Gmina
Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2020 08:48

Muzyka Zaklęta w Drewnie - kolędy w Witowie (zdjęcia)

W kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie miał miejsce piękny koncert Kuby Blokesza z przyjaciółmi. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Muzyka Zaklęta w Drewnie".

Dodano: Poniedziałek, 25 listopada 2019 09:40

Jest chodnik i kładka dla pieszych

Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i Korzennej mogą już bezpiecznie korzystać z chodnika i kładki dla pieszych.

Dodano: Poniedziałek, 15 lipca 2019 21:56

„Z babcinej szafy”

Taki tytuł nosi projekt, który jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie w Łętowni w filii GOKSiP. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska2019” i obejmuje cykl spotkań dla dorosłych z zakresu haftu tradycyjnego.

Dodano: Wtorek, 11 czerwca 2019 13:00

Bukowiec: 1,2 kilometra nowej nawierzchni

Mieszkańcy Bukowca w gminie Korzenna (pow. nowosądecki) nie narzekają już na zniszczony asfalt. Właśnie zakończyły się prace remontowe przy ponad 1,2-kilometrowym odcinku drogi w tej miejscowości.

Dodano: Piątek, 24 maja 2019 11:44

Triathloniści na start

Tegoroczna wiosna nas nie rozpieszcza ale nie ma co się ociągać. Wody nie brakuje więc zapraszamy nad Jezioro Czorsztyńskie do Gminy Łapsze Niżne na rozpoczęcie sezonu triathlonowego 2019. Inauguracyjne zawody to jubileuszowy X Mocarny Zbój - crosstriathlon. Start i meta na Przystani Zamajerz w Niedzicy Zamku.

Dodano: Wtorek, 16 kwietnia 2019 16:36

Najbardziej zadłużona gmina w Polsce prosi o pomoc

Gmina Raciechowice jest najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. Pod koniec bieżącego roku kwota zadłużenia wyniesie 39 mln zł. Jej władze zwróciły się o pomoc finansową do wszystkich gmin w Małopolsce.

Dodano: Czwartek, 28 marca 2019 13:53

W Gminie Łabowa powstają nowe chodniki!

To informacja, która wyjątkowo ucieszy mieszkańców Gminy Łabowa. Ruszyły już prace przy przebudowie drogi krajowej Nowy Sącz – Muszynka w miejscowości Łabowa. W ramach inwestycji powstanie długo wyczekiwany chodnik na odcinku na odc. 1,1 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zakończyć roboty budowlane jeszcze w pierwszym półroczu.

Dodano: Wtorek, 28 sierpnia 2018 19:39

Na Turbacz z Cezarym Zamaną

Znakomity kolarz Cezary Zamana wraz z Gminą Nowy Targ promuje kolarstwo w Gorcach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Gminy poznaliśmy szczegóły zbliżających się zawodów Gorce Champion MTB Uphill & Dowhnill oraz rowerowe plany Gminy Nowy Targ

Dodano: Sobota, 17 marca 2018 09:20

Spotkanie z przedstawicielami gminnych ośrodków pomocy społecznej w sprawie zadania koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych

W siedzibie Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli gminnych ośrodków pomocy społecznej i innych jednostek, które realizują zadanie obsługi świadczeń rodzinnych i wychowawczych dla swoich mieszkańców, z Wicewojewodą Małopolskim, przedstawicielami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodano: Piątek, 2 marca 2018 20:10

Promesy dla małopolskich gmin w ramach programu „Maluch+” 2018

Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wraz z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem wręczyli promesy w ramach Programu „Maluch+” na utworzenie nowych miejsc opieki przedstawicielom 14 małopolskich gmin: Nowy Wiśnicz, Czchów, Trzyciąż, Zakliczyn, Szczucin, Wojnicz, Niepołomice, Gmina Miejska Kraków, Gorlice, Liszki, Szerzyny, Tomice, Chełmek oraz Wolbrom. Uroczystość odbyła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dodano: Poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:35

XLV sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego

Wsparcie dla małopolskich gmin, dołączenie Małopolski do grupy najbardziej innowacyjnych regionów UE czy kwestia gospodarki odpadami – m.in. tymi sprawami zajęli się radni województwa na styczniowej sesji sejmiku.

Dodano: Niedziela, 10 grudnia 2017 12:59

Podhalańskie gminy wspólnie będą starać się o środki na wykorzystanie OZE

Gminy Zakopane, Kościelisko, Biały Dunajec, Czarny Dunajec i Szaflary podpisały umowę partnerską w celu wspólnego aplikowania o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na instalację Odnawialnych Źródeł Energii.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 18:20

3,7 mln zł na ekologiczne projekty w gminach Żabno i Nowy Wiśnicz

Rozbudowa kanalizacji w gminie Nowy Wiśnicz i wymiana 85 przestarzałych pieców w gminie Żabno – to kolejne inwestycje w subregionie tarnowskim, które uda się zrealizować dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dodano: Wtorek, 26 września 2017 20:54

Szaflary dostały 45 milionów złotych na inwestycje geotermalne

Wójt Rafał Szkaradziński podpisał dziś w Warszawie umowę gwarantującą gminie dotację w wysokości prawie 45 milionów złotych na odwiert geotermalny. Inwestycja ta, jeśli okaże się pomyślna, pozwoli gminie Szaflary i miastu Nowy Targ ogrzewać domy i bloki wodą termalną.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 15:43

Małopolskie gminy wśród najlepszych samorządów w kraju

Gmina Zielonki to zwycięzca najnowszego Rankingu Samorządów 2016, opublikowanego przez Rzeczpospolitą. Oprócz niej miejsce w pierwszej "trójce" zajął też Zator, a Wielka Wieś, Radłów i Tarnów znalazły uznanie w zestawieniu samorządów najlepiej korzystających z funduszy unijnych.

Dodano: Sobota, 31 stycznia 2015 11:16

Nieważne wybory w gminie Brzeźnica

Krakowski sąd stwierdził nieważność wyborów do Rady Gminy Brzeźnica (pow. wadowicki) w okręgu wyborczym nr 9 i wygaśnięcie mandatu radnego. Zarządzono przeprowadzenie nowych wyborów w tym okręgu.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 22:23

Nagroda dla Gminy Jabłonka w konkursie eko.LIDERZY 2014 województwa małopolskiego

W ICe Kraków Congress Center odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie eko.LIDERZY 2014 województwa małopolskiego. W kategorii eko.GMINA wiejska najlepsza okazała się Gmina Jabłonka. Antoni Karlak odebrał statuetkę jako wójt najlepszej Gminy w województwie małopolskim.

Dodano: Piątek, 12 września 2014 12:53

Odblaskowa Gmina - Straż Miejska prowadzi akcję profilaktyczne w gminie Krynica-Zdrój

W dniach 8-10 września br. strażnicy Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju w ramach prowadzonej od czerwca akcji „Odblaskowa Gmina”, przeprowadzili zajęcia z dziećmi klas pierwszych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Krynica-Zdrój.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 13:40

Nawałnica nad Gminą Łącko. Wstępne straty oszacowano na 2 mln zł (zdjęcia)

Minionej nocy nad miejscowościami Czarny Potok oraz Maszkowice w gminie Łącko przeszła nawałnica, której efektem jest kilkadziesiąt zalanych domów. Jednocześnie nagły wzrost poziomu wody w strumieniach i ich wylanie poza koryta spowodowały, że drogi lokalne zostały zniszczone do tego stopnia, że kilkanaście gospodarstw zostało odciętych od świata.

Dodano: Wtorek, 26 listopada 2013 19:38

Gmina Czorsztyn została ukarana 10 tysiącami złotych grzywny za brak przetargu na wywóz śmieci

Gmina Czorsztyn została ukarana przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegaturę w Nowym Sączu grzywną za nieprzeprowadzenie przetargu na wywóz śmieci, do którego obligowała ją ustawa. W Polsce ukarano za podobne niedostosowanie się do ustawy 17 gmin. Czorsztyńska jest jedyną w województwie małopolskim.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2013 19:25

Maków Podhalański walczy o tytuł "Zdrowej Gminy"

Po raz pierwszy Gmina Maków Podhalański bierze udział w ogólnopolskim konkursie Zdrowa Gmina organizowanym przez Polską Unię Onkologii. Ideą konkursu jest zachęcanie mieszkańców do przeprowadzenia badań, dzięki którym można przedwcześnie wykryć i rozpoznać chorobę nowotworową w jej wczesnym stadium. Po zdiagnozowaniu i szybkiej reakcji jest szansa na całkowity powrót do zdrowia.

Dodano: Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 18:44

Gmina Czorsztyn uczy młodzież jak żyć z pasją!

Zajęcia teatralne, artystyczne rozwijające artyzm i duszę młodych, praktyczne zajęcia dla umysłów ścisłych, czy łamanie języka w ramach poznawania obcych zwrotów to tylko część oferty, jaką dla gimnazjalistów przygotowała Gmina Czorsztyn.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 19:52

Pożar torfowisk (zdjęcia)

Strażacy gaszą pożar torfowiska pomiędzy Piekielnikiem a Baligówką (gmina Czarny Dunajec).

Dodano: Niedziela, 7 kwietnia 2013 11:35

Solary w sześciu gminach

Dzięki pozytywnej decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, zakończył się przetarg na dostawę i montaż 2152 instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych na terenie gminy i miasta Mszana Dolna oraz gmin Niedźwiedź, Raba Wyżna, Dobra i Kamienica. O kontrakt wart ok. 25 milionów złotych rywalizowały dwie firmy. Wygrała firma Skorut Solar Systems z Myślenic.

Dodano: Sobota, 29 grudnia 2012 11:37

GMINA OŚWIĘCIM. Przyjęto budżet 2013

Inwestycje przewidziane w przyszłorocznym budżecie Gminy Oświęcim to m.in: przebudowa przedszkola we Włosienicy, budowa zaplecza socjalnego boiska w Porębie Wielkiej, budowa chodnika przy ul. Franciszkańskiej w Harmężach, remont dachu w Szkole Podstawowej w Babicach.

Dodano: Poniedziałek, 12 grudnia 2011 23:30

Gmina Czorsztyn, wśród zwycięzców konkursu na „Edukacyjną Gminę Małopolski 2011”

KRAKÓW. W Auli Uniwersytetu Pedagogicznego odbyła się III uroczysta Gala pn. „Rozwiń swoją gminę” podsumowująca tegoroczną edycję Programu Edukacyjna Gmina Małopolski, w ramach którego honorowane są ciekawe inicjatywy samorządów lokalnych wspierających ideę kształcenia ustawicznego, czyli kształcenia przez całe życie.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl