Dworek Gościnny
Dodano: Poniedziałek, 16 marca 2015 11:57

Fraszkoterapia w Szczawnicy (zdjęcia)

W szczawnickim Dworku Gościnnym, w Jazz Barze odbyło się premierowe przedstawienie słowno–muzyczne "Fraszkoterapia, czyli o kobietach, dla kobiet, przez mężczyzn w stylu komedii dell arte."

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:22

Szczawniccy artyści w foyer Dworku Gościnnego (zdjęcia)

W niedzielę w foyer w Dworku Gościnnego od godziny 11.00 rozgościli się szczawniccy artyści. Zostali oni zaproszeni przez dyrekcję Dworku do udziału w pierwszych - z planowanego cyklu - otwartych warsztatach "Spotkanie z pienińskimi artystami’’.

Dodano: Poniedziałek, 9 lutego 2015 12:01

Szczawnickie Artystyczne Warsztaty Rodzinne (zdjęcia)

Dworek Gościnny w Szczawnicy zapoczątkował w minioną niedzielę nowy cykl spotkań zatytułowany "Artystyczne Warsztaty Rodzinne", w trakcie których odbywać się będą rodzinne spotkania z ludźmi tworzącymi różne formy artystycznego wyrazu. Pierwszym gościem była szczawnicka artystka Anna Madeja, tworzącą wspaniałe obrazy na szkle malowane.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:00

Ogólnopolska premiera książki Ałbeny Grabowskiej w szczawnickim Dworku Gościnnym

W szczawnickim Dworku Gościnnym, miejsca kontynuującego międzywojenne tradycje szczawnickiego "Kursalonu’’ odbyło się pierwsze z zaplanowanych w ramach działalności Dworku spotkanie z cyklu ,,Książka miesiąca’’. Była to zarazem polska premiera drugiego tomu sagi autorstwa Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych’’, wydanej nakładem wydawnictwa "Zwierciadło".

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 21:01

Dworek Gościnny, czyli "pieniński salon" miejscem ludzkich pasji i kultury

Szczawnicki Dworek Gościnny zwany "pienińskim salonem", bądź ,,Kursalonem’’, to miejsce ze wspaniałą historią, budynkiem i salami, w których pielęgnowano miłość do kultury a zarazem wyróżniano ludzi z pasjami twórczymi.

Dodano: Środa, 17 września 2014 22:14

Pokaz mody w Szczawnicy

W piątek 19 września o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się pokaz strojów zaprojektowanych przez dwie obiecujące projektantki: Martę Polaczyk oraz Laurę Obrzut. Modowe show uświetni koncert zespołu "Bolivia".

Dodano: Piątek, 29 sierpnia 2014 20:26

"Dla Ciebie śpiewam..."

W ramach ,,OperArt 2014’’ w foyer szczawnickiego Dworku Gościnnego odbył się koncert ,,Dla Ciebie śpiewam...’’.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 11:26

Musica Florea i Hartig Ensemble w Dworku Goscinnym (zdjęcia)

Publiczność zgromadzona w Dworku Gościnnym w Szczawnicy na kolejnym wydarzeniu międzynarodowego festiwalu „Barokowe Eksploracje” długo oklaskiwała orkiestrę Musica Florea pod dyr. Marka Stryncla, Irenę Troupova oraz tancerzy z Hartig Ensemble. Znakomici czescy muzycy podbili serca publiczności.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 21:14

Barokowe eksploracje 3. Finał i podsumowanie (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbył się koncert finałowy Festiwalu Barokowych Eksploracje 3. Specjalnie na tę okazję przygotowany program, zaprezentowali czołowi czescy artyści: sopranistka Hana Blazikova współpracująca ze sławnymi dyrygentami, m. im. Masaaki Suzuki i Philippe Hereweghe oraz orkiestra barokowa Musica Florea Praha pod dyrekcją Marka Stryncla.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl