Golemo
Komorowski
Dodano: Czwartek, 7 maja 2015 23:01

Ustawa "do bani". W tym roku nie kupimy (legalnie) masła od rolnika

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał Ustawę o zmianie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, którą w kwietniu uchwaliły Sejm i Senat. Ustawa ta ma umożliwić sprzedaż bezpośrednią. Oznacza to, że konsumenci będą mogli kupować żywność czyli produkty przetworzone (masło, sery, soki, dżemy, wędliny itp.) bezpośrednio od rolników. Na nowy przepis czekali rolnicy z Małopolski, którzy w większości utrzymują się z pracy w drobnych gospodarstwach.

Dodano: Sobota, 25 kwietnia 2015 23:58

Bronisław Komorowski w Ludźmierzu (zdjęcia)

Po południu Bronisław Komorowski odwiedził, już bez małżonki, górali uczestniczących w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Głowę państwa przywitali przed domem Związku Podhalan Andrzej Skupień - prezes Związku Podhalan, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Dodano: Czwartek, 23 kwietnia 2015 15:53

Sobotnia wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na Podhalu

W sobotę 25 kwietnia Bronisław Komorowski weźmie udział w spotkaniu na Kasprowym Wierchu oraz w ludźmierskiej części I Zjazdu Karpackiego. Wizytę prezydenckiej pary potwierdziła Kancelaria Prezydenta.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 22:56

Echa prezydenckiej wizyty w Nowym Targu

NOWY TARG. Przytoczona przez dziennikarza wypowiedź Anny Paluch że "miasto zapłaciło za wiec wyborczy Bronisława Komorowskiego" spotkała się z oburzeniem burmistrza Nowego Targu. Grzegorz Watycha oczekuje sprostowań. Posłanka prostować niczego nie zamierza, bo jak mówi - dziennikarz przekręcił jej słowa.

Dodano: Niedziela, 8 marca 2015 18:05

Prezydent spotkał się z góralami (zdjęcia)

NOWY TARG. Zwolennicy i przeciwnicy witali w niedzielne popołudnie Bronisława Komorowskiego na płycie Rynku. Na spotkanie z prezydentem, ubiegającym się o reelekcję - przyszło kilkaset osób. - W różny sposób można przywitać gościa, i uśmiechem, i zagwizdać, ale ważne byśmy byli w zgodzie i umieli się szanować - uspokajała atmosferę Stanisława Trebunia Staszel.

Dodano: Niedziela, 8 marca 2015 16:50

Bronisław Komorowski o polsko-słowackiej współpracy: "Jest dobra, ale trzeba o nią dbać"

WITÓW. Polsko-słowackie inwestycje drogowe i energetyczne, współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz ocena sytuacji w UE w związku z konfliktem na Ukrainie - to tematy rozmów prezydentów RP Bronisława Komorowskiego i RS Andreja Kiska.

Dodano: Czwartek, 5 marca 2015 11:42

Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą na Podhalu

NOWY TARG/WITÓW. W niedziele prezydent Bronisław Komorowski spotkać się ma mieszkańcami Podhala na Rynku nowotarskim. Wcześniej, wraz z prezydentem Republiki Słowackiej Andrejem Kiska otworzy VI integracyjny bieg narciarski "Szlak bez granic". Jego start zaplanowano w słowackich Orawicach, a metę w Witowie.

Dodano: Wtorek, 27 stycznia 2015 19:51

Prezydent RP oddał hołd ofiarom Auschwitz-Birkenau

Złożenie wieńca pod Ścianą Straceń i wspólny przemarsz z byłymi więźniami – tak prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął swoją wizytę w obozie Auschwitz – Birkenau. W obchodach 70. rocznicy wyzwolenia obozu towarzyszył mu przez cały dzień m.in. marszałek Marek Sowa.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 10:36

Prezydent Komorowski odwiedzi Małopolskę

Na zaproszenie marszałka Marka miasta Miechów i Olkusz odwiedzi Bronisław Komorowski. Wizyta odbędzie się we wtorek. Prezydent weźmie również udział w uroczystych obchodach Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 6 maja 2014 19:49

Wizyta Prezydenta RP w Krakowie

W sobotę prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złoży wizytę w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 20:44

Prezydent odleciał z Nowego Targu (zdjęcia)

W poniedziałek późnym popołudniem śmigłowiec PZL W3 Sokół zabrał z nowotarskiego lotniska prezydenta Bronisława Komorowskiego, który od dwóch dni gościł na Podhalu i w Pieninach.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 20:05

Prezydent RP Bronisław Komorowski z wizytą u prezydenta RS Ivana Gaśparovića w Czerwonym Klasztorze

SŁOWACJA - CZERWONY KLASZTOR. Dziś w Czerwonym Klasztorze na Słowacji odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z Prezydentem Republiki Słowackiej Ivanem Gašparovičem. Celem podstawowym, oprócz przyjacielskiego spotkania, było podpisanie umowy gospodarczej w rejonie transgranicznym.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 22:25

Biwak podhalańskich kadetów z prezydentem Bronisławem Komorowskim

- Moja gawęda będzie krótka, bo komary żrą – powiedział z uśmiechem prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski do uczestników pierwszego w historii zlotu klas wojskowych, w tym 15 uczniów klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Uczestnicy biwaku podczas spotkania z prezydentem machali nad głowami gałązkami brzozy, by odgonić owady, co nie umknęło uwadze prezydenta.

Dodano: Piątek, 17 maja 2013 15:29

Ważne sprawy polskich rodzin - prezydent Bronisław Komorowski w Nowym Sączu

W drugim dniu wizyty w Małopolsce prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Nowy Sącz. Wspólnie z marszałkiem Małopolski Markiem Sową uczestniczył w debacie „Ważne sprawy polskich rodzin. Prezydenckie spotkania obywatelskie”, zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Uniwersytet Warszawski.

Dodano: Środa, 15 maja 2013 13:35

Debata o rozwoju Polski południowej z udziałem prezydenta Komorowskiego

O wizji rozwoju makroregionu Polska Południowa, tworzonego przez województwa: małopolskie i śląskie, będą rozmawiać w piątek 17 maja w Oświęcimiu parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorcy oraz naukowcy z obu regionów. Gościem specjalnym spotkania będzie prezydent Bronisław Komorowski.

Dodano: Poniedziałek, 14 stycznia 2013 21:58

Prezydent Komorowski: "Tu na Podhalu widać, że charakter góralski, skłonność do indywidualizmu, przynosi dobre efekty" (zdjęcia)

Goszczący w gminie Bukowina Tatrzańska - najpierw na Kotelnicy Białczańskiej, a potem w Termach Bukovina, prezydent Bronisław Komorowski wielokrotnie podkreślał, że Podhale stało się przykładem dla całej Polski, przykładem tego, że zgoda buduje.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2011 17:50

Para prezydencka złożyła kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką złożyli w poniedziałek kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl