Ekspozycja
Dodano: Piątek, 14 lutego 2020 17:00

Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce

Od 14 lutego można w Nowym Gmachu Muzeum Narodowego oglądać niezwykłą ekspozycję "Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce"
Wystawa będzie czynna do 26 lipca 2020 roku.

Dodano: Środa, 27 marca 2019 21:45

W Muzeum Nowej Huty można oglądać ekspozycję "Nowohucianin"

Współcześni nowohucianie są bohaterami wystawy „Nowohucianin”, której wernisaż odbył się w środę w Muzeum Nowej Huty w Krakowie. Ekspozycja wpisuje się w program obchodów 70-lecia sztandarowej dzielnicy PRL

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 20:20

Zosia i Maryna z „Wesela” na wystawie „Wyspiański”. Bilety w promocyjnej cenie!

Od 15 marca na ekspozycji „Wyspiański” w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać dwa pastelowe portrety Zofii i Marii Pareńskich – pierwowzorów sympatycznych panien z „Wesela”. To inauguracja projektu „Wyspiański. Aneks”, w ramach którego na krakowskiej wystawie artysty co kilka miesięcy będą prezentowane jego prace z kolekcji zewnętrznych.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 13:04

Wizyta w Domu Jana Matejki (zdjęcia)

W roku 2018 przypada 180. rocznica urodzin i 125. rocznica śmierci Jana Matejki jednego z najwybitniejszych polskich artystów, przedstawiciela nurtu malarstwa historycznego oraz 120. rocznica otwarcia dla zwiedzających Muzeum Domu Jana Matejki.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2018 15:46

Rok Jubileuszy w Domu Jana Matejki

W roku 2018 przypada 180. rocznica urodzin i 125. rocznica śmierci Jana Matejki, jednego z najwybitniejszych polskich artystów, przedstawiciela nurtu malarstwa historycznego. To także 120. rocznica otwarcia dla zwiedzających Muzeum Domu Jana Matejki, oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie i najstarszego muzeum biograficznego w Polsce, mieszczącego się w zabytkowym budynku. Stała ekspozycja Domu Jana Matejki została udostępniona 6 marca 1898 roku. 6 marca 2018 w tym samym miejscu zostanie zaprezentowana w odnowionej aranżacji, starannie nawiązującej do tej historycznej, a gala symfoniczna w wykonaniu młodych kameralistów z Polski i Niemiec w Sukiennicach rozpocznie szereg jubileuszowych atrakcji.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 19:30

Teraz komiks! Nowa wystawa w MNK (zdjęcia)

Na ekspozycji można zobaczyć ponad 600 obiektów, w tym: szkice, albumy z rysunkami i autografami, a także książki, katalogi, czasopisma, druki ulotne oraz unikalne figurki, zabawki, monety, znaczki i przedmioty codziennego użytku.

Dodano: Sobota, 16 grudnia 2017 08:30

„Myśląca ręka" - wystawa w Domu Rzemiosł Teatralnych (zdjęcia)

KRAKÓW. W Domu Rzemiosł Teatralnych przy ul. Radziwiłłowskiej 3 oglądać można wystawę pt. "Myśląca ręka". Ekspozycja zaprojektowana przez Małgorzatę Szydłowską, przybliża fascynujący, a zarazem mało znany widzom, świat kulis i teatralnych pracowni.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 23:50

W Nowym Gmachu trwają przygotowania do otwarcia ekspozycji o Stanisławie Wyspiańskim (zdjęcia)

W listopadzie roku 2017 w Muzeum Narodowym Nowym Gmachu w Krakowie planowane jest otwarcie wystawy prezentującej pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) zgromadzonych w MNK.

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2015 19:56

Ekspozycja poświęcona Jadwidze i Marianowi Maurizio Abramowicz (zdjęcia)

Muzeum Tatrzańskie zaprezentowało w Willi Oksza najnowszą wystawę "Ku Tatrom się wrócę... Z Hiszpanii do Zakopanego. Życie i dzieło Mariana i Jadwigi Maurizio".

Dodano: Sobota, 10 stycznia 2015 20:20

Tetmajerowie na Podhalu

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do Dworu w Łopusznej, gdzie oglądać można ekspozycję poświęconą rodzinie Tetmajerów, z której wywodzą się tak znane postacie polskiej kultury jak poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy malarz Włodzimierz Przerwa- Tetmajer.

Dodano: Poniedziałek, 30 grudnia 2013 21:10

Otwarcie zmodernizowanej ekspozycji w Galerii Władysława Hasiora (zdjęcia)

ZAKOPANE. W przyszłym roku minie 15 rocznica śmierci Władysława Hasiora, jednego z najwybitniejszych polskich artystów, według wielu, prekursora światowego pop-artu. W ostatnich dniach tego roku Muzeum Tatrzańskie zakończyło modernizację budynku galerii, dzięki czemu zwiedzającym udostępniono nie pokazywane do tej pory, prace artysty.

Dodano: Wtorek, 25 września 2012 14:00

KRAKÓW. Otwarcie stałej ekspozycji Muzeum Armii Krajowej

W czwartek, 27 września zostanie otwarta nowa ekspozycja stała w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila". W tym dniu obchodzony jest dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00. Podczas otwarcia wystąpi Chór Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie oraz aktorzy Teatru „Groteska".

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl