Honor
Dodano: Środa, 19 grudnia 2018 16:15

Odznaka Honoris Gratia dla marynarza ORP Kraków

W środę, 19 grudnia starszy chorąży marynarki Marcin Bochenek, jeden z najdłużej służących członków załogi na okręcie transportowo-minowym ORP „Kraków”, otrzymał z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia.

Dodano: Środa, 28 listopada 2018 12:25

Elżbieta Koterba uhonorowana odznaką "Honoris Gratia"

Elżbieta Koterba odwołana kilka tygodni temu ze stanowiska wiceprezydent Krakowa otrzyma odznakę "Honoris Gratia"
Odznakę "Honoris Gratia" ustanowiono w 2005 roku. Odznaczenie przyznawane jest zasłużonym dla miasta. Do tej pory to wyróżnienie otrzymało ponad 3 tys. osób. Wśród nich znaleźli się m.in. Zbigniew Wodecki, ks. Andrzej Augustyński czy Jacek Strama.

Dodano: Niedziela, 26 listopada 2017 18:04

Zasłużeni dla Zdrowia Narodu. Odznaczono honorowych krwiodawców (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Urzędzie Miasta spotkali się honorowi dawcy krwi. Blisko 40 osób otrzymało odznakę "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Rekordziści oddali nawet 70 litrów krwi.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 20:04

Honory dla bohaterów wyklętych (zdjęcia)

Trzema Złotymi Jabłkami Sądeckimi uhonorował dziś starosta nowosądecki Marek Pławiak Żołnierzy Wyklętych z Sądecczyzny.

Dodano: Środa, 8 kwietnia 2015 18:52

Powołano Komitet Honorowy Budowy Sali Koncertowej w Zakopanem

W Hotelu Stamary odbyło się spotkanie Komitetu Założycielskiego oraz Komitetu Honorowego Budowy Sali Koncertowej w Zakopanem zorganizowane przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Dodano: Piątek, 27 marca 2015 13:08

Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła uchwałę o nadaniu Związkowi Podhalan honorowego medalu "Zasłużony dla Podhala"

NOWY TARG. - Medal jest wyrazem uznania dla organizacji, która ma wiekową tradycję - mówił na sesji wicestarosta Władysław Tylka. - Systemy sprawowania władzy upadały. Partie polityczne powstawały i upadały a Związek Podhalan trwał i się umacniał. A wszystko to za sprawą naturalnego związku z ziemią, ludźmi i tradycją, która jest spoiwem łączącym.

Dodano: Poniedziałek, 21 lipca 2014 20:00

Poświęcenie Flagi Honorowej Rady Europy (zdjęcia)

JABŁONKA. Gmina Jabłonka otrzymała Flagę Honorową Rady Europy. Flaga jest przyznawana gminom, które zostały uznane przez Komisję ds. Środowiska, Zagospodarowania Przestrzennego i Władz Lokalnych Rady Europy za godne tego zaszczytu za ich aktywność na rzecz ideałów Unii Europejskiej.

Dodano: Czwartek, 19 czerwca 2014 21:28

Honorowa Flaga Europy dla gminy Jabłonka

Jabłonka dołączyła do grona miejscowości europejskich, w tym kilku polskich, którym przyznano Flagę Honorową Rady Europy. Gmina otrzymała wyróżnienie za "aktywność międzynarodową i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej". Uroczyste wręczenie prestiżowej nagrody nastąpi w piątek 20 lipca na stadionie sportowym w Jabłonce. Flagę wręczy wójtowi komisarz Rady Europy.

Dodano: Poniedziałek, 5 maja 2014 12:15

Jubileusz zespołu New Market Jazz Band

Już 33 lata grupa muzyków zrzeszonych w zespole New Market Jazz Band dzieli się z mieszkańcami Nowego Targu swoją pasją do muzyki Nowego Orleanu. W majowy weekend z okazji obchodzonych przez Zespół urodzin burmistrz Marek Fryźlewicz wręczył im statuetkę Honorowych Ambasadorów Miasta Nowego Targu.

Dodano: Poniedziałek, 21 kwietnia 2014 19:13

Z historią w tle. Jan Paweł II - Honorowy Obywatel Miasta Skały

„Przybywam tutaj nie jako biskup, ale jako pielgrzym” powiedział Karol Wojtyła, który odwiedził podkrakowską Skałę w 1968 roku. Ówczesny kardynał odwiedził miasto w 1968 r. Jako metropolita przyjechał tutaj specjalnie z okazji 700-lecia śmierci bł. Salomei i założenia Skały. Po zakończeniu oficjalnej wizyty w parafii, ks kardynał zatrzymał się jeszcze na chwilkę w rodzinnym domu ks. kanonika Piotra Wykurza, na rogu Rynku i ul. Olkuskiej.

Dodano: Poniedziałek, 17 marca 2014 21:41

Wkrótce poznamy laureatów Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego

Już za niecały miesiąc zbierze się Komisja, która wyłoni tegorocznych laureatów Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego, a tym samym upłynie termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów do odznaczenia w 2014 roku.

Dodano: Środa, 27 listopada 2013 14:04

Stanisław Juchnowicz - Honorowym Obywatelem Krakowa

Wybitny architekt i urbanista – prof. Stanisław Juchnowicz otrzymał dziś (27 listopada, środa) tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wyróżnienie odebrał podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Krakowa.

Dodano: Piątek, 1 listopada 2013 10:19

Himalaista, Jacek Żyłka Żebracki uhonorowany za osiągnięcia i promocję Szczawnicy

SZCZAWNICA. Podczas sesji Rady Miasta, Jacek Żyłka – Żebracki został uhonorowany statuetką i upominkami ufundowanymi przez miasto w dowód uznania dla jego pracy trenerskiej i promowania miasta w kraju i zagranicą.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2013 01:20

Finał Święta Małopolski: Medale Honorowe rozdane

Na uroczystej gali w Operze Krakowskiej osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla Małopolski odebrały z rąk marszałka Marka Sowy i przewodniczącego sejmiku Kazimierza Barczyka Medale Honorowe. Złoty medal otrzymał Krzysztof Penderecki - kompozytor, dyrygent, pedagog, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej. Galę, kończącą tegoroczne obchody Święta Małopolski, uświetnił występ Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą laureata.

Dodano: Środa, 17 kwietnia 2013 13:40

Kraków nagrodzony za upowszechnianie tradycji

Miasto Kraków zostało wyróżnione Odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego". Wyróżnienie zostało odebrane dzisiaj (17 kwietnia) w południe, w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie przez Sekretarza Miasta Pawła Stańczyka.

Dodano: Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 11:27

KRajowy KRwiecień Krwiodastwa

Trwa akcja honorowego oddawania krwi "KRajowy KRwiecień Krwiodastwa", która organizowana jest już po raz szósty. Już od 27 marca można oddawać krew na terenie Krakowa. Dodatkowo w ramach akcji można oddać wymaz z policzka i być może zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego.

Dodano: Wtorek, 2 kwietnia 2013 14:23

Medal za Zasługi dla Województwa Małopolskiego

Za niespełna dwa tygodnie zbierze się komisja, która wybierze tegorocznych laureatów Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Tym samym upłynie termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów do tego odznaczenia.

Dodano: Środa, 13 marca 2013 13:07

Dwóch mieszkańców województwa małopolskiego zostało uhonorowanych Medalami za Ofiarność i Odwagę

Jakub Ociepa oraz Paweł Szopa na wniosek wojewody małopolskiego, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostali odznaczeni Medalami za Ofiarność i Odwagę. Mężczyźni wskoczyli do Wisły i wyciągnęli z nurtu tonącą kobietę. Gdyby nie ich odwaga i szybka reakcja, 55-letniej mieszkanki Krakowa prawdopodobnie nie udałoby się uratować.

Dodano: Poniedziałek, 15 października 2012 20:44

Prezydent Krakowa otrzymał doktorat honoris causa

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego. Krakowska uczelnia uhonorowała go jako wybitnego znawcę doktryn politycznych i prawnych "oddanego służbie obywatelskiej i publicznej".

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl