Golemo
Jabłka
Dodano: Piątek, 4 maja 2018 14:30

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie za ofiarną służbę (zdjęcia)

Jedno Złote i sześć Srebrnych Jabłek Sądeckich wręczył starosta nowosądecki Marek Pławiak wyróżniającym się druhom z terenu miasta i gminy Muszyna. Towarzyszył mu radny powiatowy Stanisław Sułkowski.

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 23:20

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie za pracę z niepełnosprawnymi (zdjęcia)

Jedno Złote i trzy Srebrne Jabłka Sądeckie wręczył dziś działaczom PTTK w Nowym Sączu Marian Ryba – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. Okazją do ich uhonorowania były obchody jubileuszu 15-lecia istnienia Komisji Integracji z Niepełnosprawnymi Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 18:47

Srebrne Jabłka Sądeckie dla druhów z gminy Muszyna (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dziś Srebrne Jabłka Sądeckie ośmiu druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Muszyna. Podziękował w ten sposób za ich codzienną ofiarność do niesienia pomocy, trud, zaangażowanie oraz ciężką i ofiarną służbę dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Sądecczyzny.

Dodano: Środa, 8 października 2014 14:53

Cydr wraca do łask

Tak to już jest, że wszelkie zakazy i nakazy wywołują określona reakcję, której niekoniecznie się spodziewamy. Tak to było z cydrem, który zawojował polski rynek i stał się bardzo modny. Powodem jest embargo na polskie jabłka, których tony zostały w kraju, mimo eksportu na inne rynki, niż rosyjski.

Dodano: Środa, 27 sierpnia 2014 23:25

Polski Eden. Odc. 3

W malowniczej Łękawicy mieszka sołtys i emerytowany kolejarz Antoni Sadzikowski. Od kilkunastu lat uprawia jabłonie, śliwy, trochę wiśni oraz czereśnie. Pomaga mu rodzina, a przede wszystkim syn Marcin. Zdaniem Antoniego - mimo wszystko najbardziej opłaca się uprawiać jabłka.

Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl