Jezioro Czorsztyńskie
Dodano: Środa, 25 lipca 2018 10:54

Regaty Vito (wyniki i zdjęcia)

Na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrały się III Otwarte Regaty Yacht Clubu Vito. Ze względu na powódź, wysoki stan wody oraz niesamowitą ilość naniesionych śmieci, gałęzi i drzew do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy regaty się odbędą.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 12:37

Zalew Czorsztyński pełny. Elektrownia zrzuca wodę

Od około północy Zespól Elektrowni Wodnych w Niedzicy robi zrzuty wody, żeby utrzymać odpowiedni poziom wody w zalewie.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 15:00

Czysta woda z kranu w miejscowościach nad Jeziorem Czorsztyńskim

Mieszkańcy, ale także turyści wypoczywający nad Jeziorem Czorsztyńskim, za nieco ponad rok będą mogli korzystać z wody jeszcze wyższej jakości. Będzie to możliwe dzięki budowie nowej przepompowni oraz stacji uzdatniania wody, które powstaną w miejscowości Maniowy (powiat nowotarski). Umowy gwarantujące dofinansowanie ze środków unijnych, wynoszące ponad 1,54 mln zł, przekazał przedstawicielom Gminy Czorsztyn Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 15:04

Czysta woda z kranu dla mieszkańców – przekazanie umów

Mieszkańcy, ale także turyści wypoczywający nad Jeziorem Czorsztyńskim, już za nieco ponad rok będą mogli korzystać z wody jeszcze wyższej jakości. Będzie to możliwe dzięki budowie nowej przepompowni oraz stacji uzdatniania wody, które powstaną w miejscowości Maniowy (powiat nowotarski).

Dodano: Piątek, 14 kwietnia 2017 17:18

Z Jeziora Czorsztyńskiego wyłowiono ciało kobiety

Strażacy wyciągnęli je z wody w rejonie Maniów. Policja ustaliła, że to 69-letnia mieszkanka tej miejscowości.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 14:04

Podsumowanie sezonu ratowniczego na Jeziorze Czorsztyńskim (zdjęcia)

W tym roku ukończona została budowa pierwszej bazy ratowniczej R1 w Niedzicy-Zamek. W sezonie letnim pracowało w niej 50 ratowników. - W chwili obecnej jesteśmy w trakcie budowy kolejnych dwóch baz ratowniczych. Projekt zabezpieczenia ratowniczego Jeziora Czorsztyńskiego obejmuje docelowo funkcjonowanie trzech baz ratowniczych R1 Niedzica Zamek, R2 Mizerna, R3 Frydman, Baza Główna R2 ma być bazą działająca całą dobę, bazy R1, R3 - 12 godzina na dobę - wymienia Marek Jasiński.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 13:51

W pobliżu Zielonych Skałek z żaglówki wypadły dwie osoby

W sobotę, 2 sierpnia policjantom z komisariatu wodnego udało się zapobiec tragedii na Jeziorze Czorsztyńskim. W pobliżu Zielonych Skałek przewróciła się żaglówka, a z łodzi wypadły dwie osoby. Na miejsce wysłano policyjną łódź patrolową, która szybko odnalazła tonąca parę.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 12:15

Nurkowie odnaleźli ciało 19-latka

Służby ratunkowe zakończyły akcję poszukiwawczą na Jeziorze Czorsztyńskim. W rejonie Kluszkowiec nurkowie znaleźli po kilku godzinach od wznowienia dziś poszukiwań - ciało 19-letniego mieszkańca miejscowości Zagórzany. Przyczyną śmierci młodego mężczyzny było najprawdopodobniej utoniecie.

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 20:09

Akcja poszukiwawcza na Jeziorze Czorsztyńskim została przerwana (zdjęcia)

W poniedziałek ratownicy wznowią poszukiwania 19-letniego mężczyzny.

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 14:12

Akcja na Jeziorze Czorsztyńskim

Policja otrzymała zgłoszenie, iż zaginęła jedna z osób wypoczywających nad Jeziorem Czorsztyńskim. Młody mężczyzna wypłynął i nie wrócił. Świadkowie mówią, że 19-latek prawdopodobnie pił wcześniej alkohol.

Dodano: Piątek, 4 lipca 2014 19:39

Zgrupowanie Miss Polonia w Osadzie Czorsztyńskiej (zdjęcia)

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Zakopane Fashion- Miss Polonia Województwa Małopolskiego 2014. Wybory najpiękniejszej dziewczyny w Małopolsce odbędą się 19 lipca w Zakopanem. Finalistki konkursu mają już za sobą pierwsze trzydniowe zgrupowanie w Osadzie Turystycznej Czorsztyn.

Dodano: Niedziela, 20 października 2013 16:10

Wschód słońca nad Jeziorem Czorsztyńskim (zdjęcia)

Jesień w pełni, a wschody słońca o tej porze roku są chyba najpiękniejsze. W regionie pojawiają się morza mgieł, które można obserwować o świcie z różnych miejsc.

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2013 12:39

Trąba powietrzna na Jeziorze Czorsztyńskim (film)

Przystań Wodna we Frydmanie opublikowała na swoim profilu na FB krótki film, na którym zarejestrowane zostało gwałtowne zjawisko meteorologiczne. Silny silny wir powietrzny wsysał wodę z jeziora.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2012 22:29

Świat bez śmieci kochają dorośli i dzieci, czyli o tym jak przebiegła akcja „Rodzinne granie w śmieciobranie” ( galeria)

Wiosenny poranek, słońce wychyla się zza chmur, wokół rozciąga się bezkres pól i widok na Jezioro Czorsztyńskie. Wokół cicho i spokojnie, czasem słychać świergot ptaków. Niemal bajka, rzec by można.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2012 19:36

Rodzinne granie w śmieciobranie - zadbaj o swoje środowisko i wygraj nocleg dla rodziny w średniowiecznym zamczysku!

Mocna, gorąca herbata potrafi postawić na nogi - jak się okazuje - nawet całą gminę. To nad kubkiem czarnej herbaty, przy przyjacielskiej pogawędce ponad rok temu zrodził się pomysł projektu „Kobieta, Kreatywność, Kultura”, który pokazał jak niesamowici i otwarci ludzie mieszkają nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl