Golemo
Częstochowa
Dodano: Piątek, 2 marca 2018 20:30

Będziemy sądzeni z miłości!

- Szukając w naszych czasach żywych wzorców ewangelicznego życia i służby, niewątpliwie znajdujemy taki wzorzec w osobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Mogę o tym zaświadczyć i staram się dawać o tym świadectwo, bo miałem przywilej żyć i pracować u boku tego świętego człowieka przez niemal czterdzieści lat. - mówił kardynał Stanisław Dziwisz podczas wizyty duszpasterskiej w Stanach Zjednoczonych w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Harrison.

Dodano: Niedziela, 5 listopada 2017 18:32

Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn do Częstochowy pod hasłem "Oblężenie Jasnej Góry"

Na Jasnej Górze w sobotę zgromadziło się ok. 5 tys. mężczyzn - uczestników 1. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Mężczyzn. Jej hasło brzmiało "Oblężenie Jasnej Góry". Jak podkreślali organizatorzy, spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze to odpowiedź na atak współczesnej kultury na wzorce męskości.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 08:25

Jedna z największych pielgrzymek ruszyła w trasę

Po raz 34 z Tarnowa wyszła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Około osiem tysięcy pielgrzymów przemierzy ponad dwieście kilometrów by pokłonić się przed obrazem Czarnej Madonny w Częstochowie.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 16:11

Ojciec Święty odprawił na Jasnej Górze mszę świętą w 1050. rocznicę Chrztu Polski (zdjęcia)

W nabożeństwie wzięli udział - prezydent RP, rząd, przedstawiciele Sejmu i Senatu, biskupi z Polski i świata oraz tysiące pielgrzymów – uczestników Światowych Dni Młodzieży. Na początku mszy doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia – Ojciec Święty przewrócił się przed ołtarzem.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 09:11

Uroczystości w Częstochowie

Dziś kolejne ważne wydarzenia ŚDM - czyli narodowe uroczystości dziękczynienie za Chrzest Polski. Przed południem w klasztorze na Jasnej Górze papież Franciszek będzie modlił się w kaplicy przed wizerunkiem Czarnej Madonny.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 22:04

Poranne utrudnienia na trasie Kraków – Częstochowa

W związku z przemieszczaniem się kolumn pojazdów z pielgrzymami, którzy przyjechali do Krakowa na ŚDM, w czwartek 28 lipca - na trasie Kraków – Częstochowa przewidywane są utrudnienia dla kierowców.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 01:30

Restauracja w zabytkowym „Spichlerzu” (zdjęcia)

Restauracja "Spichlerz"położona jest w Olsztynie koło Częstochowy u podnóża ruin XIV wiecznego zamku znajdującego się na szlaku Orlich Gniazd.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 23:28

Magiczny zamek w Olsztynie koło Częstochowy (zdjęcia)

Jedną z wielu atrakcji na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd (pieszym i rowerowym) są ruiny zamku w Olsztynie – leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Olsztyn w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 10:58

Atrakcyjny Poraj i jego malownicze jezioro (zdjęcia)

Poraj jest to ciekawa miejscowość letniskowa, która położona jest w północno-zachodniej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, około 20 km na północ od Żarek i na południe od Częstochowy, przy trasie 791, nad Jeziorem Porajskim, wśród lasów.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2016 10:46

Górale dotarli na Jasną Górę

Mszą Świętą w Bazylice na Jasnej Górze oficjalnie zakończyła się XXXV Piesza Pielgrzymka Góralska do Częstochowy. W tym roku górale pielgrzymowali w nietypowym terminie, gdyż w zwyczajowym terminie odbywają się Światowe Dni Młodzieży i z tego względu termin pielgrzymki jednorazowo przeniesiono.

Dodano: Piątek, 27 maja 2016 10:43

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

Podczas zwiedzania Częstochowy obok klasztoru na Jasnej Górze warto odwiedzić znajdujące się w nowoczesnym budynku muzeum , które usytuowane jest 5 km od klasztoru Paulinów. Twórcą muzeum i zarazem jego dyrektorem jest Krzysztof Witkowski.

Dodano: Niedziela, 5 października 2014 12:40

Koncert orkiestry „Częstochowa Pipes & Drums” (filmik)

NOWY TARG. W środę 22 października w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi orkiestra „Częstochowa Pipes & Drums”. To jedyna orkiestra wykonująca tradycyjną szkocką muzykę w Polsce na Wielkich Dudach Szkockich. Koncert jest częścią organizowanych w Nowym Targu Dni Kultury Szkockiej.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:03

Kresowianie chcą się zjednoczyć

CZĘSTOCHOWA. Na Jasnej Górze odbył się się XX. Jubileuszowy Światowy Zjazd Kresowian. W uroczystości wzięła udział 9-osobowa delegacja zakopiańskiego Porozumienia Orła Białego. Uczestnicy przyjęli przez aklamację "Apel w sprawie utworzenia szerokiego frontu Środowisk Kresowych RP".

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 00:33

Katastrofa samolotu: 11 osób nie żyje

Do najtragiczniejszej katastrofy samolotu cywilnego ostatnich lat doszło niedaleko Częstochowy. W samolocie, który wystartował z lotniska Rudniki, leciało 12 osób: 11 skoczków spadochronowych i pilot. Jedyna osoba, która przeżyła - jest w ciężkim stanie.

Dodano: Niedziela, 11 września 2011 23:11

65. rocznica Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Górale na Jasnej Górze (zdjęcia)

CZĘSTOCHOWA/PODHALE. W 1946 r. na Jasnej Górze Episkopat Polski, z prymasem ks. kard. Augustem Hlondem wypowiedział Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Słowa te powtórzył ponad milionowy tłum wiernych.

Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl