Kopalnia Soli
Dodano: Środa, 7 sierpnia 2019 21:50

Mezgec wygrywa w Bielsku-Białej, Ackermann liderem

Luka Mezgec (Mitchelton Scott) wygrał piąty etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR pozostaje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).

Dodano: Środa, 7 sierpnia 2019 14:00

Tour de Pologne, etap 5 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała

154 kilometry mają do pokonania kolarze na piątym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Grupa Lotto Soudal zdecydowała, iż jej kolarze wystartują w piątym etapie wyścigu.

Dodano: Środa, 10 kwietnia 2019 12:30

20 lat konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli”

Pisanki z soli powstają w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka już od 20 lat. W tym roku konkurs odbędzie się 12 kwietnia w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Dodano: Niedziela, 15 kwietnia 2018 23:46

"Opowieści Ochmana"w Kopalni Soli Wieliczka (zdjęcia)

Z wykształcenia jest ceramikiem po AGH. Swoim tenorem podbił największe sceny świata. Śpiewa od 4. roku życia.
W ubiegłym roku skończył 80 lat. Nadal występuje.

Dodano: Środa, 4 kwietnia 2018 08:13

Wielicka solanka też na powierzchni ziemi

Nie trzeba od razu jechać nad morze, by odetchnąć zdrowym powietrzem pełnym soli. Warto wybrać się do tężni Kopalni Soli „Wieliczka”, która po zimowej przerwie wznowiła działalność.

Dodano: Piątek, 10 czerwca 2016 19:57

Trasa przyrodnicza w Kopalni Soli Bochnia (zdjęcia)

Dziś zaprezentowano nową trasę przyrodniczą w Kopalni Soli Bochnia. Podczas uroczystości wykład przedstawiający ostatnie odkrycie geologicznego fenomenu w podziemiach Kopalni przeprowadził dr hab. inż. Maciej Manecki z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska).

Dodano: Poniedziałek, 10 listopada 2014 11:22

Dzień Otwartych Drzwi w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Zamek Żupny i Kopalnia Soli w Wieliczce otworzą swoje drzwi dla zwiedzających już 23 listopada w godz. 9- 16. Tematem przewodnim wydarzenia będą "Jubileusze i rocznice”.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 10:55

Kopalnia Soli “Wieliczka” w specjalnej kolekcji UNESCO na Google Street View

Kopalnia Soli „Wieliczka” to najstarsze działające przedsiębiorstwo na świecie. W 35. rocznicę wpisania go na Listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, zostało udostępnione na Google Street View. Internauci na całym świecie mogą oglądać zdjęcia niemal całej turystycznej części kopalni: od długich korytarzy, przez komory Jana Haluszki czy Drozdowice po zabytki, z perłą kopalni i prawdziwą dumą górników, Kaplicą Świętej Kingi na czele. To pierwsza podziemna kolekcja Street View w Europie i jedna z kilku na świecie.

Dodano: Sobota, 5 stycznia 2013 15:51

W Kopalni Soli "Wieliczka" kręcone są zdjęcia do filmu

Polsko-norweska ekipa od soboty kręci film "Sól" w kopalni w Wieliczce. To projekt artystyczny reżyserki Marii Lloyd, w który zaangażował się współpracownik Stevena Spielberga Rick Marr. Bohaterką opowieści jest dziewczynka przeżywająca wyjątkową przygodę.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2011 16:21

Kopalnie Soli w Wieliczce owiedziło już ponad milion osób

30 grudnia podziemna Wieliczka powitała milionowego w tym roku turystę - Kopalnie węglowe chwalą się milionami ton wydobycia, Kopalnia Soli w Wieliczce - milionem zwiedzających - mówi Kajetan d'Obyrn, prezes Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. - czytamy na oficjalnej stronie Kopalni Soli w Wieliczce

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl