Kolei
Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 19:20

Pracownicy Kolei Małopolskich uratowali pasażerowi życie

"To prawdziwy wzór postawy obywatelskiej i świadectwo niecodziennej odwagi" - mówił marszałek Jacek Krupa do pracowników Kolei Małopolskich. Sylwester Gajda i Kamil Biernat pod koniec zeszłego roku przeprowadzili akcję reanimacyjną w pociągu wojewódzkiego przewoźnika. Szybkie i właściwe działanie sprawiło, że uratowali pasażerowi życie.

Dodano: Sobota, 23 września 2017 18:39

Prokuratura ponownie zbada czy sprzedaż Polskich Kolei Linowych była zgodna z prawem

Prokuratura Okręgowa w Krakowie podjęła na nowo, umorzone w 2013 roku, śledztwo w sprawie sprzedaży Polskich Kolei Linowych w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 16:53

Zmiany w zarządzie Kolei Małopolskich

Dziś rada nadzorcza spółki Koleje Małopolskie podjęła decyzję o powiększeniu zarządu spółki o jedną osobę.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2015 14:58

Starosta do MSW: "jako przedstawiciel Skarbu Państwa powinniśmy być stroną w postępowaniu prywatyzacyjnym PKL"

TATRY. - Zaczęliśmy działać jak tylko dotarła do nas informacja, że minister wyraził zgodę na nabycie majątku Polskich Kolei Linowych przez podmiot cudzoziemski - przypomina Piotr Bąk. - Wystąpiliśmy z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie tej sprawy, tym razem z naszym udziałem w postępowaniu i wydanie decyzji odmownej. Uważam, że mamy poważne podstawy prawne, aby o to wnioskować - dodaje starosta.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 13:34

130 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej

Minęła 130. rocznica otwarcia Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, zbudowanej przez austriackie c.k. Koleje Państwowe w ciągu dwóch lat, 1882-1884. Trasa biegnąca po północnych stokach Karpat uznawana jest za znaczące dzieło techniki kolejarskiej. Cała Kolej Transwersalna liczyła 822 km i zaczynała się w Czadcy (Słowacja), a kończyła się w Husiatynie.

Dodano: Czwartek, 25 września 2014 21:21

Pociąg retro na 130 lecie Kolei Transwersalnej z Chabówki do Zagórza (zdjęcia)

Forum Gmin Beskidu Wyspowego i Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej zaprasza na niepowtarzalną jubileuszową organizowaną po raz pierwszy podróż pociągiem retro na 130 lecie Kolei Transwersalnej na trasie Chabówka - Rabka Zdrój- Mszana Dolna- Kasina Wielka - Dobra - Piekiełko-Limanowa- Męcina - Nowy Sącz - Grybów- Stróże - Biecz- Jasło- Krosno - Sanok - Zagórz w dniach 4-5 października br.

Dodano: Poniedziałek, 7 października 2013 11:58

W Trzebini wykoleił się pociąg towarowy. Tory na trasie Kraków - Katowice zostały zablokowane.

Jak informuje gazeta.pl - towarowy skład wypadł z torów podczas wjazdu do Trzebini od strony Krakowa. Nikomu nic się nie stało. Torowisko zostało zablokowane.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 09:08

Samorządowa spółka Polskie Koleje Górskie właścicielem Polskich Kolei Linowych

Polskie Koleje Górskie, spółka akcyjna powołana przez cztery podhalańskie samorządy będzie nowym właścicielem Polskich Kolei Linowych. Oferta złożona przez PKG została oceniona jako najlepsza w kilkuetapowym procesie sprzedaży przeprowadzonym przez PKP. Umowa została podpisana 22 maja br, wartość transakcji to 215 mln złotych.

Dodano: Wtorek, 2 kwietnia 2013 18:03

Wciąż jest pięciu chętnych na zakup PKL

Zakończył się kolejny etap prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Właściciel spółki, PKP SA, otrzymał pięć ofert wiążących na zakup PKL. - Po zbadaniu ofert, rozpoczną się negocjacje z wybranymi oferentami - powiedział PAP Mirosław Kuk z PKP.

Dodano: Czwartek, 21 lutego 2013 18:54

Koalicja PO-PSL potwierdza wolę sprzedaży Polskich Kolei Linowych. W piątek głosowanie w Sejmie

WARSZAWA. Wczoraj w Sejmie odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury i Skarbu, na którym procedowano nowelizację ustawy autorstwa PiS o komercjalizacji, przedsiębiorstwa "Polskie Koleje Państwowe" oraz ustawy o Funduszu Kolejowym. Koalicja PO-PSL trwa w postanowieniu, że PKL należy sprzedać. W piątek - głosowanie całej Izby w tej sprawie.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 17:25

W piątek dwugodzinny strajk na kolei

W najbliższy piątek w całym kraju odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Decyzję związków zawodowych potwierdził na konferencji prasowej przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. Protest potrwa między godz. 7.00 a 9.00.

Dodano: Sobota, 29 grudnia 2012 18:16

W Chabówce wykoleiła się lokomotywa

CHABÓWKA. Lokomotywa PKP Intercity pociągu relacji Zakopane - Warszawa wypadła z torów. - Nikomu nic się nie stało, organizowana jest komunikacja zastępcza - informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2012 00:02

W niedzielę w Teatrze Witkacego - spotkanie poświęcone m.in. historii kolei na Kasprowy Wierch

ZAKOPANE. W niedzielę 23 grudnia w Teatrze Witkacego zaprezentowane będą filmy "Nasz Kasprowy" i "Polska Kocha Góry". Jak przypomina Łukasz Chlebowski - Polska Kocha Góry to kampania społecznego poparcia dla idei zachowania tożsamości spółki Polskie Koleje Linowe S.A.

Dodano: Sobota, 30 czerwca 2012 12:55

Utrudnienia w podróży koleją: zmiany w rozkładach jazdy, wydłużenie trasy oraz przesiadki do autobusów

Rozpoczęły się utrudnienia na kolejowej trasie z Katowic przez Kraków do Rzeszowa. Z powodu prac związanych z modernizacją i naprawą linii Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych - ograniczył swoje kursy. Pasażerowie kilku pociągów kursujących po Małopolsce będą musieli przesiadać się do autobusów.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2011 18:52

Wakacyjne "Dni Pod Parą" - terminarz imprez

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na podróż w czasie do jednego z większych w Polsce muzeum poświęconemu kolei i historii techniki. Do końca września w wybrane weekendy organizowane będą „Dni pod Parą”, kiedy to parowóz będzie uruchamiany, a Muzeum znów zmieni się w czynną parowozownię.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl