Golemo
Drogi
Dodano: Środa, 21 marca 2018 14:50

Wojewoda Ćwik: "Do podziału jest ogromna kwota, której Małopolska z pewnością potrzebuje"

Jak poinformował podczas wczorajszego spotkania z wojewodami premier Mateusz Morawiecki, w tym roku rząd na budowę i remont dróg lokalnych przeznaczy łącznie 1,3 mld złotych, czyli o 500 mln złotych więcej, niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. Z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej samorządy będą mogły otrzymać za pośrednictwem wojewodów dodatkowe 500 mln złotych. Do Małopolski może z tej dodatkowej puli trafić prawie 36 mln złotych.

Dodano: Niedziela, 4 lutego 2018 10:53

Pogarszają się warunki na podhalańskich drogach

Padający od rana śnieg utrudnia kierowcom jazdę. Zakopianka jest czarna, ale kierowcy powinni uważać na na stromych podjazdach w kierunku Brzegów, Zębu, czy Bukowiny Tatrzańskiej.

Dodano: Piątek, 2 września 2016 16:24

Zmiany organizacji ruchu na dk 79 w Zabierzowie

W związku z modernizacją linii kolejowej E30 odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb, w poniedziałek 5 września br. nastąpią zmiany organizacji ruchu na dk 79 w Zabierzowie.

Dodano: Poniedziałek, 11 maja 2015 17:08

Od jutra objazdem przez zakopiankę - wymiana nawierzchni od Bańskiej Niżnej do Białego Dunajca

Od jutra, 12 maja br. przez cztery dni wymieniana będzie na zakopiance (dk 47) nawierzchnia, na odcinku 5,7 km od Bańskiej Niżnej do Białego Dunajca. Droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu w godzinach od 8 rano do 20.00. Pojazdy skierowane zostaną przez policję na objazd tzw. „starą zakopianką” przez Szaflary i Biały Dunajec. Roboty rozpoczynają się od km 26+100 do km 31+800.

Dodano: Czwartek, 23 kwietnia 2015 20:46

Nowe drogi w powiecie proszowickim

O tym, jakie inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w powiecie proszowickim mówił Jacek Krupa z Zarządu Województwa podczas spotkania z wójtami i burmistrzami tej części Małopolski. W planach na najbliższe lata jest budowa II etapu obwodnicy Proszowic, obwodnica Koszyc oraz Modernizacja DW 768 Koszyce - Brzesko.

Dodano: Piątek, 3 kwietnia 2015 23:53

Wielki Piątek. Groby Pańskie w nowotarskich kościołach (zdjęcia)

W Wielki Piątek odbywają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Liturgia Męki Pańskiej. Czytane są pasyjne fragmenty z Pisma Świętego opisujące męczeńską śmierci Chrystusa na Krzyżu.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 08:28

Bla Bla Car, czyli alternatywa dla drogich pociągów

Jak pisaliśmy ostatnio zlikwidowano korzystny i tani dla pasażerów przejazd pociągiem Matejko z Krakowa do Warszawy. Pasażerowie mogą dostać się do stolicy Polskim Busem. Koszt wyjazdu wynosi około 56 złotych.

Dodano: Sobota, 27 grudnia 2014 22:09

Oddajcie nam "Matejkę"

Od połowy grudnia z Krakowa do Warszawy, w godzinach porannego szczytu jeżdżą już tylko drogie ekspresy , a od niedawna słynne Pendolino. Pasażer ma więc do wyboru kupić - „drogi bilet” lub „drogi bilet”, czyli wydać 135 złotych lub 150 złotych w dniu zakupu na Pendolino. Słynny „Matejko” pociąg Przewozów Regionalnych z biletami za 54 złote zniknął z trasy, bo PKP PLK nie dało mu szansy na kursowanie w najatrakcyjniejszych dla pasażerów godzinach.

Dodano: Sobota, 8 listopada 2014 12:46

Obrońcy praw zwierząt chcą zablokować w niedzielę drogę do Morskiego Oka

Ponad 700 osób zapowiedziało na Facebook'u swój udział w niedzielnej blokadzie drogi do Morskiego Oka. Uczestnicy akcji chcą zatrzymać dorożki z turystami i uniemożliwić im przejazd. Ma to być, jak twierdzą, forma protestu przeciwko wykorzystywaniu koni.

Dodano: Sobota, 4 stycznia 2014 11:36

Podhale: kolizje na śliskich drogach

Na drogach i chodnikach jest bardzo ślisko. Kolizje odnotowano w Nowym Targu, Rabce, Czarnym Dunajcu i Zakopanem, gdzie autobus wypadł z drogi i uderzył w budynek mieszkalny.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 21:35

Prace drogowe w rejonie Chyżnego dobiegają końca (zdjęcia)

Na przejściu granicznym w Chyżnem trwa rozbiórka starej drogi objazdowej. Powadzone są także prace przy układaniu nowej nawierzchni na odcinku od mostu granicznego w kierunku Słowacji. Niedługo ruch będzie odbywał się bez konieczności objeżdżania budynków dawnego przejścia granicznego, co było do tej pory sporym utrudnieniem dla kierowców.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2013 20:56

Remont DK 28 Wadowice-Radocza

Przez 5 miesięcy będą trwały prace remontowe na drodze krajowej nr 28 pomiędzy Wadowicami i Radoczą. Wyremontowana zostanie nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe wraz z przylegającymi do nich peronami przystankowymi.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2012 16:54

Trwa modernizacja "Orawskiej Drogi" (zdjęcia)

Orawa. Małopolska wspólnie z Krajem Żylińskim modernizują przygraniczną drogę, która połączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem. Modernizacja "Orawskiej Drogi" czyli drogi wojewódzkiej nr 962 rozpoczęła się w styczniu 2011 roku, zakończy się w lutym 2013.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl