Kontrola
Dodano: Środa, 11 marca 2020 17:21

Informacja w sprawie imprez masowych i kontroli na granicach

"Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Ponadto, w poniedziałek 9 marca rząd zdecydował o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa - powiedział premier.

Dodano: Niedziela, 15 września 2019 19:00

Paszport 16 lat po terminie

Kilka dni temu do kontroli paszportowej po przylocie z Chicago zgłosił się 53-letni mężczyzna, przedstawiając do kontroli polski paszport w granatowej okładce ze srebrnym nadrukiem Rzeczpospolita Polska, którego ważność skończyła się … 16 lat temu, dokładnie w listopadzie 2003 roku.

Dodano: Sobota, 9 lutego 2019 17:00

Wracają kontrole na granicach

W związku z organizowanym w dniach 13-14 lutego Spotkaniem Ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, 10 lutego przywrócone zostaną kontrole graniczne

Dodano: Wtorek, 29 stycznia 2019 13:20

Podsumowanie kontroli małopolskich escape-roomów

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podsumował dotychczasowe kontrole escape roomów na terenie województwa i zapowiedział kolejne - wspólnie z Państwową Straż Pożarną i Inspekcją Nadzoru Budowlanego.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 09:27

Kontrola drogowa zakończyła się znalezieniem narkotyków i broni

Policjanci Komisariatu Policji w Libiążu pełniąc służbę na terenie miejscowości Gromiec zauważyli pojazd osobowy kierowany przez znanego im osobiście 25-letniego mieszkańca Libiąża, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dlatego zatrzymali pojazd, a po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie danych potwierdzono, że zakaz wciąż go obowiązuje.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 14:12

Nielegalne papierosy i alkohol

Tylko wczoraj funkcjonariusze SG z Krakowa-Balic i Kielc ujawnili towary akcyzowe, które jeśli zostałyby wprowadzone na rynek, uszczupliłyby skarb państwa na ponad 65 tys. zł.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017 09:53

Straż miejska prowadzi kontrole, czym mieszkańcy palą w piecach

Blisko 2,5 tys. kontroli pieców przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszym miesiącu nowego sezonu grzewczego. W 59 przypadkach okazało się, że palono w nich śmieciami.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 11:43

Basia - spec od narkotyków

Basia, przyjazny foksterier, który pełni służbę w placówce straży granicznej w Zakopanem, ujawniła podczas swojej 12-letniej służby ponad 35 kilogramów narkotyków. Jest specjalistą w ich wyszukiwaniu.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 00:23

Trzy nazwiska jednej osoby

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach Karpackiego Oddziału SG, podczas patrolu na autostradzie A4, zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierujący pojazdem mężczyzna przedstawił funkcjonariuszom do kontroli ukraińskie prawo jazdy. Cudzoziemiec nie posiadał żadnych innych dokumentów, które potwierdzałyby jego obywatelstwo oraz prawo pobytu na terytorium RP.

Dodano: Środa, 8 lipca 2015 00:31

Policjanci sprawdzali trzeźwość flisaków

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2015”, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku skontrolowali trzeźwość flisaków kierujących łodziami na trasie spływu Przełomem Dunajca. Kontrola objęła też osoby odpowiedzialne za przewóz turystów na pontonach.

Dodano: Niedziela, 16 lutego 2014 15:19

34-letni mieszkaniec Binczarowej poturbował policjanta

Do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej. Jak relacjonuje rzecznik małopolskiej Policji - kierowca ruszył nagle i wiózł policjanta na drzwiach samochodu, ocierając autem o stojące przy drodze bariery energochłonne. 24-letni kierowca miał ponad promil alkoholu we krwi.

Dodano: Wtorek, 7 stycznia 2014 16:34

KRAKÓW. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 stycznia) rutynowa kontrola na terenie Nowej Huty zakończyła się pościgiem. Kierujący Daewoo Nubirą, widząc patrol policji przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Odmętowej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca i pasażer byli nietrzeźwi i pod wpływem narkotyków.

Dodano: Sobota, 27 lipca 2013 20:04

Posłowie PiS domagają się kontroli prywatyzacji spółki "Polskie Tatry" oraz pytają o sprzedaż Geotermii Podhalańskiej

Podczas konferencji w zakopiańskich Kuźnicach, posłowie Prawa i Sprawiedliwości poinformowali, że złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Skarbu Państwa w sprawie prywatyzacji spółki „Polskie Tatry”. Zwrócili się także do szefa CBA o podjęcie działań mających na celu osłonę antykorupcyjną postępowania. Pytają - "komu, jak i dlaczego rząd Tuska chce sprzedać Polskie Tatry" oraz sprzeciwiają się "niezrozumiałej prywatyzacji kolejnych przedsiębiorstw na Podhalu".

Dodano: Sobota, 23 lutego 2013 15:05

Szkoły policealne - do kontroli

Krakowscy radni chcą przeprowadzenia kontroli w policealnych szkołach, które otrzymują subwencję oświatową z budżetu państwa. Jedna z nich przez cztery lata otrzymała ponad 800 tysięcy złotych, a miała - zdaniem radnych - wykształcić zaledwie trzydziestu sześciu uczniów.

Dodano: Piątek, 18 maja 2012 13:16

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej

W związku z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 r. Minister Spraw Wewnętrznych podjął decyzję, że w dniach 4 czerwca – 1 lipca 2012 zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej Schengen (odcinek granicy z Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską, Republiką Słowacką i Republiką Litewską).

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl