Jasna Góra
Dodano: Sobota, 15 października 2016 15:51

Ponad 100 tys. pielgrzymów przeprasza za grzechy naszego narodu

Z udziałem ponad 100 tys. pielgrzymów na Jasnej Górze trwa „Wielka Pokuta” czyli nabożeństwo przebłagalne za grzechy i prośba o miłosierdzie dla naszego narodu. Na program całodniowej modlitwy składają się: dziękczynienie za to co dokonało się w historii Polski, część pokutna ze świadectwami i adoracją eucharystyczną oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Dodano: Sobota, 3 września 2016 14:46

Ogólnopolskie dziękczynienie za plony

Na Jasnej Górze z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpocznie się w sobotni wieczór dwudniowe ogólnopolskie dziękczynienie za plony. Dożynki przebiegać będą pod hasłem „Do Matki Miłosierdzia”.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 16:11

Ojciec Święty odprawił na Jasnej Górze mszę świętą w 1050. rocznicę Chrztu Polski (zdjęcia)

W nabożeństwie wzięli udział - prezydent RP, rząd, przedstawiciele Sejmu i Senatu, biskupi z Polski i świata oraz tysiące pielgrzymów – uczestników Światowych Dni Młodzieży. Na początku mszy doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia – Ojciec Święty przewrócił się przed ołtarzem.

Dodano: Środa, 6 sierpnia 2014 21:14

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

W środę, 6 sierpnia rozpoczęła się 34. Piesza Pielgrzymka Krakowska. Na Jasną Górę wyruszyło około 9 tys. pielgrzymów. W tym roku pielgrzymi będą dziękować Bogu za kanonizację Jana Pawła II i modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży 2016.

Dodano: Niedziela, 11 września 2011 23:11

65. rocznica Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Górale na Jasnej Górze (zdjęcia)

CZĘSTOCHOWA/PODHALE. W 1946 r. na Jasnej Górze Episkopat Polski, z prymasem ks. kard. Augustem Hlondem wypowiedział Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Słowa te powtórzył ponad milionowy tłum wiernych.

Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl