WSB
Cmentarz
Dodano: Środa, 19 stycznia 2022 20:00

Nagrobki na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu będą pod ochroną konserwatorską

Parafia Św. Kazimierza złożyła w sądeckiej delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wniosek o wpis pomników do rejestru zabytków.

Dodano: Piątek, 9 listopada 2018 08:43

Jest starszy od Powązek i Rakowickiego. Tarnowianie wsparli zachowanie miejscowej nekropolii

Rekordowa suma środków zasiliła tegoroczną kwestę na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Wynik hojności tarnowian cieszy tym bardziej, że miejscowa nekropolia jest jedną z najstarszych nie tylko w Małopolsce, ale i w kraju.

Dodano: Piątek, 2 listopada 2018 08:43

Wszystkich Świętych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie

- W Uroczystość Wszystkich Świętych pragniemy naszą wiarą i nadzieją objąć ten wielki cud Bożego miłosierdzia, wysłużonego na krzyżu przez Jezusa Chrystusa, który sprawia, że ciągle wzrasta liczba tych, którzy pełni radości i uniesienia wysławiają Najwyższego. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Eucharystii, sprawowanej w Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Po Mszy św. odbyła się procesja żałobna wokół kaplicy.

Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 08:18

Międzynarodowy Dzień Micw. Posprzątali cmentarz żydowski

W niedzielę, Żydowskie Muzeum Galicja zorganizowało obchody Międzynarodowego Dnia Micwy. Podczas tego wydarzenia uczestnicy zwiedzali i wspólnie posprzątali teren cmentarza żydowskiego przy ul. Miodowej.

Dodano: Środa, 1 listopada 2017 20:46

Cmentarz na Nowym Bieżanowie (zdjęcia)

Sollemnitas Omnium Sanctorum - czyli Uroczystość Wszystkich Świętych, to Kościołach łacińskich uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie.

Dodano: Środa, 1 listopada 2017 18:25

1 listopada na krakowskich cmentarzach (zdjęcia)

Wszystkich Świętych to szczególny dzień dla chrześcijan i katolików. Odwiedzane są groby zmarłych, składane kwiaty, zapalane znicze na mogiłach bliskich osób. To czas wspominania tych, którzy odeszli.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 17:55

Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Chrzanów - zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Aby uniknąć zamieszania i niepotrzebnych nerwów w dniu Święta Zmarłych w wielu miejscach na ten dzień zmieniana jest organizacja ruchu i rozkłady komunikacji publicznej. Lepiej już teraz zapoznać się ze zmianami by nie być jutro zaskoczonym.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 16:51

Wszystkich Świętych w Krakowie - zmiany w organizacji ruchu

Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcić krakowian i przyjezdnych odwiedzających groby bliskich do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 14:20

Zasypany cmentarz w Zakopanem (zdjęcia)

Pomimo nie najlepszej pogody, w czasie minionego weekendu mieszkańcy Zakopanego porządkowali groby swoich bliskich, przygotowując je na nadchodzący dzień Wszystkich Świętych.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 19:02

Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się pogrzeb profesora Jerzego Vetulaniego

Wybitny neurobiolog i członek Polskiej Akademii Nauk spoczął w Alei Zasłużonych. Zmarł 6 kwietnia w szpitalu.

Dodano: Środa, 2 listopada 2016 10:53

Krakowskie cmentarze nocą (zdjęcia)

Wieczorami cmentarze wyglądają niezwykle nastrojowo. Szczególnie w dniu Wszystkich Świętych, gdy mienią się blaskiem tysięcy zniczy. Tak wieczorem 1 listopada prezentowały się cmentarze Grębałów i Podgórski w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 1 listopada 2016 14:28

Wszystkich Świętych - wierni odwiedzają cmentarze (zdjęcia)

W święto Wszystkich Świętych, a także w Dzień Zaduszny (2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Dodano: Niedziela, 15 marca 2015 14:30

Ekshumacje na cmentarzu Rakowickim?

Historycy z krakowskiego oddziału IPN ustalili prawdopodobne miejsca tajnych pochówków żołnierzy oddziałów podziemia antykomunistycznego, których po zamordowaniu w areszcie na Montelupich grzebano w nieoznaczonych grobach na Rakowicach.

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:14

Uroczystości na cmentarzu wojennym tzw. Glinniku

Zakończono tegoroczny etap prac badawczo-ekshumacyjnych na terenie tzw. „Glinnika” w Krakowie – Przegorzałach. W środę, 29 października na cmentarzu planowane jest uroczyste złożenie we wspólnej mogile szczątków 66 ofiar zbrodni okupanta niemieckiego dokonanych w latach 1939-1944.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 23:43

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości - historycznie, patriotycznie, regionalnie (zdjęcia)

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości podobnie jak w ubiegłych latach podzielone były na dwie części. Pierwsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu przy Kwaterze Legionistów, druga w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dodano: Piątek, 1 listopada 2013 18:07

Kwesty na podhalańskich cmentarzach (zdjęcia)

W dzień Wszystkich Świętych na wielu cmentarzach zorganizowana zostały kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków. Nowotarska kwesta odbyła się po raz 14.

Dodano: Piątek, 1 listopada 2013 10:10

Młodzież z Krościenka na cmentarzu cholerycznym (zdjęcia i film)

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem po raz kolejny uporządkowali zapomniany epidemiczny cmentarz pod Tylką. Pochodzi on z XIX w. i jest jedynym tak dobrze zachowanym przykładem nekropolii cholerycznej w Gminie Krościenko.

Dodano: Wtorek, 29 października 2013 23:59

Powstał poradnik, co robić z odpadami na cmentarzach

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Zarząd Cmentarzy Komunalnych przygotowało poradnik co robić z wypalonymi zniczami i odpadami, które pozostały po porządkowaniu grobów.

Dodano: Wtorek, 17 września 2013 20:13

Zakopiańskie obchody rocznicy agresji ZSRR na Polskę (zdjęcia)

Na zakopiańskim Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku odbyła się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.

Dodano: Środa, 3 kwietnia 2013 12:45

Pogrzeb Jerzego Nowaka w Krakowie

Dzisiaj, 3 kwietnia o godz. 12:20 odbył się pogrzeb Jerzego Nowaka na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Wybitny aktor, reżyser i pedagog spoczął w Alei Zasłużonych.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl