Jerzy
Dodano: Czwartek, 27 lutego 2020 22:00

Teatr Witkacego świętuje 35. urodziny. Na razie było "Intymnie"... (zdjęcia)

Rozpoczęły się 35 urodziny Teatru Witkacego w Zakopanem. Jest to też 135. rocznica urodzin St.I. Witkiewicza. Urodziny teatralne potrwają do soboty.

Dodano: Środa, 12 lutego 2020 00:45

Teatr Groteska zaprasza na "Dzikie Łabędzie" w reżyserii Jerzego Bielunasa.

„Dzikie Łabędzie" to jeden z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena.

Dodano: Sobota, 16 lutego 2019 18:00

Nie żyje jazzman Jerzy Bożyk

Nie żyje Jerzy Michał Bożyk – krakowski wokalista i kompozytor jazzowy.

Dodano: Poniedziałek, 3 grudnia 2018 15:40

Jerzy Owsiak laureatem Nagrody im. Andrzeja Wajdy

Jerzy Owsiak odebrał w sobotę Nagrodę im. Andrzeja Wajdy za wybitną działalność w duchu solidarności społecznej

Dodano: Środa, 3 października 2018 14:00

Mija 20 rocznica śmierci Jerzego Bińczyckiego

2 października minęła kolejna rocznica śmierci Jerzego Bińczyckiego, wybitnego aktora i reżysera przez wiele lat związanego ze Starym Teatrem w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2017 21:53

Jerzy Baczyński - laureatem medalu „Za Mądrość Obywatelską”

Redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński został uhonorowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe Kraków oraz miesięcznik „Kraków” przyznawanym raz w roku medalem „Za mądrość obywatelską”.

Dodano: Piątek, 27 lutego 2015 09:45

Urodziny Teatru Witkacego - dzień drugi (zdjęcia)

ZAKOPANE. Trwają 30. Urodziny Teatru Witkacego. Punktem kulminacyjnym drugiego dnia obchodów było premierowe wykonanie najnowszego utworu Jerzego Chruścińskiego - SUITA – „DURENT Przetrwają”.

Dodano: Niedziela, 14 grudnia 2014 19:20

Jerzy Fedorowicz w Teatrze Witkacego

W zakopiańskim Teatrze Witkacego odbyło się spotkanie z Jerzym Fedorowiczem, który na Podhale zawitał ze swoją książką, "Lodołamacz Fedor".

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:14

Uroczystości na cmentarzu wojennym tzw. Glinniku

Zakończono tegoroczny etap prac badawczo-ekshumacyjnych na terenie tzw. „Glinnika” w Krakowie – Przegorzałach. W środę, 29 października na cmentarzu planowane jest uroczyste złożenie we wspólnej mogile szczątków 66 ofiar zbrodni okupanta niemieckiego dokonanych w latach 1939-1944.

Dodano: Poniedziałek, 6 października 2014 21:32

Seniorzy Roku - Anna Oleksy i Jerzy Bożyk

Tytuł Seniorki Roku 2013 przyznano Annie Oleksy z Nowego Sącza. To wieloletnia prezes stowarzyszenia „Przyjaciele Serca i Życia”, propaguje zdrowy tryb życia i wspiera osoby z chorobami układu krążenia, po zawałach i operacjach serca. Z kolei Seniorem Roku 2013 został Jerzy Bożyk z Krakowa – muzyk od lat angażujący się w przedsięwzięcia społeczne.

Dodano: Piątek, 26 września 2014 21:25

Burmistrz Zakopanego namawia Podhalan do wykupienia akcji spółki PKG

ZAKOPANE. O tym, że akcjonariat obywatelski jest sposobem na stanie się faktycznym właścicielem spółki Polskie Koleje Górskie mówił Janusz Majcher podczas sesji kilkakrotnie. - Gdybyśmy wszyscy wzięli te "cegiełki", złożyli się na sto procent wykupu - to wszyscy jak tu jesteśmy, mieszkańcy Podhala - staniemy się właścicielami tej spółki. I o to apeluję - mówił burmistrz.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 00:43

Zakopiańska Rada Miasta sprzeciwia się sprzedaży majątku PKL cudzoziemcom

ZAKOPANE. W trakcie czwartkowej sesji radni przyjęli stanowisko, w którym negatywnie opiniują zamiar wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości PKL s.a. przez cudzoziemca. Siedmiu radnych na znak protestu wyszło z sali obrad na czas głosowania. Stanowisko przyjęto dziesięcioma głosami.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:04

Jerzy Stuhr gościem rabczańskiego festiwalu książki

W czwartek, 10 lipca w Rabce-Zdroju rozpoczyna się i po trwa do niedzieli 13 lipca Rabka Festival: twórcze wakacje dla małych i dużych.

Dodano: Wtorek, 24 czerwca 2014 20:41

Nowotarska Kongregacja Kupiecka: "Jesteśmy przeciwko budowie centrum i prosimy burmistrza, by wziął pod uwagę nasz głos"

NOWY TARG. - W imieniu osób trudniących się działalnością gospodarczą w Rynku, oficjalnie zgłaszam protest przeciwko budowie tak dużego centrum handlowego. Dużego w porównaniu z naszym miastem - mówił Jerzy Smoszna, reprezentujący Kongregację Kupiecką. Jego wystąpienie w trakcie sesji dotyczyło planów budowy nowego centrum handlowego na granicy Nowego Targu i Szaflar.

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 21:26

Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Zięby (zdjęcia)

W piątkowe popołudnie został zorganizowany wernisaż wystawy fotografii Jerzego Zięby. Rozlegający się w kierunku rynku głos trombity Jana Kubika zaprosił mieszkańców Krościenka oraz licznych turystów do galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Sobota, 26 kwietnia 2014 22:29

Papieski pociąg - wspomnienie Jerzego Tomczyka

Jerzy Tomczyk na kolei pracował osiemnaście lat. Jako kierownik pociągu - papieskim składem opiekował się dziewięć lat. To był ostatni pociąg, jakim jechał - żegnając się z ukochaną pracą, gdy odchodził na zasłużoną emeryturę kolejarską.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 19:35

Jerzy Zacharko: "prawnik MEP stosował bezprawne groźby wobec mnie". Mid Europa Partners: "bronimy swojego dobrego imienia"

Przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta Jerzy Zacharko powiadomił Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zarówno przez burmistrza Janusza Majchra, jak i przez prawnika reprezentanta Mid Europa Partners, który "stara się wywrzeć bezprawny nacisk na działania radnego zastraszając go wielomilionową odpowiedzialnością w razie wypowiadania się lub głosowania w sposób niekorzystny dla Funduszu".

Dodano: Czwartek, 17 stycznia 2013 18:39

Jerzy Miller będzie stanie przed sądem

Rozpoczęły się przesłuchania świadków w odwieszonym śledztwie dotyczącym niewłaściwego nadzoru nad Biurem Ochrony Rządu w 2010 r. Wśród nich będzie były Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, obecnie wojewoda Małopolski Jerzy Miller.

Dodano: Wtorek, 9 października 2012 14:47

"Rzeźby świetlne" Jerzego Olbrychtowicza i Marysi Olbrychtowicz

NOWY TARG. W najbliższy piątek w ramach cyklu "Mam Wam coś do powiedzenia" w Galerii Jatki swoje "Rzeźby świetlne" zaprezentują Jerzy Olbrychtowicz i Marysia Olbrychtowicz. Projekt „Rzeźby Świetlne” uzyskał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Dodano: Wtorek, 21 sierpnia 2012 11:45

Zakopane: portrety muzyków - wystawa zdjęć Jerzego Z. Kosiuczenki

W Galerii Cieszynianka mieszczącej się w zakopiańskim hotelu Belvedere odbył się wernisaż wystawy Jerzego Z. Kosiuczenki. Wystawa „Jazz i folklor” prezentuje portrety muzyków napotkanych podczas różnych festiwali muzycznych, miedzy innymi Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Nowej Tradycji, Skrzyżowania Kultur w Warszawie i Bundesmusikfest w Tyrolu.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2012 18:32

Koncert "II Pejzaż Górski"

W auli Zakopiańskiego Centrum Edukacyjnego odbył się koncert pt. „II Pejzaż Górski” autorstwa Jerzego „Jurasa” Gruszczyńskiego, którego niejednokrotnie określa się jako zakopiańskiego Jean Michel Jarre’a. Był to koncert poświęcony górom, kolejny z cyklu muzyka, obraz i słowo.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl