawy fotograficznej Wiktora Ćwiertniewicza (zdjęcia)

W galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem został zorganizowany wernisaż wystawy fotografii Wiktora Ćwiertniewicza. Wystawa nosi tytuł: "Według własnego widzimisię".

Dodano: Poniedziałek, 6 stycznia 2014 19:20

Jasełka z błogosławionym Edmundem w Krościenku (zdjęcia)

W krościeńskiej parafii pełnią służbę zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Tradycyjnie siostry przygotowują dla parafii m.in. przedstawienia, w tym także jasełka.

Dodano: Niedziela, 10 listopada 2013 12:55

Konferencja naukowa - Badania naukowe w Pieninach 2013, pt. Natura 2000 – doświadczenia pienińskie

KROŚCIENKO. W budynku Pienińskiego Parku Narodowego odbyła się dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa „Badania naukowe w Pieninach 2013” pt. Natura 2000 - doświadczenie pienińskie. Wzięli w niej udział pracownicy z PPN i słowackiego PIENAP oraz specjaliści w zakresie ochrony przyrody i programu Natura 2000. Konferencji przewodził prof. dr hab. Roman Soja, przewodniczący Rady Naukowej PPN.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:14

Konkurs kulinarny w Kościelisku (zdjęcia)

W Gminny Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku odbył się konkurs kulinarny ”Tradycyjny Smak LGD”, mający na celu promocję potraw regionalnych i aktywizację mieszkańców.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:11

Konkurs barmański w Zespole Szkól Zawodowych i Placówek (zdjęcia)

KROŚCIENKO. W Restauracji „ Klasyczna” Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek odbyła się III Edycja Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji Barman w kategoriach: long drink oraz short drink. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” finansowanego ze środków UE.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 08:27

Koncert finałowy IV Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum (zdjęcia)

W minioną sobotę w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem odbył się koncert zamykający IV Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum". W finałowym koncercie wystąpili: organista Bogdan Narloch i trębacz Roman Gryń.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 22:45

Jubileusz Orkiestry Dętej OSP w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia)

"Trudno wyobrazić sobie ważną uroczystość związaną ze świętami narodowymi czy religijnymi zorganizowaną na terenie Krościenka, w której nie uczestniczyłaby nasza Orkiestra. Nic w tym dziwnego, bowiem orkiestra dęta funkcjonująca stale w miejscowości z czasem staje się jej wizytówką" - podkreśla radny Zdzisław Soliwoda.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 08:58

IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”

Mieszkańcy Krościenka i turyści mają okazję co tydzień wysłuchać muzyki w świetnym wykonaniu. Jest to możliwe dzięki koncertom na najwyższym, profesjonalnym poziomie organizowanym przez Stowarzyszenie PianoClassic.

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2013 22:32

Kolejny koncert w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

W najbliższą sobotę 3 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.Dunajcem odbędzie się kolejny koncert w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Jego treścią będzie tym razem muzyka organowa oraz kompozycje wykonane na saksofonie z towarzyszeniem organów.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 01:42

Koncert wokalny w Krościenku w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”

W sobotę w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza mieszkańcy Krościenka oraz przebywający na wakacjach turyści mogli wysłuchać kolejnego koncertu, zorganizowanego w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Wystąpili znakomici wokaliści - Agnieszka i Tomasz Kuk.

Dodano: Sobota, 27 lipca 2013 21:30

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kościelisku

W dniach 3-4 sierpnia br. na stadionie biathlonowym w Kościelisku – Kirach odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Zakopane. Zakopiański oddział ZKwP, który w przyszłym roku będzie obchodził 55-lecie swojego istnienia, posiada bogatą historię i ogromne doświadczenie w organizacji różnorakich wystaw psów.

Dodano: Niedziela, 21 lipca 2013 14:22

IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum” zainaugurowany (zdjęcia)

W krościeńskim kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza został zainaugurowany IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum” pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Wiesława Lechowicza oraz Krzysztofa Fabera-Starosty Nowotarskiego. Wśród wykonawców - znakomity aktor - Jerzy Trela.

Dodano: Sobota, 20 lipca 2013 00:03

Koncerty Inaugurujące Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

KROŚCIENKO. Dziś o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza podobnie jak w minionych latach, rozpocznie się IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Koncerty będą się odbywać przez cztery kolejne soboty. Będą okazją do wysłuchania pięknej muzyki wykonywanej na organach oraz na innych instrumentach. Zabrzmi także muzyka wokalna.

Dodano: Wtorek, 16 lipca 2013 22:34

Kujawiacy i Górale zatańczyli razem (zdjęcia)

W ramach cyklu imprez pn."Impresje Artystyczne" w Krościenku zorganizowany został wieczór Kujawsko-Krościeński. Wspólne spotkanie Kujawiaków i Górali rozpoczęło się otwarciem wystawy prac fotograficznych uczniów Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku, prezentujących walory turystyczne Kujaw.

Dodano: Środa, 5 grudnia 2012 23:29

Sukcesy Krościenczan na XXXII konkursie gry na instrumentach pasterskich (zdjęcia)

W Ciechanowcu w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka odbył się XXXII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Uczestniczyli w nim instrumentaliści z różnych regionów Polski oraz Litwy, Białorusi, Ukrainy i Słowacji grający na ligawkach, trombitach, bazunach, rogach pasterskich i innych rodzajach instrumentów pasterskich.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2011 00:45

Krościenko: za 100 tys zł uporządkowano teren wokół źródła "Maria" (zdjęcia)

KROŚCIENKO nad DUNAJCEM. Zakończyły się prace przy źródle "'Maria". Inwestycja dotyczyła uporządkowania i zagospodarowania terenu. Wyremontowano także drogę i dojście do źródła.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2011 14:01

W czerwcu - kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "O Złote Szarotki Podhalańskie"

KROŚCIENKO. IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej "O Złote Szarotki Podhalańskie" odbędzie się w tym roku w piątek 24 czerwca. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 czerwca.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl