II wojna światowa
Dodano: Niedziela, 1 września 2019 22:00

Kraków uczcił 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W niedzielę, 1 września, w Krakowie odbył się wernisaż wystawy „Zaczęło się w Krakowie. Pierwsze lata konspiracji”.

Dodano: Niedziela, 1 września 2019 11:52

1 września. Pamiętamy (zdjęcia obchodów w Nowym Sączu)

Dzisiaj na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Powiat Nowosądecki reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 19:17

Dzień Katyński w Poroninie (zdjęcia)

Już po raz dziesiąty w Poroninie odbył się Dzień Katyński, który propagować ma wśród dzieci i młodzieży wiedzę na temat II wojny światowej i zbrodni katyńskiej oraz pomóc zachować w pamięci wydarzenia z przeszłości Polski i bohaterów z naszego regionu.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 19:22

Nowosądeckie uczczenie zakończenia wojny (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Marian Ryba wziął dziś udział w sądeckich obchodach 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2017 11:20

W Zabawie pod Tarnowem „wylądował” samolot z II wojny światowej

To samolot legenda. Taką Dakotą Jan Nowak-Jeziorański został przerzucony do Polski w trakcie II wojny światowej. Wylądował wtedy pod Tarnowem, a akcja odbyła się pod kryptonimem Most III. Pomnik ją upamiętniający stanął we wsi Zabawa. Teraz wystawiony będzie tam również cenny wrak zabytkowej Dakoty ofiarowany przez prywatnego kolekcjonera. Transport takiego samolotu jest sporym wyzwaniem. Podjęła się go OMEGA Pilzno.

Dodano: Niedziela, 9 czerwca 2013 14:04

Znaleziono pocisk z II Wojny Światowej w Palczowicach

Dzisiaj, 9 czerwca w Palczowicach przy DK Nr 44, w rejonie przejazdu kolejowego, jeden z przejeżdżających kierowców na poboczu drogi znalazł niewybuch. Mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów, którzy aktualnie zabezpieczają miejsce przed dostępem osób postronnych.

Dodano: Czwartek, 28 lutego 2013 14:56

Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej w pobliżu DK 44

W trakcie prac nieopodal drogi krajowej 44 (ok. 15 m. od drogi) odnaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców pobliskich domostw, niewykluczone że na czas prowadzonej akcji wyłączony zostanie ruch kolejowy.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl