Golemo
Dom ludowy
Dodano: Czwartek, 2 maja 2019 21:30

Małe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

W Bukowiańskim Domu Ludowym rozpoczęły się „Małe Bajania” czyli gminny przegląd zespołów regionalnych. Występują w nim górale z Jurgowa, Rzepisk, Czarnej Góry, Brzegów, Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Lesnicy i Gronia.

Dodano: Czwartek, 14 lutego 2019 17:27

Rozpoczął się Karnawał Góralski (zdjęcia)

Paradny przejazd powozami konnymi przez centrum wsi pod Dom Ludowy, rozpoczął 47. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dodano: Piątek, 26 października 2018 12:00

III Gala Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

W poniedziałek 22 października 2018 roku, odbyła się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie Gala wręczenia decyzji o wpisie na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz do Krajowego rejestru dobrych praktyk na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Dodano: Niedziela, 11 lutego 2018 20:17

Zakończył się Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

W niedzielę późnym popołudniem na scenie Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i zakończenia tegorocznego 46. Karnawału Góralskiego.

Dodano: Poniedziałek, 13 lutego 2017 12:12

Zakończył się 45. Góralski Karnawał (zdjęcia)

W niedzielne popołudnie w Domu Ludowym odbyło się oficjalne zakończenie 45. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. Puntem centralnym było wręczenie nagród i wyróżnień zwycięzcom konkursów grup kolędniczych, tańca zbójnickiego i par tanecznych. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Leszek Zegzda.

Dodano: Niedziela, 15 lutego 2015 18:26

Tyłuł "Sykowne Gaździny z Kościeliskiej Gminy" zdobyły Maria Krzeptowska i Ewa Słodyczka (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się konkurs "Sykowne Gaździny z Kościeliskiej Gminy", który wyłonił tę, która przyrządzą najlepszą podhalańską potrawę tradycyjną oraz współczesną potrawę wykonana z produktów lokalnych.

Dodano: Sobota, 31 stycznia 2015 18:41

"Polaniarskie Kolędowanie" (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku odbyło się "Polaniarskie Kolędowanie" zorganizowane w ramach cyklu "Ferie z Folklorem" przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej, zespół Polaniorze i Związek Podhalan w Kościelisku.

Dodano: Wtorek, 18 listopada 2014 11:48

13. Majowe granie w Kościelisku (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku już po raz trzynasty spotkali się przyjaciele i znajomi Marka Łabunowicza "Mai", by wspominać tego niezwykłego muzykanta oraz wesprzeć fundację jego imienia. Marek w grudniu 2001 roku zginął pod lawiną, która zeszła ze Szpiglasowego Wierchu. Brał wtedy udział w akcji Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 18:13

Majowe Granie

W sobotę, 8 listopada, odbędzie się kolejny bal charytatywy, a 9 listopada koncert poświęcony pamięci Marka Łabunowicza „Mai” - Majowe Granie 2014. Spotkajmy się w Domu Ludowym w Kościelisku.

Dodano: Środa, 9 kwietnia 2014 14:13

Modernizacja sceny w Domu Ludowym (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Jubileusz 90-lecia istnienia Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka był okazją bo sfinansowanie modernizacji sceny w Domu Ludowym i wykonanie nowej teatralnej scenografii. - Dla Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” scena jest podstawą działania, a odnowiona staje się wizytówką Domu Ludowego - przypominają pracownicy "Ludówki".

Dodano: Piątek, 8 lutego 2013 21:31

Trwa Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej (galeria)

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Przez trzy dni w ramach 41. Góralskiego Karnawału na scenie Bukowiańskiego Domu Ludowego prezentowały się kapele i zespoły regionalne w konkursach grup kolędniczych oraz tańca zbójnickiego. W sobotę - ostatni dzień konkursów.

Dodano: Poniedziałek, 31 grudnia 2012 19:05

"Diabelski skrzypek" - koncert Roby Lakatosa z zespołem (zdjęcia)

W Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” zabrzmiała wyjątkowa muzyka w wykonaniu niezwykłych artystów. Koncert zakończył rok w rytmach m.in. czardasza, walca, rosyjskich romansów i tanga, a wszystko to doprawione cygańskim ogniem, jazzowym feelingiem i wirtuozerią godną najsłynniejszych sal koncertowych świata. W ten magiczny świat muzyki przeniósł nas „diabelski skrzypek” Roby Lakatos wraz ze swoim zespołem.

Dodano: Poniedziałek, 31 grudnia 2012 18:59

Posiady z "Wiyrchowianami" (zdjęcia)

W Bukowiańskim Domu Ludowym zorganizowane zostały posiady z zespołem "Wiyrchowianie". W programie znalazły się tradycyjne zwyczaje okresu bożonarodzeniowego.

Dodano: Wtorek, 21 sierpnia 2012 13:31

Z cyklu „Dusza na dłoni” - grafiki Zygmunta Pytlika

BUKOWINA TATRZAŃSKA. W Świetlicy „Domu Ludowego” odbyło się uroczyste otwarcie czwartej wystawy z cyklu „Dusza na dłoni”, podczas których zaprezentują swoje prace twórcy ludowi oraz artyści z Bukowiny Tatrzańskiej i okolic. Tym razem oglądać można grafiki Zygmunta Pytlika.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl