Karetka
Dodano: Czwartek, 29 lipca 2021 22:00

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma kolejną nową karetkę

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał dzisiaj ambulans ratowniczy dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Dodano: Sobota, 11 lipca 2020 12:56

Dwie nowe karetki pojadą do Łącka i Krynicy

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaci się o cztery nowe karetki w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny. Wartość ambulansów to 2 miliony 480 tysięcy złotych. Dwa z nich już przyjechały do Nowego Sącza.

Dodano: Piątek, 13 września 2019 21:25

Rządowe pieniądze na dwie karetki. Będą stacjonować w Ochotnicy Dolnej i Bukowinie Tatrzańskiej

Na Podhalu gościła dziś wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która podpisała z dyrektorami szpitali w Nowym Targu i Zakopanem umowy w ramach programu wymiany ambulansów.

Dodano: Piątek, 23 marca 2018 15:44

Dwa groźne pożary w stolarniach - wczoraj w Łopusznej, dziś w Ochotnicy Dolnej.

Świadkowie mówią, że zanim pojawił się ogień, na terenie stolarni w Łopusznej nastąpił wybuch. Jego dźwięk rozniósł się po całej okolicy. Potwierdzają to ustalenia straży pożarnej, według której za wstępną przyczynę pożaru należy uznać zapłon trocin w silosie. To tam doszło najprawdopodobniej do eksplozji.

Dodano: Czwartek, 8 lutego 2018 21:16

Do karetek trafiło 4 000 pluszaków (zdjęcia)

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało właśnie świeży zapas pluszaków, które członkowie zespołów ratownictwa medycznego będą rozdawać poszkodowanym maluchom. W ramach zbiórki, już po raz piąty zorganizowanej przez IKEA Kraków, udało się zebrać aż 4 000 maskotek. Część z nich trafiła też do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 08:59

Wjechał w karetkę pędzącą na sygnale

Na ulicy Igołomskiej, obok węzła łączącego ją z trasą S7 doszło do zderzenia forda z karetką. Ambulans pędził na sygnale z pacjentem, miał prawo wjechać na skrzyżowanie mimo czerwonego światła. Kierowca samochodu osobowego wbił się w bok karetki.

Dodano: Środa, 4 marca 2015 20:37

Nowa karetka „N” w Małopolsce

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym rozpoczyna pracę nowa karetka neonatologiczna. Zastąpi ona dotychczasowy, wysłużony już, ambulans. Jest to jedyna karetka dla noworodków w województwie małopolskim zakontraktowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dodano: Poniedziałek, 9 lutego 2015 14:43

Ponad 5200 pluszaków trafiło do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

5 222 pluszaków trafiło do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Maskotki zebrane w IKEA Kraków będą towarzyszyć dzieciom w drodze do szpitala, a po zakończeniu leczenia każdy maluch będzie mógł zabrać pluszowego przyjaciela do domu.

Dodano: Wtorek, 2 grudnia 2014 15:03

Pierwszy transport karetka XXL

Specjalistyczna karetka bariatryczna Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wykonała swój pierwszy transport pacjenta o ponadstandardowej wadze. Jest to jedyny w Małopolsce i w Polsce ambulans przystosowany do przewożenia pacjentów ze znaczną nadwagą.

Dodano: Środa, 26 grudnia 2012 17:09

Tablety w karetkach pogotowia do wymiany

Urząd Marszałkowski zamierza przeznaczyć półtora miliona złotych na wymianę sprzętu nawigacyjnego lub doposażenie ambulansów. Ale zdaniem ratowników - ani nowe tablety, ani anteny nie zapewnią dobrej łączności karetek i dyspozytorni, bo wadliwy jest cały system.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl