Golemo
Dworzec
Dodano: Środa, 21 lipca 2021 10:01

Nowy dworzec kolejowy w Barcicach

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o przebudowie dworca kolejowego w Barcicach w powiecie nowosądeckim. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe
S.A.

Dodano: Środa, 12 maja 2021 12:07

Dworzec Główny w Krakowie otrzymał imię marszałka Józefa Piłsudskiego

Od wczoraj Dworzec Główny w Krakowie, jako trzeci w Polsce, ma swojego patrona. Podczas oficjalnych uroczystości nadano mu imię Józefa Piłsudskiego – jednej z najwybitniejszych postaci w historii Polski. Z tej okazji w holu z kasami biletowymi odsłonięty został okolicznościowy mural.

Dodano: Środa, 27 lutego 2019 15:00

Ewakuacja dworca kolejowego w Krakowie - alarm bombowy

Po godzinie 14 w środę, 27 lutego, służby otrzymały zawiadomienie o podłożenie ładunku wybuchowego w jednym ze sklepów na Dworcu Głównym w Krakowie. Zarządzono ewakuację.

Dodano: Piątek, 21 września 2018 21:59

Jarmark św. Michała na Małym Rynku (zdjęcia)

Na Małym Rynku w Krakowie rozpoczął się Jarmark na św. Michała organizowany przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Impreza potrwa do 30 września.

Dodano: Piątek, 21 września 2018 21:41

ZIKiT zmienia nazwę przystanku Dworzec Główny (zdjęcia)

KRAKÓW. Przystanki przy skrzyżowaniu ulic Lubicz, Westerplatte, Basztowej i Pawiej od soboty zmienią nazwę z "Dworzec Główny" na "Teatr Słowackiego".

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 17:21

Rusza jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Zakopanem - przebudowa zabytkowego dworca PKP

Na peronie dworca odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Leszka Doruli, przedstawiciela firmy wykonującej inwestycję – Macieja Walkosza oraz naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Wojciecha Stankiewicza, podczas której plac budowy został przekazany wykonawcy.

Dodano: Sobota, 24 lutego 2018 16:10

Zarzuty za znieważenie na tle rasistowskim. Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę ok. godz.11.00 w rejonie dworca PKP w Krakowie. Pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy w sposób nachalny domagali się od niego „drobnych”. Kiedy obywatel Konga zdecydowanie odmówił, usłyszał pod swoim adresem obelgi o charakterze rasistowskim, a młodszy z agresorów uderzył obcokrajowca.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 23:50

Są pieniądze na przebudowę placu w Kuźnicach i otoczenia dworca kolejowego

W Zakopanem szykują się wielomilionowe inwestycje. Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkurs na środki przyznawane Unii Europejskiej. Zakopane otrzymało 21 milionów dofinansowania dla dwóch kluczowych przedsięwzięć.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 20:01

Miasto Zakopane otrzymało dworzec PKP na własność (zdjęcia)

Prezes PKP Krzysztof Mamiński i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali porozumienie o przekazaniu miastu na własność budynku dworca kolejowego wraz z przyległym placem. Samorząd zamierza tu stworzyć centrum komunikacyjne z prawdziwego zdarzenia.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 08:34

Spłonął wagon na dworcu w Płaszowie

Wczoraj około godziny 15.20 strażacy dostali informację, że na bocznicy kolejowej w pobliżu ulicy Dworcowej płonie wagon kolejowy. Pożar udało się ugasić. Nikomu nic się nie stało. Wagon był nieużytkowany od dłuższego czasu. Strażacy nie wykluczają, że mogły tam pomieszkiwać jakieś osoby.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 19:04

W sobotę została oficjalnie otwarta nowa część największego krakowskiego dworca autobusowego

W sobotę została oficjalnie otwarta nowa część największego krakowskiego dworca autobusowego przy ul. Bosackiej. Pasażerowie mogą z niej już korzystać. Dzięki rozbudowie liczba odjazdów ma się zwiększyć o ok. 450 dziennie.

Dodano: Wtorek, 14 lipca 2015 22:17

Zakopiański dworzec idzie do rozbiórki

Firma, do której należy dworzec autobusowy w Zakopanem, otrzymała od starosty tatrzańskiego zgodę na wyburzenie budynku.

Dodano: Poniedziałek, 13 lipca 2015 13:13

Małopolskie dworce będą piękniejsze ale bilety nie stanieją

W Małopolsce trwa przebudowa dworców Kraków Płaszów i Wieliczka. Po zakończeniu prac obiekty będą nowoczesne i bardziej funkcjonalne, pozbawione barier architektonicznych i w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dodano: Wtorek, 10 marca 2015 21:32

Ruszył dworzec tymczasowy w Krakowie-Płaszowie

Dworzec tymczasowy znajduje się w pobliżu przejścia podziemnego na perony.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 19:36

Dworzec autobusowy marzeń - za niecałe pięć lat?

Nad płytą dworca Małopolskich Dworców Autobusowych stanie nowoczesny, wysokiej jakości budynek biurowy. Będzie także podziemnym garaż. Przebudowane zostaną także obiekty znajdujące się pod stałą ochroną konserwatora czyli drukarnia, wieża ciśnień oraz lokomotywownia.

Dodano: Piątek, 19 grudnia 2014 11:51

Odnowiony dworzec kolejowy w Nowym Sączu

Zabytkowy dworzec kolejowy w Nowym Sączu został w czwartek oddany do użytku po gruntownej renowacji. Budynkowi przywrócono wygląd i układ z czasów jego powstania – z początku XX wieku. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 21:32

KRAKÓW. Jest szansa, że w tym miesiącu zakończy się remont górnej płyty RDA

Jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu zakończy się remont górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie. Oznaczać to będzie koniec poważnych komplikacji dla pasażerów.

Dodano: Wtorek, 20 maja 2014 19:48

Bal Narciarza na zakończenie sezonu

W piątek 23 maja w Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem odbędzie się I Zakopiański Bal Narciarza.

Dodano: Wtorek, 4 marca 2014 20:32

Władze Nowego Targu: dworzec stanie się faktycznie centrum komunikacyjnym

NOWY TARG. - Nie były to łatwe rozmowy. Mamy do czynienia z przewoźnikami z całego powiatu, a także z przewoźnikami tranzytowymi - komentuje wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski negocjacje dotyczące regulaminu funkcjonowania dworca oraz stawek opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z dworca autobusowego DEKADA Nowy Targ.

Dodano: Sobota, 15 lutego 2014 14:03

Odnowiony krakowski dworzec PKP już otwarty

Od soboty, 15 lutego pasażerowie będą mogli korzystać z nowego dworca głównego PKP w Krakowie. Do nowego dworca najlepiej dostać się od ul. Bosackiej (dworzec RDA), bądź od ul. Pawiej (Galeria Krakowska). Nowa stacja Kraków Główny jest pierwszym podziemnym dworcem kolejowym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju.

Dodano: Niedziela, 9 lutego 2014 15:59

Dworzec kolejowy w Zakopanem - mimo komunalizacji - wciąż nie jest własnością miasta

ZAKOPANE. Władze miasta nie mogą dojść do porozumienia ze spółką PKP SA. Mimo komunalizacji dworca - miasto od ponad roku nie może przejąć majątku od PKP. Sytuacja jest patowa. - Może i Zakopane jest właścicielem stacji, ale PKP SA jest wciąż posiadaczem majątku - mówi Jarosław Bator.

Dodano: Sobota, 18 stycznia 2014 12:26

KRAKÓW. W marcu rozpocznie się remont górnej płyty RDA

W marcu planowane jest rozpoczęcie remontu górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego przy ul. Bosackiej. Korzystające do tej pory z niego autobusy będą musiały odjeżdżać z innego miejsca. Oznacza to ogromne utrudnienia albo dla mieszkańców okolicznych ulic, a także dla kierowców dojeżdżających do centrum.

Dodano: Niedziela, 17 listopada 2013 15:50

Opowieść o Shishapangmie - w zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim (zdjęcia)

W zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim odbyło się spotkanie z uczestnikami niezwykłej wyprawy na na Shishapangmę, podczas której młody zakopiańczyk Andrzej Bargiel dokonał niezwykłego wyczynu – zjechał na nartach z ośmiotysięcznika.

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 13:37

Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim - "Szusem przez historię nart" (część pierwsza)

ZAKOPANE. Pierwszy po wakacjach wieczór z cyklu Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim zorganizowany zostanie w czwartek 19 września br. o godz. 18 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie tym razem o historii polskiego narciarstwa. Organizatorami spotkania są: Dworzec Tatrzański i Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego.

Dodano: Niedziela, 21 lipca 2013 14:08

Janusz Yanina Iwański - koncert poświęcony był zespołowi The Beatles (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Dworcu Tatrzańskim wystąpił Janusz Yanina Iwański. Koncert poświęcony był zespołowi The Beatles.

Dodano: Poniedziałek, 27 maja 2013 10:50

Spotkanie w Dworcu Tatrzańskim na zakończenie sezonu narciarskiego

ZAKOPANE. W środę 29 maja zorganizowany zostanie kolejny wieczór górski z cyklu Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim. Spotkanie to będzie jednocześnie zakończeniem sezonu zimowego w Tatrach. Wieczór poprowadzi Wojciech Szatkowski. Początek o godzinie 18.oo.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 13:35

“Park Kulturowy Krupówki - posprzątajmy salon Zakopanego z chińszczyzny i reklam”

ZAKOPANE. W Dworcu Tatrzańskim odbyła się debata pod hasłem “Park Kulturowy Krupówki - posprzątajmy salon Zakopanego z chińszczyzny i reklam”. Organizatorami spotkania była Fundacja Aktywnych Obywateli imienia Józefa Dietla i Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP.

Dodano: Niedziela, 5 maja 2013 10:51

Koncert Jennifer Batten w zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim (zdjęcia)

Długi weekend majowy w Zakopanem obfitował w wiele imprez kulturalnych. Jedną z najbardziej wyczekiwanych był koncert amerykańskiej gitarzystki, która przez ponad 20 lat występowała z Michaelem Jacksonem – Jennifer Batten.

Dodano: Sobota, 24 listopada 2012 18:39

Hanka Wójciak z zespołem w Dworcu Tatrzańskim (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Dworcu Tatrzańskim wystąpiła Hanka Wójciak. Towarzyszył jej zespół w składzie: Tomasz Czaderski - darbuka i cajon, Jacek Długosz - gitara, Mateusz Frankiewicz - kontrabas, Marcin Skaba - skrzypce oraz Andrzej Zagajewski - mandola.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2012 11:32

Nowy Dworzec Główny(zdjęcia)

Pod koniec czerwca zakończono prace budowlane. Nowy, podziemny dworzec kolejowy w Krakowie jest ostatnim elementem jednego z największych zintegrowanych centrów transportowych w kraju. Pod wspólnym dachem kolej łączy się z szybkim tramwajem, dworcem autobusowym, lotniskiem, parkingiem dla samochodów, także galerią handlową.

Dodano: Piątek, 6 lipca 2012 12:51

Trwa remont przejścia podziemnego w pobliżu krakowskiego Dworca Głównego(zdjęcia)

Trwają prace modernizacyjne przejścia podziemnego znajdującego się pod skrzyżowaniem ulic Basztowa/Lubicz/Pawia/Westerplatte. Całe przejście podziemne będzie posiadać własne oświetlenie oraz system monitoringu wizyjnego. Ponadto, obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl