Janusz Majcher
Dodano: Piątek, 26 września 2014 21:25

Burmistrz Zakopanego namawia Podhalan do wykupienia akcji spółki PKG

ZAKOPANE. O tym, że akcjonariat obywatelski jest sposobem na stanie się faktycznym właścicielem spółki Polskie Koleje Górskie mówił Janusz Majcher podczas sesji kilkakrotnie. - Gdybyśmy wszyscy wzięli te "cegiełki", złożyli się na sto procent wykupu - to wszyscy jak tu jesteśmy, mieszkańcy Podhala - staniemy się właścicielami tej spółki. I o to apeluję - mówił burmistrz.

Dodano: Środa, 17 września 2014 22:22

Czesław Lang: "Bardzo ważna jest akceptacja mieszkańców dla organizacji TdP w ich miastach"

Na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Zakopane organizatorzy oraz władze miasta podsumowali tegoroczny Tour de Pologne. W spotkaniu wzięli udział Czesław Lang, pomysłodawca wyścigu, Janusz Macher – burmistrz Zakopanego oraz Andrzej Kawecki – szef Biura Promocji Miasta.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 11:22

Projekt „Bike’owe Zakopane” ze wsparciem MRPO

Projekt "Bike’owe Zakopane" to koncepcja budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych na terenie Zakopanego i Kościeliska. Na ten cel partnerzy otrzymali łącznie ponad milion 200 tys. zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota przeznaczona zostanie na opracowanie dokumentacji projektowej. - Cieszę się, że przyznano nam te środki - mówi Janusz Majcher.

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 13:27

Władze Zakopanego zapowiadają walkę z nielegalną fiakierką

ZAKOPANE. - Plagą są okazjonalne, weekendowe fiakierki. Nagle z okolic przyjeżdża dwukrotnie więcej fiakrów, bo jest szczyt sezonu. Oni nie są zarejestrowani i z tym staramy się dzisiaj walczyć - mówi Janusz Majcher.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 00:43

Zakopiańska Rada Miasta sprzeciwia się sprzedaży majątku PKL cudzoziemcom

ZAKOPANE. W trakcie czwartkowej sesji radni przyjęli stanowisko, w którym negatywnie opiniują zamiar wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości PKL s.a. przez cudzoziemca. Siedmiu radnych na znak protestu wyszło z sali obrad na czas głosowania. Stanowisko przyjęto dziesięcioma głosami.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:06

Budżet obywatelski w Zakopanem zwiększony zostanie o prawie ćwierć miliona zł

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher zwiększył budżet obywatelski z 1 mln zł do 1 230 000. Jak informuje zakopiański magistrat, ma to związek z ogromnym zainteresowaniem tą inicjatywą ze strony mieszkańców. Pozwoli to wykonać trzy projekty wybrane przez zakopiańczyków.

Dodano: Sobota, 5 lipca 2014 22:18

W Zakopanem prezentowanych jest ponad 80 grafik Rubensa (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Rubens jest jednym z najważniejszych artystów. Ta wystawa jest bez precedensu w historii naszego kraju. Nigdy dotąd nie mogliśmy przez jego grafikę poznać jego malarstwa - mówił podczas otwarcia wystawy dzieł mistrza baroku. prof. Adam Brincken.

Dodano: Czwartek, 26 czerwca 2014 16:45

Burmistrz Zakopanego nie otrzymał absolutorium

ZAKOPANE. Dziesięciu radnych było za przyznaniem Januszowi Majchrowi absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu, jeden był przeciw, sześciu wstrzymało się od głosu. Do bezwzględnej większości potrzebnej do podjęcia uchwały zabrakło jednego głosu.

Dodano: Piątek, 30 maja 2014 12:34

Burmistrz Zakopanego: "Nasze miasto jest przygotowane do przeprowadzenia dużych imprez"

ZAKOPANE: - Wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. - potwierdza burmistrz Janusz Majcher.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl