Euro
Dodano: Piątek, 12 października 2018 12:13

Wystawa Rasta Frica w Nowym Targu

Wernisaż wystawy malarstwa Rasta Frica, laureata konkursu Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora

Dodano: Niedziela, 17 czerwca 2018 10:30

Weekend z Funduszami w Niepołomicach

Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego organizuje kolejną edycję wydarzeń promujących Fundusze Europejskie w Małopolsce. W tym roku od kwietnia do października imprezy organizowane są w 15 miejscowościach regionu. Główną ideą „Weekendów z Funduszami” jest zainteresowanie mieszkańców Małopolski środkami unijnymi (w kontekście aktualnych naborów) i prezentacja projektów zrealizowanych dzięki unijnemu wsparciu.

Dodano: Wtorek, 8 maja 2018 20:03

IX Europejskie Targi Produktu Regionalnego - zapowiedź

To unikatowa impreza, promująca Region Tatrzański, przybliża jego tradycje, historię, kulturę i … wabi kuchnią regionalną. OD 11 do 15 sierpnia w Zakopanem zagoszczą IX Europejskie Targi Produktu Regionalnego

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 23:40

W Krakowie rozpoczyna się Europejski Kongres Samorządów

Ponad 2 tys. uczestników, a wśród nich samorządowcy, politycy, przedstawiciele świata biznesu, kultury, NGO i mediów z kilkudziesięciu krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Dwa dni poświęcone na debatę podczas prawie 70 wydarzeń: paneli, warsztatów, wykładów i prezentacji – w stolicy Małopolski startuje Europejski Kongres Samorządów.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 15:40

Milionowe inwestycje na Sądecczyznie

Kompleksowa rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, rewitalizacja Parku Strzeleckiego, rozbudowa centrów kultury, placówek szkolnych i przedszkolnych w całym subregionie sądeckim, a także budowa połączenia drogi krajowej 87 z drogą wojewódzką 969 w Nowym Sączu – to tylko niektóre inwestycje jakie uda się zrealizować już wkrótce na Sądecczyznie dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Piątek, 23 marca 2018 18:10

Ekologiczne ogrzewanie w powiatowych szkołach

Trwają prace przy termomodernizacji budynków Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Postępy inwestycji skontrolowali starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Czwartek, 8 marca 2018 13:10

Weekend za pół ceny w MNK: oglądaj arcydzieła za grosze, odwiedź Rembrandta w EUROPEUM

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, zachęcająca do podróżowania i zwiedzania. W dniach 9-11 marca w setkach polskich hoteli, restauracji oraz placówek kultury ceny będą obniżone o 50 procent. Do akcji – już po raz kolejny – przyłącza się także Muzeum Narodowe w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 22:40

Interaktywna wystawa, Punkt Informacji Historycznej i rekonstrukcja historyczna Bitwy Limanowskiej (zdjęcia)

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej uzyskało środki na realizację projektu pt. „Polsko-słowackie braterstwo broni – bitwa limanowska 1914”, wraz z partnerem słowackim: Muzeum w Kieżmarku, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion „Tatry”. Całkowita wartość mikroprojektu wynosi 69 683,42 EUR z czego 49 997,85 EUR stanowi finansowanie z Unii Europejskiej.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 20:44

"Śniadanie daje moc"

Dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Nowym Targu uczestniczyły w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 12:11

Nowy odcinek trasy EuroVelo z Barcic do Wielogłów oraz rondo w Zabrzeży

Za niespełna rok miłośnicy rowerowych wycieczek po najpiękniejszych częściach Polski będą mieli do wyboru jeszcze jedną malowniczą trasę. Dzięki umowie podpisanej przez Leszka Zegzdę z zarządu województwa małopolskiego oraz przewodniczącą sejmiku WM Urszulę Nowogórską pod koniec września 2018 roku powstanie 20 km odcinek trasy EuroVelo 11 Barcice-Wielogłowy, a w miejscowości Zabrzeż na styku dróg wojewódzkich 968 oraz 969 tradycyjne skrzyżowanie zastąpi bezkolizyjne rondo.

Dodano: Czwartek, 29 czerwca 2017 22:31

Euroregion Tatry Tour - pierwszy etap za nami

W dniu niedzielę 25 czerwca odbył się pierwszy etap wspólnego polsko-słowackiego wyścigu rowerowego Euroregion Tatry Tour. W zawodach uczestniczyło 47 osób w tym 10 ze Słowacji. Zawodnicy zgromadzeni na parkingu przed Chochołowskimi Termami wystartowali o godz. 10.00.

Dodano: Sobota, 6 maja 2017 13:16

Europejskie Targi Produktów Regionalnych - zapowiedź

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbędą się w dniach 11 – 15 sierpnia br. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 08:27

Z Rynku Głównego już po 13. wyruszył "Manifest Europejski"

Z Rynku Głównego już po 13. wyruszył "Manifest Europejski" - marsz upamiętniający rocznicę podpisania Traktatu Ateńskiego, na mocy którego w 2004 roku Polska weszła do Unii Europejskiej. Organizatorami wydarzenia była Małopolska Zjednoczona Opozycja z lokalnym oddziałem Komitetu Obrony Demokracji na czele.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 16:17

Kongres EUROBIOTECH

Biotechnologia jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. W dniach 11-14 września 2017 roku Kraków po raz kolejny będzie światowym centrum myśli biotechnologicznej. O prestiżu 6 edycji Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH świadczy fakt, że w trakcie kongresu swoje wykłady zapowiedziało między innymi dwoje noblistów w tej dziedzinie: prof. Ada Yonath z Izraela oraz prof. Robert Huber z Niemiec.

Dodano: Środa, 23 listopada 2016 11:11

Legendy polskiej muzyki koncertowały w Andrychowie

To było niesamowite wydarzenie muzyczne. Mnóstwo ludzi bawiło się w sobotni wieczór w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. W ramach Festiwalu Muzyki Niezwykłej na scenie MDK zagrały zespoły – legendy.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2016 12:05

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 
w Małopolsce

Już wkrótce rusza 24. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, która w tym roku w całej Polsce odbywa się pod hasłem: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią: świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 10:32

Dzieci ze świetlic GCK odwiedziły Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

14 lipca dzieci ze świetlic Gorlickiego Centrum Kultury odwiedziły
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Największą atrakcją była oczywiście postać Koziołka Matołka, który zgodnie ze statusem patrona witał gości i zapraszał do zwiedzania krainy bajek.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2016 13:00

Krynica-Zdrój promuje się podczas Euro 2016

Krynica-Zdrój postanowiła wykorzystać odbywające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, jako idealne miejsce do zagranicznej promocji. Uzdrowisko jest jedynym miastem, którego materiały informacyjne można zobaczyć w polskiej strefie w Paryżu.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2016 10:21

Kibice dopisali (zdjęcia)

ZAKOPANE. Czwartkowy mecz Polska-Niemcy wypełnił kibicami puby i strefy kibica na Podhalu. W Zakopanem na placu pod Gubałówką, spotkanie rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy we Francji, który zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem, oglądało na żywo prawe tysiąc kibiców.

Dodano: Czwartek, 9 czerwca 2016 19:11

Małopolska myśli o Tobie w Myślenicach

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” pierwszy raz odbędzie się w Myślenicach! W niedzielę 12 czerwca czeka tam wiele atrakcji: inspirujące warsztaty, nowatorskie stoiska, spora dawka informacji i… wspólne kibicowanie Polakom w trakcie Euro 2016! Gwiazdą wieczoru będzie zespół Afromental.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2016 09:58

Euro 2016. Polska - Litwa. Bezbramkowy remis (zdjęcia)

KRAKÓW. Reprezentacja Polski zremisowała 0-0 z Litwą w ostatnim meczu przed wyjazdem do Francji na Euro 2016.

Dodano: Poniedziałek, 4 maja 2015 10:56

Rozpoczyna się Europejski Kongres Samorządów

Do stolicy Małopolski zjechali samorządowcy, politycy i liderzy instytucji europejskich, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Przez dwa dni w ICE Kraków trwać będzie Europejski Kongres Samorządów. Eksperci, a wśród nich marszałek Marek Sowa, rozmawiać będą o miejscu i przyszłości regionów w Unii Europejskiej.

Dodano: Czwartek, 30 kwietnia 2015 22:52

Europejski Kongres Samorządów

W poniedziałek w Centrum Kongresowym ICE Kraków rozpoczyna się Europejski Kongres Samorządów – cykl debat i spotkań poświęconych polskiej i europejskiej samorządności.

Dodano: Piątek, 24 kwietnia 2015 23:31

Chrzanowska Izba Gospodarcza nagrodziła najlepszych przedsiębiorców

- Polska bardzo dobrze wykorzystuje swoją obecność w Unii Europejskiej. To w dużej mierze zasługa naszych przedsiębiorców. To wy tworzycie miejsca pracy i produkt krajowy. Cieszę się, że w tym sukcesie mają swój udział przedsiębiorcy z ziemi chrzanowskiej - powiedział marszałek Małopolski Marek Sowa podczas jubileuszowej, X Gali Przedsiębiorczości Chrzanowskiej Izby Gospodarczej. Gala była też okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu "Przedsiębiorca Roku 2014".

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 10:24

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Euroregionu "Tatry"

W walce o to stanowisko wójt Jabłonki Antoni Karlak zmierzył się z dotychczasowym przewodniczącym ET Bogusławem Waksmundzkim i wygrał. Kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością orawski samorządowiec dostał 36 głosów, podczas gdy jego konkurent związany z Platformą Obywatelską - 22.

Dodano: Środa, 15 kwietnia 2015 20:34

Polka poszukiwana trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania wróciła do kraju

Wczoraj na lotnisku w Krakowie - Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatelkę Polski, która była poszukiwana 3 Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Dodano: Poniedziałek, 16 marca 2015 16:06

Turniej gry planszowej Neuroshima Hex - eliminacje do Mistrzostw Polski 2015

28 marca 2015 roku o godzinie 14:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury rozegrany zostanie - podczas spotkania Oświęcimskiego Klubu Fantastyki - turniej popularnej gry planszowej Neuroshima Hex. Turniej ten będzie jednocześnie pierwszymi oświęcimskimi eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Polski, których finał odbędzie się w Gliwicach podczas grudniowej edycji „PIONKA”.

Dodano: Wtorek, 13 stycznia 2015 11:18

Spotkanie przedstawicieli Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich

W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie Polskiego Krajowego Punktu Kontaktowego FRONTEX z członkami puli EBGT ze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodano: Wtorek, 6 stycznia 2015 20:59

Targi Środkowoeuropejskie w Zakopanem (zdjęcia)

Przez cały tydzień na Placu Niepodległości w Zakopanem trwał Festiwal Środkowoeuropejski. Jednym z jego elementów był kiermasz jedzenia i rękodzieła z krajów Europy Środkowej.

Dodano: Niedziela, 28 grudnia 2014 21:45

Festiwal Środkowoeuropejski w Zakopanem

ZAKOPANE. „Festiwal Środkowoeuropejski”, czyli kiermasz jedzenia i rękodzieła z krajów Europy Środkowej zagości na pl. Niepodległości już od poniedziałku, 29 grudnia.

Dodano: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 12:30

Lekcja historii, czyli wizyta w Europejskim Centrum Solidarności (zdjęcia)

Nasi redakcyjni koledzy zdecydowali się podzielić z Czytelnikami zdjęciami ze swoich urlopowych wojaży. Publikujemy w seriach zdjęcia z Florydy Michała Adamowskiego, a tym razem prezentujemy fotografie wykonane przez Piotra Korczaka, który urlop spędził na północy naszego kraju. Dziś lekcja historii, czyli wizyta w Europejskim Centrum Solidarności.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 14:32

Nowatorska inicjatywa Komisji Europejskiej w Krakowie

W najbliższy piątek, 12 grudnia, ambasadorki projektu "Scientix" - opowiedzą o społeczności internetowej na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

Dodano: Środa, 26 listopada 2014 21:28

Solary w Podegrodziu

Dzięki środkom europejskim, przyznanym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, w pięciu budynkach użyteczności publicznej gminy Podegrodzie zostaną zamontowane instalacje solarne. Stanisław Sorys, Członek ZWM, podpisał z władzami gminy umowę gwarantującą dofinansowanie.

Dodano: Czwartek, 16 października 2014 23:09

"Dzień na orawskiej pogródce" w Jabłonce (zdjęcia)

W ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich przeprowadzono w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce zajęcia edukacyjne. Warsztaty miały na celu odkrycie dziedzictwa kulturowego Orawy.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 21:55

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego

Przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego - starosta Krzysztof Faber oraz urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki odebrali wyróżnienie „EuroSymbol Polskiej Samorządności 2014” podczas zorganizowanej gali w Katowicach. To duże wyróżnienie dla samorządu powiatowego w skali kraju.

Dodano: Piątek, 26 września 2014 20:47

O roli Kościoła w zjednoczonej Europie

Nad tym co łączy, a co dzieli Unię Europejską mówili uczestnicy XIV Międzynarodowej Konferencji z cyklu „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej".

Dodano: Środa, 17 września 2014 21:37

Czy Euroregion Tatry ma sens? Rozmowa z Bogusławem Waksmundzkim przewodniczącym Rady Euroregionu Tatry

"Za 20 lat Nowy Targ będzie stolicą dla Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY" - mówi przewodniczący Rady Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki. Przypomnijmy, w tym roku Euroregion Tatry świętuje jubileusz 20-lecia.

Dodano: Wtorek, 16 września 2014 21:50

Dzieciństwo w okresie okupacji we współczesnych wspomnieniach mieszkańców Podhala – XXII Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Tatrzańskim

ZAKOPANE. "Dziedzictwo – źródło tożsamości” – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne, już XXII Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce. W niedzielę 21 września o godz. 18.oo w Galerii Sztuki W. i J. Kulczyckich (Droga na Koziniec 8) odbędzie się spotkanie z dr Stanisławą Trebunią-Staszel.

Dodano: Wtorek, 16 września 2014 00:02

Nowotarżanki wywalczyły awans do finału Pucharu Europy. Ale nie stać ich na wyjazd (film)

Pod koniec sierpnia wicemistrzynie Polski w unihokeju, zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ grając w eliminacjach do Pucharu Europy wywalczyły awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 7 – 12 października w Norwegii.

Dodano: Niedziela, 31 sierpnia 2014 15:41

Koncert European Art Ensemble

W pierwszy wrześniowy wieczór w imieniu Stowarzyszenia Lokomotywa zapraszamy Was w muzyczną podróż w towarzystwie doborowych artystów z formacji European Art Ensemble.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 21:13

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych (zdjęcia)

Na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie 8 Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Sportowcy z całej Europy walczyć będą w 14 konkurencjach, z których jedna – biathlon letni odbędzie się w Kościelisku.

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 15:54

ZAKOPANE. Trwają V. Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Jeszcze do niedzieli, 17 sierpnia będą trwały w Zakopanem Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Dla miłośników kulinarnych degustacji to doskonała okazja do poznania nowych smaków.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 18:55

Mesajah - gwiazdą trzeciego dnia V Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Dolnej Równi Krupowej trwają V Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Prócz oferty kulinarnej jest także - muzyczna. Gwiazdą trzeciego dnia Targów był Mesajah, polski wokalista reggae, znany z przeboju "Szukając szczęścia".

Dodano: Wtorek, 5 sierpnia 2014 23:03

Szlak kulinarny Smaki Podhala w jednym miejscu, czyli V Europejskie Targi Produktów Regionalnych

ZAKOPANE. We wtorek, 12 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej rozpoczną się tradycyjne już Europejskie Targi Produktów Regionalnych.

Dodano: Poniedziałek, 21 lipca 2014 20:00

Poświęcenie Flagi Honorowej Rady Europy (zdjęcia)

JABŁONKA. Gmina Jabłonka otrzymała Flagę Honorową Rady Europy. Flaga jest przyznawana gminom, które zostały uznane przez Komisję ds. Środowiska, Zagospodarowania Przestrzennego i Władz Lokalnych Rady Europy za godne tego zaszczytu za ich aktywność na rzecz ideałów Unii Europejskiej.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 11:37

Wędliny tradycyjne mogą nadal być wędzone

"Producenci wędlin wpisanych na listę wyrobów tradycyjnych, którzy sprzedają swoje produkty w kraju, nie będą musieli po 1 września dostosowywać się do nowych unijnych przepisów dotyczących wędzenia" - poinformowała Komisja Europejska.

Dodano: Czwartek, 19 czerwca 2014 21:28

Honorowa Flaga Europy dla gminy Jabłonka

Jabłonka dołączyła do grona miejscowości europejskich, w tym kilku polskich, którym przyznano Flagę Honorową Rady Europy. Gmina otrzymała wyróżnienie za "aktywność międzynarodową i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej". Uroczyste wręczenie prestiżowej nagrody nastąpi w piątek 20 lipca na stadionie sportowym w Jabłonce. Flagę wręczy wójtowi komisarz Rady Europy.

Dodano: Wtorek, 3 czerwca 2014 23:17

V Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury jest organizatorem V Jubileuszowych Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które odbędą się w dniach od 10 – 17 sierpnia br. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Dodano: Niedziela, 25 maja 2014 22:50

Pierwsze wyniki wyborów do PE: PO i PiS po 19 mandatów. Małe partie przegrały

MAŁOPOLSKA. Ze wstępnych obliczeń wynika, że do Parlamentu Europejskiego wybrani zostali z naszego regionu: Thun, Sonik, Legutko, Duda, Gosiewska, Terlecki, Senyszyn, Żółtek i Siekierski.

Dodano: Niedziela, 25 maja 2014 16:27

Wybory do Parlamentu Europejskiego - najwyższa frekwencja w Krakowie

Do godz. 12:00 w wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja w Krakowie wyniosła 11,34 proc. To najwyższa frekwencja w największych miastach w Polsce.

Dodano: Środa, 7 maja 2014 13:38

Koncerty na 10-lecie w UE. W Nowym Targu wystąpią chóry czterech europejskich miast partnerskich

NOWY TARG. 9 maja, w Dniu Europy czeka nas niecodzienny występ. Cztery chóry pół roku przygotowywały repertuar. Będą elementy zaskakujące i niespotykane dotąd w Nowym Targu. Słuchacze będą otuleni muzyką - zapowiadają organizatorzy. Piątkowy koncert jest jak mówi wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski formą "uczczenia sukcesu, jakim jest 10 lat bytności Polski w UE".

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 10:12

Majowe święto kultury – "Wstęp wolny"

6 miast, ponad 20 obiektów kultury i prawie 100 propozycji – tak w skrócie przedstawia się program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich „Wstęp wolny”. Województwo Małopolskie zaprasza zainteresowanych na święto kultury, które potrwa do 11 maja br.

Dodano: Piątek, 11 kwietnia 2014 14:18

Małopolska przekazała RPO do Komisji Europejskiej

Małopolska to pierwsze województwo, które wysłało już do Komisji Europejskiej dokument Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Za pół roku – po etapie negocjacji z komisarzami – program zostanie przyjęty.

Dodano: Wtorek, 8 kwietnia 2014 22:22

W Krakowie spotkali się ministrowie obrony Polski i Słowacji

Sytuacja na Ukrainie i planowane w przyszłym tygodniu spotkanie ministrów obrony Unii Europejskiej w Luksemburgu - były tematem rozmowy ministra obrony RP Tomasza Siemoniaka i ministra obrony Republiki Słowackiej Martina Glvacza. Ministrowie rozmawiali także o przygotowaniach do wrześniowego szczytu NATO w Walii.

Dodano: Piątek, 28 marca 2014 12:20

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego

Partie przedstawiły oficjalne listy kandydatów w okręgu nr 10 obejmującym Małopolskę i Świętokrzyskie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja.

Dodano: Poniedziałek, 24 marca 2014 15:28

Zniesienie opłat roamingowych

Możliwe, że jeszcze w tym roku zostaną zniesione w Unii Europejskiej opłaty roamingowe. Jest już akceptacja Komisji Europejskiej w tej sprawie. W czwartek, 3 kwietnia rozporządzeniem znoszącym roaming zajmie się Parlament Europejski.

Dodano: Poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:35

KRAKÓW. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej będą rozgrywane w hali w Czyżynach

W styczniu 2016 roku miasto Kraków będzie gospodarzem XII. Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Informacje te działacze ZPRP przekazali na konferencji prasowej w Herning. Przedstawili dwa wspomniane miasta (nazwy dwóch pozostałych oraz miasta, w którym zagra nasza reprezentacja, mają być ogłoszone do końca marca).

Dodano: Poniedziałek, 9 grudnia 2013 19:36

Konferencja w ramach projektu "Forum Miast Euroregionu Tatry". Podpisano deklarację powołania stałego Forum Miast

ZAKOPANE. - Rozpoczynamy lokalną współpracę pomiędzy Polską i Słowacją w zakresie wspólnych działań, związanych m.in. z ekologią i ładem przestrzennym. Wspieramy się przy tym ekspertami z różnych dziedzin w zakresie prezentowanych zagadnień - mówił otwierając konferencje Janusz Majcher.

Dodano: Czwartek, 7 listopada 2013 20:43

Polsko-słowackie obrady w Euroregionie "Tatry"

Przez dwa dni w siedzibie Związku Euroregion “Tatry” w Nowym Targu obradowała Polsko-Słowacka Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Transgranicznej pod przewodnictwem sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Piotra Stachańczyka, jego słowackiego na tyn stanowisku Jozefa Bučka, ambasadorów Tomasza Chłonia i Vasila Grivny oraz zaproszonych gości.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2013 16:54

Nowotarska debata na temat wspólnej waluty europejskiej (zdjęcia)

NOWY TARG. - Pytanie brzmi "czy wprowadzić euro i kiedy". Jest wiele obaw i oczekiwań. Chociaż w Nowym Targu, szczególnie w czwartki i soboty gdy odbywa się tradycyjny jarmark, euro funkcjonuje od lat. Nie ma problemów z przeliczaniem, a są nawet przeliczniki dnia! - mówił Marek Fryźlewicz rozpoczynając debatę zatytułowaną "Perspektywy waluty euro w Polsce. Czy warto pójść drogą Słowacji?"

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2013 21:32

Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 w województwie małopolskim

Małopolskie obchody 21. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa upłyną pod znakiem historii, a przede wszystkim Powstania Styczniowego.

Dodano: Czwartek, 15 sierpnia 2013 23:49

Dyrektorem Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY została Agnieszka Pyzowska

NOWY TARG/KIEŻMARK. Podczas pierwszego posiedzenia Zgromadzenia Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY wybrano władze nowego stowarzyszenia. Zgromadzenia składa się z 14 osób. 7 reprezentuje Związek Euroregion Tatry - Władysław Bieda, Paweł Dziuban, Antoni Karlak, Michał Jarończyk, Stanisław Łukaszczyk, Grzegorz Niezgoda, Bogusław Waksmundzki).

Dodano: Czwartek, 15 sierpnia 2013 23:27

Wybrano najlepsze produkty tegorocznych Europejskich Targów Produktu Regionalnego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podczas Europejskich Targów Produktu Regionalnego, Jury wybrało najlepszy produkt tegorocznych edycji Targów. W roku jest nią "szynka bacowska" produkowana przez firmę Lederpol Macieja Pawlikowskiego z Białego Dunajca.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 20:24

W Zakopanem trwają Europejskie Targi Produktu Regionalnego (zdjęcia)

Na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem trwają IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Jeszcze do czwartku miłośnicy lokalnych wyrobów będą mogli zakupić najlepsze regionalne produkty nie tylko z Polski.

Dodano: Poniedziałek, 5 sierpnia 2013 20:35

Zakopane: IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich oraz Redyk Karpacki - to dwie z wielu imprez, które zorganizowane zostaną w Zakopanem w ramach IV Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 10 sierpnia i do czwartku, 15 sierpnia. Targi odbywają się na Dolnej Równi Krupowej.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 19:35

Jerzy Zacharko: "prawnik MEP stosował bezprawne groźby wobec mnie". Mid Europa Partners: "bronimy swojego dobrego imienia"

Przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta Jerzy Zacharko powiadomił Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zarówno przez burmistrza Janusza Majchra, jak i przez prawnika reprezentanta Mid Europa Partners, który "stara się wywrzeć bezprawny nacisk na działania radnego zastraszając go wielomilionową odpowiedzialnością w razie wypowiadania się lub głosowania w sposób niekorzystny dla Funduszu".

Dodano: Czwartek, 4 lipca 2013 13:34

Chorwacki Piknik z Europą (zdjęcia)

Na krakowskim Rynku Głównym odbywa się Chorwacki Piknik z Europą. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Schumana oraz Ambasada Chorwacji w Polsce, w związku z przystąpieniem Chorwacji do UE organizują serię imprez.

Dodano: Czwartek, 6 czerwca 2013 21:49

Woda zalewa tor

- Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim w Krakowie stoją pod znakiem zapytania – informuje mistrzyni świata Maria Ćwiertniewicz. - Woda z Wisły zalewa tor. Najwcześniej start w sobotę? Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji.

Dodano: Wtorek, 4 czerwca 2013 14:27

Małopolska reklamuje się w Europie - w trasę wyruszył Camper ozdobiony czerwonym koralem

W europejską trasę wyruszył specjalny Camper ozdobiony czerwonym koralem, symbolizującym nasz region - jest to nowy pomysł na promocję Małopolski w Europie. Pierwszy przejazd potrwa trzy tygodnie i prowadzi przez Holandię, Belgię, północną Francję oraz Luksemburg.

Dodano: Piątek, 17 maja 2013 11:01

I Walne Zebranie Delegatów Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej

W Warszawie odbyło się I Walne Zebranie Delegatów Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej. Na to spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich 15 stowarzyszeń tworzących Euroregiony na granicach Polski. Do Zarządu Federacji Euroregionów RP wybrany został m.in. Bogusław Waksmundzki z Euroregionu Tatry.

Dodano: Sobota, 4 maja 2013 20:40

Europejskie Dni Pracy 2013 w Małopolsce

W dniach 7-9 maja odbędą się Europejskie Dni pracy w Krakowie, Nowym Sączu oraz Tarnowie. Będzie można wziąć udział w seminariach, warsztatach i spotkaniach informacyjnych.

Dodano: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 16:04

IV Międzynarodowe Targi Europoltech 2013. Strzelnica oblężona i nominowana (zdjęcia)

Potwierdzenie zainteresowania armii wyrobami tarnowskich Zakładów Mechanicznych przyniosły Targi Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech. Stoisko odwiedził również wiceminister obrony narodowej, Krajowy Dyrektor ds. Uzbrojenia Waldemar Skrzypczak.

Dodano: Czwartek, 4 kwietnia 2013 20:15

Bogusław Waksmundzki ponownie przewodzić będzie Radzie Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry"

JABŁONKA. W Orawskim Centrum Kultury obradował dziś XIX Kongres Związku Euroregion "Tatry". Na kolejną, dwuletnią kadencję - przewodniczącym Rady Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry" został Bogusław Waksmundzki. Nowy Targ, będący stolicą Euroregionu - stracił swojego przedstawiciela w Radzie.

Dodano: Środa, 6 marca 2013 13:55

Sprawiedliwość dla rozwoju - szanse i wyzwania dla sektora MŚP

W Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbyła się dyskusja panelowa dotycząca działalności sektora MŚP w kontekście uregulowań prawnych z udziałem przedstawicieli rządu oraz małopolskich przedsiębiorców.

Dodano: Poniedziałek, 25 lutego 2013 17:54

„EuroFerie 2013” zakończone

Zakończyły się ferie a wraz z nimi "EuroFerie 2013", czyli cykl zimowych imprez informacyjno-edukacyjnych Komisji Europejskiej w Polsce, zorganizowanych w 3 kurortach narciarskich: Krynicy Zdroju pod Jaworzyną (18-20.01.) Ustroniu, Stok Czantoria (08-10.02.) oraz Białce Tatrzańskiej, Stok Kotelnica (22-24.02.).

Dodano: Środa, 2 stycznia 2013 21:32

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zostało EuroLiderem

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zostało wybrane EuroLiderem Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego za lata 2007 – 2013. Zwycięzców ogłoszono w ostatnich dniach ubiegłego roku.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 20:32

Przyznano nagrody w konkursie "Małopolski EuroLider MRPO"

KRAKÓW. W ramach konkursu EuroLider MRPO wybrano 8 najlepszych projektów w Małopolsce realizowanych z małopolskich środków unijnych w naszym województwie w latach 2007-2013. W kategorii „Turystyka” najlepszy okazał się projekt gminy Rabka-Zdrój „Budowa typowej infrastruktury uzdrowiskowej w Parku Zdrojowym w postaci pijalni, tężni solankowych, kiwajki na źródle solankowym i muszli koncertowej”.

Dodano: Sobota, 10 listopada 2012 15:17

Kraków otrzymał tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2014"

7 listopada odbyło się w Parlamencie Europejskim uroczyste rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Europejskiej Stolicy Sportu 2015". Kraków otrzymał tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2014".

Dodano: Czwartek, 13 września 2012 12:13

Karpaty muszą łączyć, a nie dzielić. Konferencja „Europa Karpat” w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy

Od wielu lat w Krynicy odbywają się oprócz spotkań ekonomicznych konferencje i spotkania „tematyczne” lub problemowe organizowane przez ośrodki decyzyjne lun organizacje pozarządowe. Tak było i w tym roku. Miałem przyjemność uczestniczyć w jednej z takich konferencji z ramienia Starostwa Tatrzańskiego. Jednocześnie reprezentowałem fundację „Pasterstwo Transhumancyjne”.

Dodano: Piątek, 7 września 2012 21:03

Tajemnice codzienności w Muzeum Tatrzańskim

ZAKOPANE. „Tajemnice codzienności” to hasło Europejskich Dni Dziedzictwa 2012, które w Muzeum Tatrzańskim odbędą się w weekend 15-16 września. To okazja do odkrywania tajemnic codzienności w Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje oraz w Galerii Władysława Hasiora.

Dodano: Czwartek, 9 sierpnia 2012 19:32

Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych

Sierpień jest czasem wakacyjnych wędrówek po atrakcyjnych małopolskich trasach turystycznych. W tym roku konsultanci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich będą prowadzili akcję „Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych” w namiotach informacyjnych, które staną w popularnych miejscach turystycznych.

Dodano: Sobota, 16 czerwca 2012 10:22

Funkcjonariusze z UE w BiOSG

Do 2 lipca w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przebywać będzie 30 przedstawicieli służb granicznych państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy razem z funkcjonariuszami SG pełnią służbę w ramach Wspólnej Operacji EUROCUP 2012.

Dodano: Wtorek, 22 maja 2012 13:23

EURO 2012 w Małopolsce. Mobilna Strefa Kibica w ośmiu miastach

W gronie 104 miast, w których pojawi się Mobilna Strefa Kibica jest osiem miast małopolskich. Są to Nowy Targ, Gorlice, Myślenice, Oświęcim, Trzebinia, Krynica, Proszowice i Szczucin.

Dodano: Wtorek, 8 maja 2012 16:31

Europejski Festiwal Gier zawita do Krakowa

Spotkania z udziałem wydawców gier wideo, debata developerów gier nad przyszłością tego rynku i sposobami jego finansowania oraz wręczenie statuetek Digital Dragons 2012. To wszystko w ramach Europejskiego Festiwalu Gier, który rusza pod Wawelem już 24 maja.

Dodano: Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 23:27

Krakowskie Spotkania Europejskie - Polityka górska. Szanse i zagrożenia (zdj.)

W Instytucie Cervantesa w Krakowie odbyły się kolejne Krakowskie Spotkania Europejskie. Tematem spotkania była "Polityka górska. Szanse i zagrożenia". Wprowadzeniem do dyskusji były wystąpienia Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, Sekretarza Generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Samorządowców i Parlamentarzystów z Terenów Górskich Nicolasa Evrarda oraz Przewodniczącego Rady Związku Euroregion "Tatry" Bogusława Waksmundzkiego.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2012 17:35

Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Boccelli, Sting i Zucchero w MCK SOKÓŁ, czyli Europejskie Dni Operowe

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu od 2011 r. realizuje projekt „Młoda publiczność w operze – przystąpienie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ do organizacji OPERA EUROPA”. Od 11 do 15 maja zorganizowane będą Pierwsze Europejskie Dni Operowe (European Opera Days).

Dodano: Sobota, 24 marca 2012 18:12

Euro 2012 – informator dla kibiców

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 Straż Graniczna przygotowała dla kibiców informator w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej.

Dodano: Wtorek, 6 grudnia 2011 13:27

Małopolscy uczniowie na tropie unijnych dotacji

W środę, 7 grudnia, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego, wielickiego i miasta Kraków wykażą się wiedzą o Funduszach Europejskich podczas finału konkursu „Tropami Dotacji”.

Dodano: Sobota, 22 października 2011 18:39

Tropami dotacji - konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu wiedzy na temat Funduszy Europejskich w Małopolsce Tropami dotacji, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów nowatorskiego, suskiego i tatrzańskiego.

Dodano: Poniedziałek, 5 września 2011 18:12

Od wtorku do piątku w Nowym Sączu gościć będą młodzi ekonomiści

W dniach 6-9 września młodzi liderzy, osobistości świata polityki i biznesu spotkają się w Nowym Sączu, aby rozmawiać o przyszłości kontynentu podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Hasło przewodnie spotkania brzmi - "Co z tą Europą".

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2011 19:26

Europejski Festiwal im. Jana Kiepury

KRYNICA ZDRÓJ. W sobotę rozpoczyna się Europejski Festiwal im. Jana Kiepury – Zaczarowany Świat Operetki. Gwiazdy polskich scen muzycznych wystąpią w spektaklach operowych, operetkowych, symfonicznych, baletowych i teatralnych.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2011 10:08

Konsultanci na szlakach turystycznych

OJCÓW. W piątek w godzinach między 10 a 14 konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będzie udzielał informacji o możliwościach uzyskania dotacji z UE przy wejściu do Ojcowskiego Parku Narodowego w południowej części Wyżyny Krakowsko -Częstochowskiej. Kolejne "przystanki" zlokalizowane będą w Tatrach, Pieninach i Gorcach.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl