IRA
Dodano: Piątek, 3 kwietnia 2020 13:54

Zbierają na respiratory

W obliczu rozwijającej się pandemii koranowirusa organizowane są różnego rodzaju akcje społeczne - jedni szyją maseczki ochronne, inni przekazują szpitalom swoje nadwyżki. Pojawiły się też zbiórki mające za cel zakup respiratorów.

Dodano: Piątek, 17 stycznia 2020 11:23

Przed nami IV edycja Capoeira Mountain Meeting w Zakopanem

Coroczne spotkanie adeptów tej brazylijskiej sztuki walki w Zakopanem, stało się już tradycją.

Dodano: Wtorek, 26 listopada 2019 10:32

Policyjny pościg na zakopiance (film)

Patrol policyjnej grupy speed z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas patrolu na zakopiance w Libertowie zauważył kierowcę który z pasa do skrętu w prawo pojechał na wprost, po czym zmieniając pas ruchu zmusił innego kierowcę do gwałtownego hamowania. Podjęto próbę zatrzymania tego pojazdu.

Dodano: Środa, 10 października 2018 11:17

Irańczycy z fałszywymi dokumentami zatrzymani na Balicach

Funkcjonariusze PSG w Krakowie-Balicach zatrzymali 2 cudzoziemców, którzy przylecieli rejsowym samolotem z Aten, legitymując się fałszywymi dokumentami.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 21:48

Weekend pełen muzyki - IRA i Czerwone Gitary w Krynicy


Nietypowo, bo w sobotę i niedzielę, odbyły się kolejne koncerty cyklu Krynica Źródłem Kultury. Gwiazdą pierwszego wieczoru była IRA, a kolejnego dnia zagrała legenda polskiej piosenki - zespół Czerwone Gitary.


Dodano: Niedziela, 17 września 2017 13:50

Pamięci Sybiraków (zdjęcia)

Dzisiaj pod pomnikiem sądeckich Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Ten dzień jest również obchodzony jako Światowy Dzień Sybiraka. Podczas uroczystości, Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak i członek Zarządu Marian Ryba.

Dodano: Niedziela, 6 sierpnia 2017 15:42

IRA na Hej Fest w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Kilka tysięcy osób wzięło udział w kolejnej odsłonie Hej festu - festiwalu organizowanego na Gubałówce przez Polskie Koleje Linowe.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 12:24

Zatrzymano pirata drogowego, który chciał potrącić policjanta i staranował radiowóz

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, gdy dwóch funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, oznakowanym radiowozem patrolowali ulice Skawiny.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 15:19

Uczta dla fanów rockowego brzmienia

W ostatni weekend w Pijalni Głównej odbyły się przedostatnie koncerty w ramach cyklu „Krynica źródłem Kultury”.

Dodano: Niedziela, 27 listopada 2016 10:41

IRA w Klubie Studenckim Kwadrat w Krakowie

Kraków – 27.11.2016 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 14:28

Irakijczycy utknęli na krakowskim lotnisku

180 Irakijczyków utknęło na lotnisku w podkrakowskich Balicach - informuje portal Onet.pl. Chodzi o pielgrzymów, którzy przyjechali z tego kraju do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Dodano: Niedziela, 8 lutego 2015 22:01

Smooth`ne „Gorzkiey Męki Syna Bożego […] rozpamiętywanie”

W niedzielę 22 lutego po mszy św. o godz. 18.00 Ojcowie Jezuici z „Górki” i Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego Urzędu Miasta Zakopane serdecznie zapraszają na wielkopostny koncert jazzowy inspirowany tematami nabożeństwa Gorzkich Żalów. Koncert odbędzie się w kościele jezuitów na „Górce” w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 20:30

Nowy Sącz. Zatrzymany i ukarany pirat drogowy. Policjanci przedstawili mu 25 zarzutów

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu uznał winnym mężczyznę, który we wrześniu ub.r. z zawrotną prędkością przemierzał motocyklem sądeckie ulice, naruszając wiele przepisów ruchu drogowego. Wówczas policjanci przedstawili motocykliście 25 zarzutów.

Dodano: Piątek, 23 stycznia 2015 11:21

Strażak Roku 2014

W sobotę, 24 stycznia przekazanych zostanie do użytku 26 wozów ratowniczo- gaśniczych. Otrzymają je OSP z różnych części regionu między innymi z powiatu krakowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, gorlickiego, suskiego a także wielickiego. Tego dnia dowiemy się również kto otrzyma tytuł Strażaka Roku Województwa Małopolskiego 2014.

Dodano: Środa, 3 września 2014 13:03

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla uchodźców w Regionie Kurdystanu

"Samorząd Województwa Małopolskiego wyraża swoje głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją w Regionie Kurdystanu w Iraku, z którym od roku 2011 podejmuje współpracę w ramach Deklaracji o Współpracy pomiędzy oboma regionami" - napisali radni sejmiku w apelu skierowanym m.in. do prezydenta RP, ministra SZ, Ambasadora RP w Bagdadzie oraz samorządowców w całym województwie.

Dodano: Piątek, 20 czerwca 2014 20:20

MIRAMI w Brzeszczach - III Wielki Koncert Charytatywny (zapowiedź filmowa)

W niedzielę 29 czerwca na stadionie Górnika Brzeszcze zagrają gwiazdy ukraińskiej muzyki rozrywkowej Mirami. Wokalistki w zmienionym składzie przyjeżdżają do Polski by pomagać cierpiącemu na autyzm atypowi i poważną wadę serca pięcioletniemu Piotrusiowi z Brzeszcz.

Dodano: Niedziela, 6 kwietnia 2014 10:13

Walka o Róg Zbramira

Puszcza Niepołomicka ożyje w kwietniu jak co roku - już po raz szósty. Do Zamku w Niepołomicach przybędą liczni goście. Powodem będzie Zbramir -pierwszy Łowczy Domu Królewskiegi, który na niepołomickim zamku rezydował już w 1389 roku.

Dodano: Wtorek, 25 marca 2014 20:28

Świat zza firanki, czyli - boję się Nowej Huty!

Maria Karwacka mieszka w bloku na osiedlu Szkolnym ponad dwadzieścia lat. Zgodziła się na rozmowę bo wie, że nie pokaże jej twarzy kamera, ani nie nagra głosu radiowy reporter. Chce opowiedzieć o swoim synu Maćku, który ponad rok nie wychodził z domu. Koledzy grozili, że połamią mu nogi i ręce.

Dodano: Piątek, 21 marca 2014 13:00

Bohaterem był las - zdjęcia nagrodzone na konkursie "Leśne inspiracje"

Dziś zakończyła się już piąta edycja Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.

Dodano: Wtorek, 27 sierpnia 2013 10:43

ŁAPCZYCE: Zderzenie tira z busem na krajowej 4. Rannych jest ponad 20 osób

Jak informuje rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej - wśród rannych jest 20 pasażerów busa i kierowca samochodu ciężarowego. Najciężej rannych - kierowcę busa oraz kilkuletnie dziecko - zabrano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 16:13

Spytkowice: czołowe zderzenie tira z samochodem osobowym - trzy osoby nie żyją

W Spytkowicach na krajowej "siódemce" doszło przed południem do tragicznego wypadku. Tir na bułgarskich numerach rejestracyjnych zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby, dwie kobiety i mężczyzna, kierowca i pasażerowie Opla Vectry.

Dodano: Środa, 26 czerwca 2013 12:20

"Człowiek z gór", weteran misji w Iraku, nie żyje

Po rocznym leczeniu zmarł Włodzimierz N., znany jako "człowiek z gór" - poinformowało TOK FM. Mężczyzna, który był weteranem misji w Iraku i Libanie został w ubiegłym roku znaleziony w szałasie pasterskim w Tatrach. Miał odmrożenia i kłopoty z pamięcią. Uznano to za objawy stresu bojowego.

Dodano: Czwartek, 11 kwietnia 2013 17:37

Nielegalni migranci znalezieni w naczepie tira

Pięciu nielegalnych migrantów zatrzymali funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG, dwóch Afgańczyków i trzech Pakistańczyków. Wczoraj, w Porębie Wielkiej, w godzinach wieczornych kierowca samochodu ciężarowego, który powrócił do Polski z zagranicy, stwierdził obecność pięciu nieznanych mu mężczyzn w naczepie swojego pojazdu.

Dodano: Sobota, 23 lutego 2013 15:08

Bryła lodu uderzyła w tira. Zginął kierowca

"Dwóch nastolatków podejrzewanych o rzucanie brył lodu na samochody jadące autostradą A4 zatrzymała małopolska policja. Jedna z brył uszkodziła szybę tira, co spowodowało wypadek, w którym zginął 47-letni kierowca" - poinformowała małopolska policja. Młodzi ludzie to mieszkańcy powiatu brzeskiego.

Dodano: Piątek, 8 lutego 2013 21:50

Spotkanie Sybiraków

Ponad 70 Sybiraków weźmie udział w organizowanym w poniedziałek (11 lutego) w Krakowie spotkaniu z okazji 73. rocznicy pierwszej masowej wywózki na Sybir w czasie II wojny światowej.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2012 18:19

"Breakout Tour" - koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy (zdjęcia)

ZAKOPANE. W klubie muzycznym "Watra" odbył się koncert Piotra Nalepy "Breakout Tour".

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl