Festiwal
Dodano: Niedziela, 13 listopada 2022 08:00

Festiwalu Kawy i Czekolady w Krakowie

Już w weekend w Krakowie odbędzie się impreza, której nie może sobie odpuścić żaden fan kawy, herbaty, czekolady i wszelakich słodkości.

Dodano: Sobota, 22 października 2022 14:21

Lady in Red z wystawą na Krupówkach (zdjęcia)

- Założeniem tego projektu jest to, aby ludzie patrzyli jej oczami na ten piękny świat - mówiła w imieniu autorki projektu - Joanna Staszak z Urzędu Miasta w Zakopanem. Tajemnicza postać w czerwonej sukience, mimo iż była na wernisażu wystawy nie chciała się ujawniać.

Dodano: Piątek, 21 października 2022 08:00

Festiwal rozpoczęty!

11. edycja festiwalu Inspirowane Górami im. Ewy i Macieja Berbeków rozpoczęła się od wystawy w Zakopanem w Parku Miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dodano: Niedziela, 9 października 2022 20:00

8. Festiwal im. Zygmunta Haupta

Na 8. Festiwal im. Zygmunta Haupta zapraszamy do Gorlic w terminie 5–9 października 2022 r. Wydarzenia zostaną zrealizowane historycznej siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Gorlicach (ul. Władysława Jagiełły 5). Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.

Dodano: Środa, 5 października 2022 22:31

8. Festiwal im. Zygmunta Haupta

Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach w dniach 5–9 października 2022 r. Wydarzenia zostaną zrealizowane w historycznej siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Gorlicach (ul. Władysława Jagiełły 5). Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.

Dodano: Środa, 5 października 2022 22:09

Jesieniara w Krakowie!

Już 15-16 października 2022 w Hali 100-lecia Cracovii ul. Focha 40 w Krakowie odbędzie się Festiwal Jesieniara.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 22:20

Music Trail Festiwal (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku tym razem zamiast zespołów regionalnych, na deskach wystąpili artyści inspirujący się muzyką ludowych i pokazujących ją w nowoczesny sposób.

Dodano: Czwartek, 22 września 2022 11:55

Jazz Camping Kalatówki 2022

Tegoroczny XXVI Jazz Camping Kalatówki odbędzie się w dniach 26 września - 1 października.

Dodano: Sobota, 3 września 2022 20:00

9. EDYCJA PANNONICA FESTIVAL

PANNONICA – OGIEŃ NIE MUZYKA!
1-3.09.2022, BARCICE NAD POPRADEM

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2022 14:00

Zbliża się kolejna edycja Pannonica Festival

Między 1 a 3 września w Barcicach nad Popradem usłyszymy znakomite
zespoły, między innymi: z Serbii, Węgier, Rumunii czy Ukrainy. To będzie
prawdziwe święto bałkańskich rytmów.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 07:31

Koncert Maryjny na finał XII Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum (zdjęcia)

Koncert Maryjny zakończył XII edycję Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku nad Dunajcem. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła znana pienińska sopranistka Wiktoria Bisztyga oraz tenor Piotr Kusiewicz przy akompaniamencie organisty Władysława Szymańskiego.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2022 12:13

Grażyna Brodzińska, wielka dama polskiej operetki na finał

Królowa jest tylko jedna! Grażyna Brodzińska, mistrzyni, legenda, nazwana przez Bogusława Kaczyńskiego pierwszą damą polskiej operetki, zaśpiewała w Pijalni Głównej na ostatnim koncercie 55. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Był to finał w wielkim stylu.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2022 17:52

W poszukiwaniu miłości, czyli krakowska Hrabina Marica

W tej operetce jest wszystko, czego oczekuje publiczność: proste libretto, którego głównym tematem jest poszukiwanie właściwej miłości, przepych scen zbiorowych, piękne kostiumy, ale przede wszystkim doskonała muzyka, obfitująca w melodie wpadające w ucho, często o charakterze węgierskim czy cygańskim.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2022 15:26

Balet Opery Lwowskiej i jego piękna opowieść o miłości

„Inter arma silent Musae” czyli „Podczas wojny, milkną muzy” - mówił rzymski mówca i filozof Marcus Tullius Cicero. Artyści Baletu Opery Lwowskiej występując wczoraj, 11 sierpnia, na scenie 55. Festiwalu im. Jana Kiepury zaprzeczyli tej sentencji.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2022 15:21

„Śląsk” i jego taneczna podróż po Europie

Ile razy przyjeżdża do Krynicy, zawsze zachwyca. A w 55-letniej historii festiwalu bywał tu wielokrotnie! Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, nasze dobro eksportowe i tym razem został przyjęty przez publiczność entuzjastycznie. Wczoraj, 10 sierpnia, w piątym dniu 55. Festiwalu im. Jana Kiepury, w Pijalni Głównej, zespół zabrał widzów w podróż po Europie.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2022 18:00

Iwona Sobotka i Arnold Rutkowski w muzyce słonecznej Hiszpanii

Co za wieczór, co za emocje! Tylko Iwona Sobotka i Arnold Rutkowski oraz brawurowy dyrygent Zbigniew Graca, który poprowadził Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej potrafili tak rozgrzać słuchaczy! Dwie owacje na stojąco i okrzyki brawo rozbrzmiewały długo wczoraj w Pijalni Głównej po zakończeniu ostatniego utworu wieczornego koncertu 55. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Publiczność prosiła i artyści spełnili życzenie wykonując na bis wspólnie słynną „Granadę” meksykańskiego kompozytora Agustina Lary.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:00

Wielka sława to żart

Operetka, to ulubiony gatunek festiwalowej publiczności, co tłumaczy ogromne zainteresowanie spektaklem „Baron cygański”, który został wystawiony wczoraj, w poniedziałek, 8 sierpnia na festiwalowej scenie w Pijalni Głównej.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 16:40

Rewelacyjna Aleksandra Kurzak na jubileusz i na… urodziny

Brawo Ola, Ola i jeszcze raz Ola! Takich emocji dawno nie było w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Wczoraj, w niedzielę, 7 sierpnia mimo trzech bisów, publiczność wieczornego koncertu 55. Festiwalu im. Jana Kiepury nie chciała wypuścić Aleksandry Kurzak ze sceny.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2022 16:06

55. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju rozpoczęty! Trzech tenorów na jednej scenie

Owacją na stojąco oraz wspólnym odśpiewaniem na bis przez trzech tenorów – Rafała Bartmińskiego, Tomasza Kuka i Dominika Sutowicza – najsłynniejszego przeboju Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” zakończył się koncert inaugurujący 55. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Sobota, 6 sierpnia 2022 17:46

Nadszedł ten dzień

Dziś, 6 lipca rozpoczyna się wyczekiwany Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Organizatorzy na godziny przed inauguracją raz jeszcze zaprosili na tegoroczny festiwal.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2022 08:17

Zapowiedź 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

3 sierpnia w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentowano program 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 - 26 sierpnia 
w Zakopanem.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2022 08:15

Festiwal Dunajca w Tylmanowej (zdjęcia)

W Tylmanowej podczas weekendu odbył się II Festiwal Dunajca. Sobotę zdominował Festiwal Pstrąga, czyli najbardziej pstrągowe, wesołe i smakowite wydarzenie w Polsce, natomiast niedzielę folkowo – regionalne Tylmanowskie Lato.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2022 10:00

Kuter Port Festival – muzyczna uczta dla fanów polskiej muzyki

3 września, 3 wykonawców, 3 koncerty, pokaz ze światłem, dźwiękiem i wodą – to pomysł na piękne, muzyczne zakończenie lata na Plaży Kuter Port. Na scenie zbudowanej na wodzie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki, zarówno legendarne, jak i te, reprezentujące tzw. młode pokolenie – LemON, Mrozu i Lady Pank.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2022 08:15

Już w sobotę rozpoczyna się Festiwal Kiepury

Tylko 4 dni dzielą nas od pierwszych koncertów tegorocznej edycji Festiwalu im. Jana Kiepury. 6 sierpnia Krynica Zdrój stanie się znowu stolicą polskiej piosenki.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2022 20:04

Inauguracja festiwalu "Pieniny - Kultura - Sacrum" z Krystyną Aleksander, Piotrem Cyrwusem i Markiem Stefańskim (zdjęcia)

12. Letni Festiwal Pieniny – Kultura – Sacrum został zainagurowany w sobotę w Krościenku. To była duża dawka dobrej kultury.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2022 16:33

Rozpoczyna się Święto Dzieci Gór (transmisja)

29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór rozpocznie się w niedzielę 24 lipca w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2022 22:27

Wręczenie Nagrody Literackiej Zakopanego

Nagrodę Literacką Zakopanego, a także wyróżnienie za wybitne walory edytorsko-artystyczne otrzymała książka „Marcin Rząsa. Rzeźby” autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej i Magdaleny Ciszewskiej-Rząsy.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2022 08:39

Koncert Mietka Szczęśniaka w Zakopanem (galeria zdjęć)

Na zakończenie Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego wystąpił Mietek Szcześniak. Wokalista, kompozytor i autor tekstów zaprezentował piosenki z kilku swoich albumów. Nie zabrakło oczywiście "Nierównych".

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2022 18:00

Zakopianski Festiwal Literacki - dzień drugi (galeria zdjęć)

Drugi dzień Festiwalu Literackiego rozpoczęły tak jak poprzedniego dnia Targi Książki oraz #GodzinaWolnegoCzytania, które zgromadziły kolejny raz wielu miłośników literatury.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2022 09:54

Festiwalowy kierunek w Krakowie to… Galeria Krakowska!

Brak pomysłu na spędzenie urlopu? Na klientów Galerii Krakowskiej w lipcu czekają trzy festiwale, które dostarczą masę ciekawych wrażeń. Krakowska zaprasza wszystkich poszukujących letnich rozrywek na Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed budynkiem Galerii.

Dodano: Piątek, 8 lipca 2022 23:00

Rozpoczął się Zakopiański Festiwal Literacki (galeria zdjęć)

Blisko 30-tu autorów i 20 wydawnictw zjechało się do Zakopanego, aby zaprezentować swoje publikacje. - Program mamy tak napięty, że zaczęliśmy prologiem już w czwartek 7 lipca- zaznacza Bożena Gąsienica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, członek Kapituły Literackiej Nagrody Zakopanego i współorganizatorka Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2022 22:00

W czwartek rozpocznie się 7. Zakopiański Festiwal Literacki

Zakopiański Festiwal Literacki nawiązuje do bogatej tradycji literackiej Zakopanego, które w latach 20-tych ubiegłego wieku stanowiło centrum życia kulturalnego, było miejscem wypoczynku i twórczej działalności wybitnych polskich pisarzy. Siódma edycja odbędzie się pod hasłem „Na tatrzańskim szlaku literatury”. Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 30 pisarzy, a na festiwalowej scenie wystąpi Mietek Szcześniak oraz Kapela Hanki Wójciak.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2022 06:39

Zbliża się Festiwal Gadafest

10 lat, 12. edycji, 3 before party (oczywiście te oficjalne), 5 małopolskich miejscowości, lokalizacje w parkach, na dachu, w altanach, w opuszczonej knajpie, w działającej pizzerii, w barze, w siedzibie rozgłośni radiowej, w klasztorze, w zajeździe, aż po dziedziniec zamku! 125 koncertów, niezliczona ilość warsztatów, wystaw i pokazów, jeszcze bardziej niezliczona ilość artystów, wolontariuszy, partnerów i oczywiście nieskończona ilość RADOŚCI - a to tylko jeden z kameralnych, aczkolwiek najbarwniejszych festiwali w Małopolsce - FESTIWAL GADAFEST!

Dodano: Piątek, 24 czerwca 2022 06:37

Jubileuszowy Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

W weekend w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się jubileuszowy 45. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Wzięło w nim udział 14 dziecięcych zespołów regionalnych różnych grup etnograficznych z terenu Karpat i Podkarpacia.

Dodano: Środa, 8 czerwca 2022 12:00

Trwa Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Za nami już jedno z największych arcydzieł opery buffa – „Wesele Figara” W.A. Mozarta. Spektaklowi, który zobaczyć można było 3 i 5 czerwca po raz pierwszy w Krakowie towarzyszył poetycki przekład libretta autorstwa Stanisława Barańczaka.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2022 12:53

Zbliża się 55. Festiwal im. J. Kiepury

W sobotę w krynickim hotelu Prezydent odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano program tegorocznego Festiwalu im. Jana Kiepury.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2022 11:00

Barokowe Eksploracje i zachwyty nad Bendą - czyli opera komiczna w Szczawnicy

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w ramach 12. edycji Barkowych Eksploracji w Szczawnicy na scenie Dworku Gościnnego, przyciągając rzesze melomanów oraz kuracjuszy, z różnych części Polski, którzy wytrwale walczyli o miejscówki, z przeczuciem że będzie to niezapomniany wieczór. Przekonanie, że Czesi i komedia to zawsze bardzo udany mariaż, znalazło tutaj swoje dobitne potwierdzenie.

Dodano: Poniedziałek, 2 maja 2022 12:00

Zakopiańska Wiosna Jazzowa

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja w Zakopanem odbywać się będzie Wiosna Jazzowa.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2022 12:00

Koncert Patsy Gamble Band (zdjęcia)

Koncert Patsy Gamble Band rozpoczął tegoroczny cykl wieczornych koncertów w ramach Wiosny Jazzowej.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2022 11:30

Inauguracja Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

Na Krupówkach, na balkonie Bazaru Polskiego, na inaugurację Wiosny Jazzowej w Zakopanem wystąpił ukraiński skrzypek Sergiey Wowkotrub ze swoim zespołem Gypsy Swing Quartet.

Dodano: Piątek, 15 kwietnia 2022 22:31

XIII Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich „Złote Kierpce"

Miasto Zakopane zaprasza na trzynastą edycję Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”, który odbędzie się 23–24 kwietnia.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 19:30

W tym roku w Zakopanem tylko dobre eMOCje. Na początek odmieniona „Wiosna Jazzowa”

Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce – „Wiosna Jazzowa” w Zakopanem, w tym roku w nowej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym tym razem również do szerszej publiczności. Na scenie pojawi się między innymi Ewa Bem, wracająca do koncertowania po kilkuletniej przerwie.

Dodano: Niedziela, 23 stycznia 2022 08:58

Bach w Jaworkach (zdjęcia)

W malowniczo położonym kościele w Jaworkach k/Szczawnicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, inaugurujące 12. edycje Festiwalu Barokowe Eksploracje.

Dodano: Czwartek, 23 września 2021 06:40

Kolejna odsłona Kościelisko Music Trail Festival 2021 już w ten weekend

W dniach 24-26 września w Kościelisku wystąpią kolejni wykonawcy. W ramach Music Trail Festival zaprezentują się m .ni. Lua Preta, Sutari, TRANSatlantyk, Tęskno, Ania Byrcyn oraz Sorry Boys.

Dodano: Czwartek, 2 września 2021 13:00

Startuje 8. edycja Pannonica Festival!

Już teraz można przewidzieć, że będzie to wyjątkowa edycja – po rocznej przerwie Festiwal wraca w bardziej kameralnej formie, w nowym wrześniowym terminie, który pozwala na bezkarne przedłużenie wakacji.

Dodano: Niedziela, 15 sierpnia 2021 00:50

„Kraina uśmiechu" Franza Lehara. Operetka na zakończenie 54. Festiwalu Kiepury

Na zakończenie 54 Festiwalu Kiepury zaprezentowano „Krainę uśmiechu” Franza Lehara z Teatru Muzycznego z Lublina.

Dodano: Sobota, 14 sierpnia 2021 12:00

54. Festiwal im. Jana Kiepury - program

Poznaliśmy program tegorocznego Festiwalu im; Jana Kiepury, ktoŸy w dniach od 7 do 14 sierpnia odbędzie się w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Sobota, 14 sierpnia 2021 00:45

Magiczny świat operetki

W piątek 13 sierpnia w ramach 54. Festiwalu Kiepury odbyła się gala operetkowa „Magiczny świat operetki”

Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 19:00

La Serva Padrona

W ramach spotkań popołudniowych podczas 54. Festiwalu Kiepury zaprezentowano „La Serva Padrona” Giovanniego B. Pergolesiego z Krakowskiej Opery Kameralnej

Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 00:25

Znakomity musical "My Fair Lady" w ramach 54. Festiwalu Kiepury

Znakomity musical "My Fair Lady" został pokazany w czwartkowy wieczór w ramach 54. Festiwalu Kiepury. Przedstawili go artyści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 18:00

Koncert "Przeboje muzyki klasycznej na cztery instrumenty"

W czwartkowe popołudnie odbył się koncert "Przeboje muzyki klasycznej na cztery instrumenty". Zespół zaprezentował na koncercie w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju utwory polskich i zagranicznych kompozytorów.

Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 01:15

Koncert „Michael Kleitman – Złoty Głos Europy”

Ten niezwykły koncert miał miejsce wczoraj wieczorem w krynickiej Pijalni Głównej w ramach 54. Festiwalu Kiepury

Dodano: Środa, 11 sierpnia 2021 14:00

Michael Kleitman - spotkanie z gwiazdą w ramach 54. Festiwalu Kiepury

Za nami kolejne spotkanie z gwiazdą w ramach 54. Festiwalu Kiepury. Tym razem gościem był Michael Kleitman - tenor i Wiktor Bockman – dyrygent

Dodano: Środa, 11 sierpnia 2021 00:30

„Szalony Skrzypek" – Roby Lakatos

„Szalony Skrzypek" – Roby Lakatos to tytuł koncertu, który odbył się we wtorek w Pijalni Głównej w Krynicy w ramach 54. Festiwalu Kiepury.

Dodano: Wtorek, 10 sierpnia 2021 16:00

Cykl: Spotkanie z Gwiazdą i Roby Lakatos

W kolejnym cyklu Spotkanie z Gwiazdą wziął udział Roby Lakatos, węgierski skrzypek o cygańskich korzeniach.

Dodano: Wtorek, 10 sierpnia 2021 14:00

Koncert „Wiązanka Melodii Świata”

W ramach cyklu popołudniowego Estrada Młodych, w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury odbył się 10 sierpnia koncert „Wiązanka Melodii Świata” w wykonaniu Krynickiej Orkiestry Zdrojowej im. Adama Wrońskiego

Dodano: Wtorek, 10 sierpnia 2021 00:50

„Callas. Master class” na 54. Festiwalu im. Jana Kiepury

W trzecim dniu 54. Festiwalu im. Jana Kiepury Krynicy Zdroju zaprezentowano sztukę „Callas. Master Class” w reżyserii Roberta Talarczyka

Dodano: Poniedziałek, 9 sierpnia 2021 15:00

Spotkanie z Gwiazdą wokół spektaklu o „Callas. Master class"

W poniedziałek Spotkanie z Gwiazdą ponownie nawiązywało do wieczornego spektaklu. W programie - widowisko teatralno-muzyczne „Callas. Master class”, wystawiane przez Operę Śląską w Bytomiu.

Dodano: Niedziela, 8 sierpnia 2021 19:00

„Estrada Młodych – Młode gwiazdy polskiej sceny operowej”

Koncert był prezentacją młodych artystów śpiewaków, laureatów polskich i zagranicznych konkursów wokalnych.

Dodano: Niedziela, 8 sierpnia 2021 14:00

Pierwsze spotkanie z Gwiazdą Pijalni Głównej

„Spotkania z Gwiazdą” na 54 Festiwalu im. Jana Kiepury prowadzi, tak jak 2 lata temu, Piotr Nędzyński. Niedzielne spotkanie było ściśle związane z mającym się odbyć wieczorem wystawieniem „Wesołej wdówki” Franza Lehara.

Dodano: Niedziela, 8 sierpnia 2021 01:15

Nadzwyczajna Gala Operowa na otwarcie 54. Festiwalu im. Jana Kiepury

7 sierpnia 2021r po roku czekania na kolejny Festiwal Kiepury odbyła się inauguracja 54 festiwalu Kiepury i Nadzwyczajna Gala Operowa

Dodano: Piątek, 6 sierpnia 2021 07:00

Festiwal LAND ART - sztuka w objęciach Babiej Góry

W pięknych krajobrazach Zawoi odbędzie się niezwykły festiwal LAND ART. Od 13 do 22 sierpnia pod Babią Górą gościć będą fenomenalni artyści „przemycających sztukę do natury i naturę do sztuki”: Jarosław Koziara, Ewa Dąbrowska, Mirosław Maszlanko, Waldemar Rudyk, Ryszard Litwiniuk oraz Jan Sajdak. Przed nami dni wypełnione po brzegi kunsztem, który zachwyci każdą duszę

Dodano: Niedziela, 25 lipca 2021 07:41

Małopolski Festiwal Smaku dziś w Tuchowie

Chłodnik z moreli z agrestem i malinami z małdrzykami drożdżowymi, kurki z cukinią w śmietanie z grzankami, kugiel galicyjski z żeberkami czy kapusta duszona z jabłkami, koprem i skwarkami – to tylko niektóre przysmaki czekające na uczestników Małopolskiego Festiwalu Smaku w Tuchowie.

Dodano: Niedziela, 11 lipca 2021 22:13

Renata Przemyk w Zakopanem (galeria)

Muzycznym akcentem na zakończenie 6. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego był koncert Renaty Przemyk.

Dodano: Niedziela, 11 lipca 2021 22:12

Przyznano Nagrodę Literacką Zakopanego 2021 (galeria)

ury konkursowe nie miało wątpliwości. Jednogłośnie zdecydowano, iż tegoroczną Literacką Nagrodę Zakopanego otrzymuje książka Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku".

Dodano: Piątek, 9 lipca 2021 16:00

Rozpoczyna się 6. Zakopiański Festiwal Literacki (zapowiedź filmowa i zdjęcia)

Doroczna impreza, jaką jest Zakopiański Festiwal Literacki organizowany jest na Placu Niepodległości.

Dodano: Sobota, 3 lipca 2021 08:17

Za nami 17. Moc Gór Festiwal

Filmowo i outdoorowo, ale przede wszystkim z dużą dawką uśmiechu, pozytywnych emocji i przypływu adrenaliny. Tak w jednym zdaniu można by wspominać ostatni weekend. Ale pod Tatrami działo się znacznie więcej. Festiwal znów stał się miejscem wyjątkowych spotkań miłośników górskiej przygody.

Dodano: Wtorek, 29 czerwca 2021 07:25

Miłość i śmierć w Starym Sączu

Za nami prolog 43. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej. To znak, że starosądecki festiwal, najstarsza tego typu impreza muzyczna w Polsce zbliża się wielkimi krokami. W trudnym pandemicznym czasie, gdy organizatorzy muszą dokonywać cudów w przewidywaniu możliwych obostrzeń i zmieniających się zasad podróżowania tym razem zapowiada się festiwal bez kompromisów organizacyjnych i repertuarowych. 


Dodano: Poniedziałek, 28 czerwca 2021 08:24

Spotkanie na Siwej Polanie - piknik i meta PŚ w biegach górskich (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Na Siwej Polanie zorganizowany został Piknik Charytatywny. Tam też usytuowana została meta Pucharu Świata w biegach górskich WMRA TATRA RACE RUN.

Dodano: Sobota, 26 czerwca 2021 08:20

Rozpoczął się 17. Moc Gór Festiwal (zdjęcia)

Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa do 27 czerwca w Zakopanem i Kościelisku. Moc Gór to obok prelekcji zaproszonych gości i projekcji konkursowych filmów także aktywności outdoorowe czekające na uczestników wydarzenia. Podobnie jak w ub. roku - w festiwalu można wziąć udział online.

Dodano: Piątek, 25 czerwca 2021 12:00

Moc Gór Festiwal w Zakopanem

W czwartek 24 czerwca rusza 17 edycja Mocy Gór. Spotkania z Andrzejem Bargielem czy Justyną Kowalczyk-Tekieli, Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Puchar Świata w Biegach Górskich WMRA - Tatra Race Run, Nagroda Taternika, aktywności outdoorowe, to tylko wierzchołek dużej góry lodowej, którą będą zdobywać uczestnicy wydarzeń w ciągu 4 festiwalowych dni.

Dodano: Sobota, 19 czerwca 2021 08:37

Krynica zaprasza na międzynarodowy Festiwal im. Jana Kiepury

Koncerty pełne najpiękniejszych przebojów muzyki operowej i operetkowej, spektakle operetkowe i operowe, muzyka kameralna, koncerty młodych artystów oraz spotkania z gwiazdami – to tylko nieliczne atrakcje rozpoczynającego się 7 sierpnia 54. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Sobota, 19 czerwca 2021 07:12

Małopolska Joy Ride Festiwal

Małopolska Joy Ride Festiwal to największa w Polsce impreza rowerowa łącząca najróżniejsze odmiany dwukołowej ekstremy - rozpoczęła się wczoraj i potrwa do niedzieli.

Dodano: Środa, 16 czerwca 2021 15:00

Największe jogowe wydarzenie w Polsce

Malownicza Wierchomla Mała, położona w sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim od lat związana jest z jogą. To tu, dziewiąty już raz, odbędzie się Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi „108 Powitań słońca”.

Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 09:02

17. Zakopiańska Wiosna Jazzowa za nami

Nastrojowy sobotni wieczór z muzyką jazzową w najlepszym wydaniu zakończył 17. edycję festiwalu Wiosna Jazzowa w Zakopanem - w tym roku przeniesionego w przestrzeń wirtualną z powodu niesprzyjających wydarzeniom kulturalnym warunków pandemii.

Dodano: Piątek, 30 kwietnia 2021 09:53

W Zakopanem rozbrzmiewa dziś jazz (zdjęcia i film)

Atrakcją dla spacerowiczów jest unoszący się nad ich głowami muzyczny dron, prezentujący standardy jazzowe. Słychać także zaproszenia na sobotnie wydarzenia festiwalowe do Radiowej "Jedynki' i na media społecznościowe Wiosny Jazzowej oraz Miasta Zakopane.

Dodano: Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 08:25

Zakopiańska Wiosna Jazzowa

"Od dziś w naszym mieście można napotkać jazzowe przystanki promujące Jazzowe Zakopane – 17. Wiosnę Jazzową" - poinformował zakopiański Urząd Miasta. Oznaczone logotypem festiwalu miejsca rozbrzmiewają muzyką zespołów jazzowych z Czech, Słowacji i Węgier.

Dodano: Czwartek, 22 kwietnia 2021 09:14

Zakopane gotowe na muzyczną wiosnę

Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury intensywnie przygotowuje się do inauguracji wydarzenia, które od lat w okresie majowego weekendu i obchodów UNESCO International Jazz Day jest wizytówką artystyczną i turystyczną miasta pod Giewontem – Jazzowego Zakopanego 
- 17. Wiosny Jazzowej.

Dodano: Niedziela, 24 stycznia 2021 23:37

Festiwal Kolęd: „Zyngry” z Przyjaciółmi (zdjęcia)

W Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem, w ramach trwającego XII Festiwalu Kolęd Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych - wystąpiła grupa "Zyngry", reprezentująca młode pokolenie regionalistów.

Dodano: Sobota, 23 stycznia 2021 09:44

Festiwal Kolęd i Pastorałek trwa, w tym tygodniu tradycyjnie, etnicznie i jazzowo

To już piąty tydzień trwającego w Zakopanem XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...". Dziś kolędować tradycyjnie, po góralsku będzie dla nas grupa „Zyngry” z Przyjaciółmi. W niedzielę podczas koncertu Martyny Kasprzyckiej usłyszymy kolędy i pastorałki w jazzowo-etnicznej aranżacji.

Dodano: Czwartek, 21 stycznia 2021 11:00

Megizta w repertuarze świątecznym (zdjęcia)

Kolejny koncert w ramach zakopiańskiego Festiwalu Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…" miał miejsce w Centrum Formacyjno - Szkoleniowym "Księżówka". Wystąpił Megitza wraz z zespołem.

Dodano: Wtorek, 12 stycznia 2021 09:39

Anna Gąsienica-Byrcyn kolędowo

W Zakopanem trwa Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu po Giewontem zrodził". W Kaplicy Najświętszej Marii Panny Królowej Świata na Antałówce wystąpiła Anna Gąsienica-Byrcyn - finalistka The Voice Of Poland, która zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy w jazzowej aranżacji.

Dodano: Środa, 6 stycznia 2021 13:12

Koncert kolęd i pastorałek góralskich (zdjęcia)

W ramach XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, w niedzielę w Kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach wystąpiły wielopokoleniowe rodziny góralskie Lassaków i Maciatów.

Dodano: Niedziela, 6 września 2020 14:00

Zapłonęła "Hrubo Watra" (zdjęcia)

Na Polanie Biały Potok rozpoczął się Charytatywny Festiwal Outdoorowy dla Jaśka Ślusarczyka pod hasłem "Hrubo Watra".

Dodano: Niedziela, 30 sierpnia 2020 10:55

Małopolska Joy Ride Festiwal za nami

Czerwona strefa założenia koronawirlsem, jaką ogłoszono dosłownie w przeddzień startu imprezy w powiecie nowotarskim mocno pomieszała plany organizatorom kolejnej edycji Małopolska Joy Ride Festiwal.

Dodano: Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 08:29

Maria Pomianowska "Na Folkową Nutę" i na zakończenie MFFZG (galeria)

Na zakończenie tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich "Górale świata sercem w Zakopanem", na scenie plenerowej w ogrodzie Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zorganizowano koncert Marii Pomianowskiej - multiinstrumentalistki, wokalistki, kompozytorki, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dodano: Sobota, 23 maja 2020 00:45

54. Festiwal im. Jana Kiepury przeniesiony na przyszły rok

Ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone zakazy, organizacja 54. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, nie będzie możliwa. Organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie na przyszły rok.

Dodano: Sobota, 21 marca 2020 10:00

Festiwal Czekolady w Krakowie - Forum Wydarzeń

Największy Festiwal Czekolady w Krakowie 21 - 22 marca 2020 roku.
Czekamy na Was w Forum Wydarzeń!

Dodano: Piątek, 13 marca 2020 09:00

III Gminny Festiwal Form teatralnych „Melpomena”

13 marca w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” odbędzie się III edycja Gminnego Festiwalu Form Teatralnych „MELPOMENA 2020”.

Dodano: Czwartek, 5 marca 2020 20:00

Finał festiwalu "Albertiana" 2020 przeniesiony na jesień

Po spotkaniu z powiatowym inspektorem sanitarnym zarządy Fundacji im. Brata Alberta i Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" podjęły wspólną decyzję o przeniesieniu finału jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralno-Muzycznego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana" i ceremonii wręczenia Medali im. Brata Alberta z 23 marca na jesień.

Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2020 13:10

Festiwali Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem

Trwa 11. edycja Festiwali Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem. Podczas kolejnej odsłony, która odbyła się w kościele na Harendzie wystąpiła Eleni.

Dodano: Niedziela, 15 września 2019 09:55

Dziś w Krakowie Małopolski Festiwal Smaku

Czym tak naprawdę smakuje i pachnie Małopolska? Smakuje słonawym oscypkiem, starannie formowanym i wędzonym w góralskiej bacówce, kruchą jagnięciną pieczoną nad ogniskiem, delikatnym pstrągiem świeżo złowionym na Orawie czy w okolicy Ojcowa. Pachnie wonią ziół zbieranych na podgórskich łąkach, chlebem wypiekanym w piecu opalanym drewnem, apetyczną, wędzoną kiełbasą lisiecką oraz innymi wyśmienitymi, tradycyjnymi wędlinami.

Dodano: Środa, 11 września 2019 10:39

Zbliża się 55. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie

Studencki Festiwal Piosenki to jeden z najstarszych Festiwali twórczości akademickiej w Polsce. Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki.

Dodano: Piątek, 6 września 2019 23:26

Akademia GOPR na 10. Tauron Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to największe biegowe wydarzenie, którego znakiem rozpoznawczym jest nie tylko ilość biegów, ale też niesamowita atmosfera! Organizatorzy tego wydarzenia od 10-ciu lat dokładają wszelkich starań, aby zapewnić biegaczom komfort uczestnictwa i bezpieczeństwo podczas startów.

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2019 21:22

7. edycja Pannonica Festival startuje już dzisiaj!

Niezmiennie od siedmiu lat, w ostatni sierpniowy weekend, Barcice zamieniają się w prawdziwą stolicę bałkańskich rytmów. 12 koncertów - w tym prawdziwe legendy gatunku, ponad 60 wydarzeń towarzyszących oraz spodziewana rekordowa liczba uczestników – ponad 20 tysięcy! Pannonica Festival rozpocznie się w czwartek 29 sierpnia i potrwa do soboty.

Dodano: Środa, 28 sierpnia 2019 07:39

Wielkie święto muzyki Nowej EuropyOrganizatorzy Festiwalu Pannonica zapowiadają rekordową edycję. Podczas głównych koncertów wieczoru szacowana średnia frekwencja wyniesie od 6,5 do 7,5 tysiąca osób. Oznacza to, że przez trzy dni od czwartku do soboty w festiwalowych koncertach weźmie udział ponad 20 tysięcy widzów.


Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 23:59

ODYSEJA ŁEMKOWSKA

Z przyjemnością informujemy, iż Gorlickie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Odyseja Łemkowska” w kwocie 59 940 zł.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 15:18

Festiwalowy korowód ulicami Zakopanego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele Św. Krzyża, ulicami Zakopanego przeszli w kolorowym korowodzie uczestnicy 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 14:00

53 Festiwal Kiepury zakończony- konferencja prasowa

W sobotę 17 sierpnia odbył się ostatni Koncert Wieczorny w ramach 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Nowym Sączu.
Zaś w niedzielę 18 sierpnia odbyła się konferencja prasowa zamykająca Festiwal.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 01:00

Final 53 festiwalu Kiepury Gala promenadowa – Finałowa Gala tenorowa

Na zakończenie 53 Festiwalu Kiepury, w dwa ostatnie wieczory przenieśliśmy się z Pijalni Głównej na Scenę Plenerową.

Dodano: Sobota, 17 sierpnia 2019

Inscenizacja „Zemsty Nietoperza” Johanna Straussa w ramach 53. Festiwalu Kiepury

W dniach 10 - 17 sierpnia 2019 r., w Krynicy-Zdroju odbywa się 53. Festiwal im. Jana Kiepury. W programie znajduje się ponad 30 wyjątkowych wydarzeń, w tym gale operowe i operetkowe, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, recitale solowe oraz spotkania z artystami.

Dodano: Piątek, 16 sierpnia 2019 08:22

Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich na zakończenie Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Stanisław Barnaś wytworzył najlepszego oscypka X Europejskich Targów Produktów Regionalnych. W konkursie z pokonał 9 przeciwników z całego Podhala. Rywalizacja baców w ramach Festiwalu Oscypka i Serów Wszelakich była ostatnim punktem tegorocznych Targów.

Dodano: Piątek, 16 sierpnia 2019

Specjalna edycja "Uśmiechnij się z Kiepurą"

PKL Góra Parkowa czyli Polskie Koleje Linowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom melomanów zaprosiły w dniu 53. rocznicy śmierci Jana Kiepury na widowisko Uśmiechnij się z Kiepurą

Dodano: Czwartek, 15 sierpnia 2019 23:50

„Astor Piazzolla - Tango Nuevo” - Beata Szałwińska

W czwartek 15 sierpnia uczestnicy 53 Festiwalu Jana Kiepury zostali przeniesieni do gorącej Argentyny za sprawą Beaty Szałwińskiej i jej autorskiego projektu Astor Piazzolla - Tango Nuevo - Beata Szałwińska’s Aconcagua Project

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2019 23:55

Gala Operowa - Viva Moniuszko”

Z okazji 200 rocznicy urodzin oraz Roku Moniuszkowskiego Wieczorna Gala Operowa Viva Moniuszko! to koncert w całości poświęcony naszemu wielkiemu kompozytorowi, twórcy polskiej opery narodowej – Stanisławowi Moniuszce.
Odbył się on 14 sierpnia wieczorem w Pijalni Głównej

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2019

Koncert Stanisławy Celińskiej – „Malinowa”

Za nami przepiękny koncert Stanisławy Celińskiej zatytułowany "Malinowa" który odbył się 13 sierpnia w kolejnym dniu 53 Festiwalu Jana Kiepury.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2019 18:00

Cykl "Estrada Młodych"i opera Stanisława Moniuszki "Verbum Nobile"

W ramach cyklu Estrada Młodych mogliśmy zobaczyć kameralną inscenizację jednoaktowej opery Stanisława Moniuszki Verbum Nobile do libretta Jana Chęcińskiego.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2019 17:00

Koncert Promenadowy – „Muzyka świata” na 53 Festiwalu Kiepury

W cyklu Koncert Promenadowy we wtorek 13 sierpnia , w samo południe znów spędziliśmy wraz z Krynicką Orkiestrą Zdrojową im. Adama Wrońskiego pod batutą Mieczysława Smydy oraz z Zespołem Tańca Artystycznego Miniatury.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2019 13:00

Spotkanie z artystą - Stanisława Celińska

W cyklu Spotkanie z artystą w ramach 53 Festiwalu Jana Kiepury odbyło się spotkanie z Stanisławą Celińską.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 23:55

53 Festiwal Kiepury Koncert Wieczorny – Gala Operetkowa

W poniedziałek 12 sierpnia w ramach 53 Festiwalu Kiepury odbył się koncert wieczorny i w jego ramach przenieśliśmy się w magiczny świat operetki

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 21:49

Trąbka i organy - duet, który zachwyca

Festiwal Pieniny Kultura Sacrum to wydarzenia muzyczne, podczas których najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej rozbrzmiewają z krościeńskich kościołów od dziesięciu już lat.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 08:50

Grażyna Brodzińska i jej goście na 53 Festiwalu Kiepury

W niedzielę 11 sierpnia wieczorem odbył się wyjątkowy koncert Grażyna Brodzińska i jej goście na Europejskim festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Dodano: Niedziela, 11 sierpnia 2019 13:00

Festiwal Jana Kiepury rozpoczęty!

Galowym koncertem - Galą Operową otwarto wczoraj 53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Sobota, 10 sierpnia 2019 20:00

53. Festiwal im. Jana Kiepury - program

W dniach od 10 do 17 sierpnia 2019 roku Krynica rozbrzmiewać będzie jak co roku piękną muzyką w wykonaniu światowej sławy artystów.

Dodano: Sobota, 10 sierpnia 2019 16:42

Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęte! (zdjęcia)

W dniach 10-15 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędą się 53. Sabałowe Bajania. Będzie to 6 dni pełnych folkloru i wspaniałej zabawy

Dodano: Piątek, 26 lipca 2019 13:00

Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam

Festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne jest już na półmetku.
Wczoraj 25 lipca w Teatrze Variete pokazano sztukę- monodram
"Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam" - w którym wystąpiła znakomita Ewa Błaszczyk

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2019 19:13

To już 10 lat: muzyka i sztuka, czyli Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku

Przez kolejne weekendy, aż do 17 sierpnia świętować będziemy w Krościenku 10. urodziny Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. To powód do radości i dumy, że nasze kościoły rozbrzmiewają latem najpiękniejszymi dziełami epok i gromadzą coraz więcej melomanów.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2019 10:20

W Rabce rozpoczął się festiwal organowy

W Rabce-Zdroju wystartował cykl koncertów w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka. Na inaugurację w zabytkowym, drewnianym kościółku wystąpili organista Wojciech Gracz i akordeonista Wacław Turek.

Dodano: Poniedziałek, 8 lipca 2019 20:00

Niedziela Nowoorleańska na Rynku Głównym

To już kolejna niedziela z tradycyjnym jazzem w Krakowie.
7 lipca w ramach Summer Jazz Festival od godz. 12 do 16 w kawiarniach na Rynku Głównym i przed Galerią Krakowską można było posłuchać tradycyjnego, nowoorleańskiego jazzu.

Dodano: Sobota, 6 lipca 2019 15:00

Holi Festival- Festiwal Kolorów w Szczawnicy

Holi Festival Poland powraca do Szczawnicy w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019!

Wstęp na Holi Festival jest bezpłatny!

- Data: 6 Lipca 2019, godziny: 15:00- 20:00,
- Miejsce: PKL Palenica, ul. Główna 7,

Dodano: Czwartek, 4 lipca 2019 23:05

Rusza 32 Festiwal Teatrów Ulicznych

Przed nami 32. Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie. Aktorzy wychodzą do widza i nie straszna im pogoda i szum miasta. Wielkie rozpoczęcie w czwartek na Rynku Głównym. Swój spektakl zaprezentują aktorzy teatru KTO.

Dodano: Czwartek, 4 lipca 2019 22:55

Wkrótce odbędą się 10. Krakowskie Miniatury Teatralne

Już za niecałe dwa tygodnie w dniach od 20 do 30 lipca odbędą się 10. Krakowskie Miniatury Teatralne

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2019 12:15

Big Cyc w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Legendarny zespół Big Cyc był pierwszą dużą gwiazdą cyklu "Kultura na Bani", który rozpoczął się w Białce Tatrzańskiej. Mimo upalnej soboty, koncert zespołu, który obchodzi w tym roku 30-lecie działalności, przyciągnął wielu widzów.

Dodano: Sobota, 29 czerwca 2019 10:00

Nigel Kennedy & Mike Stern w Audytorium Maximum

24. edycję Summer Jazz Festival Kraków rozpoczął koncert dwóch gigantów 28 czerwca

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2019 11:45

NUTY Z HUTY – letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Zgodnie z wieloletnia tradycją, w tym roku również, przez dwa letnie miesiące, na naszej plenerowej scenie, ustawionej przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury, występować będą zespoły muzyczne.

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

II Letni Festiwal Operetkowy na Wiśle

Kolejny rejs w ramach ii Letniego Festiwalu Operetkowego na Wiśle im. Iwony Borowickiej odbył się w niedzielę 23 czerwca

Dodano: Środa, 19 czerwca 2019 08:28

43. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Trzy zespoły z naszego regionu uzyskały nominacje do uczestnictwa w 28. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci Gór", który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2020 roku. Kwalifikacje do nowosądeckiego festiwalu odbyły się podczas 43. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2019 11:37

Artystycznie w Starym Sączu

Na płycie Rynku w Starym Sączu odbył się XXXVI Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Organizatorem imprezy był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2019 10:46

Festiwal Gadafest 2019

Jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Gadafest odbędzie się już w dniach 26-28 lipca 2019 roku w Miechowie.

Dodano: Piątek, 7 czerwca 2019 16:30

Konferencja prasowa na temat inauguracji 2 edycji Wodecki Twist Festiwal

Dzisiaj po południu w Teatrze im Juliusza Słowackiego odbyła się konferencja prasowa na temat festiwalu Wodecki twist festiwal 2019

Dodano: Piątek, 7 czerwca 2019 11:55

Druga edycja Wodecki Twist Festiwal! Zaczynamy od Bacha na Rynku Głównym w Krakowie!

Druga edycja Wodecki Twist Festiwal! rozpoczęła się odśpiewaniem"Zacznij od Bacha" na Rynku Głównym w Krakowie!

Dodano: Czwartek, 6 czerwca 2019 23:10

Muzyczny świat w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji festiwalu Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego zaprasza na drugą odsłonę wydarzenia. W trakcie trzech festiwalowych dni,
w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach, wystąpi plejada polskich i międzynarodowych gwiazd

Dodano: Sobota, 1 czerwca 2019 15:00

Holi Festival - Święto Kolorów w Zakopanem

Holi Festival Poland powraca po raz pierwszy w sezonie do Zakopanego w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019!

Wstęp na Holi Festival jest bezpłatny!

~ Data: 1 Czerwiec 2019, godziny: 15:00- 20:00
~ Miejsce: Gubałówka (plaża widokowa)

Dodano: Środa, 29 maja 2019 13:21

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy

W poniedziałek w Krynicy Zdroju odbyła się konferencja prasowa na której zaprezentowano program tegorocznego Festiwalu im. Jana Kiepury, który tradycyjnie odbędzie się w sierpniu.

Dodano: Sobota, 18 maja 2019 15:00

Holi Festival - Święto Kolorów w Krakowie

Holi Festival Poland powraca do Krakowa w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019!

Wstęp na Holi Festival jest bezpłatny!

- Data: 18 Maj 2019, godziny: 15:00-20:00
- Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu – Kraków Wschód

Dodano: Wtorek, 7 maja 2019 19:59

Festiwal Alleluja w Zawoi

Festiwal Alleluja który odbył się 5 maja był pierwszym dniem świętownia 200 - lecia parafii w Zawoi Centrum. Festiwal ze względu na pogodę odbył się w w siedzibie jednego z organizatorów - Babiogórskim Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej - Krzywdy w Zawoi.

Dodano: Czwartek, 2 maja 2019 19:00

"Henri Pick"

W pewnej bibliotece w sercu Bretanii, wydawca Jean Michel Rouche (Fabrice Luchini) odkrywa niezwykły manuskrypt, który natychmiast postanawia opublikować. Powieść staje się bestsellerem. Jej autorem okazuje się być Henri Pick - producent pizzy z Breton, który zmarł dwa lata wcześniej. "Nigdy nie napisałby niczego poza swoimi listami zakupów" - twierdzi wdowa po nim. Wydawca postanawia przeprowadzić śledztwo z nieoczekiwaną pomocą Joséphine (Camille Cottin) - córki enigmatycznego Henri Picka.

Dodano: Czwartek, 2 maja 2019 19:00

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów

W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały przedpremierowe projekcje filmów nagradzanych i prezentowanych na światowych festiwalach w ramach Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów w Polsce 2019.

Dodano: Środa, 1 maja 2019 19:00

"Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy"

Nagrodzona Kryształowym Globem na 53. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach prowokacyjna tragikomedia na bardzo niewygodny temat antysemityzmu w reżyserii jednego z najzdolniejszych rumuńskich twórców młodego pokolenia.

Dodano: Środa, 1 maja 2019 12:15

Spotkanie z Marcia Gay Harden – amerykańską aktorką MOS 30.04.2019

Marcia Gay Harden przyjechała do Krakowa, gdzie podczas festiwalu Mastercard Off Camera przewodniczy jury w konkursie filmów polskich

Dodano: Środa, 1 maja 2019 12:00

Pod powierzchnią serial TVN i spotkanie z ekipą filmową serialu w ramach festiwalu MasterCard off camera 2019

We wtorek, 30 kwietnia podczas Mastercard Off Camera 2019, odbył przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu „Pod Powierzchnią” produkcji TVN. W Krakowie pojawili się twórcy oraz obsada serialu. zobaczcie, jak wyglądali Magdalena Boczarska, Bartłomiej Topa, Michalina Łabacz, Ilona Ostrowska, Małgorzata Hajewska, Borys Lankosz, Bartosz Konopka, Bogumił Godfrejow oraz Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

Dodano: Wtorek, 30 kwietnia 2019 19:00

"Trafikant"

Nominowana w czterech kategoriach do Austriackich Nagród Filmowych opowieść o życiu i miłości w czasach budzącego się nazizmu.

Dodano: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 19:00

"Yuli"

Nominowana do pięciu "hiszpańskich Oscarów" ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym baletmistrzem w roli głównej. Od chuligana z ulic Hawany do gwiazdy światowego baletu - inspirująca biografia legendarnego kubańskiego tancerza Carlosa Acosty.

Dodano: Niedziela, 28 kwietnia 2019 19:00

"Pamiątki Claire Darling"

Nowy film Julie Bartuccelli - cenionej reżyserki ("Kiedy Otar odszedł", "Drzewo", "Szkoła Babel") i byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego - pokazywany, m.in. na festiwalach w Göteborgu, Chicago, Genewie, Belgradzie, Hong-Kongu i Morelii - będący porywającą adaptacją tragikomicznej powieści Lyndy Rutledge.

Dodano: Sobota, 27 kwietnia 2019 19:00

"Petra"

Zdobywca nagród dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera na Festiwalu Kina Iberoamerykańskiego CineCeará w Fortalezie. Pokazywany w Cannes - w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight - nowy film Jaime Rosalesa - wytrawnego reżysera takich dzieł, jak "Godziny dnia", "Piękna młodość", "Samotność" - będący intrygującą historią kobiety na tropie rodzinnej tajemnicy.

Dodano: Sobota, 27 kwietnia 2019 17:00

FESTIWAL 4 STRONY KARPAT PO RAZ PIĄTY

Gorlicki rynek również w tym roku rozbrzmiewać będzie muzyką folkową w najlepszym wydaniu. W dniach 27 i 28 kwietnia będziemy wspólnie świętować piątą edycję Festiwalu „4 Strony Karpat” organizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Gorlicach.

Dodano: Piątek, 26 kwietnia 2019 19:00

"Synonimy"

Film pokazuje próby odcięcia się od przeszłości przez uczenie się nowego języka i budowanie siebie od nowa. Jakie elementy kształtują tożsamość narodową człowieka? Reżyser z pewnością mógłby wymienić kilka, ale dla niego najważniejszy jest język. Brzmienie słów, sposób konstruowania wypowiedzi, czy zakorzenienie zwrotów i językowych sformułowań w historii kraju ma ogromny wpływ na związanie z rzeczywistością kraju urodzenia.

Dodano: Środa, 17 kwietnia 2019 11:14

Podhale Restaurant Week

Wiosenna edycja festiwalu restauracji.
03.04.2019r.- 17.04.2019r.

Dodano: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 15:10

Konferencja prasowa na temat inauguracji 16 festiwalu Misteria paschalia 2019

15 kwietnia w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się konferencja prasowa Festiwalu Misteria Paschalia 2019

Dodano: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 07:09

Rozdano nagrody 22. Przeglądu Filmów o Sztuce (galeria)

„Ślady mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek zwyciężył w tegorocznym Przeglądzie Filmów o Sztuce, który zakończył się w Zakopanem. Film otrzymał nagrodę GRAND PRIX Burmistrza Miasta Zakopane. Twórcy odebrali statuetkę oraz czek na 10 tys zł.

Dodano: Czwartek, 11 kwietnia 2019 16:54

Mystic Festival w Tauron Arenie

W ostatnim tygodniu czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się jeden z największych festiwali ciężkiego brzmienia w Polsce.

Dodano: Poniedziałek, 1 kwietnia 2019 18:23

Restaurant week - ponownie na Podhalu

Już po raz drugi na Podhalu zagości największy festiwal restauracji - Restaurant Week. Wydarzenie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zakopane oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ odbędzie się w dniach 3-17 kwietnia br.

Dodano: Piątek, 15 marca 2019 09:00

Festiwal Zawodów

Kończysz w tym roku szkołę i zastanawiasz się co dalej? Liceum czy technikum? Jaki zawód wybrać? Którą drogę pójść, by rozwinąć skrzydła i spełnić marzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas zbliżającego się Festiwalu Zawodów w Małopolsce.

Dodano: Sobota, 16 lutego 2019 00:55

V Festiwal „Materia Prima”: Compagnia Finzi Pasca „Donka – list do Czechowa”w ICE Kraków

Teatr Groteska w Krakowie zaprosil, w ramach „Materia Prima”. V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy, na spektakl Donka – list do Czechowa.

Dodano: Sobota, 16 lutego 2019 00:35

5. Festiwal Teatru Formy "Materia Prima"2019

Dwanaście spektakli znalazło się w programie piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy "Materia Prima". Wydarzenie z udziałem zespołów teatralnych m.in. z Francji, Grecji, Danii i Rosji, odbędzie się w Krakowie od 15 do 23 lutego.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2018 16:20

„The Glamorous" program 12 edycji Festiwalu muzyki filmowej

Alexandre Desplat, Craig Armstrong, Bruno Coulais, Antonio Sánchez, Don Davis, Krzysztof Zanussi, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Bartosz Chajdecki i Marcin Masecki znajdą się w gronie gości najbliższej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!

Dodano: Niedziela, 16 grudnia 2018 10:44

Werdykt 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia

Werdykt 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia został ogłoszony o godzinie 1 rano 16 grudnia 2018 roku. Najlepszymi przedstawieniami festiwalu zostały wybrane „Pod presją” w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Śląskiego oraz „Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia, które dzielą nagrodę w wysokości 50.000 zł, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Dodano: Środa, 12 grudnia 2018 22:00

5 edycja Międzynarodowego Festiwalu Materia Prima

Prawdziwe perły teatru formy zobaczymy już niedługo w Krakowie. W piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Materia Prima weźmie udział aż 12 grup teatralnych z całego świata. Podczas dziewięciu dni festiwalowych artyści zaprezentują spektakle odkrywcze i zaskakujące, a widzowie obejrzą widowiska na mistrzowskim poziomie.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 18:00

Festiwal Piękna 2018. Mister Supranational 2018

16 grudnia Polsat pokaże trzecią edycję międzynarodowego konkursu dla mężczyzn Mister Supranational zarejestrowanego podczas drugiego dnia Festiwalu Piękna 2018 w Krynicy Zdroju.

Dodano: Sobota, 24 listopada 2018 23:00

Nagrody 25 międzynarodowego festiwalu Etiuda-anima

Twórcy najlepszych etiud filmowych oraz krótkometrażowych animacji odebrali nagrody 25. Międzynarodowego Festiwalu Etiuda & Anima, który zakończył się w Krakowie. W festiwalowych konkursach rywalizowało 35 etiud i 61 animacji.

Dodano: Środa, 21 listopada 2018 10:49

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima rozpoczęty

136 filmów konkursowych – 35 etiud studenckich z 15 krajów, 61 filmów animowanych i 40 produkcji polskich. We wtorek, 20 listopada rozpoczęła się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima.
Filmem otwarcia była kultowa "Yellow submarine"(Żółta łódź podwodna) George’a Dunninga z niezapomnianą muzyką zespołu The Beatles. Od premiery słynnej animacji minęło już pół wieku

Dodano: Czwartek, 15 listopada 2018 13:45

Konferencja prasowa o 11 festiwalu Boska komedia

W czwartek, 15 listopada 2018 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (sala kinowa w MOS, poziom -1) odbyła się konferencja prasowa podczas której ogłoszono program 11 edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

Dodano: Wtorek, 13 listopada 2018 16:15

16. Festiwal Misteria Paschalia- kierunek Włochy

Podczas ośmiu dni festiwalu w kościołach św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Świętego Krzyża oraz w świeckich wnętrzach Centrum Kongresowego ICE Kraków wybitni włoscy i polscy artyści zagrają dzieła z Neapolu, Rzymu, Wenecji, Mediolanu, Ferrary czy Modeny. Program przygotowany przez maestro Antonia Floria, założyciela i szefa artystycznego specjalizującej się w muzyce dawnej włoskiego południa Cappelli Neapolitany, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym nie tylko przeprowadzi melomanów przez specyfikę poszczególnych ośrodków artystycznych, ale pokaże też mnogość odcieni włoskiej twórczości związanej z okresem Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. 16. edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej, zapowiada się imponująco. Zapraszamy do Krakowa między 15 a 22 kwietnia 2019 roku!

Dodano: Sobota, 20 października 2018 22:32

Za nami pierwszy dzień finału tegorocznej edycji Kościelisko Music Trail Festival 2018

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Na styku kultur”, co świetnie odzwierciedla program festiwalu. Nie brakuje zarówno bardziej tradycyjnego podejścia do muzyki folkowej, jak i jej nowoczesnej odsłony z wpływami muzyki elektronicznej, czy alternatywnej. Na scenie pojawiają się zarówno nowi artyści, jak i ci w świecie artystycznym już uznani.

Dodano: Poniedziałek, 8 października 2018 13:00

Koncert Inauguracyjny - "Noche del Tango"

Wczoraj odbyła się inauguracja Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego w Akademii Muzycznej w Krakowie i wieczór zatytułowany "Noche del Tango".

Dodano: Wtorek, 2 października 2018 13:00

Festiwal Grechuty w Krakowie

Głównym punktem Grechuta Festival 2018 był galowy spektakl, który odbył się 30 września w ICE Kraków.

Dodano: Środa, 26 września 2018 21:20

Trwa Jazz Camping Kalatówki (zdjęcia)

Już po raz dwudziesty drugi w Tatrach odbywa się słynny zlot jazzowy. W hotelu górskim na Kalatówkach dzięki Marcie Łukaszczyk dyrektor hotelu, po raz kolejny przez tydzień można posłuchać jazzu.

Dodano: Wtorek, 25 września 2018 16:00

Rekordowa edycja Pannonica 2018

Pod każdym względem była to edycja rekordowa. Największa publiczność, największy budżet, największy zasięg medialny, ale do tego już zdążyliśmy się przyzwyczaić, bo tak jest co roku. Festiwal wciąż jest na ścieżce wznoszącej – mówi Wojciech Knapik, dyrektor Pannonica Folk Festival.

Dodano: Środa, 19 września 2018 09:17

I edycja Festiwalu BUKOVINA w ICE Kraków

Już 20 października podczas pierwszej edycji Festiwalu BUKOVINA na jednej scenie wystąpią Stanisław Słowiński Septet wraz z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia, oraz zespoły regionalne z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.

Dodano: Środa, 12 września 2018 08:00

Festiwal Sacrum Profanum w Krakowie (zdjęcia)

Festiwal Sacrum Profanum Święto muzyki niepodległej odbywa się w dniach 11-17 września pod hasłami: NPDLGŁŚĆ / WLNŚĆ / EMNCPCJ / FNTZMT.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 13:10

Wielki finał Festiwalu Emanacje

Na zakończenie szóstej edycji letniego festiwalu - cykl trzech koncertów pod szyldem "Chopin i jego Europa”, podczas których w Lusławicach wystąpią m.in. Alena Baeva, Kevin Kenner i Orkiestra XVIII wieku pod dyrekcją José Marii Florêncio.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 11:14

Wybrano najlepsze filmy o górach (zdjęcia)

Australijski film „Góra” w reż. Jennifer Peedom zyskał największe uznanie w oczach jury i zdobył główną nagrodę w tegorocznym konkursie filmowym festiwalu Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Gala rozdania nagród odbyła się w kinie Sokół.

Dodano: Niedziela, 2 września 2018 15:51

Oświęcim się bawi!

Trwa drugi dzień obchodów Świąt Miasta Oświęcim. Wczoraj na koncertowej scenie wystąpili Łobuzy, Extazy, D-Bomb, Video i Urszula. Dziś czekają nas kolejne atrakcje.

Dodano: Sobota, 1 września 2018 11:12

Trwa Pannonica Folk Festiwal

W Barcicach nad Popradem trwa szósta edycja Pannonica Folk Festiwal czyli święta muzyki etnicznej i bałkańskiej. Jak co roku w krzakach nad rzeka Porad bawią się tysiące osób.

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2018 11:14

IX Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku nad Dunajcem - zakończenie (zdjęcia)

Z końcem wakacji nadszedł czas na podsumowanie IX edycji Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku nad Dunajcem. Letnie koncerty muzyki klasycznej w pienińskim regionie to wyjątkowo ciekawa propozycja wpisująca się w panoramę najważniejszych wydarzeń kulturalnych tej miejscowości.

Dodano: Niedziela, 26 sierpnia 2018 13:35

Kantaty Bacha w ramach Barokowych Eksploracji

W szczawnickim Dworku Gościnnym w ramach międzynarodowego Festiwalu Barokowe Eksploracje można było usłyszeć piękne kantaty Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu światowej sławy holenderskiego śpiewaka Petera Kooij oraz zespołu Baroque Collegium 1685, w którego skład wchodzą czeska Orkiestra Musica Florea wraz ze szczawnickim Chórem Kameralnym pod batutą dyrektor festiwalu - Agnieszki Żarskiej.

Dodano: Czwartek, 23 sierpnia 2018 22:18

Koncert Muzykanco Siyła i Muzyka Łuku Karpat (zdjęcia)

Kolejny wieczór na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się pod hasłem Muzyki Łuku Karpat i instrumentów stroikowych.

Dodano: Wtorek, 21 sierpnia 2018 14:59

52. Festiwal im. Jana Kiepury w liczbach- podsumowanie

8 dni, 36 imprez i blisko 40 tysięcy widzów – tak można w skrócie podsumować tegoroczny 52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Niedziela, 19 sierpnia 2018 15:40

„Uśmiechnij się z Kiepurą” i spotkanie z Jadwigą Smosarską (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Niestety już ostatnie spotkanie ze sławnym małżeństwem Jana Kiepury i Marty Eggerth w które to wcielili się Łukasz Gaj i Ewelina Szybilska.

Dodano: Niedziela, 19 sierpnia 2018 15:09

Krynickie spotkanie z artystą (zdjecia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Ostatniego dnia krynickiego festiwalu mogliśmy podziwiać niezwykłego artystę, multiinstrumentalistę Macieja Miecznikowskiego.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 23:40

Najlepsi wokaliści i instrumentaliści z Wiednia w hołdzie Janowi Kiepurze (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Na finał Festiwalu Jana Kiepury zabrzmiały największe dzieła muzyki operowej i operetkowej. To, co najistotniejsze z wiedeńskich scen muzycznych, mogliśmy usłyszeć właśnie w Krynicy.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 20:00

52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Tegoroczny festiwal, organizowany przez Gminę Krynicę-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 11 sierpnia i jak zapowiada burmistrz Dariusz Reśko będzie niezwykle atrakcyjny.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 10:50

Pudelsi symfonicznie (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. W siódmym dniu 52. Festiwalu Jana Kiepury wieczorem, wystąpił zespół-legenda Pudelsi.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 00:32

Krynickie spotkanie z artystą (zdjecia)

KRYNICA-ZDRÓJ. 52 Festiwal Jana Kiepury powoli dobiega końca.

Dodano: Sobota, 18 sierpnia 2018 00:21

W uzdrowisku Krynica Zdrój odsłonięty został pomnik Bogusława Kaczyńskiego (zdjęcia)

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bogusława Kaczyńskiego odbyło się przy al. inż. Leona Nowotarskiego (vis a vis pubu „Pod Zieloną Górką”).

Dodano: Piątek, 17 sierpnia 2018 01:53

Uśmiechnij się z Kiepurą (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Szóste z kolei spotkanie „Uśmiechnij się z Kiepurą" odbyło się wczoraj z udziałem młodych artystów - Łukasza Gaj i Eweliny Szybilskiej - wcielającymi się w małżeństwo Jana Kiepury i Marty Eggerth.

Dodano: Piątek, 17 sierpnia 2018 01:40

Gwiazdy nad Czarnym Potokiem (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. W hotelu SPA "Czarny Potok", w ramach 53. Festiwalu im. Jana Kiepury - odbył się koncert "Gwiazdy nad Czarnym Potokiem".

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2018 14:21

Festiwal Oscypka na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podczas ostatniego dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych - odbył się na Równi Krupowej tradycyjny y Festiwal Oscypka. Cały dzień poświęcony był temu najpopularniejszemu polskiemu serowi, który jest najbardziej znanym produktem regionalnym Podhala.

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2018 13:10

Miłość w celnym ujęciu Mistrza Młynarskiego (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. W piątym dniu 52 Festiwalu Jana Kiepury w Starym Domu Zdrojowym w Sali Balowej odbył się pokaz sztuki" O miłości... absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego".

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2018 10:20

Specjalna edycja koncertu "Uśmiechnij się z Kiepurą" (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. 15 sierpnia minęła 52 rocznica śmierci Jana Kiepury. Z tej okazji odbyła się specjalna edycja koncertu "Uśmiechnij się z Kiepurą" kolo Starej Pijalni.

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2018 08:30

Aria dla Krynicy - największe przeboje oper (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Wieczorem 15 sierpnia odbył się koncert "Aria dla Krynicy", w ramach którego zaprezentowane zostały najbardziej znane i popularne arie operowe.

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2018 00:43

15 sierpnia minęła 52 rocznica śmierci Jana Kiepury (zdjęcia)

Z tej okazji w środę rano odprawiona została msza św. w intencji artysty oraz jego żony Marty Eggerth.

Dodano: Czwartek, 16 sierpnia 2018 00:37

Krynickie spotkania z artystą: Katerina Hebelkova oraz dyrygent Jaroslav Kyzlink

KRYNICA-ZDRÓJ. W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym zorganizowane zostało w niedzielę kolejne spotkanie z Kateriną Hebelkovą (mezzosopran) oraz dyrygentem, dyrektorem Artystycznym Opery Narodowej w Pradze Jaroslavem Kyzlinkiem.

Dodano: Środa, 15 sierpnia 2018 12:40

X Małopolska Karpaty OFFer - okrągłe święto karpackiej kultury

Nie ma chyba w sztuce piękniejszego i bardziej pełnego połączenia, jakim jest związek tradycji ze współczesnością. W związku tym zawiera się nie tylko szacunek do dziedzictwa, na którym owa sztuka bazuje, ale też odwaga czerpania z niego i tworzenia nowych, niebanalnych zjawisk artystycznych.

Dodano: Środa, 15 sierpnia 2018 00:33

Krynickie spotkania z artystą: Hubert Zapiór

KRYNICA-ZDRÓJ. W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym 14 sierpnia zorganizowane zostało kolejne spotkanie z Hubertem Zapiórem (baryton).

Dodano: Środa, 15 sierpnia 2018 00:28

Artyści ze Lwowa

KRYNICA-ZDRÓJ. W ramach „koncertów popołudniowych” w czwartym dniu 52 Festiwalu Jana Kiepury wystąpiły największe gwiazdy wprost z Filharmonii Lwowskiej.

Dodano: Wtorek, 14 sierpnia 2018 10:37

Koncert zespołu „Mazowsze” – Kalejdoskop barw Polski na 52 Festiwalu Jana Kiepury (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. Jak w barwnym kalejdoskopie zespół „Mazowsze przedstawił, to, co nazwać by można esencją polskiego folkloru.

Dodano: Wtorek, 14 sierpnia 2018 10:22

„Uśmiechnij się z Kiepurą” - kolejne spotkanie

KRYNICA-ZDRÓJ. Przed wczorajszym wieczornym występem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsza - w ramach 52 Festiwalu Jana Kiepury - zaprezentowano kolejną odsłonę widowiska plenerowego"Uśmiechnij się z Kiepurą", gdzie dwoje znanych śpiewaków Łukasz Gaj (tenor) oraz Ewelina Szybilska (sopran) wcielają się w znane małżeństwo.

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 23:37

"Ave Maria" - Sacrum w muzyce (zdjęcia)

KRYNICA-ZDRÓJ. W trzecim dniu 52 Festiwalu Jana Kiepury w Kościele Zdrojowym | odbył się przepiękny koncert wokalny - poświęcony jednej z najbardziej znanych modlitw w tradycji chrześcijańskiej.

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 23:29

Krynickie spotkania z artystą - prof. Ryszard Cieśla i jego goście

KRYNICA-ZDRÓJ. W trzecim dniu Festiwalu jak co dzień, zaczęliśmy od Krynickiego Spotkania z Artystą. w Starym Domu Zdrojowym Elżbieta Gładysz gościła Ryszarda Cieślę - barytona, ale także reżysera, którego realizację - operę Mozarta "Cosi fan tutte".

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 01:00

Czardaszem przez operetkę - w hołdzie Marcie Eggerth (zdjęcia)

KRYNICA. Niedzielny wieczorny koncert w ramach 52festiwalu im. Jana Kiepury nosił tytuł "Czardaszem przez operetkę" - w hołdzie Marcie Eggerth, w 5. rocznicę jej śmierci.

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 00:54

Koncert na finał kursu mistrzowskiego (zdjęcia)

KRYNICA. Wczoraj, w drugim dniu 52 festiwalu Jana Kiepury w Starym Domu Zdrojowym, w Sali Balowej odbył się niezwykły koncert na podsumowanie kursu mistrzowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 00:49

Krynickie spotkania z artystą

Imprezą towarzyszącą 52. edycji festiwalu Jana Kiepury w Krynicy są "Spotkania z artystą.

Dodano: Niedziela, 12 sierpnia 2018 20:20

Rozpoczyna się XIX Letnia Filharmonia AUKSO – PIENINY 2018

Letnia Filharmonia AUKSO to unikatowy festiwal muzyczny, który co roku, latem, umożliwia kontakt ze sztuką, również w miejscach położonych z dala od największych ośrodków miejskich. W poniedziałek - pierwszy z koncertów.

Dodano: Niedziela, 12 sierpnia 2018 16:18

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum: Krzysztof Duda - organy i instrumenty elektroniczne

W sobotę, w kolejnym koncercie wakacyjnego cyklu Pieniny-Kultura-Sacrum, usłyszeliśmy kompozycje i improwizacje w kreacji znakomitego organisty, kompozytora, producenta muzycznego, muzyka estradowego - Krzysztofa Dudy. Jego kompozycje i utwory słyszeliśmy nieraz w programach telewizyjnych i radiowych. Artysta wielokrotnie nagradzany w licznych konkursach muzycznych i laureat konkursów kompozytorskich.

Dodano: Niedziela, 12 sierpnia 2018 06:20

Uśmiechnij się z Kiepurą (zdjęcia)

KRYNICA. Przed sobotnim wieczornym koncertem z muzyką Piotra Rubika inaugurującym 52. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy - zaprezentowano muzyczne spotkanie z Janem Kiepurą i Martą Eggerth. W rolę tytułowych bohaterów wcielili się Łukasz Gaj i Ewelina Szybilska. Z kolei rolę Marii Didur Załuskiej zagrała Karolina Pytlak.

Dodano: Niedziela, 12 sierpnia 2018 00:30

Koncert przebojów Piotra Rubika - inauguracja 52 Festiwalu im. Jana Kiepury (zdjęcia)

KRYNICA. Sobotni koncert Piotra Rubika, który wraz z wokalistami i muzykami przypomniał swoje największe przeboje - rozpoczął 52 edycję Festiwalu im. Jana Kiepury.

Dodano: Sobota, 11 sierpnia 2018 23:53

Koncerty popołudniowe w ramach 52 Festiwalu Kiepury-koncert :" Z operą i humorem"

KRYNICA. W ramach tegorocznego 52 Festiwalu Kiepury odbywa się każdego dnia festiwalowego cykl koncertów popołudniowych.

Dodano: Sobota, 11 sierpnia 2018 12:00

Koncert Piotra Rubika zainauguruje Festiwal im. Jana Kiepury

Piotr Rubik do którego twórczości słabości nie kryje burmistrz Krynicy Dariusz Reśko będzie artystom, który zainauguruje wieczorne koncerty w ramach zaczynającego się dziś Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

Dodano: Piątek, 10 sierpnia 2018 21:20

Festiwal Jana Kiepury czas zacząć!

Już jutro, w sobotę 11 sierpnia rozpocznie się kolejna, 52. edycja Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Szczegóły tego niewątpliwego święta polskiej piosenki przedstawili dziś organizatorzy podczas konferencji prasowej na krynickim deptaku.

Dodano: Piątek, 10 sierpnia 2018 10:00

Festiwal Dwa Oblicza 2018

W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy w dniach 17-19 sierpnia odbędzie się VIII edycja Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza. Inauguracja tego wydarzenia będzie miała miejsce na Rynku w Jaśle, gdzie w piątek 17. sierpnia odbędą się pokazy walk i uzbrojenia.

Dodano: Środa, 8 sierpnia 2018 22:48

Konferencja prasowa przed 43 Międzynarodowym Festiwalem „Muzyka w Starym Krakowie”

W tym roku już po raz 43 Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” przyciągnie do naszego miasta artystów i zespoły o światowej sławie. Przez siedemnaście festiwalowych dni (od 15 do 31 sierpnia), koncerty będą odbywać się w zabytkowych kościołach, muzeach, salach i na dziedzińcach. Imprezę organizuje Fundacja Capella Cracoviensis.

Dodano: Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 17:31

23. Summer Jazz Festival Kraków- finał w Harris Piano-Jazz-Bar (zdjęcia)

W Harris Piano-Jazz-Bar zagrał Funk de Nite na finał 23. Summer Jazz Festival Kraków

Dodano: Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 10:10

14. Spotkania z Filmem Górskim: Międzynarodowy Konkurs Filmowy

ZAKOPANE. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym 14. SzFG (30 sierpnia – 2 września) o główną nagrodę powalczą 24 filmy z m.in. z Korei Południowej, Francji, Słowacji, Polski, USA, a także Wielkiej Brytanii, Australii, RPA, Austrii i Kanady. Wybór nie był łatwy – do konkursu zgłoszono ponad 1500 filmów.

Dodano: Niedziela, 5 sierpnia 2018 14:51

Street Food Polska Festival, czyli zlot food trucków przed Galerią Kazimierz (zdjęcia)

Miłośnicy pysznego jedzenia z food trucków znów mieli doskonałą okazję do zjedzenia niepowtarzalnych pyszności. Kolejny w tym roku Street Food Polska Festiwal pod Galerią Kazimierz przyciągnął krakowian.

Dodano: Czwartek, 2 sierpnia 2018 12:50

Barokowe Eksploracje 2018 - międzynarodowy festiwal

Na inaugurację Festiwalu, już 22 sierpnia, produkcja operowa - Muzio Scevola autorstwa trzech barokowych kompozytorów: F. Amadei, G. Bononcini, G. F. Händel w reżyserii francuskiego reżysera i aktora - Lorenzo Charoy, pod dyrekcją Marka Štryncla. Będzie to polska premiera zrekonstruowanego dzieła, które swoją światową premierę miało w czerwcu b.r., w ramach jednego z najważniejszych festiwali muzyki Haendla na świecie: Haendel Festspiele Halle.

Dodano: Niedziela, 29 lipca 2018 16:30

„O pasji, przyjaźni i partnerstwie w górach najwyższych” - Elisabeth Revol, Adam Bielecki, Jarosław Botor i Piotr Tomala po raz pierwszy opowiedzą o akcji na Nanga Parbat

Gośćmi 14. edycji Spotkań z Filmem Górskim będą Elisabeth Revol, Adam Bielecki, Jarosław Botor i Piotr Tomala, którzy podczas spotkania prowadzonego przez Dominika Szczepańskiego, po raz pierwszy wspólnie opowiedzą o akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

Dodano: Piątek, 27 lipca 2018 15:03

Beskidy z Pieninami. Koncert wokalno-organowy w ramach 9. Festiwalu Pieniny - Kultura - Sacrum

Beskidy spotykają Pieniny. Taki tytuł mógłby posiadać najbliższy koncert w ramach Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, który odbędzie się w sobotę 28 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Środa, 25 lipca 2018 23:40

Prezentujemy program jubileuszowego festiwalu folkloru w Zakopanem

Organizatorzy ogłosili program 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który w dniach 16-20 sierpnia odbędzie się w Zakopanem.

Dodano: Środa, 25 lipca 2018 07:30

Pałac Biskupa Erazma Ciołka (zdjęcia)

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to unikatowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski i Krakowa, którego pomysłodawczynią i Dyrektorem Artystycznym jest Romana Agnel.

Dodano: Wtorek, 24 lipca 2018 22:20

W 2019 roku Con Fuoco obchodzić będzie jubileusz 10-lecia działalności. Artyści zaproszeni zostali do Afryki

- W ramach niego planujemy tygodniowy wyjazd do Republiki Południowej Afryki. Od znanego dyrygenta Gerarda Du Toit, który dostrzegł nasz potencjał na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie (gdzie zdobyliśmy srebrny dyplom w dwóch kategoriach) dostaliśmy zaproszenie do Durbanu - mówi Magdalena Paruch.

Dodano: Wtorek, 24 lipca 2018 19:11

Rozpoczął się IX Festiwal Pieniny- Kultura-Sacrum (zdjęcia)

Koncerty organowe jako ambitna propozycja artystyczna w pienińskim regionie wpisują się w najważniejsze wydarzenia kulturalne. To już po raz dziewiąty Krościenko rozbrzmiało muzyką organową. W sobotnie popołudnie, 21 lipca, Dyrektor Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska przywitała słuchaczy w zabytkowym kościele przy rynku i zaprosiła na tegoroczne wakacyjne koncerty.

Dodano: Poniedziałek, 23 lipca 2018 16:50

Mocny folkowy akcent na jubileuszowym MFFZG w Zakopanem

Tegoroczny jubileuszowy 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich rozpoczynamy mocnym folkowym akcentem. 16 i 17 sierpnia organizatorzy zapraszają na cztery koncerty „Na folkową nutę”, podczas których wystąpią znane zespoły inspirujące się muzyką ludową, wywodzące się nie tylko z Podhala.

Dodano: Poniedziałek, 23 lipca 2018 12:05

Jazzowe Emanacje w Lusławicach

Elita muzyków jazzowych z całego świata na lusławickiej scenie! 25 lipca w ramach festiwalu Emanacje rusza 3. edycja międzynarodowego konkursu, który upamiętnia postać wybitnego skrzypka jazzowego - Zbigniewa Seiferta.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 11:20

19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” od 22.07 do 29.07

Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, rozpocznie się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Wojenne batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki oraz choreograficzne układy walk z różnymi rodzajami broni – to wszystko zobaczymy od 22 do 29 lipca. Na festiwalu zaprezentowane będą tańce i balety z różnych epok i kręgów kulturowych związane z wojną i wojskowością.

Dodano: Środa, 18 lipca 2018 23:20

9. Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum"

Przed nami dziewiąta edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum". W jego ramach odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Sobota, 14 lipca 2018 19:20

Koncert inauguracyjny Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

W szczawnickim kościele pw. św. Wojciecha została zainaugurowana jedenasta edycja Festiwalu Muzyka Nad Zdrojami.

Dodano: Czwartek, 12 lipca 2018 10:20

44. Poroniańskie Lato

Organizatorzy 44. Poroniańskiego Lata przedstawili program imprezy, która odbędzie się w dniach 20-22 lipca na terenie gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie.

Dodano: Poniedziałek, 9 lipca 2018 18:36

Inauguracja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Festiwal otworzyła dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher wspólnie z dyrektorem artystycznym Rafałem Monitą. Oboje zaprosili publiczność na koncert pt. „Pieśń o Ziemi”, którego gwiazdami byli Aleksandra Szwejkowska-Belica (skrzypce), Katarzyna Wiwer (sopran) i Cezary Sanecki (fortepian).

Dodano: Sobota, 7 lipca 2018 18:21

Kulturalny Plac Niepodległości

ZAKOPANE. Na Kulturalnym Plac Niepodległości w Zakopanem odbyła się prezentacja uczestników dzisiejszej inauguracji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2018 11:50

Ethno – Novo Festival

Druga odsłona Ethno-Novo Festival Szczawnica 2018 zapowiada się niezwykle barwnie i żywiołowo. Wśród wykonawców nie zabraknie gwiazd sceny jazzowo-folkowej, którzy w swojej twórczości mniej lub bardziej dosłownie inspirują się muzyką źródeł, sięgając po różnorodną stylistykę i instrumentarium. Wszystkie wydarzenia Festiwalu odbędą się w stanowiącym kulturalne centrum Pienin - Dworku Gościnnym w Szczawnicy; zarówno na scenie głównej, jak też w kameralnej i klimatycznej przestrzeni Jazz Bar.

Dodano: Wtorek, 3 lipca 2018 18:20

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”

XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” , pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka odbywa się w Nowym Sączu w dniach 3-8 lipca.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2018 23:11

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Smaku

6 małopolskich miast, kilkadziesiąt lokalnych produktów i setki miłośników dobrej kuchni w każdym wieku – tak w pigułce zapowiada się tegoroczna odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku made in Małopolska. Kulinarna podroż po regionie rozpoczęła się w niedzielę na Placu Wolnica w Krakowie. Kolejne festiwalowe przystanki to: 8 lipca w Miechowie, 15 lipca w Nowym Targu, 5 sierpnia w Starym Sączu, 12 sierpnia w Tarnowie i 2 września w Skawinie.

Dodano: Środa, 20 czerwca 2018 07:50

28 edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej rozpocznie się w piatek 22 czerwca

260 wydarzeń przygotowano na tegoroczną edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej, który rozpocznie się w najbliższy piątek 22.czerwca w Krakowie.

Dodano: Piątek, 15 czerwca 2018 20:48

Nie dość, że na drzewie, to jeszcze wiewiórka zagrała nad Sołą

Ruszył długo oczekiwany Tauron Life Festival w Oświęcimiu. Pierwszy koncert zagrała grupa Wiewiórka na Drzewie.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2018 17:13

Znamy już program 52. Festiwalu im. Jana Kiepury

Wielkie show operetkowe „Wiedeń dla Kiepury”, pełne muzyki i tańca, na które złożą się przeboje ze słynnych operetek m.in. Straussa, Lehara, Kalmana w wykonaniu najlepszych artystów z Wiednia – to atrakcja tegorocznego 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Poniedziałek, 11 czerwca 2018 21:54

Koncert „Każdy jest komuś potrzebny” (zdjęcia)

KRAKÓW. W drugi dzień festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbył się koncert „Każdy jest komuś potrzebny”.

Dodano: Poniedziałek, 11 czerwca 2018 14:40

Zbliża się Pannonica Folk Festiwal

W Barcicach nad Popradem między 30 sierpnia a 1 września odbędzie się jeden z najważniejszych festiwali muzyki etnicznej i bałkańskiej w Polsce - szósta już edycja Pannonica Folk Festiwal

Dodano: Niedziela, 10 czerwca 2018 13:05

Drugi dzień Festiwalu Wodecki Twist Festiwal -Forum Przestrzenie (zdjęcia)

W ramach Festiwalu Wodecki Twist Festiwal w w Forum Przestrzenie odbył się cykl koncertów, nad którymi czuwał zespół Mitch&Mitch. Na zakończenie imprezy przygotowano jam session z udziałem najlepszych krakowskich muzyków i gości festiwalu, które trwało do białego rana

Dodano: Sobota, 9 czerwca 2018 20:23

Koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Pierwszy dzień Festiwalu Wodecki Twist (zdjecia)

Koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego, odbył się w piątek, 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dodano: Środa, 6 czerwca 2018 21:13

Konferencja prasowa przed Festiwalem Miłosza 2018

W Krakowie już w czwartek 7 czerwca rozpocznie się siódma odsłona Festiwalu Miłosza, tym razem pod hasłem "Rok myśliwego". To największa tego typu impreza poetycka w Polsce i dalej - w Europie środkowo-wschodniej. Jak co roku, festiwal będzie okazją do spotkania z wybitnymi polskimi i zagranicznymi twórcami.

Dodano: Sobota, 2 czerwca 2018 11:03

"Toast za Rzeczpospolitą" w Kinie Kijów (zdjęcia)

KRAKÓW. Filmoteka Narodowa, Festiwal Filmu Niemego, Silent Film Festival w ramach 58 KFF zaprosili na wieczór filmowy z muzyką na żywo, który odbył się 1 czerwca.

Dodano: Środa, 23 maja 2018 10:34

Oni mają szansę zagrać przed gwiazdami nad Sołą!

Trwający od połowy lutego konkurs wkracza w fazę finałową. Spośród ponad setki zgłoszonych artystów na placu boju pozostała już tylko czwórka, wybrana głosami internautów.

Dodano: Poniedziałek, 14 maja 2018 11:37

IX Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Cracovia Cantans" - zapowiedź

IX Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Cracovia Cantans" odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2018 roku. Jest to największa polska impreza chóralna o charakterze międzynarodowym.

Dodano: Niedziela, 13 maja 2018 10:27

Mate.O/TU gwiazdą XIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach XIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..." odbył się koncert zespołu Mate.O/TU. Sala Zakopiańskiego Centrum Edukacji wypełniona była po brzegi.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 16:00

Festiwal folkloru pod patronatem Pary Prezydenckiej

Podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem ogłoszona została informacja o Patronacie Honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy nad tym wydarzeniem.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 11:20

Przygotowania do jubileuszowego MFFZG (zdjęcia)

W Urzędzie Miasta Zakopane, podczas konferencji prasowej poświęconej zbliżającemu się 50. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich, miało miejsce podpisanie listu intencyjnego z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 8 maja 2018 19:16

Zbliża sie Krakowski Festiwal Filmowy

W Kinie Pod Baranami odbyła się dziś konferencja prasowa na temat 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 18:18

Podsumowanie 3MAJ SIĘ ZDRÓW 2018 (zdjęcia)

Kompleksowa diagnoza stanu zdrowia, pytania o badania specjalistyczne – głównie kolonoskopię i warsztaty udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Taki wymiar medyczny miała VII edycja 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL w Tuchowie. W części muzycznej były propozycje dla rożnych pokoleń. Prócz klasycznych standardów rocka światowego i evergreenów polskiej piosenki nie zabrakło świeżych propozycji dla młodzieży.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 21:20

Spotkanie na Placu Szczepańskim z B. Kox’em i S. Stankiewiczem (zdjęcia)

Trwa 11 edycja festiwalu Netia Off Camera. Podczas tegorocznej edycji z widzami miał okazję spotkać się Bodo Kox reżyser, który przedstawia na festiwalu swój najnowszy film. „Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Dodano: Czwartek, 26 kwietnia 2018 19:20

Muzyczna gwiazda Wielkiej Majówki w Tuchowie

Jego najpopularniejsze piosenki mają po kilka milionów odsłon w serwisie YouTube, a fanpage śledzi blisko 200 tys. fanów. Prawdziwa legenda polskiej muzyki Marek Piekarczyk będzie gwiazdą 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2018. Charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i muzyki ma na koncie ponad 25 płyt długogrających. Podczas koncertu „Marek Piekarczyk – Akustycznie” wystąpi wraz ze znakomitym gitarzystą Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim, grającym na instrumentach perkusyjnych.

Dodano: Niedziela, 15 kwietnia 2018 16:04

IV Orawski Festiwal Artystyczny - finał i gala festiwalowa (zdjęcia)

JABŁONKA. Od piątku w Orawskim Centrum Kultury trwały wydarzenia związane z dorocznym Orawskim Festiwalem Muzycznym. Wśród gości był Zespół KIWI - laureat poprzedniej edycji OFA. Gwiazdą wieczoru była grupa Ino Ros.

Dodano: Piątek, 13 kwietnia 2018 19:52

IV Orawski Festiwal Artystyczny z Ino Ros

W dniach 13 - 15 kwietnia w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej już po raz IV zostanie zorganizowany Orawski Festiwal Artystyczny. Pierwszego dnia zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci i młodzieży z terenu Orawy. Drugi dzień to dzień czysto festiwalowy.

Dodano: Piątek, 13 kwietnia 2018 09:20

Retrospektywa festiwalu filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" – Kraków, 19-20 kwietnia.

W imieniu Oddziału IPN w Krakowie zapraszamy na pokazy filmów, poruszających tematykę powojennej historii Polski, roli wolnościowego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem w latach 1944-1989. Wstęp wolny.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 12:42

3MAJ się zdrów 2018. Klasycznie i akustycznie, inspirująco i motywująco!

I znów przyjdzie maj, a z majem…. siódma edycja tuchowskiego festiwal. 3maj się Zdrów, bo tym razem będzie ekscentrycznie i energetycznie, ale również klasycznie i akustycznie. Na początek zaśpiew grupa Atria, następnie wiosenny koktajl rocka i bigbitu, czyli tarnowska formacja Uważaj na Jeże. Potem trochę rocka, trochę bluesa, trochę funky serwowanego przez zespół Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Finał to już prawdziwa uczta dla rockowych koneserów - Marek Piekarczyk Akustycznie! Różne style, różne pokolenia, różne brzmienia, ale ten sam ładunek pozytywnych emocji i energia muzycznych wrażeń.

Dodano: Poniedziałek, 26 marca 2018 21:05

Rozpoczęła się 15 edycja festiwalu Misteria Paschalia

Osiem dni i aż trzynaście koncertów, polskie akcenty, trzy premiery światowe i siedem kreacji przygotowanych specjalnie dla festiwalu w tym roku Festiwal Misteria Paschalia będzie prezentacją muzyki jednego kręgu kulturowego – w niezwykły, barwny świat renesansowych i barokowych dźwięków z Wysp Brytyjskich.

Dodano: Czwartek, 22 marca 2018 09:50

Trwa Festiwal Zawodów w Krakowie

Aż 130 stoisk, a na nich interesujące pokazy, spotkania z doradcami zawodowymi oraz możliwość spróbowania własnych sił w wybranych profesjach – to wszystko czeka na uczniów podczas zbliżającego się Festiwalu Zawodów 2018, który odbędzie się już od 22 do 24 marca w stolicy Małopolski.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 22:13

18. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” (zdjęcia)

Finał tego niezwykłego konkursu odbył się 19 marca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Dodano: Piątek, 16 marca 2018 19:28

Wodecki Twist Festiwal

Wielka gala z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej „Tribute to Zbigniew Wodecki”, Mitch&Mitch i ich goście, Dziecięcy Twist i liczne niespodzianki – 8 czerwca w Krakowie ruszy I WODECKI TWIST FESTIWAL. Impreza potrwa dwa dni i zgromadzi aż kilkuset wykonawców! Sprzedaż biletów ruszy 26 marca.

Dodano: Środa, 14 marca 2018 12:20

Trwają zgłoszenia do OFA’18

Ruszyły zapisy do czwartej edycji Orawskiego Festiwalu Artystycznego. OFA’18 odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2018 r. w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej.

Dodano: Poniedziałek, 26 lutego 2018 16:50

Małopolski Festiwal Smaku w Zakopanem (zdjęcia)

Niskie temperatury nie przeszkodziły odwiedzającym Małopolski Festiwal Smaku – Made in Małopolska, który w miniony weekend odbywał się w Zakopanem. Zimowa aura wręcz zaostrzała apetyty, a ciepłe dania na bazie produktów regionalnych oraz gorące napoje i grzańce cieszyły się ogromną popularnością.

Dodano: Piątek, 23 lutego 2018 23:00

"Opowieści wiatru” w NCK (zdjęcia)

KRAKÓW. Festiwal Teatrów dla Dzieci to z pewnością najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci podczas ferii zimowych, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez w Krakowie

Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 19:20

Małopolski Festiwal Smaku w Zakopanem

Małopolski Festiwal Smaku - Made in Małopolska odbędzie się w dniach 24-25 lutego w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 21:17

Kolędy na jazzowo, czyli Włodek Pawlik w Zakopanem (zdjęcia)

Kolejną gwiazdą zakopiańskiego IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…" był jazzowy muzyk Włodek Pawlik, któremu towarzyszyła Ewa Uryga.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 11:01

Festiwal Opera Rara 2018 - Koncert inauguracyjny (zdjęcia)

W ICE Kraków miał miejsce koncert inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu Opera Rara. - Enfers: Muzyczna podróż do Piekieł z Rameau i Gluckiem.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 19:31

Edyta Geppert w Zakopanem (zdjęcia)

Jedną z gwiazd tegorocznego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…" w Zakopanem była Edyta Geppert. Koncert znanej z przeboju „Och, życie kocham cię nad życie” piosenkarki odbył się w Miejskiej Galerii Sztuki.

Dodano: Niedziela, 7 stycznia 2018 12:35

Harendziańskie Kolędowanie z udziałem ks. Biskupa Antoniego Długosza (zdjęcia)

Popularny duchowny, Biskup Antoni Długosz, był gościem Harendziańskiego Kolędowania, które odbyło się w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył."

Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 12:58

Life Festival wystartuje w połowie czerwca

Znamy datę organizacji jednego z największych festiwali muzycznych w kraju i jednego z najważniejszych w Małopolsce. W organizację Life Festival Oświęcim zaangażował się miejscowy magistrat.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 23:44

Zwycięzcy 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia (zdjęcia)

O godzinie 1.00 w nocy 17 grudnia br. został ogłoszony werdykt 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Najlepszym przedstawieniem festiwalu zostało „Sekretne życie Friedmanów” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie, otrzymując nagrodę w wysokości 50 000 zł.

Dodano: Piątek, 15 grudnia 2017 20:39

Spektakl: "Zew Cthulhu"w reż M. Borcucha w MOSie (zdjęcia)

KRAKÓW. Przed nami ostatnie dni 10 edycji festiwalu Boska komedia. Dzisiaj 15 grudnia zaprezentowano"Zew Cthulhu"w reżyserii Michała Borcucha w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Dodano: Czwartek, 14 grudnia 2017 09:19

"Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy" na 10 Festiwalu Boska komedia

Bohaterkom pomijanym przez oficjalny dyskurs głos oddali Wiktor Rubin i Jolanta Janiczak w spektaklu Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy. Główną bohaterką jest Anne-Joseph Théoroigne de Méricourt, znacząca postać rewolucji francuskiej, która nie zapisała się jednak na kartach historii tak trwale, jak Danton czy Robespierre.

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 18:54

"Jakoś to będzie. Spektakl o Robotach"

KRAKÓW. W ramach 10 edycji festiwalu Boska komedia zaprezentowano spektakl"Jakoś to będzie. Spektakl o Robotach"

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 08:10

"Ślub" Anny Augustynowicz w MOSie (zdjęcia)

KRAKÓW. Na Festiwalu Boska Komedia pokazano wczoraj spektakl zatytułowany "Ślub" w reżyserii Anny Augustynowicz. Przedstawienie zrealizowały dwa teatry: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

Dodano: Niedziela, 10 grudnia 2017 13:41

Rozpoczął się 10 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia (zdjęcia)

W festiwalowym konkursie zobaczymy w tym roku aż 16 przedstawień. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „teatr w ruinie”.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 22:40

X Festiwal Twórczości Korowód - wielka Gala Jubileuszowa (zdjęcia)

Festiwal Twórczości Korowód odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 23:42

Już za miesiąc rozpocznie się 10. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia (zdjęcia)

KRAKÓW. 8 listopada zostały ogłoszone wszystkie tytuły tegorocznego 10. Festiwalu Boska Komedia, zaprezentowanych zostanie aż 16 spektakli w konkursie INFERNO, 11 w sekcji PURGATORIO i 4 w sekcji młodych twórców PARADISO.

Dodano: Wtorek, 7 listopada 2017 21:34

Dawna muzyka brytyjska na przyszłorocznym festiwalu Misteria Paschalia

KRAKÓW. Dziś w Hotelu Starym odbyła się konferencja prasowa ogłaszająca program 15. edycji Festiwalu Misteria Paschalia. Wzięli w niej udział Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, Izabela Helbin – Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz goście specjalni: John Butt – Dyrektor-rezydent Festiwalu Misteria Paschalia 2017 i Christophe Winckel – Dyrektor generalny telewizji Mezzo.

Dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 21:10

Festiwal serc w Krakowie

- To wydarzenie ma uczulić nas wszystkich - bez względu na wyznanie - na ludzi ubogich, często poukrywanych w społeczeństwie, którzy nieraz wstydzą się swego ubóstwa. Nie chodzi tylko o ludzi na Plantach czy w kanałach ciepłowniczych. Chodzi też o naszych sąsiadów, którzy się zadłużyli i stali się bezdomnymi - zapowiedział na konferencji prasowej ks. Dariusz Raś, koordynator obchodów Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Sobota, 4 listopada 2017 14:34

Największy kolędowy przegląd zaprasza wykonawców i… filmowców

Do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Od 2 do 27 grudnia eliminacje do największego przeglądu kolęd w Polsce odbędą się na terenie całej Polski oraz za naszą wschodnią granicą.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 15:29

62. Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Miłośników muzyki jazzowej zapraszamy od 3 do 9 listopada na koncerty festiwalowe 62. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, najstarszego istniejącego festiwalu jazzowego na świecie. Jego ideą i tradycją jest zachowanie pamięci i wspomnień o nieżyjących muzykach jazzowych. Stąd festiwal corocznie odbywa się w okolicach Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 20:53

Podsumowanie festiwalu Animuję Moje Miasto 2017 (zdjęcia)

NOWY TARG. W ostatni weekend października zorganizowana została trzecia edycja wydarzenia "Animuję Moje Miasto".

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 23:30

Dyskusja "Wielorybostan" z gościnnym udziałem Krzysztofa Globisza, na Festiwalu Conrada 2017

KRAKÓW. Drugi dzień Festiwalu Conrada był niezwykle emocjonujący! Odbyła się między innymi dyskusja "Wielorybostan" z gościnnym udziałem Krzysztofa Globisza,

Dodano: Wtorek, 24 października 2017 10:40

Rozpoczyna się dziewiąta edycja Conrad Festival 2017

KRAKÓW. Dziewiąta edycja Conrad Festival właśnie się rozpoczyna i potrwa przez ostatni tydzień października (23-29 X 2017. Tegorocznym hasłem jest Niepokój.

Dodano: Czwartek, 28 września 2017 21:20

Małopolski Festiwal Smaku znów w Nowym Targu

Piąta odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany” w Nowym Targu to ostatnia szansa, aby tej jesieni rozsmakować się w regionalnych małopolskich specjałach i wyśmienitych daniach przyrządzonych na bazie regionalnych produktów.

Dodano: Niedziela, 24 września 2017 23:49

Małopolski Festiwal Smaku w Krakowie (zdjęcia)

W niedzielę, każdy kto odwiedził krakowski Plac Wolnica mógł wybrać się w kulinarną podróż do czasów PRL-u, aby rozsmakować się w regionalnych daniach i produktach.

Dodano: Sobota, 23 września 2017 13:30

Małopolski Fetiwal Smaku w Krakowie

Każdy, kto w najbliższą niedzielę, 24 września odwiedzi krakowski Plac Wolnica będzie mógł wybrać się w kulinarną podróż do czasów PRL-u, aby rozsmakować się w regionalnych daniach i produktach. A to wszystko za sprawą trzynastej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku – zorganizowanego pod hasłem „Smak Kontrolowany”.

Dodano: Środa, 13 września 2017 21:47

Małopolski Festiwal Smaku w Tarnowie

Bruschetta z kaszanką i jajkiem przepiórczym, żur z kiełbasą lisiecką, schab z suską sechlońską i orzechami – tych i wielu innych małopolskich przysmaków będzie można spróbować podczas trzynastej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Smak Kontrolowany”. Już w najbliższą niedzielę, 17 września pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe będą czekały na tarnowskim rynku.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 13:03

Podsumowanie 51. Festiwalu im. Jana Kiepury

9 dni festiwalu, 38 imprez, w tym 21 koncertów wieczornych i popołudniowych, w ramach których można było obejrzeć 4 spektakle, 8 Krynickich Spotkań z Artystą i 9 plenerowych widowisk muzycznych zatytułowanych Uśmiechnij się z Kiepurą i około 40 tysięcy widzów – tak w liczbach wygląda 51. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Dodano: Piątek, 25 sierpnia 2017 12:55

Polacy, Bułgarzy i Turcy zdobyli Złote Ciupagi na MFFZG

ZAKOPANE. Ogłoszono dziś wyniki 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Złote Ciupagi zdobył zespół Magurzanie z Polski oraz grupy z Bułgarii i Turcji.

Dodano: Czwartek, 24 sierpnia 2017 22:04

Rozdno Zbyrkadła - nagrody dla najlepszych kapel, instrumentalistów i śpiewaków ludowych

ZAKOPANE. Na festiwalowej scenie plenerowej ogłoszone zostały wyniki Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki. Złote Zbyrkadła otrzymali m. in. goście z Węgier, Bułgarii, USA, Macedonii i Polski.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 20:20

Instrumentaliści walczą o Zbyrkadła (zdjęcia)

Muzycy i śpiewacy wchodzący w skład zespołów występujących podczas 49. Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem mają możliwość zaprezentowania się indywidualnie przed jury.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 18:57

Pierwszy dzień zmagań na festiwalu ziem górskich (zdjęcia)

Rozpoczęły się przesłuchania konkursowe 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. O Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę walczy w tym roku 18 zespołów.

Dodano: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 12:34

Inauguracja Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

Koncertem Inauguracyjnym rozpoczął się 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W namiocie Festiwalowym zaprezentowało się 18 zespołów biorących udział w tegorocznym wydarzeniu.

Dodano: Niedziela, 20 sierpnia 2017 18:02

Koncerty MFFZG w Internecie

ZAKOPANE. "Zapraszamy Internautów do oglądania codziennych bezpośrednich transmisji telewizyjnych z koncertów odbywających się w ramach 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich" - namawiają organizatorzy Festiwalu.

Dodano: Niedziela, 20 sierpnia 2017 13:10

Ostatnie "Uśmiechnij się z Kiepurą" spotkanie z J. Kiepurą i Martą Eggerth (zdjęcia)

Przed wieczornym finałowym koncertem kończącym 51. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy - zaprezentowano muzyczne spotkanie z Janem Kiepurą i Martą Eggerth.

Dodano: Niedziela, 20 sierpnia 2017 12:42

Gala Finałowa 51 Festiwalu im. Jana Kiepury (zdjęcia)

Za nami Gala Finałowa 51 Festiwalu im Jana Kiepury, która odbyła się w sobotę wieczorem w Pijalni Głównej w Krynicy.

Dodano: Niedziela, 20 sierpnia 2017 12:34

Koncert zespołu The Chanticleer (zdjęcia)

KRYNICA. W sobotę po południu w ramach koncertów popołudniowych 51. Festiwalu im. Jana Kiepury odbył się koncert zespołu The Chanticleer – an orchestra of voices.

Dodano: Niedziela, 20 sierpnia 2017 12:27

Krynickie spotkania z artystą: Katarzyna Laskowska i Adam Sobierajski (zdjęcia)

Za nami siódmy dzień i zarazem ostatni 51 Festiwalu im Jana Kiepury. W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym zorganizowane zostało kolejne spotkanie z Katarzyną Laskowską (sopran) i Adamem Sobierajskim (tenor) odtwórcami ról Jana Kiepury i Marty Eggerth w spotkaniach "Uśmiechnij się z Kiepurą".

Dodano: Sobota, 19 sierpnia 2017 13:13

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

Koncertem na Folkową Nutę rozpoczął się tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W pierwszej części wieczoru wystąpił zespół SHA.

Dodano: Sobota, 19 sierpnia 2017 12:01

FESTIWAL GADAFEST 2017

Festiwal Gadafest to dwudniowe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się 18 i 19 sierpnia 2017 roku w samym sercu Miechowa (zaledwie 40 km od Krakowa).

Dodano: Sobota, 19 sierpnia 2017 11:44

Recital wokalny Katarzyny Oleś-Blachy: W deszczu koloratur – od Belliniego do Bernsteina

KRYNICA. W piątek po południu w ramach koncertów popołudniowych 51. Festiwalu im. Jana Kiepury odbył się recital wokalny Katarzyny Oleś Blachy (sopran koloraturowy), która jest solistką między innymi Opery Krakowskiej.

Dodano: Sobota, 19 sierpnia 2017 00:19

Natalia Kukulska & Atom String Quartet & Orkiestra NFM (zdjęcia)

KRYNICA. W przedostatni wieczór Festiwalu im. Kiepury - w Pijalni Głównej odbył się koncert Natalii Kukulskiej wraz z jednym z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet oraz wybitną Orkiestrą NFM Leopoldinum i czołowym polskim perkusistą, Michałem Dąbrówką prywatnie mężem artystki.

Dodano: Sobota, 19 sierpnia 2017 00:09

Krynickie spotkania z artystą: Joanna Moskowicz (zdjęcia)

Siódmy dzień 51. Festiwalu im Jana Kiepury za nami. W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym zorganizowane zostało kolejne spotkanie z sopranistką - Joanną Moskowicz.

Dodano: Piątek, 18 sierpnia 2017 12:22

"Wielka Księżna Gerolstein" na 51. Festiwalu im. Jana Kiepury (zdjęcia)

KRYNICA. Szósty dzień 51 Festiwalu im. Jana Kiepury zakończył się wystawieniem dzieła"Wielka Księżna Gerolstein" J. Offenbacha.

Dodano: Piątek, 18 sierpnia 2017 12:02

Nagrodzono autorów najlepszych festiwalowych fotografii z 2016 r. (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Krupówkach przy oczku wodnym można już oglądać zwycięskie fotografie nadesłane na konkurs „Żywioły Folkloru” zorganizowany w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Główną nagrodę wygrała nasza redakcyjna koleżanka, Regina Korczak – Watycha.

Dodano: Piątek, 18 sierpnia 2017 00:34

"Erbarme dich" przegląd najpiękniejszych arii i utworów barokowych (zdjęcia)

W starej cerkwii greckokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i Rzymskokatolickiej pw. Objawienia Pańskiego miał miejsce w czwartek koncert zatytułowany "Erbaume dich".

Dodano: Piątek, 18 sierpnia 2017 00:08

Krynickie spotkania z artystą: Katarzyna Mackiewicz oraz Yurij Aleksjejewicz Schwarzkopf (zdjęcia)

Za nami szósty dzień 51 Festiwalu im Jana Kiepury. W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym zorganizowane zostało kolejne spotkanie z Katarzyną Mackiewicz (sopran) oraz Yurij Aleksjejewicz Schwarzkopf, Dyrektorem Państwowego Teatru Muzycznego w Sankt Petersburgu.

Dodano: Czwartek, 17 sierpnia 2017 00:58

"Xerxes" Haendla - opera komiczna (zdjęcia)

W piątym dniu 51 Festiwalu im Jana Kiepury, 16 sierpnia wieczorem w Pijalni Głównej została przedstawiona „Xerxes”, jedyna komiczna opera w dorobku G.F. Haendla, krynickiej publiczności.

Dodano: Czwartek, 17 sierpnia 2017 00:33

Koncert na promenadzie (zdjęcia)

KRYNICA. Na deptaku, na scenie plenerowej przy Pijalni Głównej odbył się w środę kolejny koncert promenadowy, będący częścią 51 edycji Festiwalu im. Jana Kiepury.

Dodano: Czwartek, 17 sierpnia 2017 00:06

Krynickie spotkania z artystą: Hubert Zapiór i jego gość (zdjęcia)

W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym zorganizowane zostało kolejne spotkanie z Hubertem Zapiórem (baryton)

Dodano: Środa, 16 sierpnia 2017 01:09

Oratorium "Requiem katyńskie" (zdjęcia)

KRYNICA. W czwartym dniu 51 Festiwalu im Jana Kiepury 15 sierpnia w kościele św. Antoniego Padewskiego odbył się koncert Oratorium "Requiem katyńskie".

Dodano: Środa, 16 sierpnia 2017 01:01

"Kiepura i co dalej? - młodzi wokaliści w koncercie poświęconym wielkiemu śpiewakowi (zdjęcia)

KRYNICA. W czwartym dniu 51 Festiwalu im Jana Kiepury a także w 51 rocznicę śmierci wspaniałego tenora, czyli 15 sierpnia - w Pijalni Głównej odbył się koncert pt "Kiepura i co dalej?" stanowiący swego rodzaju przegląd najwybitniejszych głosów młodego pokolenia.

Dodano: Środa, 16 sierpnia 2017 00:48

"Uśmiechnij się z Kiepurą" - spotkanie na Górze Parkowej (zdjęcia)

15 sierpnia minęła 51 rocznica śmierci Jana Kiepury. Z tej okazji odbyła się specjalna edycja koncertu "Uśmiechnij się z Kiepurą" na Górze Parkowej.

Dodano: Środa, 16 sierpnia 2017 00:39

Krynickie spotkania z artystą: kompozytor Paweł Muzyka i jego goście (zdjęcia)

W ramach Krynickich spotkań z artystą, w Starym Domu Zdrojowym zorganizowane zostało kolejne spotkanie z Pawłem Muzyką - kompozytorem między innymi wystawianego w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury - Oratorium "Requiem katyńskie".

Dodano: Wtorek, 15 sierpnia 2017 00:48

Świat w hołdzie Janowi Kiepurze (zdjęcia)

KRYNICA. W przeddzień rocznicy śmierci Jana Kiepury, grono najlepszych zagranicznych wokalistów uhonorowało śpiewem pamięć o patronie Festiwalu.

Dodano: Wtorek, 15 sierpnia 2017 00:21

"Brunetki, Blondynki" - spektakl taneczno-muzyczny Baletu Cracovia Danza (zdjęcia)

KRYNICA. W poniedziałek na estradzie plenerowej na deptaku przy Pijalni Głównej zaprezentowany został spektakl taneczno-muzyczny Baletu Cracovia Danza zatytułowany "Brunetki, Blondynki".

Dodano: Wtorek, 15 sierpnia 2017 00:09

Krynickie spotkania z artystą: Francesco Bottigliero – dyrygent oraz jego goście (zdjęcia)

Za nami trzeci dzień 51 Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy.

Dodano: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:51

Zakochani w Operetce" (zdjęcia)

KRYNICA. Niedzielny wieczorny koncert w ramach festiwalu im. Jana Kiepury nosił tytuł "Zakochani w Operetce".

Dodano: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:37

Krynickie spotkania z artystą: Francesco Bottigliero dyrygent oraz jego goście (zdjęcia)

Imprezą towarzyszącą 51. edycji festiwalu Jana Kiepury w Krynicy są "spotkania z artystą. W niedzielę bohaterem wieczoru był Francesco Bottigliero.

Dodano: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:22

Wyjątkowy utwór mistrza opery komicznej - "Mała msza uroczysta" (zdjęcia)

KRYNICA. W kolejnym dniu 51. Festiwalu Jana Kiepury w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zabrzmiał wyjątkowy utwór mistrza opery buffa G. Rossiniego "Mała msza uroczysta"

Dodano: Niedziela, 13 sierpnia 2017 01:32

"Uśmiechnij się z Kiepurą" Muzyczne spotkanie z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (zdjęcia)

Przed wieczornym koncertem "Aria dla Krynicy" - inaugurującym 51. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy - zaprezentowano muzyczne spotkanie z Janem Kiepurą i Martą Eggerth.

Dodano: Niedziela, 13 sierpnia 2017 01:12

"Aria dla Krynicy"- inauguracja Festiwalu im. Jana Kiepury (zdjęcia)

51 Festiwal w Krynicy im. Jana Kiepury rozpoczął się w sobotę wieczorem - znakomitym, ponad 3,5 godzinnym koncertem "Aria dla Krynicy". Był to wieczór z klasyką we włoskim stylu. Pojawiły się największe hity z włoskich oper i muzyki filmowej.

Dodano: Piątek, 11 sierpnia 2017 18:06

Krynica gotowa na święto muzyki. Rozpoczyna się Festiwal Kiepury.

W piątkowe popołudnie odbyła się w krynickim Urzędzie Miasta konferencja prasowa związana z inauguracją 51. Festiwalu im. Jana Kiepury

Dodano: Środa, 9 sierpnia 2017 11:34

Już za kilka dni w Krynicy-Zdroju rozpocznie się podróż muzycznymi szlakami, czyli 51. Festiwal im. Jana Kiepury!

Ponad 30 wydarzeń, 500 artystów, 9 orkiestr, 3 balety i 2 chóry. Światowej sławy gwiazdy polskie i zagraniczne, artyści z Korei, Włoch i USA, a to wszystko w 8 dni. Tak zapowiada się 51. Festiwal im. Jana Kiepury, który odbędzie się w dniach od 12 do 19 sierpnia w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Środa, 2 sierpnia 2017 13:35

51. Festiwal im. Jana Kiepury, czyli pochwała różnorodności

Już za dwa tygodnie, Krynica-Zdrój stanie się polską stolicą muzyki. A to wszystko za sprawą festiwalu im. Jana Kiepury, wybitnego polskiego śpiewaka, znanego w świecie jako „król tenorów”. Na wydarzenie, które rozpoczyna się 12 sierpnia i potrwa przez osiem dni, przyjadą największe sławy polskiej sceny muzycznej, oraz wspaniali zagraniczni artyści.

Dodano: Czwartek, 27 lipca 2017 10:38

Hej Fest: tysiące na koncercie w Krynicy, teraz pora na Gubałówkę

W ostatnią sobotę w Krynicy odbył się drugi koncert tegorocznej edycji Hej Fest. Na deptaku przed Pijalnią Główną wystąpili Grzegorz Hyży, Elenor Grey i Lady Pank.

Dodano: Czwartek, 20 lipca 2017 11:46

„Xerxes”, jedyna komiczna opera w dorobku G.F. Haendla, zabrzmi na 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

Zawiłe historie miłosne, przeplatające się ze sobą wątki, pełna humoru i zwrotów akcja. Oto „Xrexes” G.F. Haendla, opera, którą będzie można zobaczyć już 16 sierpnia, o godz. 20, w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Poniedziałek, 17 lipca 2017 12:00

Młodzi muzycy mają głos na 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju!

„Kiepura i co dalej?”, niezwykły koncert, będący pewnego rodzaju przeglądem najwybitniejszych głosów młodego pokolenia, odbędzie się już 15 sierpnia, o godz. 20, w Pijalni Głównej w Krynicy.

Dodano: Niedziela, 16 lipca 2017 14:33

Hej Fest w Szczawnicy (zdjęcia)

W Szczawnicy zainaugurowany został festiwal Hej Fest. Plac pod sceną, która była usytuowana przy kolei linowej na Palenicę oraz promenada spacerowa zapełniła się melomanami.

Dodano: Poniedziałek, 10 lipca 2017 14:02

Wieczór dla Kiepury w międzynarodowym gronie

Najlepsi wokaliści z Korei i Japonii, wybitny dyrygent włoskiego pochodzenia oraz znane polskie zespoły. W poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 20, na scenie Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, nie zabraknie wspaniałej muzyki w znakomitym, międzynarodowym wykonaniu.

Dodano: Niedziela, 9 lipca 2017 13:11

Krakowski Teatr Tańca "Estra i Andro” (zdjęcia)

W Krakowie trwa Festiwal Teatrów Ulicznych. Wyjątkowy, bo jubileuszowy. Już po raz 30 zjechały do Krakowa teatry z całego świata, które prezentują swoje spektakle w przestrzeni miasta.

Dodano: Niedziela, 9 lipca 2017 13:04

Teatr Pijana Sypialnia w Krakowie - widowisko "Latarnik" (zdjęcia)

Teatr Pijana Sypialnia kolejny raz na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA w Krakowie. Tym razem na plenerowej scenie Małego Rynku zagrali widowisko muzyczne "Latarnik" - czyli absurdalną wędrówkę po świecie inspirowanym twórczością Henryka Sienkiewicza.

Dodano: Niedziela, 9 lipca 2017 12:54

Święto teatrów ulicznych w Krakowie: Teatr ósmego dnia (zdjęcia)

W Krakowie trwa Festiwal Teatrów Ulicznych. Wyjątkowy, bo jubileuszowy. Już po raz 30 zjechały do Krakowa teatry z całego świata, które prezentują swoje spektakle w przestrzeni miasta.

Dodano: Piątek, 7 lipca 2017 00:02

30 Ulica Międzynarodowy Festiwal Teatrów ulicznych 2017 - spektakl "FAHRENHEIT 451" (zdjęcia)

W ramach 30 Ulicy Międzynarodowego Festiwalu Teatrów ulicznych 2017 przedstawiono w Teatrze Łażnia Nowa spektakl"FAHRENHEIT 451"na podstawie powieści Raya Bradbury'ego "451 stopni Fahrenheita"w reżyserii Marcina Libera.

Dodano: Środa, 5 lipca 2017 09:28

Operetka dla każdego, czyli spektakl Zakochani w operetce, podczas 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicu-Zdroju

Muzyczno-taneczne show, podczas którego na scenie zaprezentują się soliści, chór orkiestra i balet. Zakochani w operetce, to smakowity kąsek zarówno dla szukających rozrywki, jak i prawdziwych melomanów. Już 13 sierpnia, o godz. 20, w Pijalni Głównej w Krynicy.

Dodano: Wtorek, 4 lipca 2017 11:03

Jazzowa uczta w Wadowicach

Już po raz szósty w najbliższy weekend w Wadowicach odbędzie się Młyn Jazz Festival - największa impreza poświęcona muzyce improwizowanej w Polsce południowej.

Dodano: Czwartek, 29 czerwca 2017 09:21

Prezentacja 51. Festiwalu im. Jana Kiepury podczas konferencji w Krynicy-Zdroju

Już 12 sierpnia burmistrz Krynicy-Zdrój Dariusz Reśko podczas uroczystego koncertu otworzy 51. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Od tego momentu, przez osiem dni, Krynica-Zdrój będzie żyła muzyką! Zaplanowane zostały koncerty, spektakle, widowiska plenerowe, recitale oraz spotkania z artystami. Przez estrady festiwalowe przewinie się niemal 500 artystów, w tym kilkudziesięciu śpiewaków, dziewięć orkiestr, trzy balety, dwa chóry.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 09:08

Muzyczna uczta we włoskim stylu, czyli koncert inauguracyjny 51. Festiwalu im. Jana Kiepury

Utwory największych włoskich kompozytorów muzyki operowej i filmowej, najlepsi polscy śpiewacy oraz wybitne zespoły pod dyrekcją włoskiego dyrygenta, Francesco Bottigliero. Jednym słowem klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu. Tak zapowiada się Koncert inauguracyjny 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, który będzie prawdziwą ucztą muzyczną dla każdego melomana.

Dodano: Sobota, 24 czerwca 2017 16:20

Trwa Life Festival Oświęcim

Rozpoczęty w czwartek Life Festiwal wchodzi w najmocniejszą fazę, dziś na scenie w Oświęcimiu, na zakończenie imprezy zobaczymy legendarny zespół Scorpions

Dodano: Środa, 21 czerwca 2017 09:08

W sierpniu startuje 51 Festiwal im. Jana Kiepury

Ponad 30 wydarzeń, 500 artystów, 9 orkiestr, 3 balety i 2 chóry. Światowej sławy gwiazdy polskie i zagraniczne, artyści z Korei, Włoch i USA, a to wszystko w 8 dni. Tak zapowiada się 51. Festiwal im. Jana Kiepury, który odbędzie się w dniach od 12 do 19 sierpnia w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 30 maja 2017 08:37

Prawdziwe święto tatuażu - mamy dla Was zaproszenia!

Tattoofest to jeden z największych festiwali tatuażu w Polsce i równocześnie jedno 
z najbardziej prestiżowych tego typu wydarzeń na eventowej mapie Europy. To pierwsza 
i najdłużej kontynuowana impreza takiego formatu w kraju, do kalendarza wpisała się na stałe, a w tym roku będzie miała miejsce już dwunasta jej odsłona.

Dodano: Sobota, 13 maja 2017 00:09

V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki- inauguracja (zdjęcia)

Przebiegająca pod hasłem Skonfliktowani? piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki (12-21 maja) ukaże złożoność pojęcia konfliktu. Za pomocą ciała i ruchu choreografowie i tancerze m.in. z Izraela, Ukrainy, Egiptu, Argentyny, Polski czy Niemiec spróbują odpowiedzieć na te i inne pytania na scenach Małopolskiego Ogrodu Sztuki i Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 19:12

Maleo Reggae Rockers na Life Festival Oświęcim

Legenda polskiej sceny reggae Maleo Reggae Rockers, elektropopowi Estończycy z I Wear* Experiment oraz indierockowa grupa Kandinsky z Niemiec – to kolejni artyści, którzy dołączają do programu 8. edycji LFO. Gwiazdami koncertów stadionowych 23 i 24 czerwca będą Shaggy, LP zespół Scorpions.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 00:05

Spotkanie medialne przed V edycją Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki (zdjęcia)

W czwartek odbyło się spotkanie medialne przed V edycją Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki z udziałem Jadwigi Majewskiej - kuratorki Fesiwalu, Gulihlerme Botelho - choreografa, dyrektora Cia Allas oraz Adi Weinberg. Przed rozmową mieliśmy okazję zobaczyć fragment próby spektaklu "Antes", który otworzy Festiwal.

Dodano: Środa, 10 maja 2017 20:52

57 Krakowski Festiwal Filmowy - już za dwa tygodnie

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią cztery równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, polski oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 20:44

Life Festiwal czeka na wolontariuszy

Organizatorzy jednego z największych małopolskich festiwali czekają na chętnych, by współtworzyć Life Festiwal w Oświęcimiu. Zgłoszenia można przesłać jeszcze do 22 maja 2017 roku.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 16:18

Małopolski Festiwal Innowacji, czyli odkryj Małopolskę siłą umysłu

Poznaj Małopolskę siłą swojego umysłu. Sprawdź, jak działa biofeedback wykorzystywany przez NASA i weź udział w wydarzeniu, które zainauguruje rozpoczynający się 15 maja Małopolski Festiwal Innowacji (MFI). Festiwal, podczas którego króluje nauka i innowacje potrwa do 21 maja. Wydarzenie organizuje Województwo Małopolskie wspólnie z firmami, uczelniami i instytutami badawczymi.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2017 21:17

Podsumowanie 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL – będzie dogrywka (zdjęcia)

Burza i obfite opady deszczu spowodowały przełożenie części koncertowej 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2017. Koncert Kasi Kowalskiej odbędzie się 14 maja w tuchowskim amfiteatrze o godz. 20-ej. O terminie koncertu MC Silka będziemy informować. Jednak zanim rozpoczęła się nawałnica festiwalowe stoiska odwiedziło wielu gości.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 12:22

Ekologia w portfelu i na obrazku

Połączyć przyjemne z pożytecznym. Taki cel przyświeca organizatorom Kotła ekologicznego czyli przeglądu ekonomicznych rozwiązań wymiany domowych źródeł ciepła na bardziej przyjazne dla środowiska. Prócz koncertów, propozycji kulturalnych, zdrowotnych i medycznych podczas 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL w najbliższą sobotę w Tuchowie będą praktyczne porady i możliwość zapoznania się ofertą producentów, a także porozmawiania z instalatorami.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 19:43

Sukces Górskiego Festiwalu Runmageddonu. Rekordowa frekwencja i zainteresowanie

Górski Festiwal Runmageddon to kolejny event z tak imponującą liczbą uczestników. Na starcie wszystkich runmageddonowych formuł w Myślenicach pojawiło się prawie pięć tysięcy zawodników.

Dodano: Środa, 3 maja 2017 11:32

Zabawa z książką po raz czwarty, czyli Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

W dniach od 6 do 11 czerwca 2017 roku do Krakowa zawita kolejna, czwarta już edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Przedsięwzięcie to obejmuje największe polskie miasta – Warszawę, Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Katowice. Cel jest jeden: propagować czytelnictwo wśród dzieci, dobrze się przy tym bawiąc! Podczas krakowskiej odsłony Festiwalu nie zabraknie atrakcji zarówno dla małego, jak i nieco starszego czytelnika.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 15:43

Rozpoczyna się Festiwal filmowy Netia Off Camera

Festiwal filmowy Netia Off Camera świętuje w tym roku dziesiąte urodziny. Jak co roku uczestnicy największego festiwalu kina niezależnego w Polsce mogą liczyć na dziesięć dni wypełnionych projekcjami i spotkaniami z artystami.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 21:29

Zbliża się kolejny, 51. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

W sali senackiej Akademii Muzycznej w Krakowie odbyła się dziś konferencja w czasie której, zaprezentowano program tegorocznego festiwalu który odbędzie się w dniach od 12 do 19 sierpnia.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2017 11:32

Dobiegł końca Orawski Festiwal Artystyczny (zdjęcia)

Dziś zakończyła się 3. edycja Orawskiego Festiwalu Artystycznego, który w odbywał w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej.

Dodano: Środa, 19 kwietnia 2017 22:16

Festiwal premier w Teatrze Ludowym (zdjęcia)

Na Scenie Pod Ratuszem / Rynek Główny 1 zorganizowana została konferencja prasowa, poświęcona rozpoczynającemu się 20 kwietnia na scenach Teatru Ludowego„Festiwalowi Premier”.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 19:53

Zabawa w czystej postaci!

Czekasz na coś optymistycznego? Pragniesz tego, jak czystego powietrza? I pewnie chcesz to mieć bardzo, bardzo szybko? To bądź gotów, bo szósta edycja 3maj się Festival startuje już 6 maja.

Dodano: Wtorek, 11 kwietnia 2017 19:35

Kasia Kowalska na 3 MAJ SIĘ Festival

Ikona polskiego popu i rocka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych artystek. Autorka kompozycji z czołówek list przebojów. Jej pełnego przebojów, magii i niesamowitej energii koncertu „The Best Of” będą mogli wysłuchać wszyscy, którzy w sobotę 8 maja odwiedzą tuchowski rynek. Kasia Kowalska będzie gwiazdą tegorocznego 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 07:33

Ostatnia szansa na zakup tańczysz biletów na LFO

Od poniedziałku zdrożeją ceny wejściówek na jeden z największych festiwali muzycznych z Małopolsce – Life Festiwal Oświęcim. Kończy się przedsprzedaż biletów.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 15:42

Zakończenie otwartych spotkań teatralnych w Andrychowie

W Andrychowie dobiegła końca tegoroczna edycja Wiosny w Teatrze, w czwartek poznaliśmy zwycięzców Kotła Teatralnego

Dodano: Piątek, 31 marca 2017 12:20

Festiwal „Akcja Kreacja”

Staromiejskie Centrum kultury Młodzież zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Przeglądzie pt. „Miasto Moje” realizowanym w ramach Festiwalu „Akcja Kreacja”. Celem Przeglądu jest promocja i wyróżnienie współczesnej twórczości dziecięcej i młodzieżowej ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów i akcji artystycznych.

Dodano: Środa, 22 marca 2017 11:30

Spotkania Teatralne w Andrychowie

Już jutro rozpoczynają się w Andrychowie Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne "Wiosna w Teatrze".

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 18:47

Festiwal Zawodów-Targi Edukacyjne w Małopolsce

Kończysz w tym roku gimnazjum i zastanawiasz się: co dalej? Liceum czy technikum? Jaki zawód? Odpowiedzi na te i inne wątpliwości można poszukać na zbliżających się Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Małopolsce.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2017 21:08

17. Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych (zdjęcia)

Koszykarz Marcin Gortat, s. Małgorzata Chmielewska, muzyk Marek Piekarczyk, były dyrektor Teatru im Juliusza Słowackiego Krzysztof Orzechowski i rodzina państwa Tomalów zostali laureatami Medalu św. Brata Alberta za rok 2016, przyznawanego za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Wręczenie odbyło się dziś w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

Dodano: Niedziela, 5 marca 2017 11:41

Podsumowanie Festiwalu Materia Prima - komunikat prasowy

22 pokazy, podczas których zaprezentowano 10 najlepszych spektakli z całego świata; 10 tysięcy sprzedanych biletów; tłumy widzów, a także wielu chętnych, którzy z kartkami „kupię bilet" stało przy wejściu na spektakle; zajęte wszystkie miejsca, nawet te na podłodze; ogromne emocje i wzruszenia, a także owacje na stojąco dla artystów – tak wyglądał zakończony wczoraj w Krakowie 4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA zorganizowany przez Teatr Groteska.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 00:19

"Body Remix/Goldberg Variations" (zdjęcia)

W ramach Festiwalu Materia Prima 2017 zaprezentowane zostało przedstawienie "Body Remix/Goldberg Variations" w wykonaniu Marie Chouinard Company z Kanady.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 00:08

IV Festiwal „Materia Prima”: NoGravity Dance Company, Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico „Aria” (zdjęcia)

KRAKÓW. Grupa NoGravity Dance Company we współpracy z Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico z Włoch pokazała widowisko Aria. Spektakl Emiliano Pellisariego przedstawia zaskakującą choreografię „zawieszoną” kilka metrów nad ziemią.

Dodano: Środa, 22 lutego 2017 21:16

800 tysięcy od Ministra Kultury na 51. Festiwal im. Jana Kiepury

Wniosek złożony przez Burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 51. Festiwalu im. Jana Kiepury został oceniony bardzo wysoko. Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować Festiwal kwotą 800 tysięcy złotych.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 00:14

Spektakl „Limen” & “Cocon” (zdjęcia)

KRAKÓW. W ramach festiwalu Materia Prima 2017 na inaugurację festiwalu zaprezentowano „Limen” & “Cocon” Numen Company (Niemcy).

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 20:52

Rozpoczął się Festiwal MATERIA PRIMA w Krakowie

10 najlepszych spektakli wyselekcjonowanych z wielu słynnych wydarzeń teatralnych całego świata, 22 prezentacje w 6 salach teatralnych - w sobotę w Krakowie rozpoczęła się 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, zorganizowanego przez teatr Groteska.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 19:13

Nad Sołą będzie „boombastycznie!”

Znamy kolejne gwiazdy Life Festival Oświęcim 2017. Organizatorzy poinformowali o koncertach Shaggy’ego oraz Mesajah!

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 10:15

MFI: Tydzień kreatywności

43 partnerów, prawie 100 wydarzeń i ponad 4 tys. uczestników - za nami szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, największego w regionie wydarzenia poświęconego innowacjom i przedsiębiorczości.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 12:27

Filmowy festiwal adaptacji prozy Sienkiewicza

W dniach 4-6 listopada odbędzie się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy trzecia edycja KinoAkademii, która w tym roku będzie miała szczególny charakter. W związku z obchodami ogólnopolskiego Roku Sienkiewicza stanie się filmowym festiwalem adaptacji prozy Henryka Sienkiewicza.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 09:35

Podsumowanie Małopolskiego Festiwalu Smaku

Największe w regionie święto kulinarne – Małopolski Festiwal Smaku – w ciągu dwóch miesięcy odwiedził największe miasta regionu: Kraków, Skawinę, Miechów, Nowy Targ, Krzeszowice, Tarnów i Wadowice. Odświeżona, oparta na idei street food formuła festiwalu, któremu przyświecało hasło „Zjedz na polu” zdobyła uznanie Małopolan i turystów.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 20:26

Rozpoczął się 8. Festiwal Conrada (zdjęcia)

7 dni festiwalu, ponad 100 pisarzy z polski i z zagranicy, blisko 90 wydarzeń, spotkania prowadzone w 8 językach, 3 transmisje na żywo każdego dnia festiwalu, 6 książkowych premier pod patronatem Festiwalu Conrada i jedna, wręczana po raz drugi, Nagroda Conrada – właśnie rozpoczął się Festiwal Conrada, najważniejszy festiwal literacki w tej części Europy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest Intensywność.

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 20:05

Zapowiedź 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki

W historycznej siedzibie Klubu pod Jaszczurami Scenie Teatru 38 odbyła się konferencja prasowa dotycząca 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki, który rozpoczyna się już 20 października.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 19:41

Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Zjedz na Polu w Krakowie (zdjęcia)

Było to największe wydarzenie kulinarne w regionie, Małopolski Festiwal Smaku odbywający się w tym roku pod hasłem „Zjedz na Polu” zakończył swoją trasę w Krakowie. 15 i 16 października festiwalowe food trucki zaparkowały na terenie dawnego Hotelu Forum.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 17:00

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Innowacji

Przez najbliższe siedem dni Małopolska będzie forum dyskusji na temat innowacyjnej przedsiębiorczości, transferu nowych technologii i inteligentnych specjalizacji. Rozpoczyna się szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który gromadzi naukowców, wynalazców, przedsiębiorców i wszystkich, którzy interesują się nowinkami technologicznymi, ich rolą w biznesie oraz codziennym życiu.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 12:34

Konkurs fotograficzny Stulecie ZMT

Zakłady Mechaniczne Tarnów wkrótce obchodzić będą jubileusz stulecia. Jednym z licznych akcentów uroczystości, które będą się odbywały na przestrzeni kilku miesięcy, jest konkurs na najciekawszą fotografię, związaną z historią i współczesnością przedsiębiorstwa. Do firmy można nadsyłać zdjęcia z rodzinnych archiwów, dokumentujące pracę przedsiębiorstwa i życie jego pracowników.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 14:28

Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem

Największe wydarzenie kulinarne w regionie, Małopolski Festiwal Smaku odbywający się w tym roku pod hasłem „Zjedz na Polu” zakończy swoją trasę w Krakowie. 15 i 16 października festiwalowe food trucki zaparkują na terenie dawnego Hotelu Forum. Finał festiwalu będzie wydarzeniem towarzyszącym „Najedzonym Fest!” i odbędzie się pod szyldem „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem”.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 12:11

Regina Korczak-Watycha autorką najlepszych zdjęć festiwalowych (zobacz jej prace)

W ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się konkurs fotograficzny „Żywioł folkloru”. W kategorii dziennikarzy i fotoreporterów zwyciężyła nasz koleżanka redakcyjna Regina Korczak-Watycha. Wyróżniono też naszego fotoreportera - Piotr Korczaka.

Dodano: Wtorek, 11 października 2016 22:33

XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater"

W dniach 28-30 października br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbędzie się XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater". Ostateczny termin zgłoszeń do przesłuchań konkursowych mija 21 października.

Dodano: Poniedziałek, 10 października 2016 00:43

V Festiwal Inspirowane Górami... im. Macieja Berbeki "Grań"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na V Festiwal Inspirowane Górami... im. Macieja Berbeki "Grań", który odbywać się będzie w Zakopanem, w dniach 13 - 15 października 2016.

Dodano: Piątek, 7 października 2016 09:09

III Zakopiański Bieg Niepodległości

Czy wiecie, gdzie w Polsce po zaborach Wolność przyszła jako pierwsza? 13 października 1918 roku powstała Rzeczpospolita Zakopiańska, której Prezydentem został Stefan Żeromski. Miłośnicy biegania po raz trzeci mają możliwość by uczcić ten dzień w Zakopanem, w miejscu gdzie niepodległość świętowano najwcześniej.

Dodano: Czwartek, 6 października 2016 20:54

Festiwal Sacrum Profanum. Zorn in a Chamber (zdjęcia)

Kameralne utwory na fortepian oraz kwartet smyczkowy zabrzmiały w Sali Teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 20:07

Festiwal Sacrum Profanum - koncert dedykowany P. Boule

W ramach 14 edycji festiwalu Sacrum Profanum odbył się koncert ÉCLATS / HOMMAGE À Pierre Boule

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 11:27

Krzesimir Dębski - na zakończenie zakopiańskiego festiwalu

Koncert zespołu String Connection, zakończył reaktywowany po latach w Zakopanem - Przegląd Filmów o Sztuce. Za sprawą grupy Krzesimira Dębskiego, znanego kompozytora nie tylko muzyki filmowej, ale i skrzypka oraz jego czterech kolegów - sala kina Sokół wypełniła się licznie publicznością.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 10:59

Inauguracja Festiwalu Sacrum Profanum

W Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków odbyła się konferencja prasowa inaugurującą Festiwal Sacrum Profanum. 14. edycja festiwalu Sacrum Profanum, który potrwa do 8 października jest pierwszą zaplanowaną przez nowego kuratora Krzysztofa Pietraszewskiego.

Dodano: Sobota, 1 października 2016 19:19

Juliette Binoche gościem Film Spring Open 2016 (zdjęcia)

KRAKÓW. Na zaproszenie Sławomira Idziaka pod Wawelem zjawiła się Juliette Binoche. Aktorka jest gościem corocznej edycji warsztatów filmowych Film Spring Open 2016.

Dodano: Piątek, 30 września 2016 15:48

Zjedzą na polu w Wadowicach

To już przedostatnia okazja, aby przekonać się, że z lokalnych produktów można wyczarować prawdziwe kulinarne cuda. W najbliższą niedzielę, 2 października taką szansę będą mieć mieszkańcy i goście Wadowic. Właśnie to miasto stanie się bowiem na jeden dzień kulinarną stolicą regionu, goszcząc Małopolski Festiwal Smaku – „Zjedz na polu”. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 na wadowickim rynku.

Dodano: Środa, 28 września 2016 16:29

Jazz Camping Kalatówki 2016

Już niedługo jazz ponownie zawita w Tatry, zbliża się bowiem dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki.

Dodano: Środa, 28 września 2016 13:01

Urodziny Krzywej Jabłonki (zdjęcia)

Spontanicznie i bez długich oficjalnych przemówień uczczony został jubileusz 2.lecia Galerii "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy. Przyszli przyjaciele i rodzina jej właścicielki - Joanny Dziubińskiej, by pogratulować, podziękować za dotychczasową działalność na niwie szerzenia kultury i życzyć kolejnych równie udanych lat.

Dodano: Niedziela, 25 września 2016 11:57

Inauguracja Festiwalu im. Z. Haupta

Spotkaniem z dziennikarzami w Urzędzie Miejskim w Gorlicach rozpoczęto 2. Festiwal im. Zygmunta Haupta.

Dodano: Sobota, 24 września 2016 15:47

Małopolski Festiwal Smaku zagości w Tarnowie

Boczek grillowany na chrupko podawany z konfiturą z czerwonej cebuli z suską sechlońską i lekko pikantnym musem z jabłek łąckich lub karp zatorski z piernikiem oraz kaszą gryczaną po królewsku – to tylko niektóre przysmaki, jakie czekać będą na mieszkańców Tarnowa i okolic przy okazji wizyty w tym mieście Małopolskiego Festiwalu Smaku – „Zjedz na polu”. Początek festiwalu jutro w samo południe na tarnowskim rynku.

Dodano: Czwartek, 22 września 2016 21:54

NATO Days w Ostrawie. Relacja Michała Adamowkiego (zdjęcia)

Sezon pokazów lotniczych kończy się Dniami NATO w Ostrawie. Do Czech zjeżdżają tłumy spotterów. - Stojąc w szczerym polu można zrobić najlepsze kadry lotnicze - tłumaczy Michał Adamowski. Poniżej relacja naszego fotoreportera z pokazów w Ostrawie.

Dodano: Środa, 21 września 2016 15:58

ICE Classic: recital Edity Gruberovej (zdjęcia)

Jeden z najsłynniejszych na świecie sopranów, królowa belcanto, primadonna koloratury Edita Gruberova zaśpiewała w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dodano: Środa, 21 września 2016 08:39

II. Festiwal im. Zygmunta Haupta

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas drugiej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2016 17:24

O Złotą Podkowę Pogórza

19 zespołów ludowych z terenu Pogórza Karpackiego, Przemyskiego i Wielickiego walczyło o „Złotą Podkowę Pogórza” podczas X Święta Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. Nagrodę główną, czyli Złotą Podkowę przyznano Zespołowi Regionalnemu „Zalasowianie” za podtrzymywanie ludowych tradycji i program obrzędowy „Babski Comber”. Najlepsze zespoły ludowe oglądał wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 18:26

Jesień Oświęcimska z Teatrem Pijana Sypialnia

25 września - w trzecim dniu Jesieni Oświęcimskiej 2016 (23-25.09) - w godzinach od 13:00 do 18:00 - na oświęcimskim Rynku Głównym zagości Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy. Będzie różnorodnie - muzycznie, teatralnie i tanecznie. Na niezapomniane niedzielne popołudnie zaprasza Oświęcimskie Centrum Kultury.

Dodano: Środa, 14 września 2016 21:10

Polaniorski Osod, czyli uroczyste zejście owiec z hal (duża galeria)

W Kościelisku już po raz 12. zorganizowany został Polaniorski Osod - impreza w ramach 15. Tatrzańskich Wici połączona była w tym roku ze Świętem Karpat, czyli projektem Karpaty Łączą.

Dodano: Środa, 14 września 2016 18:58

Juliette Binoche gościem Film Spring Open w Krakowie

Na zaproszenie Sławomira Idziaka pod Wawelem zjawi się Juliette Binoche. Aktorka będzie gościem corocznej edycji warsztatów filmowych. Krakowskie Przegorzały raz w roku przeżywają prawdziwą inwazję młodych ludzi uzbrojonych w nowe technologie.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2016 11:25

Hej Fest: Roots Rockets wygrał Festiwal Supportów

Tego lata na Hej Fest w Zakopanem wystąpiła plejada gwiazd: Hey, Lady Pank, Mela Koteluk, Monika Brodka, Kult, IRA, Bracia, Afromental, Zakopower, Enej, Kombii, Sylwia Grzeszczak, LemON, Kamil Bednarek, Perfect, Happysad, Dawid Podsiadło i Dżem. Główną ideą festiwalu była jednak promocja supportów – zespołów mniej znanych, ale gotowych by pokazać się szerszej publiczności.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 18:48

Royal String Quartet na finał Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" (zdjęcia)

Zakończyła się ósma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” - największego festiwalu muzyki klasycznej w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 14:18

"Jemy na polu" lokalne przysmaki, czyli chili con carne i burrito po małopolsku (zdjęcia)

NOWY TARG. Jak smakują dania kuchni meksykańskiej skomponowane na bazie małopolskich produktów? Czy można przygotować smaczne i zdrowe kanapki rodem z fast foodów?

Dodano: Sobota, 10 września 2016 09:38

Jesienny Zlot Tatromaniaków

W drugi weekend października odbędzie się Jesienny Zlot Tatromaniaków. Zlot organizowany jest już po raz czwarty. "Mamy nadzieję, że termin zlotu pozwoli nam cieszyć oczy pięknem słynnej tatrzańskiej jesieni, kiedy szlaki są znacznie mniej zatłoczone, a górskie krajobrazy przywdziewają wyjątkową paletę barw" - piszą organizatorzy.

Dodano: Środa, 7 września 2016 20:00

VII Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

9 września (piątek) rozpoczynają się trzydniowe zmagania (9-11 września) dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Będą spotkania z mistrzami sportu, warsztaty, seminaria, strefy gier i zabaw oraz koncerty gwiazd. Zapraszamy na VII Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju.

Dodano: Środa, 7 września 2016 19:21

Trwa festiwal "Muzyka na Szczytach" (zdjęcia)

W Zakopanem trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. To już ósma edycja festiwalu, który we wrześniu ściąga do Zakopanego melomanów z całej Polski.

Dodano: Niedziela, 4 września 2016 11:47

Koncert Meli Koteluk na Gubałówce (zdjęcia)

Dobiega końca zakopiański festiwal Hej Fest. Ten weekend jest przedostatnim, kiedy na scenie na Gubałówce występują polskie gwiazdy. Wczoraj była to zdobywczyni Fryderyka, wokalistka mająca na swoim koncie dwie platynowe płyty - Mela Koteluk. Dziś zagra Dżem.

Dodano: Czwartek, 1 września 2016 01:17

Finał 41. Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie (zdjęcia)

Ostatni akord 41. Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 22:37

W Barcicach nad Popradem odbywał się 4 Pannonica Folk Festiwal (zdjęcia)

Bałkany w najlepszym wydaniu zagościły w Beskidzie Sądeckim. Były zagraniczne gwiazdy i czołówka polskiego etno, grająca nuty z Południa Europy. A w tle szum malowniczego Popradu.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 21:41

Monika Brodka na festiwalu Hej Fest (zdjęcia)

ZAKOPANE. W niedzielę na Gubałówce wystąpiła Monika Brodka. Przed nami jeszcze dwa weekendy muzyczne w ramach Hej Fest.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 11:32

Rycerski turniej kwiatów”- średniowiecze da się lubić (zdjęcia)

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało istny historyczny maraton: dwudniowy „Rycerski turniej kwiatów”.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 00:56

Inauguracja Małopolskiego Festiwalu Smaku. "Zjedz na polu!" (zdjęcia)

KRAKÓW. Małopolski Festiwal Smaku to wydarzenie, które niezmiennie od 12 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez kulinarnych Małopolski. Tradycyjnie główny nacisk położony jest na promowanie produktów regionalnych, ale w tym roku Festiwal prezentuje się w całkiem nowej odsłonie.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 00:02

Bieg Krasnych Dziewek w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Zorganizowany w Białce Tatrzańskiej rodzinny festiwal biegowy, czyli Goniacka to także propozycje nieco mniej poważne. Jedną z nich był Bieg Krasnych Dziewek.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 23:41

Festiwal Biegowy w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

W ostatni weekend sierpnia rozegrana została pierwsza edycja Goniacki czyli biegowy festiwal z kilkunastoma propozycjami dla miłośników biegania.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 22:55

16 wieńców dożynkowych w Korzennej (zdjęcia)

Dzisiaj odbyły się gminne dożynki w Korzennej. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości z gmin Powiatu Nowosądeckiego. Nie mogło zabraknąć starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, członka Zarządu Franciszka Kantora oraz przedstawicieli Parlamentu RP, wójtów sądeckich gmin, duchownych i mundurowych.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2016 12:56

Happysad na Gubałówce (zdjęcia)

Kolejnym wykonawcą w ramach festiwalu Hej Fest był Happysad. Rockowy zespół, zdobywca dwóch platynowych płyt - rozgrzał publiczność na Gubałówce.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2016 13:31

Uroczyste zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich zakończył się koncertem finałowym. Na początku górale świata wspólnie zatańczyli buriacki taniec „jachor”, tworząc krąg symbolizujący jedność, wspólnotę, przyjaźń i pokój. W ceremonii wręczenia nagród wziął udział Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, a także burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z zastępcami.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 11:54

Ostatnie występy uczestników Festiwalu (zdjęcia)

ZAKOPANE. Czwartek był ostatnim dniem prezentacji zespołów uczestniczącym w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. W popołudniowym koncercie poza-festiwalowym wystąpiły grupy z Rumunii, Włoch, Indonezji i Meksyku.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 08:47

Festiwal biegowy Goniacka Białka Tatrzańska

Rozpoczyna się „Goniacka Białka Tatrzańska“, czyli 3 dni biegowych zmagań pod Tatrami. Wielu biegaczy przygotowywało się już od początku kwietnia, aby już w najbliższy weekend zmierzyć się z trasami, na wielu dystansach, wśród nich nawet ultra maratońskim - 52 km.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 14:57

Pogórzanie na święcie Maziarzy Łosiańskich (zdjęcia)

W Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu, placówce terenowej Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach po raz kolejny odbył się festyn pn. „Święto Maziarzy Łosiańskich”. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno społeczności lokalnej jak i turystów z różnych regionów kraju.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 14:47

Magiczne dni w Krynicy

Uczestniczę w Festiwalu Kiepury od wielu lat, a moje zainteresowanie tym wydarzeniem zawdzięczam Bogusławowi Kaczyńskiemu. Lata temu, będąc w Krynicy zupełnie przypadkiem natknąłem się na plenerowy koncert na Deptaku - zachęcony osobą prowadzącego go Kaczyńskiego którego znałem z telewizji przystanąłem… i tak już zostało.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2016 11:17

Bałkany nad Popradem czyli 4. Pannonica Folk Festival

Spontaniczna, niczym nieskrępowana radość, ucieczka od komercji i wielkomiejskiego zgiełku, pozytywnie zakręceni ludzie i ogień nie muzyka. Największy w Polsce festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej zagra w tym roku po raz czwarty, od 25 
do 27 sierpnia. Na scenie zbudowanej w szczerym polu w nadpopradzkich Barcicach 
k/ Starego Sącza wystąpią prawdziwe gwiazdy, m.in.: Mahala Rai Banda z Rumunii, Dejan Petrović Big Band z Serbii, węgierski Parno Graszt i rodzima Dikanda.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 11:19

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich - pierwsze występy konkursowe (zdjęcia)

Na Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Przez trzy dni konkursu międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Bożeny Lewandowskiej oceni występy 18 zespołów w trzech kategoriach. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek podczas koncertu finałowego.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:58

Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich (zdjęcia)

Niedziela, jako dzień inauguracji 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, obfitowała w ważne i ciekawe wydarzenia. Jednym z nich był koncert rozpoczynający kilkudniowe święto folkloru w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:38

Mimo deszczu zabawa była wyborna (zdjęcia)

Kilkaset osób dosłownie w strugach wody lejącej się z nieba doskonale bawiła się na Pikniku Rycerskim zorganizowanym na Zamku Lipowiec na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 22:44

Elżbieta Towarnicka na Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie (zdjęcia)

Elżbieta Towarnicka, artystka obdarzona niezwykłym sopranem, jedna z niewielu potrafiących tak wysoko śpiewać - to jedna z gwiazd tegorocznego Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 22:40

8 dni, 35 imprez i sześciuset artystów - taki był tegoroczny Festiwal im. Jana Kiepury

8 dni festiwalu podczas których odbyło się w sumie 35 imprez, w tym 17 koncertów - 6 wieczornych i 11 kameralnych; wystawione zostały 2 spektakle; odbyło się 8 Krynickich Spotkań z Artystą i 8 plenerowych widowisk muzycznych zatytułowanych „Uśmiechnij się z Kiepurą” – tak w skrócie można podsumować dobiegający końca jubileuszowy 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 20:32

Festiwal Kiepury dobiegł końca

Wielki finał jubileuszowego 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju należał do młodych artystów. Sześcioro utalentowanych śpiewaków w wieczornym koncercie zatytułowanym "Kiepura i co dalej?" stanęło przed ponad tysięczną publicznością zgromadzoną w Pijalni Głównej, by pokazać się z jak najlepszej strony.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 18:11

Zespoły biorące udział w MFFZG przeszły ulicami Zakopanego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Wielobarwny korowód zespołów uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przeszedł ulicami miasta.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 14:30

Festiwal biegowy Goniacka Białka Tatrzańska

Pierwsza edycja festiwalu biegowego Goniacka Białka Tatrzańska odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia. Podczas sportowo-kulturalnego wydarzenia nie zabraknie sportowych emocji.

Dodano: Niedziela, 21 sierpnia 2016 13:21

Parada dorożek i konkurs pytacy w Zakopanem (zdjęcia)

Drugi dzień 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozpoczęła parada dorożek ulicami Zakopanego. Czas przejazdu umilała uczestnikom muzyka góralska.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 15:10

Kolejny dzień Festiwalu im. Jana Kiepury wypełniony był muzyką

Edyta Geppert była gwiazdą wczorajszego koncertu w Pijalni Głównej 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Artystka, która znana jest dobrze w Polsce z interpretacji piosenki literackiej i poetyckiej, będąca na scenie uosobieniem wrażliwości, często i liryki wystąpiła wczoraj przed tłumnie zgromadzoną publicznością.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 12:11

Występ Kayah z udziałem podhalańskich muzykantów (zdjęcia)

Koncertem Na Folkową Nutę rozpoczął się tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W namiocie na Dolnej Równi Krupowej wystąpiła Kayah i Transoriental Orchestra.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 10:28

Polska muzyka dawna - koncert w ramach Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie (zdjęcia)

W ramach Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie- dawna muzyka polska uniosła się pod sklepienie gotyckiego kościoła św. Katarzyny.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 16:45

"Wesoła wdówka" w Pijalni Głównej

Nie przypadkowo spektakl Wesoła wdówka Franciszka Lehara znalazł się w programie 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Nie przypadkowo, bowiem tytuł ten jest bardzo mocno związany z patronem festiwalu. Jan Kiepura Martą Eggerth często występował w inscenizacjach tej słynnej operetki z wzbudzając zachwyt publiczności.

Dodano: Piątek, 19 sierpnia 2016 15:18

Plenerowa wystawa na krynickim Deptaku "Festiwale Kiepurowskie od pięćdziesięciu lat"

Z okazji Jubileuszowego 50. Festiwalu im. Jana Kiepury, Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju przygotowała plenerową wystawę „Festiwale Kiepurowskie od pięćdziesięciu lat”. Ekspozycję można oglądać na Deptaku, przed wejściem do Pijalni Głównej.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 20:14

Mistrzostwa Podhala w Powożeniu oraz Konkurs na Śpiew Pytacki

ZAKOPANE. 19 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej odbędą się Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, Konkurs na Fiakra 2016 oraz Konkurs na Śpiew Pytacki.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 13:34

Grażyna Brodzińska w hołdzie dla Bogusława Kaczyńskiego

Boska Grażyna Brodzińska! Tak podsumował występ pierwszej damy polskiej operetki Dariusz Stańczuk, prowadzący wczoraj w Pijalni Głównej koncert 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. I rzeczywiście miał rację. Wieczór okazał się niezwykłym show Grażyny Brodzińskiej, show kompletnym, gdzie wszystkie elementy przedstawienia zostały w pełni dopracowane.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:15

Polki Folki VI, czyli pokaz mody na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

Pokaz mody, który w hangarze na lotnisku w Nowym Targu zorganizowała podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego Aneta Larysa Knap, wzbudził duże zainteresowanie.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 23:26

Historyczny Piknik Lotniczy (zdjęcia)

W miniony weekend na nowotarskim lotnisku odbył się VIII Nowotarski Piknik Lotniczy. Tegoroczne pokazy lotnicze organizowane przez Aeroklub Nowy Targ stały naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Przez dwa dni na niebie zaprezentowało się blisko 40 maszyn, za sterami których siedzieli piloci z 7 krajów, co bez wątpienia można zaliczyć do kolejnego rekordu imprezy.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 15:15

Trwa Festiwal im Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Jeszcze nie przebrzmiały echa poniedziałkowego koncertu w hołdzie Janowi Kiepurze „Aria dla Krynicy” a w głównym, wieczornym nurcie koncertów 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, nastrój został całkowicie zmieniony. Wczoraj bowiem na scenie w Pijalni Głównej wystawione zostało widowisko Kamienica na Nalewkach Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 14:47

Festiwal Wolna Republika Ochotnicka (zdjęcia)

Pierwsza edycja Festiwalu Wolna Republika Ochotnicka ściągnęła do Ochotnicy Górnej fanów muzyki folkowej z całej Polski oraz licznie przybyłych mieszkańców.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 14:34

Wybrano Podhalańską Królową Modu (zdjęcia)

W Poroninie podczas XV Dnia Misia, Miodu i Bartników 14 sierpnia 2016 r. odbyły się Wybory Podhalańskiej Królowej Miodu. Została nią Kinga Łaciak, której koronę przekazała ubiegło roczna Królowa Janina Kowalczyk.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 10:55

„Dla Ciebie śpiewam” - wyjątkowy album na wyjątkowy jubileusz

Dla Ciebie śpiewam, rozmowy na 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju to album ilustrujący dotychczasowe edycje festiwalu.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 10:07

Niebawem rusza trzecia edycja miechowskiego Gadafestu

W piątek, 19 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja miechowskiego Gadafestu. Gadafest to plenerowe wydarzenie kulturalne, mające do zaoferowania wszytko co najlepsze w kulturze i aktywności umysłowo-fizycznej. Łączy w sobie cechy pikniku rodzinnego oraz mini-festiwalu muzycznego.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2016 09:45

Cierpliwe oczekiwanie na strzelanie (zdjęcia)

Był jedną z największych atrakcji pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na warszawskiej Agrykoli. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem uroczystości ustawiały się do niego długie kolejki. Obiekt szkolenia podstawowego i zaawansowanego użytkowników broni osobistej z Zakładów Mechanicznych Tarnów robił furorę nie tylko wśród żołnierzy, ale także w gronie gości imprezy. Zainteresowani wzbudzały także inne produkty tarnowskiej spółki, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 15:19

Aria dla Krynicy w hołdzie dla Jana Kiepury

Takie koncerty zdarzają się raz na parę lat! Tomasz Kuk, Katarzyna Oleś-Blacha, Agnieszka Rehlis, Artur Ruciński i Jacek Ozimkowsi - zaprezentowali niezwykłą wirtuozerię. Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wraz z Chórem Polskiego Radia w Krakowie pod dyrekcją Piotra Wajraka porwała widzów swoją energią.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 11:59

Tatrzański Festiwal Biegowy

237 osób wzięło udział w Tatrzańskim Festiwalu Biegowym, który odbył się w miniony weekend w Tatrach. Na imprezę składały się: Tatra Fest Bieg i Tatra Vertical. Dzień później, również w ramach festiwalu, rozegrany został Bieg Świstaka.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 10:33

Krynickie Spotkania z Artystą

W Krynicy Zdroju trwa 50. Festiwal im. Jana Kiepury, w ramach którego każdego dnia na festiwalowych scenach podziwiać możemy najlepszych artystów z Polski i nie tylko. Nie jest to jednak jedyna forma kontaktu z nimi.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 09:33

Wystartował Festiwal Muzyka w Starym Krakowie

41. edycję otworzył recital fortepianowy Grigorija Sokołowa, artysty, który na swoje koncerty w ramach festiwalu ściąga publiczność nie tylko z całej Polski.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 22:22

Festiwal Oscypka w Zakopanem. Wygrał Marian Barnaś (zdjęcia)

ZAKOPANE. W tegorocznym konkursie na najlepszy oscypek wzięło udział 9 baców posiadających certyfikat unijny.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 18:51

Szczawnickie Emanacje - Gypsy Jazz Ensemble (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert w ramach Festiwalu Muzyki „Emanacje”. W tym roku już po raz czwarty Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego emanuje muzyką.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 16:14

Wypijmy Kryniczanki dzban - Słotwinkę, Zuber, Jan. Za zdrowie wszystkich panów, pań - vivat Kiepura nam!

– te słowa na melodię pochodzącą ze słynnej operetki Zemsta nietoperza Straussa wyśpiewała z artystami blisko 1,5 tysięczna publiczność zgromadzona wczoraj na koncercie wieczornym w Pijalni Głównej w Krynicy. Wspólny śpiew, podobnie jak cały koncert bardzo podobał się publiczności, która zdecydowała się podziękować artystom owacją na stojąco.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 09:13

50 lat temu zmarł Jan Kiepura

Dokładnie 50 lat temu 15 sierpnia 1966 roku w Harrison koło Nowego Jorku, po telefonicznej rozmowie ze swoim agentem finansowym zmarł nagle na atak serca.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 14:00

Drugi dzień Pikniku Lotniczego

Na nowotarskim lotnisku trwają pokazy w ramach dorocznego Pikniku Lotniczego. Jedną z atrakcji dnia jest turniej "Smyki na Start", czyli trzecia edycja Otwartych Modelarskich Zawodów Szybowcowych oraz "Latające muzeum".

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 12:34

Oficjalna inauguracja 50. Festiwalu Kiepury

Trzy bisy i owacje na stojąco zgotowane przez publiczność artystom zakończyły wczorajszy koncert inaugurujący jubileuszowy 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy. Było lekko, wesoło, wartko - słowem pięknie!

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 12:12

Koncert finałowy Letniej Filharmonii AUKSO w sercu zapory w Niedzicy

Koncert finałowy Letniej Filharmonii AUKSO odbył się w nietypowym miejscu, bo w hali maszyn, która stanowi serce Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 11:12

Sabałowa Noc w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Sabałowa Noc była finałem kończących się dziś jubileuszowych 50. Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej. Na scenie pod Termami Bukovina odbyły się ceremonie pasowania na Zbójników i nadania tytułu Wiyrchwo Orlica. Na finał był pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Golec Orkiestra.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 08:02

Kiepura wrócił do Krynicy

W sobotnie popołudnie do Patrii przybył piękną limuzyną Jan Kiepura z małżonką, Martą Eggerth. Jak zwykle, nie dał się długo prosić zgromadzonej publiczności krzyczącej: „Jasiu śpiewaj!” i stojąc już na tarasie swojego pensjonatu wykonał najpierw „La donna è mobile”, później „Brunetki, blondynki”, a następnie całą serię charakterystycznych dla siebie arii.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 19:29

Trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem (zdjęcia)

Na placu Niepodległości w Zakopanem trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Jednym z punktów programu było spotkanie z Mariuszem Szczygłem - laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 19:25

Dobiega końca pierwszy dzień Nowotarskiego Pikniku Lotniczego (zdjęcia)

Na nowotarskim niebie, zgodnie z planem, zaprezentowali się wszyscy goście tegorocznego pikniku lotniczego. Odbyło się ok. 40 pokazów lotniczych. Przez cały dzień podziwiały je setki widzów. Prezentowały się samoloty i śmigłowce. Najbardziej widowiskowe były akrobacje.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 17:00

50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Od 13 do 20 sieprnia w Krynicy odbywał się będzie jubileuszowy, 50. Festiwal imienia Jana Kiepury w trakcie którego odbędzie się ponad 30 imprez - koncertów, spektakli, spotkań i warsztatów wokalnych dla młodych śpiewaków

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 13:15

Trwa Nowotarski Piknik Lotniczy

Pogoda jest dobra. Do Nowego Targu przyleciało ok. 40 samolotów i śmigłowców. Na lotnisku trwają pierwsze pokazy. Potrwają do wieczora, a zakończy je pokaz nocny planowany na godz. 20.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 12:13

Rozpoczął się Festiwal Karpaty OFFer

Atrakcyjnie zapowiadają się najbliższe dni w Nowym Sączu. Rozpoczął się VIII Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki Karpaty OFFer, czyli weekend z karpacką muzyką, teatrem, tańcem oraz performancem. Na dobry początek w ramach Koncertu Muzyka Karpat wystąpiła Monika Brodka wraz z zespołem.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 21:37

Rozpoczyna się jubileuszowy Festiwal im. Jana Kiepury

W sobotę w Krynicy Zdroju zainaugurowana zostanie pięćdziesiąta edycja jedynego w swoim rodzaju święta polskiej piosenki - Festiwalu imienia Jana Kiepury.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 21:14

Mariacki Festiwal Organowy 2016

Na przestrzeni dwóch najbliższych miesięcy, już po raz kolejny w Bazylice Mariackiej będzie miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Do 20 września odbędzie się tam osiem znakomitych koncertów, wpisujących się w program II Mariackiego Festiwalu Organowego.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 20:32

Pokazy kulinarne na Europejskich Targach Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem upłynął pod znakiem zaprzyjaźnionych powiatów. Na Dolnej Równi Krupowej prezentowali się mieszkańcy ziemi nowotarskiej i jędrzejowskiej.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 19:48

Rozpoczął się Zakopiański Festiwal Literacki (zdjęcia)

"Pod Tatry tylko z książką" - to hasło zainicjowanego dziś Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Na placu Niepodległości, w namiocie festiwalowym zgromadziło się kilkudziesięciu wystawców, w tym wielu lokalnych. Podczas trzydniowej imprezy można będzie się spotkać z autorami książek, także pochodzącymi z Podhala - Ewą Matuszewską, czy Mariuszem Koperskim.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 17:48

W ten weekend startuje Nowotarski Piknik Lotniczy

Na lotnisku w Nowym Targu powoli robi się tłoczno. Zlatują się pierwsi uczestnicy (na zdjęciu) pikniku lotniczego, który będzie się tu odbywał w sobotę i niedzielę.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 11:11

Wystawa fotograficzna "Żywioł folkloru" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Krupówkach poniżej oczka wodnego otwarta została wystawa „Żywioł folkloru” prezentująca prace laureatów drugiej edycji konkursu fotograficznego wykonane podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2016 10:39

Wielka pierogowa uczta (zdjęcia)

XIV Festiwal Pierogów na Małym Rynku po trwa do poniedziałku. W trakcie tegorocznego festiwalu producenci najsmaczniejszych pierogów będą walczyć o dwie przechodnie nagrody – statuetkę Kazimierza Wielkiego (to nagroda publiczności) i nagrodę jury - statuetkę św. Jacka z Pierogami.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 21:21

40. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Od czwartku na krakowskim rynku trwa wielkie święto sztuki ludowej.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 21:06

W kręgu tradycyjnych tańców europejskich - warsztaty folklorystyczne

ZAKOPANE. Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne warsztaty folklorystyczne „W kręgu tradycyjnych tańców europejskich. Taniec góralski, czardasz, flamenco” organizowane 19 sierpnia w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i nauki tańca.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 14:57

Krzyże Małopolski na pięćdziesięciolecie „Sabałowych Bajań” (zdjęcia)

Podczas trwającego w Bukowinie Tatrzańskiej 50. Festiwalu Folkloru Polskiego - Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania” członek ZWM Leszek Zegzda uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla upowszechniania kultury regionalnej.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 09:58

Perfect i Podsiadło na festiwalu Hej Fest

ZAKOPANE. W najbliższa sobotę 13 sierpnia na festiwalu Hej Fest zagra legenda polskiego rocka – zespół Perfect. 14 sierpnia w niedzielę wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów popowych – Dawid Podsiadło. Wyjątkowe koncerty odbędą się na Gubałówce, 1123 m n.p.m, na najwyżej położonej scenie w Polsce.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 18:41

Koncert "Na folkową nutę" - Kayah & Transoriental Orchestra z gościnnym udziałem muzykantów podhalańskich

Stałym punktem programu Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich jest zawsze koncert „Na Folkową Nutę”. W tym roku 19 sierpnia wystąpi w nim wyjątkowa gwiazda – Kayah z niezwykłym projektem Transoriental Orchestra, będącym efektem miłości wokalistki do muzyki world.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 15:09

50. Sabałowe Bajania rozpoczęte w deszczu (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Jubileuszowe 50. Sabałowe Bajania rozpoczęły się od paradnego przejazdu przez miejscowość. Jego uczestnicy zajechali w szpalerze parasoli pod Dom Ludowy przemoczeni do suchej nitki.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 14:43

W czwartek rozpoczynają się Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem

ZAKOPANE. Ok. 90 wystawców z całej Europy zaprezentuje swoją tradycyjną żywność podczas 7. Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Wydarzenie rozpocznie się jutro na Dolnej Równi Krupowej i potrwa do poniedziałku 15 sierpnia. Patronuje mu Malopolskaonline.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 13:41

Festiwal Funduszy Europejskich w Oświęcimiu: Edukacja przez rozrywkę

20 wystawców prezentowało swoje projekty, podczas Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”, jaki odbył się w Oświęcimiu.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2016 08:14

„Odrowązianie” dumną reprezentacją Gminy Czarny Dunajec

W ramach 47. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w dniach 6-9 sierpnia 2016r. odbył się konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 10:42

Przygotowania do festiwalu Fair Play Dance Camp

Tancerze znani z teledysków Beyoncé, Justina Biebera, Gwen Stefani i innych gwiazd sceny. Warsztaty taneczne, imprezy, turnieje i pokazy z udziałem światowej klasy artystów. To wszystko podczas 10-dniowego festiwalu Fair Play Dance Camp, który rozpoczyna się właśnie w Krakowie. Ta wyjątkowa impreza potrwa do 18 sierpnia

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 08:39

Spektakl "Wokół tanga" i finał XVII festiwalu Tańców Dworskich (duża galeria)

W nawiązaniu do tematu festiwalu Cracovia Danza prezentuje spektakl pokazujący kulturę taneczną Argentyny, która związana jest z najbardziej znaną formą tańca tego kraju czyli tangiem.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 13:27

Dziś Wielki Dzień Pszczół w woj. małopolskim

Świat przyrody kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic. Bo czy uwierzycie, że pszczoła może mieć także filetowy kolor a niektóre gatunki mieszkają w jamkach w ziemi? Te i wielu innych niesamowitych faktów na ich temat możecie poznać już 8 sierpnia podczas IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół – święta, które powstało w ramach programu edukacyjnego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 11:34

Finał Festiwalu Muzyki Kameralnej - "Instrumety z duszą" (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W ostatnim koncercie Festiwalu wystąpiła znakomita skrzypaczka oraz popularyzatorka instrumentów barokowych Anna Śliwa. Występ połączony był z prelekcją na temat historycznego instrumentarium wraz z praktycznym pokazem gry.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 08:41

Dni Andrychowa już za nami

Muzycznie tegoroczny festiwal był zdominowany przez rock’n’roll i rocka. Raz po raz na scenie na Placu Mickiewicza pojawiał się zespół Bunga Band, prezentując hity Elvisa Presleya, Blues Brothers, Roya Orbisona, The Clash czy Steppenwolf. Wieczorem wystąpił młody rockowy zespół Ostatni w Raju, w którego składzie znaleźli się muzycy dobrze znani andrychowskiej publiczności.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 22:16

VII Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum. Koncert na organy i saksofon (zdjęcia)

W kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem miał miejsce czwarty koncert w ramach VII Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Wystąpił światowej sławy włoski organista Francesco Bongiorno oraz grający na saksofonie znakomity kameralista i muzyk orkiestrowy, krośnianin - Jarosław Sereda.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 13:29

Dobiega końca 7 edycja Nowotarskich Dni Fantastyki (zdjęcia)

NOWY TARG. Dziś zakończy się - jak zapowiadają organizatorzy - ostatnia edycja Nowotarskich Dni Fantastyki. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Niedziela, 7 sierpnia 2016 10:22

Kolejna gwiazda Hej Fest - Afromental (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Gubałówce w ramach trwającego festiwalu Hej Fest wystąpił zespół Afromental. Koncert nie rozczarował widzów.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 18:13

Tuchów zaprasza na wino

Jest najszlachetniejsze wśród napojów, najsmaczniejsze wśród lekarstw i najprzyjemniejsze wśród pokarmów. Tak grecki myśliciel Plutarchos określał wino. Jego festiwal w najbliższy weekend zaplanowano w Tuchowie.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 11:45

Z Metropolitan Opera do Krynicy

Artur Ruciński, baryton, artysta który zadebiutował w tym roku z dużym powodzeniem w Metropolitan Opera w Nowym Jorku w rozmowie z Agnieszką Malatyńską-Stankiewicz

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 11:30

Festiwal Folkloru Polskiego 50. "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej (10-14 sierpnia)

Za kilka dni rozpoczną się Jubileuszowe 50. „Sabałowe Bajania”, wielkie święto polskiego folkloru. W całej Bukowinie Tatrzańskiej w środę, od samego rana będzie rozbrzmiewać muzyka i śpiew. O 11.00 z Rusińskiego Wierchu wyruszy Paradny Przejazd prowadzony przez wyjątkowy orszak weselny, reprezentujący cztery regiony: Podhale, Spisz, Orawę i Pieniny.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 22:00

Barok na Spiszu - zapowiedź koncertów

Tematem tegorocznego V festiwalu będą „Narodziny Baroku”. Podczas tej odsłony zaprezentowane będą programy nawiązujące do początków baroku, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 11:27

Rozpoczął się Festiwal Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

Cykl koncertów w malowniczej scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej zainicjowała "Fantazja smyczkowa" w wykonaniu kwartetu smyczkowego - dwoje skrzypiec, altówka i kontrabas.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 21:29

Wystawa "Dziecięcy Plakat Festiwalowy" (zdjęcia)

W zakopiańskim Parku Miejskim odbył się wernisaż wystawy wieńczący konkurs na dziecięcy plakat Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Prace umieszczone w gablotach przy Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu oglądać będzie można do końca sierpnia.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 13:35

Muzyczne święto w hołdzie Janowi Kiepurze

José Luis Sola, Francisco Corujo i Orlando Niz, czyli trzech młodych niezwykle utalentowanych tenorów hiszpańskich wystąpi w Polsce 13 sierpnia, w koncercie inaugurującym jubileuszowy 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:34

Goniacka Białka Tatrzańska - 3 dniowy festiwal biegowy u podnóża Tatr

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 18:28

Gorlickie Lato 2016 – zaproszenie za wydarzenia sierpniowe

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i imprezy kulturalne, edukacyjne i sportowo-rekreacyjne przygotowane przez naszą placówkę na czas letnich wakacji, które pozwolą aktywnie, ciekawie i zdrowo spędzić czas wolny.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 15:05

Improwizacja organowa i klezmerzy - kolejna odsłona Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum (zdjęcia)

W kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n. D., dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nowotarskiego, Gminy Krościenko n. D. oraz wsparciu Pensjonatu Crosna Spa z Krościenka, Cukierni Piotrowscy i Gimnazjum im. Jana Pawła II, wystąpił Karel Martinek - znakomity organista, muzykolog, dyrygent chóru, improwizator.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 13:04

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy już coraz bliżej. Długi weekend w Nowym Targu zapowiada się bardzo widowiskowo

Główną atrakcją tegorocznych pokazów lotniczych będzie grupa akrobacyjna z Wielkiej Brytanii Twister Aerobatics latająca na samolotach typu Silent Twister. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozchwytywanych formacji w Europie.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 20:59

6 i 7 sierpnia br. odbędzie się 7 edycja Nowotarskich Dni Fantastyki

Zapraszamy na VII edycję Nowotarskich Dni Fantastyki, organizowanych przez Nowotarski Klub Fantastyki i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, przy wsparciu Rabczańskiego klubu fantastyki Rabkon oraz Zakopiańskiego Klubu Fantastyki. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 18:57

Koncert finałowy Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert wieńczący IX edycję Festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Bohaterem tego wieczoru była Szczawnica, jej piękno, historia i związane z nią postaci. Koncert zatytułowany był „Józef Szalay i walce”

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 23:59

Inauguracja Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum

W kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem miała miejsce inauguracja VII edycji Festiwalu Pieniny – Kultura – Sacrum. Pierwszy dzień festiwalu rozbrzmiewał najpiękniejszą muzyką filmową.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 23:14

XIV Święto Borówki (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Godka o zbieraniu borówek - przedstawiona przez Irenę Grabarczykową zapoczątkowała w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym doroczne Święto Borówki. W programie całodziennej zabawy znalazły się koncerty, wystawy, spektakle teatralne i konkursy.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 12:32

Inauguracja Dni Muzyki Karola Szymanowskiego (zdjęcia)

Przez najbliższy tydzień Zakopane stanie się najważniejszym w Polsce miejscem pamięci o Karolu Szymanowskim. Wszystko za sprawą Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, które odbywają się po raz trzydziesty dziewiąty. W Kościele Świętego Krzyża odbył się koncert inauguracyjny najważniejszego festiwalu poświęconego twórczości tego wybitnego kompozytora.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 20:50

Wystawa o Sabale i zaproszenie na jubileuszowe Sabałowe Bajania (zdjęcia)

W Domu Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej otwarto wystawę poświęconą Janowi Krzeptowskiemu Sabale, patronowi corocznych Sabałowych Bajań. Tegoroczny, jubileuszowy 50. Festiwal Folkloru Polskiego, odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia. O wystawie i imprezie opowiedzieli na konferencji w Domu Ludowym organizatorzy tych wydarzeń.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 19:54

Trwa Poroniańskie Lato (galeria)

Trzeci dzień w Poroninie odbywa się największa doroczna impreza plenerowa - 42. Poroniańskie Lato. Program imprezy i jest bogaty i codziennie przez całe po południe do późnego wieczora na scenie Gminnego Ośrodka Kultury odbywają się występy, pokazy i konkursy m.in. na najpiękniejszy warkocz.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:27

Artur Ruciński dla Kiepury na jubileusz

Artur Ruciński, polski baryton występujący na największych scenach świata w tym nowojorskiej MET oraz Iwona Sobotka, która w maju tego roku odbyła tournée koncertowe z Filharmonikami Berlińskimi po Azji, a także Grażyna Brodzińska, Stanisław Kufluk, Tomasz Kuk, Andrzej Lampert, Katarzyna Oleś-Blacha, Edyta Piasecka, Agnieszka Rehlis, Oliver Diaz - to tylko część gwiazd, które wezmą udział w jubileuszowym 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 10:11

Festiwal Młodych 2016

Zbliża się jedno z największych wydarzeń w historii miasta - Światowe Dni Młodzieży. Z tej okazji w dniach od 26 do 29 lipca odbędzie się Festiwal Młodych, na który złoży się ponad 350 wydarzeń, odbywających się na 70 scenach w Krakowie i okolicach.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 00:11

Finał 12 Festiwalu Muzyki Polskiej (zdjęcia)

Finał tegorocznego Festiwalu Muzyki Polskiej należał do znakomitego wykonania słynnej III Symfonię „Symfonię pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 11:59

Nowy Sącz festiwalową stolicą Dzieci Gór

Barwny korowód, koncert inauguracyjny i msza święta rozpoczęły w Nowym Sączu jedno z najbardziej radosnych wydarzeń tego lata. XXIV Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” potrwa do 17 lipca.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2016 21:11

Zakończyła się Małopolska Akademia Talentów (zdjęcia)

Nieco ponad dwa tygodnie – od dnia 25 czerwca trwał Festiwal Muzyczny – Małopolska Akademia Talentów, w ramach którego najpiękniejsze muzyczne utwory zabrzmiały w wielu zakątkach województwa.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2016 22:38

Gwiazdy himalaizmu na 12. Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem

Zimowi zdobywcy Nanga Parbat - Simone Moro i Alex Txikon - będą gwiazdami 12. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w dniach 31 sierpnia - 4 września w Zakopanem.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2016 13:41

Letni festiwal jazzowy 2016 - koncert Włodzimierza Nahornego (zdjęcia)

W Sali Błękitnej Filharmonii Krakowskiej wystąpił Włodzimierz Nahorny.

Dodano: Piątek, 8 lipca 2016 12:01

Gwiazdy światowego folku m.in. z Pakistanu, Brazylii, Indonezji i Kostaryki - w Małopolsce

W poniedziałek 11 lipca w Myślenicach rusza III edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Przez 10 dni w Myślenicach, Miechowie i Suchej Beskidzkiej zagrają zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki folkowej. Kumulacje festiwalowych wydarzeń i największe koncerty przewidziano między 14 a 17 lipca na zabytkowym rynku w Myślenicach.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 20:15

Muzyka z 3 Maj Się Zdrów 2016

Niesłabnącą popularnością cieszy się twórczość Tomasz Grubsona Iwańcy gwiazdy ostatniego 3 Maj Się Zdrów FESTIVAL . Największy przebój artysty „Na szczycie” przekroczył już liczbę 61 mln otwarć w serwisie YouTube.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 16:22

Dziecięca zabawa, czyli Poroniańskie Śpasy (zdjęcia)

PORONIN. Jak co roku, w pierwszą niedzielę lipca, na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się Poroniańskie Śpasy.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 15:56

Trwa największe święto muzyki etnicznej w Europie. Festiwal EtnoKraków rozpoczęła Buika (zdjęcia)

Buika to zjawiskowa wokalistka o ekscytującym głosie, której wielka kariera rozpoczęła się na początku stulecia. Jej rodzina wywodzi się z Gwinei Równikowej i te afrykańskie źródła pozostają nieobojętne dla jej twórczości.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 15:21

Pierwsze koncerty z cyklu Kultura na Bani już za nami (zdjęcia)

Na Scenie Kultury obok Hotelu Bania **** Thermal & Ski zagrały dwa zespoły. W ramach konkursu dla młodych zespołów "Front Kulturalny" jako support zagrali HEAVY WAY, gwiazdą wieczoru byli TREBUNIE-TUTKI.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 14:11

39. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

O niepowtarzalnym, indywidualnym charakterze Festiwalu decyduje połączenie muzyki klasycznej z autentyczną muzyką podhalańską, która była źródłem inspiracji Karola Szymanowskiego z ostatnim okresie jego twórczości. 11 wydarzeń festiwalowych odbędzie się w różnych wnętrzach związanych z historią Zakopanego, stanowiąc dodatkową atrakcję dla słuchaczy. W edycji 2016 wyeksponowany zostanie wątek roli kobiet w życiu Szymanowskiego.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 13:40

24. Święto Dzieci Gór

Zapraszamy na 24. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór, który odbędzie się w dniach 10 - 17 lipca br. Zwykle to wydarzenie rozgrywało się w ostatnim tygodniu lipca, ale w br. w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży zmieniliśmy termin.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2016 14:41

Występ RZT "Pogórzanie" podczas festynu "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami"

W pierwszy weekend wakacji - 2 i 3 lipca 2016 roku w Parku Zdrojowym w Wysowej Zdroju odbyła się kolejna edycja imprezy "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami". Jak co roku w Parku zdrojowym zapachniało ziołami - ustawiono liczne stoiska z ziołami i przyprawami oraz z produktami ekologicznymi i regionalnymi, a także rękodziełem artystycznym i ludowym.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2016 14:16

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami rozpoczął się występem Trio Wojciecha Karolaka (zdj.)

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami.

Dodano: Poniedziałek, 4 lipca 2016 22:54

We wtorek rozpoczyna się Festiwal EtnoKraków

W tym roku Kraków ponownie udowodni, że jest polską stolicą world music. Ponad 100 muzyków, reprezentujących państwa 4 kontynentów, wystąpi na blisko 20 koncertach w podkreślających wyjątkowy charakter festiwalu, lokalizacjach m.in.: w Kościół Św. Katarzyny, Żydowskie Muzeum Galicja, Klub Alchemia oraz w nowoczesnej przestrzeni Centrum Kongresowego ICE Kraków Congress Centre.

Dodano: Poniedziałek, 4 lipca 2016 19:48

Najlepsi piloci akrobacji samolotowej spotkają się w Nowym Targu!

Odliczanie do VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego trwa, a atrakcji lotniczych wciąż przybywa. Na dzień dzisiejszy, udział w tym wielkim przedsięwzięciu zadeklarowało ponad 30 pilotów z 6 europejskich krajów!

Dodano: Poniedziałek, 4 lipca 2016 08:29

Tournée TEeatru Eksperymentalnego GCK „ERGO” wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego

Dnia 24 czerwca Eksperymentalny Teatr GCK „ERGO” rozpoczął swoiste tournée wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego promując nasze miasto na terenie województwa pomorskiego.

Dodano: Niedziela, 3 lipca 2016 16:03

XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Już od 9 lipca będzie można jej słuchać w zakopiańskich świątyniach, które co roku goszczą artystów i publiczność festiwalu.

Dodano: Piątek, 1 lipca 2016 10:02

W sobotę rozpoczyna się Summer Music Festival w Wieliczce

Od 2 do 9 lipca potrwa Summer Music Festival w Wieliczce – wydarzenie muzyczne, które od momentu powstania w 2007 r. przyciąga do solnego miasta tysiące wielbicieli muzyki.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 21:49

12. Festiwal Muzyki Polskiej (zapowiedź)

Już 8 lipca rusza 12. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, podczas której będzie można usłyszeć zarówno muzykę dawną, jak i dzieła Chopina, Poniatowskiego, a także znakomitych kompozytorów współczesnych – Henryka Mikołaja Góreckiego (III Symfonia "Pieśni Żałosnych") i Grzecha Piotrowskiego, a wszystko w wykonaniu wybitnych solistów i zespołów z Polski i zagranicy.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 19:45

XLI Festiwal “Muzyka w Starym Krakowie" już w sierpniu

O sierpniowym wydarzeniu jakim jest kolejna edycja Festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie" opowiadali dziś podczas konferencji prasowej Stanisław Gałoński, twórca i dyrektor festiwalu, a także muzycy biorący w nim udział - Zygmunt Magiera i Marek Mleczko.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 22:37

XXV i XXVI Letnie Warsztaty Muzyczne w Muzycznej Owczarni

Już 3 lipca rozpoczyna się kolejna, 25 już edycja Letnich Warsztatów Muzycznych w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Po raz kolejny młodość spotka się z doświadczeniem.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 01:03

XII Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Dwudniowa impreza zorganizowana na lotnisku Rakowice-Czyżyny nie rozczarowała amatorów podniebnych akrobacji. Małopolski Piknik Lotniczy był areną dla popisów najlepszych pilotów.

Dodano: Poniedziałek, 27 czerwca 2016 23:08

Projekt plakatu Pannonica Folk Festival spod ręki Leszka Wiśniewskiego (zdjęcia)

Odbywający się w Polsce po raz 4. festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej Pannonica Folk Festival swoim wyjątkowych charakterem przyciąga już nie tylko festiwalowiczów i największe bałkańskie gwiazdy estrady. Niepowtarzalny klimat festiwalu ujął także Leszka Wiśniewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich plakacistów.

Dodano: Poniedziałek, 27 czerwca 2016 12:55

Krakowskie Wianki odbywały się w formie Święta Muzyki już po raz trzeci (zdjęcia)

Podczas jednego popołudnia i wieczora odbyło się kilkadziesiąt koncertów plenerowych.

Dodano: Czwartek, 23 czerwca 2016 09:30

XX. Letni Festiwal Opery Krakowskiej

Trwa XX. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. W programie pojawiło się 13 wydarzeń, w tym: spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych. Wydarzenie potrwa do 1 lipca.

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 10:12

Udany jubileusz rabczańskiego festiwalu (galeria)

Ogłoszeniem wyników i nominacji na 25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2017 r., zakończył się w Rabce-Zdroju, trwający dwa dni, 40. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

Dodano: Poniedziałek, 20 czerwca 2016 10:28

Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie (zdjęcia)

Do tegorocznej, dwunastej już, edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki zgłoszenia nadesłały 244 utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne. Jury półfinałowe wyłoniło 12 finalistek.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2016 22:25

Znamy supporty festiwalu Hej Fest

16 wykonawców rozpoczynających karierę muzyczną rozgrzeje publiczność przed koncertami gwiazd na festiwalu Hej Fest w Zakopanem i zawalczy o cenne nagrody pieniężne. Aż 50 tys. zł otrzyma zespół, który zajmie pierwsze miejsce w konkursie supportów.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2016 10:53

Jak dojechać na oświęcimski LFO?

Urząd miasta w Oświęcimiu opublikował Informację dla przyjezdnych na Life Festiwal Oświęcim 2016

Dodano: Środa, 15 czerwca 2016 12:12

Jubileuszowy Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

18 i 19 czerwca w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbywać się będzie jubileuszowy, 40. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Jego organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju i Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 9 czerwca 2016 19:11

Małopolska myśli o Tobie w Myślenicach

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” pierwszy raz odbędzie się w Myślenicach! W niedzielę 12 czerwca czeka tam wiele atrakcji: inspirujące warsztaty, nowatorskie stoiska, spora dawka informacji i… wspólne kibicowanie Polakom w trakcie Euro 2016! Gwiazdą wieczoru będzie zespół Afromental.

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2016 01:28

Ferment Fest po raz ósmy!

3 i 4 czerwca, czyli w niniejszy piątek jak co roku odbędzie się w Nowym Targu kolejna edycja Ferment Festu. To jeden z najbardziej znanych i najdłużej funkcjonujących w Polsce festiwali z niezależną muzyką undergroundową związaną ze sceną HC/punk.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2016 15:12

W Pawilonie Wyspiańskiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca XXI Letniego Festiwalu Jazzowego

Udział w konferencji wzięli: Witold Wnuk - Dyrektor Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy Pod Baranami, Stanisław Dziedzic Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa oraz Małgorzata Jantos Przewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Zabytków a także Marek Michalak polski muzyk jazzowy, puzonista i kompozytor, członek zespołu Jazz Band Ball Orchestra, założyciel Mishaluck Band, współzałożyciel Old Metropolitan Band

Dodano: Wtorek, 31 maja 2016 00:22

Po raz drugi w Tarnowie – Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”

Tarnowski rynek znów ogarnie festiwalowy zawrót głowy. W niedzielę, 5 czerwca (godz. 14:00) rusza bowiem Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. Wśród niezliczonych atrakcji, znalazł się wieczorny koncert zespołu HEY.

Dodano: Wtorek, 1 marca 2016 12:57

225 tysięcy od Ministra Kultury na 50. Festiwal im. Jana Kiepury

Wniosek złożony przez Burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jubileuszowego 50. Festiwalu im. Jana Kiepury został oceniony bardzo wysoko. Pan Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować Festiwal kwotą 225 tysięcy złotych.

Dodano: Czwartek, 21 stycznia 2016 16:19

50. Festiwal im. Jana Kiepury pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Organizowany od 50 lat Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju dzięki staraniom organizatorów został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Dodano: Poniedziałek, 17 sierpnia 2015 22:56

Liczbowe ciekawostki 49. Festiwalu im. Jana Kiepury

KRYNICA. 8 festiwalowych dni, to ponad 30 imprez, w tym 10 koncertów, 4 spektakle teatralne, 8 spotkań Klubu Festiwalowego, 8 Hejnałów Kiepurowskich i 2 projekcje filmowe.

Dodano: Niedziela, 16 sierpnia 2015 11:19

Ostatni koncert 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Wielki finał w Pijalni Głównej (zdjęcia)

15 sierpnia 2015 r., dokładnie w 49. rocznicę śmierci patrona krynickiego festiwalu odbył się Wielki Finałowy Koncert zatytułowany ,,Dla ciebie śpiewam – Martha Eggerth’’.

Dodano: Środa, 12 sierpnia 2015 14:49

49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

8 sierpnia rozpocznie się 49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Przez osiem festiwalowych dni na scenie pojawią się tacy artyści jak m.in.: Monika Korybalska, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Ewa Vesin, Joanna Woś, Bożena Zawiślak-Dolny, Przemysław Firek, Stanisław Kufluk, Tomasz Kuk, Andrzej Lampert, Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski, a także mistrzowie piosenek Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki.

Dodano: Środa, 12 sierpnia 2015 11:55

49 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju już trwa. Malopolskaonline patronem medialnym Festiwalu

Od soboty 8 sierpnia br. trwa jeden z największych w Polsce festiwali poświęconych Janowi Kiepurze. Przypomnijmy, że jest to największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne, odbywające się w Krynicy-Zdroju corocznie od 1967 roku, a jego twórcą jest Stefan Półchłopek, który nawiązując do pięknych tradycji przedwojennej Krynicy, chciał upamiętnić życie i twórczość wielkiego tenora, którego poznał osobiście.

Dodano: Poniedziałek, 10 sierpnia 2015 15:31

49. Festiwal im. Jana Kiepury - dwa dni już za nami

Koncertem inauguracyjnym 8 sierpnia w Pijalni Głównej na Deptaku krynickim rozpoczął się 49 Festiwal im. Jana Kiepury. W koncercie prowadzonym przez Olimpie Górską i Bogusława Nowaka wystąpili Iwona Socha, Ewen Vesin, Stasnisław Kufluk, Tomasz Kruk oraz Krynicka Orkiestra Zdrojowa pod dyrygenturą Mieczysława Smydy.

Dodano: Piątek, 7 sierpnia 2015 15:07

Wkrótce - w Krynicy-Zdroju 49. Festiwal im. Jana Kiepury

Ponad 350 artystów z całej Polski, w tym znani i lubiani soliści śpiewacy, cztery orkiestry, chór, zespoły baletowe, weźmie udział w rozpoczynającym się 8 sierpnia w Krynicy-Zdroju 49. Festiwalu im. Jana Kiepury.

Dodano: Czwartek, 30 lipca 2015 14:57

Gorące Bałkany na 3. Pannonica Folk Festival

Największy w Polsce festiwal kultury bałkańskiej po raz trzeci odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2015 w Barcicach nad Popradem, niedaleko Starego Sącza. Trzy dni szalonej zabawy przy najlepszych, bałkańskich rytmach, osiem koncertów zespołów z Polski, Serbii, Węgier, Bułgarii, Czech, Kanady.

Dodano: Poniedziałek, 27 lipca 2015 21:19

Inauguracja VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Po raz siódmy na Orawie rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Kościele Matki Bożej Śnieżnej w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Dodano: Niedziela, 26 lipca 2015 17:39

Inauguracja Dni Muzyki Karola Szymanowskiego (zdjęcia)

Przejazdem dorożkami przez Zakopane rozpoczęły się Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. To już 38. edycja jednego z najstarszych festiwali pod Tatrami.

Dodano: Wtorek, 21 lipca 2015 11:44

KRAKÓW. Festiwal Emanacje już w najbliższy weekend

W najbliższy weekend (24 - 26 lipca) koncerty festiwalu Emanacje odbędą się w Krakowie (Cricoteka oraz kościół św. Katarzyny) oraz w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2015 17:47

Nowotarski półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku rozstrzygnięty (zdjęcia)

Podczas całodziennej imprezy na nowotarskim Rynku wybierano osiem potraw lub produktów, które reprezentować będą nasz region na wielkim finale MFS w Krakowie 29 i 30 sierpnia.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2015 09:32

W Nowym Targu dziś półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku

NOWY TARG. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.oo prezentacją wystawców. W programie znajdą się także występy zespołów, m. in. z Meksyku i Pakistanu.

Dodano: Sobota, 11 lipca 2015 13:59

W Krakowie trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych (zdjęcia)

Do Krakowa zjechali artyści, którzy słyną z improwizacji, intrygują i prowokują. Tegoroczna edycja to wielkie widowiska, klaunady, a także spektakle - i to nie tylko teatralne, ale również taneczne. Tematem przewodnim jest fenomen klauna.

Dodano: Czwartek, 9 lipca 2015 22:16

Smaki Małopolski w Brukseli

W dawnej siedzibie ambasady RP w Belgii odbyła się prezentacja kulinarna i degustacja tradycyjnych i regionalnych przysmaków pochodzących z Małopolski. Gospodarzem wieczoru był marszałek Marek Sowa. Brukselskie spotkanie wpisuje się z Małopolski Festiwal Smaku, którego 11. edycja właśnie trwa.

Dodano: Poniedziałek, 6 lipca 2015 13:40

Anna Gal z Odrowąża została "Nośwarniyjsom Górolecką" (zdjęcia)

16 kandydatek walczyło w Białym Dunajcu o tytuł Nośwarniyjsyj Górolecki 2015. Ostatecznie jury uznało, że najbardziej robotną, zaradną, a zarazem najlepiej śpiewającą i tańczącą góralką jest Anna Gal z Odrowąża Podhalańskiego.

Dodano: Sobota, 4 lipca 2015 15:54

16. Wielkie Odkrywanie Małopolski

Zbliża się 16. Wielkie Odkrywanie Małopolski. To plebiscyt, w którym wyłaniamy i promujemy to, co nasz region ma najlepszego do zaoferowania turystom.

Dodano: Czwartek, 2 lipca 2015 18:35

37. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej

Rara, rzeczy rzadkie, będą myślą przewodnią programu 37. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Szczątki repertuaru dawno rozwiązanej klasztornej kapeli, elitarny świat neapolitańskiego manieryzmu, „brakujące ogniwo” w historii ewolucji fletu poprzecznego, zapomniana praktyka muzyczna starosądeckich klarysek, requiem na śmierć ostatniego króla Polski – to oczywiście bardzo wąski i subiektywny wybór z niezliczonych możliwości, jakie otwiera ów temat.

Dodano: Wtorek, 30 czerwca 2015 16:26

Świat pod Kyczerą - XVIII. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

W sobotnie popołudnie, 27 czerwca do gminy Uście Gorlickie zawitał XVIII. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. Organizatorem festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy. Jest to największa tego typu impreza folklorystyczna i jeden z większych festiwali w Polsce.

Dodano: Niedziela, 21 czerwca 2015 12:22

Zakończył się Life Festival Oświęcim

W sobotę, 20 czerwca zakończył się Life Festival Oświęcim 2015. Ostatniego dnia odbyły się biegi uliczne, próba bicia rekordu w Nordic Walkingu oraz finałowy koncert „Artyści przeciwko wojnie”.

Dodano: Sobota, 20 czerwca 2015 23:41

Nowotarskie Sobótki (zdjęcia)

NOWY TARG. Były panny tańczące przy watrze, rzucono wianki na wody Dunajca, delektowano się jadłem, cieszono muzyką i tańcem a na koniec niebo rozjarzyło się fajerwerkami. Miasto po raz kolejny świętowało "sobótki".

Dodano: Piątek, 19 czerwca 2015 00:35

Rozpoczyna się festiwal "Echo Trombity"

W Nowym Sączu startuje dziś największa i najważniejsza impreza gromadząca muzyków grających w orkiestrach dętych. "Echo Trombity" to festiwal, którego celem jest wyrównywanie różnic w dostępie do kultury, pobudzanie kulturalnych inicjatyw społecznych oraz stwarzanie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju muzycznej twórczości amatorskiej.

Dodano: Czwartek, 18 czerwca 2015 17:43

Rabka Festival 2015

Rozpoczęto zapisy na warsztaty artystyczne, które odbędą się w ramach festiwalu literatury dziecięcej Rabka Festival 2015 w dniach 9-12 lipca. Zainteresowanie jest spore, zostały już ostatnie wolne miejsca.

Dodano: Sobota, 13 czerwca 2015 20:17

Małopolski Festiwal Smaku w Oświęcimiu

W niedzielę Małopolski Festiwal Smaku zawita do Małopolski Zachodniej. Początek już o godz. 10.00 na rynku w Oświęcimiu. Program całego wydarzenia - poniżej.

Dodano: Środa, 10 czerwca 2015 22:46

Festiwal Kolorów w Krakowie

W dniach 13-14 czerwca Festiwal Kolorów po raz kolejny zawita do Krakowa. Impreza odbędzie się na Błoniach Zabierzowskich. W programie wiele atrakcji i niespodzianek.

Dodano: Środa, 10 czerwca 2015 14:18

RABKA-ZDRÓJ. Karpacki Festiwal

W dniach 13 - 14 czerwca w rabczańskim amfiteatrze odbędzie się 39. edycja Karpackiego Festiwalu. Na plakacie umieszczono szczegółowy program imprezy.

Dodano: Niedziela, 7 czerwca 2015 10:32

11 Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty (zdjęcia)

W Krakowie po raz 11. organizowany jest Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Finaliści konkursu wystąpili na Rynku Głównym u boku znanych artystów. Koncert prowadzili Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski i Bronia Zamachowska. W tym roku festiwal towarzyszy 12. Ogólnopolskim Dniom Integracji "Zwyciężać mimo wszystko".

Dodano: Niedziela, 7 czerwca 2015 10:22

Zwycięzcy 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (zdjęcia)

W kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Bohaterkami tegorocznego festiwalu okazały się polskie dokumentalistki, które zgarnęły trzy główne nagrody w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym, w którym rywalizowało ze sobą 20 dokumentów z różnych stron świata.

Dodano: Piątek, 5 czerwca 2015 14:24

W niedzielę w Wieliczce ruszy Małopolski Festiwal Smaku

Wieliczka będzie pierwszym przystankiem smakowitej podróży po Małopolsce, która w najbliższą niedzielę (7 czerwca) rozpocznie się w ramach 11. edycji „Małopolskiego Festiwalu Smaku”. Półfinał festiwalu w Wieliczce otworzy wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Czwartek, 4 czerwca 2015 11:37

KRAKÓW. 11. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Ponad dwieście kandydatur napłynęło w tym roku do konkursu dla utalentowanych wokalnie niepełnosprawnych osób, który odbywa się w ramach 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Koncert finałowy, podczas którego najlepsi wystąpią u boku gwiazd odbędzie się już w ten weekend. Będzie on towarzyszyć 12. Ogólnopolskim Dniom Integracji "Zwyciężać mimo wszystko".

Dodano: Środa, 3 czerwca 2015 12:44

Nagroda Smoka Smoków dla Priita Parna (zdjęcia)

W trakcie trwającego 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, wybitny estoński twórca filmów animowanych Priit Pärn został uhonorowany Nagrodą Smok Smoków za całokształt twórczości.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2015 12:45

11. Małopolski Festiwal Smaku - półfinał oświęcimski

14 czerwca od godziny 10:00, na Rynku Starego Miasta będzie się odbywał półfinał oświęcimski 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. O tytuł najlepszych wyrobów i udział w wielkim finale 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku rywalizować będą producenci żywności z powiatów: oświęcimskiego, chrzanowskiego i olkuskiego.

Dodano: Poniedziałek, 1 czerwca 2015 10:33

55 Krakowski Festiwal filmowy - ceremonia otwarcia

Krakowski Festiwal Filmowy jest najstarszym w Polsce i jednym z najbardziej cenionych na świecie wydarzeń, poświęconych filmom krótkometrażowym i dokumentalnym.

Dodano: Niedziela, 31 maja 2015 13:08

Festiwal Muzyki Filmowej: Serialowe hity na żywo (zdjęcia)

W Tauron Arenie w Krakowie zabrzmiały tematy z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Międzynarodowa Gala Seriali była jednym z najbardziej wyczekiwanych przez publiczność koncertów krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2015 13:52

Małopolski Festiwal Innowacji (25-31 maja)

Małopolski Festiwal Innowacji to cykl wydarzeń, które pozwalają oswoić się z najnowszymi technologiami w regionie i zgłębić informacje na ich temat. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 25 - 31 maja. Koordynatorem i głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W tym roku inicjatywa zgromadziła czterdziestu jeden partnerów - renomowane centra badawcze i najlepsze uniwersytety w kraju, prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa i instytuty.

Dodano: Czwartek, 21 maja 2015 11:45

Rozpoczął się krakowski Festiwal Nauki

Do soboty potrwa XV Festiwal Nauki w Krakowie. Jest to wydarzenie popularnonaukowe organizowane przez wszystkie krakowskie uczelnie wyższe oraz Instytuty Polskiej Akademii Nauk. Główny cel Festiwalu to prezentacja działalności naukowej i dydaktycznej uczelni, a przede wszystkim bezpośrednie spotkania, rozmowy i dyskusje z pracownikami naukowymi oraz studentami.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2015 15:17

49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Małgorzata Walewska z Motion Trio, operetka „Baron cygański” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, musical „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, a także atrakcyjne koncerty, na których będzie rozbrzmiewa muzyka wokalna wszelkich gatunków w interpretacji najpiękniejszych polskich głosów
– tak zapowiada się startujący 8 sierpnia 49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Niedziela, 3 maja 2015 19:25

Tłumy na 3 MAJ SIĘ FESTIVAL (zdjęcia)

Tuchów – zawsze tu przyjadę. Takim podsumowaniem zakończył koncert grupy Jamal Tomek „Miodu” Mioduszewski, lider zespołu. Publiczność festiwalowa, wypełniająca tuchowski rynek wysłuchała nie tylko melodyjnych utworów z ostatniej płyty Miłość, ale także wcześniejszych przebojów.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 14:05

Rusza Festiwal PKO OFF CAMERA (zdjęcia)

Tradycyjnie, maj w Krakowie upłynie pod znakiem kina. 1 maja rozpoczyna się długo wyczekiwane święto kina niezależnego. Festiwal PKO OFF CAMERA to stały punkt na mapie wszystkich kinomaniaków nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Dodano: Wtorek, 21 kwietnia 2015 13:40

KRAKÓW. Festiwal Apetyt na Miasto

W dniach 20-26 kwietnia w Krakowie zagości festiwal Apetyt na Miasto. W akcji weźmie udział 20 krakowskich restauracji.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2015 07:25

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Od 30 kwietnia potrwa Festiwal Tańca Współczesnego SPACER. To międzynarodowe wydarzenie taneczne obejmujące warsztaty tańca, prezentacje spektakli z Polski i zagranicy oraz wydarzenia towarzyszące takie jak happeningi, pokazy filmów i inne.

Dodano: Wtorek, 14 kwietnia 2015 13:21

XXVIII Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2015" - eliminacje powiatowe dla form muzycznych

20 kwietnia br. o godzinie 9:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędą się eliminacje powiatowe - dla form muzycznych - XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2015" organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach pod merytoryczną opieką Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 12 kwietnia 2015 08:45

Ruszył Orawski Festiwal Artystyczny (zdjęcia)

JABŁONKA. Orawski Festiwal Artystyczny stworzony przez młodych działaczy orawskich, dedykowany jest dla lokalnych twórców młodego pokolenia.

Dodano: Czwartek, 2 kwietnia 2015 22:57

Mechaniczne na Festiwalu Zawodów (zdjęcia)

Bliska współpraca z Zakładami Mechanicznymi jako metoda pozyskania nowych uczniów. Ten sposób prezentacji zastosowało Tarnowskie Centrum Kształcenia Praktycznego podczas Targów Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce. Pokazywano film prezentujący ofertę produktową przedsiębiorstwa, katalogi z wyrobami oraz detale wykonane w wyniku współpracy firmy z jednostką szkoleniową. Jak deklarują przedstawiciele Centrum propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem targowych gości.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 15:12

Rozpoczął się Wielkanocny Małopolski Smak

Dzisiaj o godz. 12:00 na Rynku Głównym w Krakowie został oficjalnie otwarty Wielkanocny Małopolski Smak, czyli świąteczna edycja jednego z największych kulinarnych festiwali w Polsce.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 19:51

II miejsce "Lalkarzy" ze Spytkowic na festiwalu w Żabnie (zdjęcia)

W Żabnie odbył się 30. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Grupa Teatralna "Lalkarze" ze Spytkowic, działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, pokazała festiwalowej publiczności swój najnowszy spektakl pt. „Odzyskany czas”.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 09:40

Festiwal Zawodów w Małopolsce

W dniach 26 - 28 marca potrwa Festiwal Zawodów w Małopolsce. Podczas tegorocznej trzeciej edycji Festiwalu swoje profesje zaprezentuje około stu fachowców z różnych branż.

Dodano: Środa, 11 marca 2015 20:20

III Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taki Taniec" Oświęcim 2015

6 czerwca 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie się odbywał, pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, III Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taki Taniec".

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2015 14:50

Zimowy Festiwal Filmów Sportowych (zapowiedź filmowa)

Środek nocy, gęsty zakopiański las, połamane drzewa i jeden z najlepszych narciarzy freeridowych w naszym kraju Szymon Styrczyla – w takich niecodziennych okolicznościach przyrody powstała oryginalna zapowiedz Zimowego Festiwalu Filmów Sportowych.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 13:37

Nagraj swoje wyczyny i wygraj kamerę

Ruszył pierwszy internetowy „Festiwal Zimowych Filmów Sportowych wspierany przez Sony Action Cam”.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 12:18

W kwietniu rusza Orawski Festiwal Artystyczny (OFA)

W dniach 10-12 kwietnia w Lipnicy Wielkiej i Jabłonce trwać będzie Orawski Festiwal Artystyczny organizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Orawskiej oraz Zrzeszenie Studentów Polskich Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 18 stycznia 2015 16:26

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Od 9 lat na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce odbywa się Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie. Każdy rok otwierany jest koncertem kolęd, następnie różnorodna muzyka rozbrzmiewa na Szlaku w letnie niedziele.

Dodano: Wtorek, 6 stycznia 2015 20:59

Targi Środkowoeuropejskie w Zakopanem (zdjęcia)

Przez cały tydzień na Placu Niepodległości w Zakopanem trwał Festiwal Środkowoeuropejski. Jednym z jego elementów był kiermasz jedzenia i rękodzieła z krajów Europy Środkowej.

Dodano: Niedziela, 28 grudnia 2014 21:45

Festiwal Środkowoeuropejski w Zakopanem

ZAKOPANE. „Festiwal Środkowoeuropejski”, czyli kiermasz jedzenia i rękodzieła z krajów Europy Środkowej zagości na pl. Niepodległości już od poniedziałku, 29 grudnia.

Dodano: Piątek, 19 grudnia 2014 20:40

Specjalni goście Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem

Zespół Zakopower, Hanka Rybka z zespołem i Trebunie-Tutki będą gośćmi Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził" w Zakopanem.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 13:55

Festiwal Intershow w Nowym Targu

NOWY TARG. MOK i Państwowa Szkoła Muzyczna zapraszają na trzy dni święta dziecięcych i młodzieżowych talentów tanecznych, wokalnych i instrumentalnych. 5, 6 i 8 stycznia będzie okazja oklaskiwać wykonawców z Mołdawii,Białorusi, Rosji,Kazachstanu, Ukrainy i Polski. Wstęp wolny.

Dodano: Sobota, 6 grudnia 2014 19:59

Małopolska Policja wyróżniona przez Fundację Anny Dymnej za życzliwość i wsparcie idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Podczas uroczystości zorganizowanej w ramach Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty wyróżniona została małopolska Policja. Wyróżnienie "Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka" dla małopolskiej Policji, za życzliwość i wsparcie idei Festiwalu Zaczarowanej Piosenki wręczyła pani Anna Dymna - prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:32

Zwycięzcy konkursu „Żywioł folkloru”

W Urzędzie Miasta Zakopane dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki wraz z jurorami wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Żywioł folkloru”, który został ogłoszony podczas 46 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 27 października 2014 14:38

Finał XVIII Festiwalu "Stabat Mater" w Jabłonce (zdjęcia)

JABŁONKA. W trzeci dzień XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater" odbył się koncert laureatów. Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Trombity Haniaczyków. Następnie jury w składzie: Konrad Sowiński, Marek Ciesielski, Krzysztof Staszkiewicz ogłosiło werdykt i wręczyło nagrody.

Dodano: Niedziela, 26 października 2014 15:43

Przesłuchania na konkursie Piosenki Religijnej "Stabat Mater" w Jabłonce (zdjęcia)

Od 24 do 25 października w Jabłonce odbywały się przesłuchania uczestników XVIII Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater". Artyści, zespoły oraz chóry w różnych kategoriach wiekowych prezentowały utwory o tematyce religijnej.

Dodano: Poniedziałek, 20 października 2014 10:26

50. Festiwal Piosenki studenckiej dobiegł końca

50. Festiwal Piosenki studenckiej dobiegł końca. Tegoroczną laureatką została Małgorzata Kucharska z Bydgoszczy. Wyniki ogłoszono w sobotę podczas koncertu laureatów w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 22:35

Festiwal Reaktywacja! “5 element”

24 października startuje Festiwal REAKTYWACJA "5 element"! Impreza potrwa dwa dni. Patronuje jej Małopolskaonline.pl.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 11:45

Festiwal muzyki UNSOUND


The Dream (Sen) to motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu UNSOUND, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę (12 października) w Krakowie. Wydarzeniem, które otworzy festiwal będzie Hibernating Rattlesnakes (godz. 19:00, Muzeum Inżynierii Miejskiej).

Dodano: Poniedziałek, 6 października 2014 19:58

6. PZU Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój: rejestracja otwarta!

Zapraszamy do udziału w 6 PZU Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdrój, który odbędzie się od 11 do 13 września 2015 roku.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 13:29

II. Nowohucki Festiwal Sztuki

Rozpoczął się II. Nowohucki Festiwal Sztuki w Krakowie. W programie wystawy, koncerty, warsztaty i happeningi. Ideą Festiwalu Sztuki jest łączenie i przenikanie różnych nurtów i gatunków sztuki – począwszy od uważanych za tradycyjne: malarstwa, grafiki oraz rzeźby, aż po performance.

Dodano: Wtorek, 30 września 2014 15:49

Krzyż Małopolski dla prof. Heleny Łazarskiej

Podczas koncertu promującego Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbył się benefis prof. Heleny Łazarskiej - inicjatorki i wieloletniej dyrektor artystycznej festiwalu. Przewodniczący Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda wręczył artystce Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Dodano: Poniedziałek, 29 września 2014 18:33

I Tatrzański Festiwal Biegowy za nami. Ekstremalne warunki nie odstraszyły biegaczy zdjęcia i film)

Jacek Żebracki (GOPR/Kandahar) z czasem 4h02:33 i Paula Korowaj (Navigatornia) z czasem 5h04:45 zwyciężyli Ultramaraton Tatrzański, który odbył się w sobotę 27 września w Tatrach Zachodnich.

Dodano: Środa, 24 września 2014 10:40

Krakowski Festiwal Górski - zgłoszenia filmów

Do 14 listopada można zgłaszać swoje produkcje filmowe na Konkurs Filmu Polskiego, zorganizowany w ramach 12. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Impreza, wraz z rozdaniem nagród, odbędzie się od 5 do 7 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Dodano: Wtorek, 23 września 2014 10:56

KRAKÓW. Nowohucki Festiwal Sztuk

W piątek, 3 października o godz. 20.30 wnętrza Nowohuckiego Centrum Kultury na dwa dni przemienią się w ogromną przestrzeń wystawową. Na blisko stu stoiskach wystawienniczych swoją twórczość zaprezentują wchodzący na rynek polscy artyści i projektanci zajmujący się sztukami plastycznymi, modą, rękodziełem i projektowaniem wnętrz.

Dodano: Poniedziałek, 22 września 2014 10:31

XVIII Jazz Camping Kalatówki 2014. Gwiazdy jazzu zjeżdżają w Tatry

Niemal pięćdziesięciu jazzmanów zjedzie na przełomie września i października w Tatry, by wziąć udział w XVIII edycji festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Od 29 września aż do 4 października zagrają w górach tej klasy artyści, co Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Tomasz Pruchnicki, Robert Murakowski, Sławek Jaskułke, Leszek Możdżer i wielu innych. Staną też w muzyczne zawody z góralami.

Dodano: Poniedziałek, 15 września 2014 22:24

Światowa prapremiera spektaklu „Clarissima” w Teatrze Witkacego (zdjęcia)

Wydarzeniem 6. Festiwalu Muzyka na Szczytach stała się sztuka dwukrotnej laureatki Nagrody Literackiej Gdynia i finalistki Nike - Justyny Bargielskiej. "Clarissima" to opowieść inspirowana biografią Clary Schumann, żony słynnego kompozytora, w reżyserii Tomasza Cyza. W roli głównej wystąpiła Aleksandra Justa, a towarzyszył jej pianista Marek Bracha.

Dodano: Środa, 10 września 2014 12:34

IV Festiwal Beskidzka Podkówecka

IV Festiwal Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka odbędzie się w niedzielę 14 września w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej początek godz. 15.00.

Dodano: Wtorek, 2 września 2014 22:07

Rafał Monita podsumowuje Festiwal Barok na Spiszu

Festiwal Barok na Spiszu jest inicjatywą kulturalną zainicjowaną w 2012 r., a jej organizatorem jest fundacja ,,Kulturalny Szlak’’, we współpracy z lokalnymi instytucjami m.in. Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łapszach Niżnych, Stowarzyszeniem Rozwoju Spisza i Okolicy oraz spiskimi parafiami.

Dodano: Czwartek, 28 sierpnia 2014 20:24

Sukces zespołu z Poronina na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Kapela Piotra Majerczyka z Poronina zdobyła główną nagrodę Złote Zbyrkadło na Międzynarodowym Konkursie Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych, który towarzyszy trwającemu w Zakopanem 46. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich.

Dodano: Środa, 27 sierpnia 2014 19:36

Za nami szósty dzień Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i drugi dzień przesłuchań konkursowych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na scenie w Namiocie Festiwalowym z programem konkursowym zaprezentowały się zespoły z Polski (Lachy i Białcanie), Chorwacji, Francji i Turcji.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 22:24

W Szczawnicy zapachniało Hiszpanią

SZCZAWNICA. W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, dzięki współpracy władz Zakopanego i Szczawnicy odbył się pierwszy z zaplanowanych trzech koncertów zespołów zagranicznych, uczestników tego festiwalu. Na scenie pod Kolejką PKL wystąpił hiszpański Zespół Pieśni i Tańca Villa de Leganes.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:54

Wybrano najlepsze małopolskie produkty

Mięsiwo z pieca - ZPHU „ELIMEX” Jacka Pabisa z Młoszowej to zdaniem jurorów najlepszy małopolski produkt jubileuszowej 10. edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku, który miał swój finał w sobotę i niedzielę (23-24 sierpnia) na placu Wolnica w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 10:28

Zafurkotały spódnice, obcasy uderzyły w podłogę - rozpoczęło się Festiwalowe Święto Ludzi Gór (duża galeria)

ZAKOPANE. Wszystkie zespoły biorące udział w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich witane były na scenie pięknym, starym polskim zwyczajem - chlebem i solą.

Dodano: Piątek, 22 sierpnia 2014 21:12

5. Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum” – podsumowanie

Pan Tadeusz Duda przesłał kilka osobistych refleksji po zakończeniu Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” w Krościenku nad Dunajcem.

Dodano: Piątek, 22 sierpnia 2014 20:58

Mistrzostwa Podhala w powożeniu (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozegrane zostały Mistrzostwa Podhala w powożeniu oraz wybory Fiakra Roku. Poniżej - wyniki zmagań.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 20:02

Baciary w Namiocie Festiwalowym (zdjęcia)

W namiocie festiwalowym na Dolnej Równie Krupowej odbył się koncert jednej najbardziej popularnych grup grających góralską muzykę taneczną - zespołu Baciary.

Dodano: Środa, 20 sierpnia 2014 13:11

Zespoły biorące udział w 46. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich wystąpią także w Szczawnicy

W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbywającego się w dniach 22 do 30 sierpnia br. - szczawnickie władze Miasta i Gminy oraz Miejski Ośrodek Kultury zaprosili do zaprezentowania się w Szczawnicy trzy zagraniczne zespoły, które wystąpią na scenie pod Kolejką PKL.

Dodano: Wtorek, 19 sierpnia 2014 20:01

Jaki był 48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju? (video)

W dniach od 9 - 16 sierpnia w Krynicy Zdroju odbył się 48. Festiwal im. Jana Kiepury. Festiwal od pierwszej swojej edycji, jaka się odbyła z inicjatywy Stefana Półchłopka popularyzował nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, którego 48, rocznica śmierci minęła 15 sierpnia br., lecz także polskiej kultury w sferze opery operetki i utworów musicalowych.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 18:57

Za kilka dni rusza 46. MFFZG (film)

ZAKOPANE. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich potrwa 10 dni. Na scenie zaprezentuje się 18 zespołów z 14 krajów z Europy, Azji i Ameryki. Powalczą o główne trofeum, czyli "Złotą Ciupagę".

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 15:52

Trwa VII. Małopolski Festiwal Jackowe Granie w Oświęcimiu

Od 15 sierpnia w Oświęcimiu trwa VII. Małopolski Festiwal Jackowe Granie. Koncerty: Pawła Chusti Chustaka, Maxxie Band, Zespołu Dzień Dobry oraz Chóru Cerkiewnego „Kalophonia”, II Bieg Patronalny – „Biegać jest BOSKO”, tańce integracyjne, odsłonięcie muralu oraz Spektakl „Obraz”, a to wszystko połączone ze spotkaniem młodych z Polski i Ukrainy to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dodano: Piątek, 15 sierpnia 2014 15:54

Warszawski Teatr w festiwalowej Krynicy

W kolejnym dniu 48. Festiwalu im. Jana Kiepury zaprezentowano musical w wykonaniu warszawskiego Teatru Rampa z Targówka. Zespół wystąpił w znakomitym spektaklu "MusicaLove – The Show", autorskiego projektu musicalowego Jakuba Wociala pt. ,,Brodway Street yhe Show’’.

Dodano: Czwartek, 14 sierpnia 2014 15:06

Operetka Moja Miłość (zdjęcia)

Wczoraj, w kolejnym dniu 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy w koncercie zatytułowanym Operetka Moja Miłość wystąpili Krystyna Tyburowska i Jan Wilga, oboje uznani i uwielbiani przez publiczność soliści, oraz duet młodych solistów Ewelina Szybilska i Przemysław Borys a towarzyszyła im Salonowa Orkiestra Camerata pod dyrekcją Wiesława Murzańskiego.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 16:45

VI edycja Festiwalu Karpaty Offer

NOWY SĄCZ. OFFer – oczekujący, otwarty i atrakcyjny! W myśl tego hasła obędzie się już VI edycja Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki - Małopolska Karpaty OFFer.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 22:16

Rozpoczął się III Festiwal Barok na Spiszu (zdjęcia)

Pierwszy koncert odbył się w kościele św. Bartłomieja w Niedzicy. Festiwalowi patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 20:41

Skrócony koncert Plaisir D’Amour (zdjęcia)

Wczorajszy koncert w festiwalowym Domu Zdrojowym, a właściwie ogromnym namiocie 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju musiał zostać skrócony z powodu niesprzyjającej aury.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 15:10

Iwona Socha i Kristina Kutnik w krynickiej cerkwi Grekokatolickiej

W krynickiej Cerkwi Grekokatolickiej odbył się recital Iwony Socha, sopran i Kristiny Kutnik, fortepian. Wydarzenie było częścią trwającego w Krynicy 48. Festiwalu im. Jana Kiepury.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 08:06

Spacerkiem po festiwalowej Krynicy i wspomnienia dawnych lat (zdjęcia)

W oczekiwaniu na kolejne popołudniowe koncerty 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju - melomani, ale także turyści mają wiele miejsc do zwiedzania oraz wypoczynku.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 12:43

KRAKÓW. Festiwal Pierogów 2014

W środę, 13 sierpnia rozpocznie się Festiwal Pierogów w Krakowie. Mały Rynek zapełni się stoiskami z najlepszymi pierogami. Producenci najsmaczniejszych wyrobów będą walczyć o nagrodę publiczności i jury.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 11:44

Finałowy koncert V Festiwalu Pieniny, Kultura, Sacrum (zdjęcia)

W sobotni wieczór mieliśmy możliwość uczestniczenia w ostatnim już koncercie 5. Jubileuszowego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum". Udział w koncercie, podobnie jak we wcześniejszych był bezpłatny.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 11:02

Jan Kiepura i Marta Egghert – wyśpiewana historia miłości (zdjęcia)

W drugim dniu 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy pogoda sprawiła niespodziankę i przez ogromną ulewę koncert poświęcony wielkiej miłości Marty Egghert i Jana Kiepury, który pierwotnie zaplanowany był jako koncert plenerowy przed Willą Patria został przeniesiony do Starego Domu Zdrojowego.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 16:13

Niedzielne południe w festiwalowej Krynicy (zdjęcia)

Kryniczanie oraz turyści w czasie trwania 48. Festiwalu im. Jana Kiepury żyją nie tylko festiwalowymi koncertami, ale także zwiedzają i podziwiają jak dobrze jest przygotowana Krynica na swoją promocję.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 15:45

Koncert Inauguracyjny 48 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy (zdjęcia)

W Domu Festiwalowym 48 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy odbył się Inauguracyjny koncert ,,Dobry wieczór w Krynicy’’.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 10:17

Wesele góralskie w ramach Pyzówka Folk Festiwal (zdjęcia)

"Pyzówka Folk Festiwal" to cztery dni warsztatów tańca, śpiewu i muzyki góralskiej, które w tym roku po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie "Czas na Pyzówkę". Tematem tegorocznych zajęć było wesele góralskie.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 23:00

Dwie festiwalowe wystawy w galerii STRH na Krupówkach (zdjecia)

ZAKOPANE. W Galerii STRH przy ul. Krupówki 4a zostały otwarte dwie wystawy, które towarzyszą zbliżającemu się 46. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy przygotowany z okazji Roku Kolberga przez portal Etnosystem.pl. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara zainspirowanej folklorem i zakopiańskim festiwalem.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 22:48

Złota Tarka dla New Market Jazz Band

Zespół New Market Jazz Band z Nowego Targu został laureatem prestiżowej nagrody „Złota Tarka” przyznanej jako główna nagroda XLIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting” w Iławie.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 17:49

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju rozpoczęty

Dziś w Krynicy Zdroju, w związku z rozpoczynającym się 48. Festiwalem im. Jana Kiepury odbyła się konferencja prasowa z udziałem Dariusza Reśko, burmistrza Miasta Krynica Zdrój, Mieczysława Smydy, dyrygenta Krynickiej Orkiestry Zdrojowej oraz Aleksandra Półchłopka, syna inicjatora krynickich, kiepurowskich festiwali Stefana.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 13:09

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju - program

Od 9 do 16 sierpnia odbywać się będzie w Krynicy coroczny Festiwal imienia Jana Kiepury. Festiwalowi patronuje portal MalopolskaOnline.pl

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 19:55

Łopuśnianie na VII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru - Podlaskiej Oktawie Kultur oraz Tygodniu Kultury Beskidzkiej

ŁOPUSZNA. Zespół Łopuśnianie im. Ludwika Łojasa wraz z kapelą im. ks. prof. Józefa Tischnera po raz trzeci uczestniczył w VII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru - Podlaskiej Oktawie Kultur w Białymstoku.

Dodano: Czwartek, 7 sierpnia 2014 23:05

Trzech tenorów w Krościenku n/Dunajcem. Finał 5. Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura- Sacrum"

W sobotę 9 sierpnia w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem po raz ostatni w tym roku zabrzmi muzyka organowa. O godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Bohaterami koncertu będą znakomici artyści-wokaliści, których oprócz tego, iż śpiewają tenorem łączy przede wszystkim powołanie.

Dodano: Środa, 6 sierpnia 2014 22:33

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

W dniach od 9 - 16 sierpnia br w Krynicy Zdroju odbędzie się 48. Festiwal im. Jana Kiepury.

Dodano: Wtorek, 5 sierpnia 2014 22:53

Podwójny festiwalowy wernisaż

W piątek 8 sierpnia o godz. 19.30 przy ul. Krupówki 4a w Galerii STRH otwarte zostaną dwie ciekawe wystawy związane tematycznie ze zbliżającym się 46 Międzynarodowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy, który w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga ma przypomnieć i przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naukowe tego zasłużonego etnografa, folklorysty i kompozytora. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Dodano: Wtorek, 5 sierpnia 2014 22:40

Polskie zespoły zakwalifikowane na Festiwal zakopiański

Polskę na 46. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem reprezentować będą zespoły; „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej, „Wierchy” z Milówki, „Lachy” z Nowego Sącza oraz jako zespół rezerwowy „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 15:54

Gala Operetkowa - koncert finałowy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W zabytkowym kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej w Zubrzycy Górnej odbył się ostatni tegoroczny koncert VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Gwiazdą wieczoru była sopranistka Alina Urbańczyk-Mróz.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 11:26

Musica Florea i Hartig Ensemble w Dworku Goscinnym (zdjęcia)

Publiczność zgromadzona w Dworku Gościnnym w Szczawnicy na kolejnym wydarzeniu międzynarodowego festiwalu „Barokowe Eksploracje” długo oklaskiwała orkiestrę Musica Florea pod dyr. Marka Stryncla, Irenę Troupova oraz tancerzy z Hartig Ensemble. Znakomici czescy muzycy podbili serca publiczności.

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 21:30

Wieczór ze Świętym - koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Trzeci - przedostatni koncert VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej był dedykowany osobie świętego Jana Pawła II. Przedstawiony został spektakl słowno-muzyczny oparty na motywach poematu papieża - "Tryptyk rzymski".

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 11:40

Koncert Christiana Zierenberga i Wojciecha Kwiatka w ramach Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” (zdjęcia)

W sobotę w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem odbył się czwarty, przedostatni już koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Tym razem mogliśmy usłyszeć niemieckiego organistę Christiana Zierenberga oraz krościenczanina, klarnecistę Wojciecha Kwiatka, studenta Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 23:24

Dzieci dzieciom - koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Kolejny koncert VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej był występem młodych talentów.

Dodano: Czwartek, 31 lipca 2014 20:35

Barok na Spiszu Niedzica 2014

Festiwal Barok na Spiszu to inicjatywa kulturalna zainicjowana w roku 2012. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z lokalnymi instytucjami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łapszach Niżnych, Stowarzyszeniem Rozwoju Spisza i okolicy oraz spiskimi parafiami.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 16:25

"Mistrz i student" w ramach 5. Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum"

W sobotę 2 sierpnia o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem obok muzyki organowej zabrzmi instrument dęty, nieczęsto spotykany razem z organami, do tego w sakralnym wnętrzu. Będzie to klarnet. Na organach zagra niemiecki organista Christian Zierenberg, związany na co dzień ze starym niemieckim miastem Rotenburg nad Fuldą.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 22:25

Koncert inaugurujący Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2014 to cykl koncertów w malowniczej scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego.

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 20:22

Koncert organowo-chóralny w ramach Festiwalu "Pieniny - Kultura - Sacrum"

W sobotni wieczór w kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolejnego koncertu w ramach 5. Jubileuszowego Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum".

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 14:58

Dziesięć dni festiwalowych atrakcji. W sierpniu rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

W sierpniu folklor świata spotyka się pod Giewontem. Spotykają się ze sobą zespoły z różnych stron świata, z odmiennych kręgów kulturowych, ale przede wszystkim jest to wyjątkowe spotkanie z publicznością - z gronem miłośników folkloru, ale także z turystami przebywającymi w tym czasie w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 12:28

VIII Pieniński Festiwal Kultur Górskich Łemków, Rusnaków i Górali

W sobotę na Ryneczku w Jaworkach pomimo niesprzyjającej początkowo pogody rozpoczął się VIII Pieniński Festiwal Kultur Górskich Łemków, Rusnaków i Górali prowadzony Jerzego Pala, aktora ale przede wszystkim prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, współorganizatora festiwalu oraz przez Filipa Ikoniaka, Rusnaka z pochodzenia, mieszkańca Białej Wody, pamiętającego czasy deportacji Łemków i Andrzeja Dziedzinę Wiwer, poetę, gawędziarza, znawcę kultury pienińskich górali, członka Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 09:48

VI Festiwal Muzyki Kameralnej w Zubrzycy Górnej

Począwszy od niedzieli 27 lipca do niedzieli 3 sierpnia w Zubrzycy Górnej odbywać się będą koncerty i wydarzenia artystyczne w ramach VI Festiwalu Muzyki Kameralnej.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 14:07

W sobotę kolejny koncert w ramach V Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

W sobotni wieczór 26 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.Dunajcem spotkanie z niezwykłymi wykonawcami. Nieczęsto zdarza się bowiem, iż w jednym chórze śpiewa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sióstr zakonnych, do tego z jednego zgromadzenia.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 13:54

Święto Dzieci Gór - jeszcze do niedzieli (zdjęcia)

Już po raz dwudziesty drugi w Nowym Sączu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych - Święto Dzieci Gór.

Dodano: Poniedziałek, 21 lipca 2014 11:57

Rozpoczęło się Święto Dzieci Gór

NOWY SĄCZ. Sygnał trąbity w wykonaniu gospodarza koncertów Józefa Brody z Koniakowa oraz tradycyjna formuła "XXII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór uznaję za otwarty”, wypowiedziana przez marszałka województwa Marka Sowę, obwieściły rozpoczęcie jednego z najbardziej znanych Festiwali w Małopolsce.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 13:22

Jerzy Zelnik i Marek Stefański na inaugurację Festiwalu "Pieniny, Kultura, Sacrum"

Pierwszy koncert Festiwalu za nami. W sobotę przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Jerzy Zelnik- recytacje i Marek Stefański- organy. Tym samym w krościeńskim kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza został zainaugurowany piąty, jubileuszowy Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum” pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Wiesława Lechowicza.

Dodano: Czwartek, 17 lipca 2014 22:12

Inauguracja Jubileuszowego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum"

W sobotę w Krościenku nad Dunajcem oraz w niedzielę w Sromowcach Wyżnych odbędą się koncerty rozpoczynające V. edycję Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Wśród wykonawców - Jerzy Zelnik i Marek Stefański.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 12:30

Półfinał X Małopolskiego Festiwalu Smaku na nowotarskim Rynku (zdjęcia)

Trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. Dziś organizatorzy zapraszają do Nowego Targu, gdzie będzie można posmakować lodów, z których stolica Podhala słynie. Nie zabraknie też oscypka i bryndzy, miodu, pieczywa i innych smakołyków.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 10:25

KURSALON w szczawnickiej Willi Marta

W sobotę w szczawnickiej Willi Marta odbył się drugi z koncertów VII Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Wieczór zatytułowany był "Leśmian i skrzypce". Wykonawcami byli: Ilona Neciąg i Krzysztof Leksycki, tworzący zespół dwojga skrzypiec koncertujących "Duo Sonore" oraz krakowska aktorka Marta Grabysz.

Dodano: Piątek, 11 lipca 2014 15:04

KRAKÓW. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Wielką paradą wokół Rynku Głównego rozpoczął się w czwartek wieczorem Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Impreza potrwa do niedzieli.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:04

Jerzy Stuhr gościem rabczańskiego festiwalu książki

W czwartek, 10 lipca w Rabce-Zdroju rozpoczyna się i po trwa do niedzieli 13 lipca Rabka Festival: twórcze wakacje dla małych i dużych.

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 13:16

Rozpoczął się VII. Festiwal Wawel o zmierzchu

W sobotę, 5 lipca rozpoczął się na Wawelu festiwal muzyczny. Na zamkowym dziecińcu zabrzmiały utwory muzyki klasycznej.

Dodano: Piątek, 4 lipca 2014 00:16

II Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza na II Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego " Beskidzkie Rytmy i Smaki ", który odbędzie się w dniach od 5 - 27 lipca br. w ośmiu miejscowościach - Dobra,Wiśniowa,Limanowa, Tenczyn, Żegocina,Słopnice,Kamienica, Sadek-Kostrza.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 23:29

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Barokowe eksploracje w stylu francuskim (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Pierwszy z łącznie 6 koncertów i pokazu filmowego odbył się w Dworku Gościnnym, w kameralnej Sali Jazz - Baru.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 12:02

Inauguracja Festiwalu Orange Kino Letnie (zdjęcia)

Jak co roku 1 lipca w Zakopanem rozpoczął się festiwal Orange Kino Letnie. Imprezę otworzyli Janusz Majcher, Burmistrz Zakopanego, Andrzej Kawecki, szef Biura Promocji Zakopanego i Paweł Adamski z Outdoor Cinema Ent., organizator festiwalu.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 23:03

Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu wysoko oceniona na Finale Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echa Trombity"

W czasie trzydniowego spotkania trwającego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu przed komisją konkursową zaprezentowało się 37 orkiestr, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Orkiestry rywalizował o Grand Prix Festiwalu, które w tym roku przypadło Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 22:23

Startuje 7. edycja festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane

Rozpoczyna się największy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014. Od 1 lipca do końca sierpnia - w ramach siódmej edycji festiwalu - miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami.

Dodano: Poniedziałek, 30 czerwca 2014 14:16

II miejsce „Lalkarzy” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży

Na odbywającym się w Suwałkach Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2014” grupa teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zajęła drugie miejsce w kategorii zespołów dziecięcych. „Lalkarze” otrzymali nagrodę za „czystość formy teatralnej i precyzję wykonania” spektaklu „Czarno na białym” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków.

Dodano: Wtorek, 24 czerwca 2014 23:40

Festiwal Filmów dla dzieci potrwa do czwartku

Jak co roku w krakowskim kinie Kijów odbywa się Festiwal Filmów dla najmłodszych. Na ekranach dzieci nie zobaczą Reksia ani Misia Uszatka, lecz filmy z całego świata.

Dodano: Poniedziałek, 23 czerwca 2014 10:20

Rozpoczął się festiwal Emanacje w Małopolsce

Ok. 40 koncertów kameralnych, symfonicznych, chóralnych, a także jazzowych i recitali odbędzie się w ramach drugiego festiwalu Emanacje, który rozpoczął się w sobotę w Małopolsce. Motto tegorocznych Emanacji to „Tradycja – Współczesność – Talent”.

Dodano: Poniedziałek, 16 czerwca 2014 09:43

Skalski Festiwal Orkiestr Dętych (zdjęcia)

W niedzielę w podkrakowskiej Skale po raz dwunasty gościły orkiestry wojskowe i cywilne z Polski oraz zagranicy.

Dodano: Sobota, 14 czerwca 2014 14:49

Znamy artystów, którzy wystąpią na Festiwalu Sacrum Profanum 2014

Ojciec amerykańskiego minimalizmu – Philip Glass, awangardowa artystka – Laurie Anderson, gitarzysta Sonic Youth – Lee Ranaldo i Squarepusher wystąpią we wrześniu na Festiwalu Sacrum Profanum.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 14:11

Małopolski Festiwal Innowacji – jedyny taki tydzień w roku (zdjęcia)

118 wydarzeń, 34 partnerów, 30 firm i 20 instytucji prezentujących się na Targach Innowacji, niezliczona ilość spotkań i całe województwo zaangażowane w wyjątkowy projekt – to najkrótsze z możliwych podsumowań zakończonego 31 maja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwalu, który od czterech edycji pokazuje jak ważne miejsce w naszym życiu zaczynają zajmować innowacyjne rozwiązania.

Dodano: Czwartek, 5 czerwca 2014 23:04

46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich - już w sierpniu

W tegorocznym, 46. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich weźmie udział dwanaście zespołów z całego świata. Festiwal odbywać się będzie w dniach do 21 do 30 sierpnia. A rozpocznie się na Kasprowym Wierchu, od prezentacji zespołów.

Dodano: Piątek, 30 maja 2014 15:49

Festiwal Artystyczny Młodzieży Pogranicza Polsko – Słowackiego (zdjęcia)

NOWY TARG. Wczoraj po raz kolejny raz gościli w ZS nt 1 im. Wł. Orkana nauczyciele i uczniowie Strednej Umeleckiej Skoly z Kieżmarku. Powodem był się Festiwal Artystyczny Młodzieży Pogranicza Polsko – Słowackiego. Ideą festiwalu jest promocja młodych talentów.

Dodano: Wtorek, 27 maja 2014 22:15

Sukces nowotarskiej Orkiestry Dętej


Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, której Kapelmistrzem i Tamburmajorem jest Marcin Musiak, zajęła I miejsce w VIII Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczawnicy, który odbył się w niedzielę 25 maja, i tym samym została zakwalifikowana do finału XXXVII Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 27 - 29 czerwca br.

Dodano: Niedziela, 25 maja 2014 13:05

Spotkania Twórczości "Chrześcijańskiej Szukałem Was…" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Trwa dziewiąta edycja ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Festiwal organizowany jest w ramach Dni Zakopanego dla upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w czerwcu 1997.

Dodano: Sobota, 24 maja 2014 19:38

Boogie Band z Kielc oraz Big-Band z Nowego Targu - laureatami Festiwalu Orkiestr Rozrywnowych (zdjęcia i filmiki)

NOWY TARG. W III Festiwalu Big Bandów i Orkiestr Rozrywkowych Szkół Muzycznych I i II st. wzięło udział udział sześć zespołów Byli to muzycy z Kielc, Bochni, Olkusza, Czasławia, Dobczyc i Nowego Targu.

Dodano: Piątek, 23 maja 2014 19:05

Festiwal Piwny pod Krakowem

" Ma jednak kraj polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany; a nic nadeń lepszego do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą mieszkańców, lecz i cudzoziemców wybornym smakiem, więcej niż w innych krajach zachwyca" - pisał o polskim piwie kronikarz Jan Długosz.

Dodano: Środa, 21 maja 2014 10:09

Startuje Festiwal Nauki w Krakowie

Już dzisiaj rozpocznie się Festiwal Nauki w Krakowie. Na 1000 m2 powierzchni Rynku Głównego w już powstaje namiotowe miasteczko nauki i kultury. Tam wyższe uczelnie Krakowa będą przyciągać młodych ludzi, pokazując m.in. wykorzystanie najnowszych technologii czy zaskakujące eksperymenty fizyczne.

Dodano: Poniedziałek, 12 maja 2014 20:02

Małopolski Festiwal Innowacji - przyjdź i daj się zaskoczyć!

Promując i wspierając rozwój w oparciu o nowe technologie oraz szeroko pojętą współpracę Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na szereg wydarzeń edukacyjno- informacyjnych, które w tym roku odbywać się będą na terenie całego województwa w dniach 26 do 31 maja w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Dodano: Niedziela, 11 maja 2014 10:26

IX Spotkanie Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was…"

ZAKOPANE. Pod koniec maja zorganizowana zostanie kolejna edycja ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Festiwal organizowany jest w ramach Dni Zakopanego dla upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w czerwcu 1997.

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 10:12

Majowe święto kultury – "Wstęp wolny"

6 miast, ponad 20 obiektów kultury i prawie 100 propozycji – tak w skrócie przedstawia się program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich „Wstęp wolny”. Województwo Małopolskie zaprasza zainteresowanych na święto kultury, które potrwa do 11 maja br.

Dodano: Wtorek, 15 kwietnia 2014 17:11

KRAKÓW. Znamy datę Festiwalu Kolorów 2014

Dzisiaj organizatorzy Festiwalu Kolorów podali, kiedy impreza odwiedzi stolicę Małopolski. W Krakowie zrobi się kolorowo 8 czerwca.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 20:58

VIII Festiwal Nauki w ZSTiP (zdjęcia)

Festiwal Nauki w nowotarskim Zespole Szkół Technicznych i Placówek to już tradycja. W ramach festiwalu odbyły się eksperymenty chemiczne, konkursy matematyczne (Maraton matematyczny, Wizualizacja liczby Pi, Liczba Pi na pamięć), doświadczenia fizyczne wykonane przez studentów z koła naukowego „Bozon” przy AGH oraz wykłady studentów z Politechniki Krakowskiej dotyczące wykorzystania sieci neuronowych i modyfikacji elektroniki w silnikach benzynowych.

Dodano: Piątek, 7 lutego 2014 12:06

Małopolski Festiwal Innowacji

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza instytucje oraz firmy z regionu do włączenia się w organizację Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Dodano: Czwartek, 6 lutego 2014 20:49

Kulinarne spotkania w BUKOVINA Terma Hotel SPA

W BUKOVINA Terma Hotel SPA trwa „Kulinarny Festiwal Współczesnej Góralszczyzny”, czyli wielkie święto gotowania z udziałem uczestników programu „Top Chef”. Goście i przyjaciele Sylwestra Lisa, szefa kuchni, jednego z finalistów programu - co weekend prezentują swoje popisowe dania i nowatorskie techniki kulinarne. Odbędą się jeszcze cztery spotkania z najlepszymi kucharzami.

Dodano: Sobota, 1 lutego 2014 12:26

Festiwal Kolorów 2014 zawita do Krakowa

Kraków uzyskał 26 345 głosów przegrywając na finiszu z Lublinem, który miał - 26 628 głosów. Trzecie miejsce zajęła Łódź - 21 144, a czwarte Katowice - 19 145 głosów. Do grona zwycięzców dołączył także Wrocław, którego kandydaturę poparło 18 005 osób.

Dodano: Piątek, 10 stycznia 2014 10:19

V Międzynarodowy Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Zimowa bajka w Tatrach” (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Śniegu w Zakopanem nie ma, ale festiwal - Zimowa bajka w Tatrach – jest i to już piąty raz – mówiła witając uczestników Festiwalu Larysa, która tradycyjnie już poprowadziła imprezę - „młodych talentów” w kinie „Sokół”.

Dodano: Czwartek, 2 stycznia 2014 14:35

Intershow 2014

NOWY TARG. Już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 10.00 rozpoczynamy Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca „Intershow 2014”. Zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, zespoły teatralne oraz soliści z Rosji, Ukrainy, Białorusi ,Mołdawii i Polski. Wstęp wolny. Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 27 listopada 2013 13:53

Engelberg Pure Powder Panel Freeride podczas XI Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W dniach 6-8 grudnia br. podczas XI-tej edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, odbędzie się Engelberg Pure Powder Panel Freeride - specjalne wydarzenie adresowane do wszystkich fanów śnieżnego puchu. W jego ramach wyświetlone zostaną najnowsze filmy narciarskie i snowboardowe, będzie można wziąć udział w warsztatach oraz obejrzeć najnowszy sprzęt freeride’owy.

Dodano: Poniedziałek, 28 października 2013 20:03

Finał XVII Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie Stabat Mater (zdjęcia)

JABŁONKA. W ciągu dwóch pierwszych dni Festiwalu swoje aranżacje prezentowało ponad 400 uczestników. Wykonawców oceniało jury w składzie Marek Ciesielski – przewodniczący oraz Anita Steckiewicz i Konrad Sowiński. Główne nagrody zdobyli: Martyna Kasprzycka, Martyna Łęcka, duet wokalny Weronika Kowalczuk i Jakub Pacura.

Dodano: Niedziela, 27 października 2013 08:25

Trwa XVII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater" (zdjęcia)

JABŁONKA. W auli Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte oraz Orawskim Centrum Kultury zorganizowane zostały przesłuchania konkursowe w ramach XVII Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater".

Dodano: Środa, 23 października 2013 11:19

Białodunajecki XX Festiwal papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu” - wyniki i zdjęcia

BIAŁY DUNAJEC. W auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Białym Dunajcu odbył się XX Festiwal Papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu”, w którym wzięli liczny udział dzieci, młodzież i dorośli z całego niemal Podhala.

Dodano: Niedziela, 22 września 2013 18:50

Zakończył się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”

ZAKOPANE. Koncertem w wykonaniu światowej sławy brytyjskiego pianisty Jonathana Plowright'a oraz zespołu Szymanowski Quartet zakończył się festiwal "Muzyka na szczytach". Publiczność festiwalu nagrodziła artystów i organizatorów festiwalu brawami na stojąco.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 18:23

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” (zdjęcia)

Trwa festiwalowa jesień w Zakopanem. Po Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i Spotkaniach z Filmem Górskim przyszedł czas na spotkanie z muzyką klasyczną. W Kościele Św. Krzyża w Zakopanem zainaugurowany został V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 16:48

Wystawa "Zakopiańskie Festiwale" (zdjęcia)

Jedynym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu festiwalowi Muzyka na Szczytach jest plenerowa wystawa fotografii, którą można do końca września oglądać na Placu Niepodległości w Zakopanem.

Dodano: Wtorek, 10 września 2013 22:08

Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza na V Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, który trwać będzie od 14 do 21 września, br.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2013 21:53

"Regle" z Poronina oraz Macedończycy i Węgrzy zdobywcami "Złotych ciupag"

45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem rozstrzygnięty. "Złote ciupagi" w kategoriach zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej, artystycznie opracowanej i stylizowanej przyznano kolejno zespołom - "Regle" z Poronina, "Etnos" z Macedonii i "Matyo" z Węgier.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 16:53

Nagrodzono zasłużonych dla MFFZ (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Namiocie Festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej odbył się koncert jubileuszowy 45. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. W czasie jego trwania odznaczono osoby zasłużone dla zakopiańskiego festiwalu.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 18:12

Uroczysta inauguracja MFFZG z udziałem prezydenta RP (zdjęcia)

W Namiocie Festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem burmistrz Zakopanego Janusz Majcher oficjalnie otworzył 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskch w Zakopanem. W inauguracji niespodziewanie wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2013 17:15

Barwny korowód ulicami Zakopanego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Wszystkie zespoły biorące udział w jubileuszowym, 45. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich przywitały się z turystami i mieszkańcami Zakopanego. Tradycyjną formą inaugurującą święto górali z całego świata jest barwny korowód, który przeszedł ul. Zamoyskiego i Krupówkami.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2013 16:55

Para Prezydencka na inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Kościele pw. Św. Krzyża odprawiona została uroczysta Msza św. ekumeniczna inaugurująca jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Niespodzianką dla uczestników była obecność Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką.

Dodano: Sobota, 24 sierpnia 2013 13:34

W Zakopanem rozpoczął się MFFZG (zdjęcia)

Koncertem Na Folkową Nutę rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W tym roku gwiazdą inaugurującą największe święto folkloru na Podhalu był zespół Trebunie Tutki.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 23:52

Fiakrem Roku został Stanisław Stopka-Kolesar. Najlepsi pytace to Andrzej Dańko i Andrzej Medes (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozegrany został Konkurs powożenia i Konkurs na śpiew pytacki. Fiakrem Roku został Stanisław Stopka-Kolesar, najlepsi pytace to Andrzej Dańko i Andrzej Medes.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:22

W ten weekend - Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku

W najbliższy weekend (24 i 25 sierpnia) na krakowskim placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów.

Dodano: Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 12:45

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Koncert finałowy

W Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej zakończył się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Finałowy koncert „Quartetissimo” zgromadził liczną publiczność, która miała niecodzienną okazję usłyszeć oktety smyczkowe.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 11:00

„Festiwal, festiwal…” - Jubileuszowa Wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego została uroczyście otwarta wystawa przygotowana z okazji 45. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Zgromadzono na niej plakaty, fotografie, nagrody, ludowe stroje i inne pamiątki. W galerii oglądać można także stare czarno-białe filmy i współczesne prezentacje multimedialne.

Dodano: Czwartek, 15 sierpnia 2013 23:12

Młody Meloman - koncert dla dzieci w wykonaniu młodych talentów (zdjęcia)

W Zubrzycy Górnej trwa V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Cykl koncertów organizowany jest w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym. Tym razem wystąpili młodzi wykonawcy.

Dodano: Niedziela, 11 sierpnia 2013 23:25

Trwa V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2013 (zdjęcia)

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2013 to cykl koncertów w pięknej scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego. Niedzielny koncert nosił tytuł "Ars Vocalis". Wystąpiła sopranistka Alina Urbańczyk-Mróz oraz Kwintet Festiwalowy.

Dodano: Sobota, 10 sierpnia 2013 23:00

Sabałowe Bajania - w niedzielę zakończenie festiwalu (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Dobiegają końca 47. Sabałowe Bajania. W niedzielne popołudnie poznamy laureatów Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 21:40

Inauguracja Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

W sobotę 10 sierpnia zapraszamy do Krynicy Zdroju na inaugurację Festiwalu im. Jana Kiepury. Impreza potrwa do soboty, 17 sierpnia, W sumie będziemy mogli wysłuchać ośmiu koncertów.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 21:27

Rozpoczął się krakowski Festiwal Pierogów

KRAKÓW. Gotowane, smażone, opiekane, z serem, kaszą, mięsem, albo z owocami – wszystkie czekają na swoich amatorów na Małym Rynku. Do niedzieli 11 sierpnia trwać będzie XI edycję Festiwalu Pierogów.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 12:53

Rozpoczęły się 47. Sabałowe Bajania (zdjęcia)

Paradnym przejazdem przez Bukowinę Tatrzańską rozpoczął się Festiwal Folkloru Polskiego, którego głównym punktem jest Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. Sabałowe Bajania potrwają do niedzieli.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 23:24

Rozpoczął się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2013 (zdjęcia)

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2013 to cykl koncertów organizowanych w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym. W tym roku koncerty organizowane będą do 18 sierpnia. Pierwszy koncert poświęcony był muzyce Jana Sebastiana Bacha.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 08:58

IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”

Mieszkańcy Krościenka i turyści mają okazję co tydzień wysłuchać muzyki w świetnym wykonaniu. Jest to możliwe dzięki koncertom na najwyższym, profesjonalnym poziomie organizowanym przez Stowarzyszenie PianoClassic.

Dodano: Środa, 31 lipca 2013 22:48

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2013

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2013 to cykl koncertów w malowniczej scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego. W otoczeniu przyrody i zabytków kultury rozbrzmiewa muzyka kameralna powstała na przestrzeni kilkuset lat: od muzyki mistrza baroku: Jana Sebastiana Bacha, poprzez XIX-wieczną muzykę wokalną, aż na Dmitriju Szostakowiczu kończąc.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 11:31

VII Pieniński Festiwal Kultur Górskich – Łemków, Rusnaków i Górali (zdjęcia)

JAWORKI. W amfiteatrze przy rezerwacie Homole odbył się VII Pieniński Festiwal Kultur Górskich – Łemków, Rusnaków i Górali zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, kierowanym przez Jerzego Pala.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 01:42

Koncert wokalny w Krościenku w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”

W sobotę w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza mieszkańcy Krościenka oraz przebywający na wakacjach turyści mogli wysłuchać kolejnego koncertu, zorganizowanego w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Wystąpili znakomici wokaliści - Agnieszka i Tomasz Kuk.

Dodano: Środa, 24 lipca 2013 20:34

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Rabce-Zdroju - zakończony

W ciągu ostatnich trzech tygodni, rabczanie oraz przebywający w Rabce-Zdroju turyści i kuracjusze, mieli okazję wysłuchać arcydzieł klasyki muzyki organowej różnych epok w wykonaniu artystów światowej klasy i wirtuozów w ramach X Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Dodano: Sobota, 20 lipca 2013 00:03

Koncerty Inaugurujące Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

KROŚCIENKO. Dziś o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza podobnie jak w minionych latach, rozpocznie się IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Koncerty będą się odbywać przez cztery kolejne soboty. Będą okazją do wysłuchania pięknej muzyki wykonywanej na organach oraz na innych instrumentach. Zabrzmi także muzyka wokalna.

Dodano: Piątek, 19 lipca 2013 11:58

Filmowa zapowiedź Festiwalu

ZAKOPANE. 45 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich trwać będzie od 23 do 30 sierpnia. O planowanych na jubileuszową edycję Festiwalu wydarzeniach i atrakcjach opowiadają - dyrektor artystyczna festiwalu Stanisława Trebunia-Staszel oraz założyciel i lider zespołu Trebunie-Tutki, a jednocześnie wieloletni konferansjer Festiwalu Krzysztof Trebunia-Tutka.

Dodano: Poniedziałek, 15 lipca 2013 12:59

Kulinarne przysmaki z Podhala nagrodzone na 9. Półfinale Małopolskiego Festiwalu Smaku

Producenci żywności z Niedzicy, Czorsztyna, Leśnicy, gospodarstwo agroturystyczne z Witowa i restauracja z Szaflar - to główni zwycięzcy 9. Półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbył się w niedzielę na Rynku w Nowym Targu. W nagrodę wszyscy wezmą udział w finale MFS, który pod koniec sierpnia odbędzie się w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2013 17:40

45. MFFZG: Międzynarodowe Jury Festiwalowe obradować będzie pod przewodnictwem Bożeny Lewandowskiej

ZAKOPANE. W tym roku po raz pierwszy przewodniczącą jury oceniającego uczestników Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem górskich będzie dr Bożena Lewandowska, etnomuzykolog, pracownik naukowy Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2013 15:55

Nowotarski półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku (zdjęcia)

NOWY TARG. 20 podhalańskich producentów bierze udział w konkursie na „Smakołyki z legendą”, „Tradycyjne specjały”, „Ekologiczne przysmaki” oraz "Jak u mamy”. Laureaci zaprezentują swoje wyroby podczas krakowskiego finału Małopolskiego Festiwalu Smaku - 24 i 25 sierpnia.

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2013 14:34

TPN na festiwalu Ope’er. "Pomóżcie nam chronić przyrodę!"

Pod takim hasłem polskie Parki Narodowe pojawiły się w tym roku na festiwalu Open’er w Gdyni, by zachęcić uczestników do wzięcia odpowiedzialności za los polskiej przyrody.

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2013 13:05

KRAKÓW. Rozpoczął się VI. Festiwal "Wawel o zmierzchu"

W sobotę, 6 lipca, rozpoczął się VI. Festiwal "Wawel o zmierzchu". Szóstą edycję otworzył koncert na dziedzińcu arkadowym "Witoldowi Lutosławskiemu. Z tęsknoty za nowym światem dźwiękowym..."

Dodano: Wtorek, 2 lipca 2013 23:55

Inauguracja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem (zdjęcia)

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Cykl imprez, które tradycyjnie odbywają się w zakopiańskich kościołach potrwa do końca wakacji.

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2013 12:09

IX Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje” i II Międzynarodowe Kursy Perkusyjne ASTAPER (15-28 lipca)

Po raz kolejny, już dziewiąty – tym razem w lipcu, a nie w lutym jak do tej pory, odbędzie się 9. Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje”. Poza inną niż zwykle datą rozpoczęcia są jeszcze dalsze zmiany.

Dodano: Czwartek, 20 czerwca 2013 22:48

Angielskie piosenki w rabczańskiej muszli (zdjęcia)

I Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju pod egidą Małopolskiego Centrum Edukacji i Akademii Języka Angielskiego „Perfect” cieszył się sporym zainteresowaniem. Taka forma spędzenia przez dzieci i młodzież okresu przedwakacyjnego okazała się strzałem w dziesiątkę.

Dodano: Środa, 19 czerwca 2013 16:57

XXXVI Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

Finał XXXVI Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 21-23 czerwca 2013 r.

Dodano: Wtorek, 18 czerwca 2013 00:48

V Festiwal baśni i bajki – Odkrywcy i nie tylko…

SZCZAWNICA. W miniony weekend w Dworku Gościnnym i wokół niego w miasteczku festiwalowym odbył się V Festiwal baśni i bajki pod hasłem – Odkrywcy i nie tylko… zorganizowany przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego i Spółkę rodzinną Thermaleo we współpracy z Teatrem „Groteska” w Krakowie i Teatrem im. Solskiego w Tarnowie.

Dodano: Piątek, 7 czerwca 2013 21:25

Rozpoczyna się kulinarna podróż po Małopolsce

Tradycyjne smaki i niezwykłe aromaty zawitają do Krakowa, Tarnowa, Wadowic, Oświęcimia, Miechowa, Nowego Targu i Nowego Sącza. W najbliższy weekend, 8-9 czerwca (sobota - niedziela), na Placu Wolnica w Krakowie odbędzie się pierwszy półfinał „Małopolskiego Festiwalu Smaku”. Podczas jubileuszowego, dziesiątego Święta Chleba na stołach będą królować krakowskie wypieki - precle, obwarzanki oraz chleb prądnicki.

Dodano: Środa, 5 czerwca 2013 23:12

Zespół "Serdocki" z Podszkla zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Opocznie

W Opocznie, w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego odbył się III Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Pasiaczek”. Na scenie tamtejszego Miejskiego Domu Kultury T. Sygietyńskiego zaprezentował się Dziecięcy Zespół Regionalny „Serdocki” z Podszkla z programem „Na polanie na św. Jana”.

Dodano: Piątek, 24 maja 2013 19:11

Konferencja „Młoda przedsiębiorczość - nowe pokolenie w biznesie” oraz panele dyskusyjne "Przy kawie o innowacjach"

KRAKÓW. Na początku czerwca zorganizowana zostanie konferencja pt. „Młoda przedsiębiorczość – nowe pokolenie w biznesie” oraz panele dyskusyjne „Przy kawie o innowacjach”. Oba wydarzenia odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Dodano: Piątek, 24 maja 2013 16:03

Otwarcie VIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem (zdjęcia)

W Zakopiańskim Centrum Edukacji odbyła się uroczysta inauguracja VIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Otwarcie festiwalu uświetnił koncert znanej zakopiańskiej artystki, Hani Chowaniec – Rybki.

Dodano: Poniedziałek, 20 maja 2013 15:31

KRAKÓW. Magnificon eXpo 2013(zdjęcia)

W miniony weekend, 18-19 maja w Hali TS Wisła w Krakowie odbywał się po raz jedenasty festiwal sztuki azjatyckiej - Magnificon eXpo. Główną tematyką Festiwalu jest azjatycki komiks, animacja i gry.

Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2013 15:30

KRAKÓW. Zabytkowy autobus na Regatach Wioślarskich

W środę, 15 maja na organizowane w ramach Festiwalu Nauki Regaty Wioślarskie i wyścigi smoczych łodzi na rzece Wiśle, będzie można dojechać zabytkowym autobusem.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2013 21:54

Festiwal 3maj się Zdrów - podsumowanie (duża galeria)

Festiwal Dobrze Nastawionych to trzy dni wspaniałej zabawy, która na długo zostanie w pamięci widzów. W charakterze gwiazd wystąpili Agnieszka Chylińska, grupy Bracia, Totentanz i Paprika Korps. Nie zabrakło sceny młodzieżowej.

Dodano: Wtorek, 9 kwietnia 2013 21:24

Rozrywka z profilaktyką

Zaawansowaną próchnicę ma blisko 90 % polskich dzieci, wady zgryzu niemal połowa. Jak wynika z badań przeprowadzonych w żłobkach, przedszkolach i szkołach u 42 proc. badanych trzeba usunąć co najmniej jeden ząb. Tymczasem próchnica może być początkiem wielu innych, chorób od przewlekłego kataru poprzez alergie po problemy z przewodem pokarmowym. Przegląd jamy ustnej dzieci będzie jedną z części prozdrowotnej akcji profilaktycznej, zaplanowanej w Tuchowie na początku maja.

Dodano: Piątek, 22 marca 2013 18:58

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce(zdjęcia)

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce rozpoczęły się 21 marca, pod hasłem "Wybierz swój kierunek!". Impreza potrwa do 23 marca, w Hali TwK przy ul. Centralnej 41A. Wstęp bezpłatny.

Dodano: Poniedziałek, 11 marca 2013 19:36

Wkrótce Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce 2013

Wszelkie wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego kierunku kształcenia, a co za tym idzie zawodu wykonywanego w dorosłym życiu, rozwieje z pewnością nowe wydarzenie w kalendarzu Targów w Krakowie: Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce 2013, trwający w dniach od 21 do 23 marca br.

Dodano: Wtorek, 26 lutego 2013 19:21

Krakowski FMF wyróżniony w plebiscycie Resume 2012

Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej został wyróżniony w plebiscycie Resume organizowanym przez portal muzykafilmowa.pl. Impreza została wyróżniona po raz piaty z rzędu. Kolejna edycja festiwalu rozpocznie się 26 września. FMF pozostaje jedną z najciekawszych imprez muzyczno-filmowych nie tylko w skali kraju.

Dodano: Poniedziałek, 7 stycznia 2013 18:23

Festiwal Twórczości Artystycznej "Zimowa bajka w Tatrach" (duża galeria)

ZAKOPANE. Dobiega końca dwudniowy Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Zimowa bajka w Tatrach". Trzecia edycja Festiwalu zgromadziła ok. 300 uczestników z Rosji, Polski i Słowacji.

Dodano: Sobota, 6 października 2012 13:24

W poniedziałek startuje Małopolski Festiwal Innowacji

Od 8 do 12 października w kilku miastach Małopolski odbywać się będą wydarzenia w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwal otworzy organizowana w Międzynarodowym Centrum Kultury konferencja „Innowacje - niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej”, a zakończą Małopolskie Targi Innowacji.

Dodano: Sobota, 22 września 2012 14:38

"Koncert premiery" - IV Festiwal Muzyka na szczytach" (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach festiwalu "Muzyka na Szczytach" w kościele św. Krzyża zorganizowany został koncert "Premiery". Zgodnie z tytułem było to premierowe wykonanie utworów znanych kompozytorów. Na wiolonczeli zagrał Lars Hoefs, na fortepianie - Marek Żebrowski.

Dodano: Środa, 19 września 2012 22:10

Koncert na Kasprowym Wierchu, czyli „Beata i Jacek – Projekt 1987m n.p.m.” (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach trwającego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" wystąpili Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. Tytuł koncertu - "Beata i Jacek - Projekt 1987m. n.p.m." - nawiązywał do miejsca prezentacji utworów. Był to szczyt Kasprowego Wierchu.

Dodano: Piątek, 14 września 2012 21:25

Rozpoczyna się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach"

W sobotę 15 września br. rozpoczyna się największy festiwal muzyki kameralnej na Podhalu. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia.

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2012 12:41

Orkiestra Reprezentacyjna SG na festiwalu Stanisława Moniuszki

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej wystąpiła podczas Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego, który odbył się w dniach 20-25 sierpnia w Kudowie-Zdroju.

Dodano: Poniedziałek, 27 sierpnia 2012 20:45

W Wiosce Festiwalowej wystąpili mali górale (zdjęcia)

Na scenie plenerowej 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zaprezentowali się najmłodsi laureaci III Tatrzańskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych o Złote Kierpce.

Dodano: Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 21:13

Koncert finałowy IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2012 (zdjęcia)

Zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2012. Koncert finałowy - podobnie jak poprzednie z ego cyklu - odbył się w scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego.

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 20:41

Clarinetto brillante - utwory Mozarta i Haydna w scenerii Muzeum-Orawskiego Parku Etnograficznego (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Drugi z cyklu koncertów Festiwalu Muzyki Kameralnej miał miejsce w zabytkowej plebanii. Prócz muzyki kameralnej dla gości przygotowano wystawę Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Ekspozycję można oglądać do końca Festiwalu.

Dodano: Niedziela, 5 sierpnia 2012 15:51

Trwa doroczny Festiwal Białczański (zdjęcia)

W ramach XI Tatrzańskich Wici w Białce Tatrzańskiej zorganizowany został doroczny, XVI Festyn. W programie dwudniowej imprezy jest sporo atrakcji, wśród nich - koncerty. W sobotę na scenie wystąpiły m. in. Blues Drive i Łzy. Na niedzielę zapowiedziano koncert "2 plus 1".

Dodano: Sobota, 4 sierpnia 2012 00:04

Zespół z Łopusznej zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu w Białymstoku (zdjęcia)

Zespół im. Ludwika Łojasa powrócił z tygodniowego pobytu na V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki, Sztuki i folkloru w Białymstoku. Zespół przedstawił tam swoje rodzinne tradycje pieśni i tańca.

Dodano: Sobota, 21 lipca 2012 13:32

W ramach 44. MFFZR zespoły będą rywalizować o szklane ciupagi

ZAKOPANE. Uczestnicy 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich będą walczyć o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi, które wyrzeźbił w szkle artysta ludowy Henryk Trebunia -Tutka, a ozdobne ramy wykonał Jan Karol Ustupski. Ciupagi wręczone zostaną podczas koncertu finałowego w ostatnim dniu festiwalu.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2012 15:02

Przed nami 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdj.)

ZAKOPANE. Po raz kolejny, w drugiej połowie sierpnia Zakopane rozbrzmiewać będzie muzyką góralską, a Krupówkami przejdzie kolorowy, roztańczony korowód. Pod Giewont zjadą zespoły folklorystyczne m.in. z Gruzji, Bośni i Hercegowiny, Armenii, Węgier, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowacji i Macedonii.

Dodano: Wtorek, 3 lipca 2012 00:10

Zakopane: Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej (zdjęcia)

ZAKOPANE. W kościele pw. Najświętszej Rodziny wystąpił Chór kameralny Filharmonii Krakowskiej pod batutą Macieja Tworka. Na organach zagrał Witold Zalewski. Oprawę słowną zapewnił ks. Robert Tyrała. Koncert zapoczątkował Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2012.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2012 20:38

Teatry opanują ulice

„Most Polska – Hiszpania" - to temat przewodni Jubileuszowej ULICY 25 STREET ART. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, który rozpocznie się 5 lipca (czwartek) i potrwa do 8 lipca (niedziela).

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2012 17:26

Ogólnopolski Festiwal Butów w CH Krokus

Dzisiaj w Krakowie rozpoczął się Polski Festiwal Butów. Wydarzenie to ma na celu promowanie trendów światowej mody, a także przybliżenie kulturowej historii buta. Na terenie CH KROKUS powstała ekspozycja obuwia. Można obejrzeć obuwie znanych projektantów z całego świata, nowoczesne projekty oraz historyczne przykłady butów.

Dodano: Piątek, 1 czerwca 2012 20:09

V Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni (zdjęcia)

Do połowy maja można było przesyłać zgłoszenia do udziału w V Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Następnie komisja konkursowa, na podstawie nadesłanych nagrań, wybrała uczestników festiwalu.

Dodano: Wtorek, 29 maja 2012 14:08

XXV Ogólnopolski Festiwal "Nowa Piosenka w Starym Krakowie"

KRAKÓW. Jury w składzie: Antoni Krupa, Wacław Krupiński, Jacek Pawski i Marek Gaweł, po przesłuchaniach ponad 50 solistów i zespołów oraz 20 premierowych piosenek zdecydowało o przyznaniu 1 nagrody Zuzannie Rosie z Krakowa, która otrzymała tym samym "Złoty Ząb Smoka Wawelskiego".

Dodano: Poniedziałek, 28 maja 2012 19:52

IV Dni Węgrzyna&CK Wino w Krakowie (zdjęcia)

W dniach 24 - 27 maja br. odbył się na Małym Rynku w Krakowie czwarty festiwal win i kuchni krajów CK Monarchii. Licząc wszystkie dotychczasowe edycje był to już festiwal piąty, bo całkiem niedawno miały miejsce pierwsze „Dni Węgrzyna” we Wrocławiu, ale licząc tylko edycje krakowskie – czwarty.

Dodano: Poniedziałek, 28 maja 2012 18:38

Zamagurski Festiwal Folklorystyczny (zdjęcia)

W Czerwonym Klasztorze odbył się 36. Zamagurski Festiwal Folklorystyczny. Jest to największy festiwal kulturalny, który co roku przyciąga w rejon Trzech Koron kilka tysięcy osób. Impreza jest okazją do zaprezentowania się zespołów z całego regionu.

Dodano: Piątek, 25 maja 2012 17:03

Rozpoczął sie Festiwal Muzyki Filmowej

Rozpoczęło się wydarzenie międzynarodowe w świecie muzyki filmowej - V. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Wśród gwiazd - Julie Taymor – nominowana do Oscara reżyserka filmowa i teatralna, Elliot Goldenthal – kompozytor, zdobywca Oscara i Złotego Globu za muzykę do filmu Frida, Tom Tykwer – reżyser, producent i kompozytor muzyki filmowej i dyrygenci: Reinhold Heil i Diego Navarro.

Dodano: Wtorek, 8 maja 2012 16:31

Europejski Festiwal Gier zawita do Krakowa

Spotkania z udziałem wydawców gier wideo, debata developerów gier nad przyszłością tego rynku i sposobami jego finansowania oraz wręczenie statuetek Digital Dragons 2012. To wszystko w ramach Europejskiego Festiwalu Gier, który rusza pod Wawelem już 24 maja.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2012 11:56

Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

W dniach od 15 do 30 kwietnia br. odbywa się Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” organizowany przez Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne "Jazzowy Kraków" oraz Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wydarzenie to, stało się imprezą cykliczną, na stałe wpisaną w krakowski kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych. Na scenie prezentują się zarówno młodzi, utalentowani muzycy, jak i znani już artyści. Gwiazdą tegorocznej, 18. edycji festiwalu będzie geniusz kontrabasu Avishai Cohen.

Dodano: Środa, 21 marca 2012 18:25

Film dokumentalny „Śmietnisko” i opowieść „Dzienniki kołymskie” Hugo-Badera zwyciężyły w Krakowie.

Na zakończonym 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów świata” w Krakowie, głosami publiczności przyznano nagrodę „Czwarty Żywioł”. Laureatami zostali Jacek Hugo-Bader za opowieść „Dzienniki kołymskie” i Lucy Walker za film dokumentalny „Śmietnisko”.

Dodano: Piątek, 2 marca 2012 17:47

Ogólnopolski festiwal muzyczny PKS

W tym roku już po raz dziewiąty Centrum Kultury „Rotunda” wraz z Samorządem Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują Festival PKS. Nadrzędnym celem, projektu jest promowanie twórczości młodych, początkujących artystów poprzez umożliwienie im debiutu na scenie muzycznej. Całemu przedsięwzięciu towarzyszą koncerty, warsztaty oraz spotkania z osobami związanymi z branżą muzyczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca.

Dodano: Środa, 22 lutego 2012 15:46

VIII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki "Pamiętajcie o ogrodach"

NOWY SĄCZ. Tegoroczny VIII Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki "Pamiętajcie o ogrodach" odbędzie się w dnach 21 - 29 marca. Gośćmi będą m. in. Anna Maria Jopek, MIKROMUSIC, Olga Bończyk oraz Czesław ŚPIEWA. Bilety w sprzedaży dostępne będą w MCK SOKÓŁ od 1 marca.

Dodano: Poniedziałek, 30 stycznia 2012 19:58

3. Festiwal Górski Wondół Challenge

Trzecia edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge już tradycyjnie odbędzie się w Gliwicach oraz Szczyrku w dniach 17 – 19 lutego 2012 roku. Jak zwykle prezentowane będą najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz odbędą się pokazy ratownictwa GOPR z użyciem śmigłowca. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu będzie „woda”, stąd obecność WOPR-u, który w 2012 świętuje 50-te urodziny.

Dodano: Poniedziałek, 14 listopada 2011 17:42

Festiwal Rzeczy Dobrych

Z zamiłowania do rzeczy dobrych uwzględniających zarówno sztukę, jak i jedzenie, ubiór - i wszelkie rzeczy, usługi i idee, które czynią życie piękniejszym i warte są promowania – powstaje Festiwal Rzeczy Dobrych. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 11 grudnia w Centrum Kultury Ruczaj w Krakowie.

Dodano: Piątek, 23 września 2011 19:39

II Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej

W dniach od 5 - 9 października br. w Bobowej odbędzie się kolejny - dwunasty już, Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej z udziałem kilkuosobowych delegacji środowisk koronkarskich z Belgii, Francji, Niemiec, Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Chorwacji, Hiszpanii i Polski.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2011 18:51

Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku w Krakowie (zdjęcia)

Polędwica faszerowana suską sechlońską przygotowana przez Stowarzyszenie na "Śliwkowym Szlaku" z Iwkowej zdobyło Grand Prix tegorocznego finału Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbył się w niedzielę na placu Wolnica w Krakowie.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2011 10:59

Wielki Finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Najbliższy weekend upłynie w Krakowie pod znakiem produktów i dań regionalnych. 27 i 28 sierpnia na placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał siódmej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 19:24

Krynica: Medal dla Kaczyńskiego

Dyrektor Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Bogusław Kaczyński, otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”, odznaczenie, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana. Wręczył mu je Marszałek Małopolski Marek Sowa. Medal przyznawany jest za wybitne osiągnięcia w kulturze na szczeblu międzynarodowym.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2011 01:27

Festiwal w Bukowinie, czyli Sabałowe Bajania - dzień trzeci (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Do niedzieli trwać będzie Festiwal Folkloru Polskiego, 45. Sabałowe Bajania Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2011 19:26

Europejski Festiwal im. Jana Kiepury

KRYNICA ZDRÓJ. W sobotę rozpoczyna się Europejski Festiwal im. Jana Kiepury – Zaczarowany Świat Operetki. Gwiazdy polskich scen muzycznych wystąpią w spektaklach operowych, operetkowych, symfonicznych, baletowych i teatralnych.

Dodano: Środa, 10 sierpnia 2011 11:42

Kolejna odsłona festiwalu „Był Sobie Blues"

Po raz szósty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem „Był Sobie Blues" – Letni Festiwal Bluesa. Wzorem lat ubiegłych, podczas festiwalu nie zabraknie muzycznych atrakcji. Festiwal obejmie trzy koncerty, które odbędą się 12, 19 i 26 sierpnia. Na scenie ustawionej na Rynku zaprezentują się zarówno starzy, znani „wyjadacze”, jaki młode blues-rockowe formacje.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2011 23:43

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Zubrzycy Górnej

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2011 to cykl koncertów, których głównym wątkiem jest muzyka smyczkowa. W sierpniu czeka nas siedem koncertów. W pięknej scenerii zabytkowych kościołów Orawy zabrzmi muzyka kameralna - od barokowych sonat i koncertów, poprzez Klasyków Wiedeńskich, na Szostakowiczu kończąc.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2011 12:49

V Pieniński Festiwal Kultur Górskich Łemków, Rusnaków i Górali (zdjęcia)

JAWORKI. Na estradzie pod Homolami zorganizowany został cykl imprez w ramach V Pienińskiego Festiwalu Kultur Górskich Łemków, Rusnaków i Górali.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2011 20:13

Dobiega końca XIX Festiwal Święto Dzieci Gór

NOWY SĄCZ. Dwanaście zespołów z całego świata. Taniec, śpiew, ale przede wszystkim - zabawa.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2011 11:41

II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach (zdjecia)

Wspólnym wykonaniem "Barki" przez wszystkich chórzystów i słuchaczy zakończył się II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach. W Festiwalu udział wzięło 5 chórów, w tym jeden ze Słowacji. Chóry otrzymały statuetki w kształcie klucza wiolinowego.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2011 19:39

Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego

ZAKOPANE. Oficjalny program XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich poznamy 1 sierpnia. Ale juz wiadomo, że w dniach 19-26 sierpnia w Wiosce Festiwalowej trwać będzie Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego.

Dodano: Środa, 6 lipca 2011 14:05

IV Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy

Już po raz czwarty organizatorzy IV Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami zapraszają Szczawniczan, melomanów, turystów, kuracjuszy, miłośników Pienin na Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami. Dwa spośród sześciu koncertów wpisują się w tym roku w rocznicę 200-lecia powstania uzdrowiska.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2011 20:32

8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły rusza w czerwcu, na Głodówce!

W dniach 22 - 25 czerwca 2011 odbędzie się podtatrzańska edycja 8. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Tym razem pokazy, filmy, koncerty będzie można zobaczyć w namiocie festiwalowym przy schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej (1138 m n.p.m.).

Dodano: Środa, 15 czerwca 2011 13:33

XXXV Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju już w weekend

W najbliższy weekend przez dwa dni w Rabce-Zdroju odbywał się będzie XXXV Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Wystąpi na nim dwanaście zespołów z południowej Małopolski prezentujących kulturę Pogórzan, Orawian, Podhalan, Krakowiaków Wschodnich, Lachów Limanowskich, Górali Łącko-Kamienickich, Lachów Sądeckich i Szczrzyckich oraz Górali Żywieckich.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2011 12:41

Niedzica: na Spiszu było głośno - wielki festyn rodzinny pod patronatem malopolskaonline.pl

Kilkaset osób uczestniczyło wczoraj przed niedzickim GOK-iem w wielkim festynie rodzinnym. I choć impreza została zorganizowana z okazji niedawnego Dnia Dziecka, doskonale bawili się na niej wszyscy - od najmłodszych, po najstarszych mieszkańców Spisza.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2011 14:01

W czerwcu - kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "O Złote Szarotki Podhalańskie"

KROŚCIENKO. IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej "O Złote Szarotki Podhalańskie" odbędzie się w tym roku w piątek 24 czerwca. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 czerwca.

Dodano: Wtorek, 31 maja 2011 13:04

Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej (czerwiec-lipiec)

Starosądecki Festiwal jest wydarzeniem artystycznym znanym w kraju i zagranicą. Imprezą cykliczną o 30-letniej tradycji i międzynarodowym zasięgu. W ramach festiwalu prezentowali się najwybitniejsi wykonawcy i zespoły muzyki dawnej z całej Europy. Festiwal jest wizytówką kulturalną ponad 750-letniego Starego Sącza i jednym z najważniejszych elementów promocji miasta i regionu w Polsce i świecie.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 19:57

Life Festival Oświęcim 2011 (11 - 18 czerwca)

Life Festival Oświęcim to międzynarodowy festiwal muzyczny, którego główną ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 19:52

Zbliża się 7. edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku

Cykl plenerowych kiermaszów kulinarnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Po raz kolejny w największych miastach regionu małopolscy producenci żywności zaprezentują swoje znakomite wyroby. Będzie to niepowtarzalna okazja do posmakowania tradycyjnych małopolskich produktów i potraw.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 20:00

Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu

KRAKÓW. Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu odbędzie się w niedzielę, 17 kwietnia na Placu Wolnica. Jarmark uatrakcyjnią występy zespołów folklorystycznych, pokazy świątecznych zwyczajów, prezentacje rzemiosł i twórców regionalnych. Będzie można spróbować m. in. specjałów staropolskiej kuchni. Nie zabraknie oczywiście palm wielkanocnych.

Dodano: Środa, 9 marca 2011 17:35

VII Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o ogrodach

Podczas tegorocznego Festiwalu Pamiętajcie o ogrodach, który rozpocznie się 21 marca i potrwa do 27 marca, będzie można zobaczyć i usłyszeć: Magdę Umer i Andrzeja Poniedzielskiego w spektaklu słowno - muzycznym Chlip Hop, Ewę Bem, Mariana Opanię z synem Bartoszem w lirycznym wieczorze z balladami Nasze fascynacje.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl