Kraj
Dodano: Niedziela, 9 lutego 2020 21:09

IPN zaprasza na prelekcję o Armii Krajowej

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają 12 lutego o godzinie 18.00 na prelekcję pt. „O Armii Krajowej w Krakowie”, którą wygłosi Janusz Baster, animator wielu przedsięwzięć upamiętniających krakowskich konspiratorów, twórca strony internetowej www.kedyw.info, laureat nagrody IPN „Świadek Historii”.

Dodano: Poniedziałek, 20 stycznia 2020 11:27

Zimowe strzelanie

Na strzelnicy Ligii Obrony Kraju w Nowym Sączu odbyły się Otwarte Powiatowe Zimowe Zawody Strzeleckie. Turniej po raz 28 został zorganizowany przez Zarząd Powiatowy LOK w Nowym Sączu oraz koło LOK „Snajper”, działające przy Newag SA.

Dodano: Wtorek, 16 lipca 2019 10:09

Dyskusja o obszarze chronionego krajobrazu

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z posłami: Janem Dudą i Anną Paluch. Dyskutowano o zmianie uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego dotyczącej południowo-małopolskiego obszaru chronionego krajobrazu.

Dodano: Piątek, 1 lutego 2019 11:00

Plany Muzeum Armii Krajowej na 2019 rok

31 stycznia w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” miała miejsce konferencja prasowa poświęcona omówieniu planów i działalności instytucji w roku 2019.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2019 19:20

Muzeum Armii Krajowej - zaprasza

Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiło plany na najbliższy rok, podsumowało minione wydarzenia, a także zaprezentowało nową stronę internetową i logo.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 15:32

"Piękna Niepodległa" - wystawa w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (zdjęcia)

Legionistki, sanitariuszki, działaczki polityczne i społeczne. Kilkanaście opowieści o kobietach, które brały udział w odzyskiwaniu przez Polskę i niepodległości i w budowaniu niepodległego kraju znalazło się na wystawie "Piękna Niepodległa" prezentowanej w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 15:40

Szkoła z Małopolski jedną z najlepszych w kraju

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach – instytucja Województwa Małopolskiego – znalazła się w czołówce najlepszych szkół w Polsce. W rankingu szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy dokonała ogromnego skoku, przesuwając się ze 102. pozycji aż na 14. miejsce. To jednak nie jedyny sukces – placówka zdobyła też tytuł Złotej Szkoły 2018.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 12:31

Obcokrajowcy muszą wyjechać z kraju

Na terenie powiatu krakowskiego strażnicy graniczni przeprowadzili kontrolę legalności pobytu obcokrajowców. Okazało się, że część Ukraińców zamiast zwiedzać Małopolskę, pracowała.

Dodano: Środa, 27 września 2017 11:59

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę pomnika Armii Krajowej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę pomnika Armii Krajowej. Miasto dołoży do niego 900 tysięcy złotych.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 16:41

Krajanka tytoniowa o wartości 60 tys. zł zatrzymana w Krakowie

Funkcjonariusze PSG w Krakowie - Balicach ujawnili 87,5 kilograma krajanki tytoniowej o wartości blisko 60 tys. zł i zatrzymali ob. RP za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 21:23

Samorządowcy z całego kraju spotkają się w Krakowie

Już pod koniec maja w Krakowie odbędzie się Krajowy Kongres Sekretarzy. Wydarzenie zgromadzi urzędników samorządowych stanowiących trzon kierownictwa urzędów i odpowiadających za ich prawidłowe funkcjonowanie. Goście Kongresu będą rozmawiać o funkcjonowaniu samorządów między innymi w kontekście wykorzystywania nowoczesnych technologii w relacjach z obywatelem oraz zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 17:46

Wypadki i kolizje na krajowej siódemce

W Głogoczowie dachował samochód osobowy. Dwie osoby zostały ranne. Na blisko dwie godziny zablokowany został prawy pas ruchu jezdni w kierunku Myślenic.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 13:37

Nauka w wielkim formacie

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaprasza do udziału w wielkoformatowej grze, dzięki której można przenieść się w czasy II wojny światowej i poznać realia życia w okupowanym mieście. Już w najbliższą niedzielę 16 października odbędą się bezpłatne otwarte warsztaty związane z grą.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 19:04

"Góry, moje góry" - fotografie Michała Sośnickiego (zdjęcia)

W Orawskim Parku Etnograficznym otwarta została wystawa zdjęć autorstwa Michała Sośnickiego zatytułowana "Góry, moje góry". Ekspozycję zorganizował Babiogórski Park Narodowy.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 19:14

Zderzenia na krajowej "siódemce". 3 osoby ranne. Droga zablokowana

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem. W okolicy miejscowości Gaj zderzyły się cztery samochody osobowe. Trzy osoby odniosły obrażenia.

Dodano: Piątek, 2 października 2015 14:00

Kandydaci do Senatu z okręgu 31

Okręg 31 obejmuje obszar powiatów: krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego. W tym okręgu o mandat senatora ubiega się aż pięciu kandydatów.

Dodano: Wtorek, 28 kwietnia 2015 08:34

Coraz więcej elementów wiaduktu na łączniku Brzeskim

Z jednej strony wymieniane są grunty i zagęszczane podłoże z drugiej powstają filary estakady na budowanej drodze łącznikowej pomiędzy węzłem Brzesko na autostradzie A4 a drogą krajową nr 94. Trwa zbrojenie, deskowanie i betonowanie filarów obiektu.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 10:22

Wytwórnie granatów w Krakowie

Ile było wytwórni granatów w Krakowie, jak udało się je zakonspirować i przede wszystkim: jak wyglądała taka produkcja? To tylko niektóre pytania, na które znajdziecie odpowiedź już w tę niedzielę w krakowskim Muzeum „AK” na wykładzie „Krakowskie, podziemne wytwórnie granatów”.

Dodano: Środa, 15 kwietnia 2015 20:34

Polka poszukiwana trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania wróciła do kraju

Wczoraj na lotnisku w Krakowie - Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatelkę Polski, która była poszukiwana 3 Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2015 13:10

22 marca - Światowy Dzień Wody. Mówmy o tym

KRAKÓW. Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" przypomina, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody. - Celem tej międzynarodowej akcji jest zwrócenie uwagi na problem krajów Globalnego Południa - wyjaśnia Viktoria Savkiv.

Dodano: Środa, 4 marca 2015 21:15

Promocja książki "Stracony dom"

Muzeum AK w Krakowie zaprasza na promocję książki Jadwigi Lazarowicz „Stracony dom”. Gośćmi czwartkowego spotkania, które rozpocznie się o 18-ej będą dzieci Adama Lazarowicza ps. „Klamra”: Danuta Iwan oraz Zbigniew Lazarowicz.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 21:48

Niezłomni - historie wyklęte (zdjęcia)

Oficjalna propaganda nazywała ich bandytami i zdrajcami, a ich nazwiska miały ulec zapomnieniu. Od kilkunastu lat pamięć o walce „Wyklętych” na rzecz niepodległej Polski jest systematycznie przywracana. Żołnierzy nazwano „Niezłomnymi” dla upamiętnienia ich heroicznej walki o wolność i suwerenność ojczyzny. Właśnie ku pamięci „Niezłomnym żołnierzom” otwarto dziś w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” wystawę.

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 13:42

Seminarium „Wspólna pamięć, wspólna przyszłość”

W Krakowie rozpoczęło się seminarium „Wspólna pamięć, wspólna przyszłość” organizowane przez Krajowe Rady Młodzieży z Polski, Niemiec i Izraela w 70. rocznicę wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady - Auschwitz-Birkenau. Do stolicy Małopolski przyjechało 100 młodych ludzi, by przez cztery dni dyskutować o edukacji.

Dodano: Wtorek, 13 stycznia 2015 11:18

Spotkanie przedstawicieli Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich

W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie Polskiego Krajowego Punktu Kontaktowego FRONTEX z członkami puli EBGT ze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 22:37

Polskie dzieci z Ukrainy odwiedziły Ojczyznę (zdjęcia)

„Każdy Polak na obczyźnie, żyć powinien w ojców wierze. Pielęgnować swoją mowę, przekazywać ją młodzieży”- usłyszał dziś wojewoda Jerzy Miller od dziesięcioletniej Evelinki z Chmielnika.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 13:09

Maria Staszel i Konrad Urbańczyk mistrzami kraju w dojeniu sztucznej krowy (zdjęcia)

RABKA-ZDRÓJ. Maria Staszel z Cichego wydoiła tytuł Mistrzyni Polski 2014 w dojeniu sztucznej krowy. W kategorii mężczyzn tytuł mistrzowski obronił Konrad Urbańczyk z Rabki-Zdroju.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 09:33

Krajowa Wystawa Psów Rasowych (zdjęcia)

NOWY TARG. Wczoraj na stadionie miejskim obok Miejskiej Hali Lodowej zorganizowana została Krajowa Wystawa Psów Grupy II FCI. Dziś w południe rozpocznie się XVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Nowy Targ 2014.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 12:16

Radni zdecydują o pozbawieniu Iwana Zołotara tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu

NOWY TARG. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska złożył wniosek o odebranie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu Iwanowi Fiodorowiczowi Zołotarowi. Sprawą tą zajmą się radni podczas piątkowej sesji.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 12:15

Adam Brzoza zwycięzcą "Sunderlanda"

Adam Brzoza z Zakopanego został zwycięzcą XXXIV Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski 2014".

Dodano: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 14:43

Trwa KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa 2014

W Krakowie trwa siódma edycja ogólnopolskiej akcji promującej krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię – KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa.

Dodano: Czwartek, 2 stycznia 2014 16:19

MICHAŁOWICE. Karambol na drodze krajowej nr 7

Sześć samochodów zderzyło się na serpentynach w Michałowicach na drodze krajowej nr "7" na odcinku Kraków-Kielce. Według informacji podanych przez straż pożarną dwie osoby zostały poszkodowane.


Dodano: Sobota, 21 grudnia 2013 11:51

Jadowniki: autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. 14 osób jest rannych

14 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko - po zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jadowniki, na drodze krajowej nr 94.

Dodano: Czwartek, 10 października 2013 21:48

Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz z dwudniową wizytą w Krakowie

Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zorganizowała debatę akademicką pt. „O równości bez skrajności”.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 10:26

Wmurowano kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej

- Przez to dzieło, usytuowane u stóp Wawelu, chcemy utrwalić pamięć o żołnierzach AK i o ich bohaterstwie - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który poświęcił kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej w Krakowie na Bulwarze Czerwieńskim.

Dodano: Czwartek, 19 września 2013 21:30

Wolontariat - wielki oręż czy szabelka w polityce społecznej?

25 września w Krajowie zorganizowana zostanie konferencja z udziałem przedstawicieli małopolskich instytucji i organizacji pozarządowych, współpracujących lub zamierzających rozpocząć współpracę z wolontariuszami. Hasło spotkania brzmi: "Wolontariat – wielki oręż czy szabelka w polityce społecznej?".

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 13:56

Małopolskie produkty regionalne będą dostępne w całym kraju

Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne m.in. chleb prądnicki, oscypek podhalański, kiełbasa lisiecka i inne, od połowy września mają być dostępne w sprzedaży w 45 sklepach jednej z sieci delikatesów w całym kraju.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 09:06

Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne będą dostępne w sklepach w całym kraju

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i jedna z ogólnopolskich sieci handlowych, wspólnie będą promować najlepsze wyroby pochodzące z Małopolski. Będą to między innymi produkty znane z Festiwalu Smaku. Małopolska jest pierwszym regionem, który swoje kulinarne atrybuty i ich wytwórców będzie promować w całym kraju.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 12:20

Krzysztof Strzoda laureatem dorocznego konkursu fotograficznego „Krajobraz Górski”

NOWY TARG. Krzysztof Strzoda zdobył Pierwszą Nagrodę i Złoty Medal XXXIII Konkursu Fotograficznego "Krajobraz Górski" im. Jana Sunderlanda organizowanego przez nowotarski Miejski Ośrodek Kultury. Drugą Nagrodę i Srebrny Medal zdobył Janusz Wojcieszak, Trzecią i Brązowy Medal Wacław Chromik. Złoty Medal Fotoklubu RP otrzymał nowotarżanin Krzysztof Mierzejewski.

Dodano: Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 11:27

KRajowy KRwiecień Krwiodastwa

Trwa akcja honorowego oddawania krwi "KRajowy KRwiecień Krwiodastwa", która organizowana jest już po raz szósty. Już od 27 marca można oddawać krew na terenie Krakowa. Dodatkowo w ramach akcji można oddać wymaz z policzka i być może zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego.

Dodano: Środa, 27 marca 2013 10:40

Raport Ministerstwa Zdrowia: zarobki małopolskich lekarzy poniżej średniej krajowej

Według ministerialnego raportu ordynator zarabia w województwie małopolskim 9,5 tys. zł, czyli ponad tysiąc złotych mniej niż jego koledzy w innych województwach. Podobna różnica jest w wynagrodzeniu specjalistów: małopolskie - 6,6 tys. zł, kraj - 7,5 tys. zł.

Dodano: Piątek, 5 października 2012 10:42

KRAKÓW. Koniec remontu wiaduktu

Dzisiaj w godzinach wieczornych na ulicy Armii Krajowej zostanie przywrócona docelowa organizacja ruchu. Kierowcy ponownie będą mogli korzystać z dwupasmowej jezdni w obu kierunkach.

Dodano: Wtorek, 25 września 2012 14:00

KRAKÓW. Otwarcie stałej ekspozycji Muzeum Armii Krajowej

W czwartek, 27 września zostanie otwarta nowa ekspozycja stała w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila". W tym dniu obchodzony jest dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00. Podczas otwarcia wystąpi Chór Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie oraz aktorzy Teatru „Groteska".

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2012 20:26

Nagroda „MODERNIZACJA 2011” dla Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Modernizacja 2011” dla najlepiej zmodernizowanych i zaadaptowanych obiektów w Polsce. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 900 projektów z całego kraju. W kategorii „kultura” pierwsze miejsce otrzymało Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

Dodano: Piątek, 10 sierpnia 2012 11:58

Konkurs na projekt Pomnika Armii Krajowej

Został ogłoszony konkurs architektoniczno–rzeźbiarski na projekt Pomnika Armii Krajowej, który ma powstać w planowanym Ogrodzie Pamięci Narodowej na Bulwarze Czerwieńskim. Prace konkursowe można składać do 6 listopada.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2012 19:26

Finał dorocznego konkursu "Krajobraz Górski"

NOWY TARG. W tegorocznym, XXXII Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski" wzięło udział 159 autorów zdjęć z 10 krajów. Laureatów poznamy w ostatnią sobotę czerwca.

Dodano: Sobota, 8 października 2011 12:40

XIII Biennale fotograficzne „Z dala od zgiełku - Beskidy w obiektywie”

Do końca października 2011 br. można przesyłać zdjęcia na XIII Biennale fotograficzne „Z dala od zgiełku - Beskidy w obiektywie”. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury - Zamek w Suchej Beskidzkiej oraz Babiogórski Park Narodowy z siedzibą w Zawoi.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl