Choroba
Dodano: Niedziela, 16 lutego 2020 21:10

II Piastowski Bieg po Oddech

Już 16 maja odbędzie się II Piastowski Bieg po Oddech dla chorych na mukowiscydozę. Amatorzy biegania i ludzie dobrej woli spotkają się na starcie w Wołowicach, pięknie położonej podkrakowskiej miejscowości. Uczestnicy wydarzenia ponownie będą mogli wziąć udział w rywalizacji na dwóch sportowo atrakcyjnych dystansach 6 i 12 km, a także wesprzeć podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2019 21:20

Choroba serca przyczyną nagłej śmierci 12-leniej dziewczynki

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Zakopanem Rafał Porębski poinformował, że poznano wstępne wyniki sekcji zwłok 12-letniej dziewczynki, którą wczoraj rano znaleziono martwą w pensjonacie na Harendzie.

Dodano: Sobota, 10 listopada 2018 09:00

Artyści wystąpią dla chorych na nowotwory neuroendokrynne

„Black or white” - pod takim hasłem 10 listopada w krakowskim teatrze Variette odbędzie się koncert charytatywny na rzecz pacjentów dotkniętych nowotworami neuroendokrynnymi. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości na temat tych nieznanych powszechnie nowotworów oraz zwrócenie uwagi na objawy, które mogą być pomocne w ich rozpoznaniu.

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 08:25

Ruszył program profilaktyki chorób naczyń mózgowych

Kilka tysięcy osób może liczyć na bezpłatną diagnostykę chorób neurologicznych w ramach projektu profilaktycznego „Pomyśl o mózgu” realizowanego przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Dodano: Środa, 22 listopada 2017 10:00

Pierwszy w Polsce ośrodek dla seniorów z rzadkimi chorobami będzie otwarty w Krakowie

Osoby w wieku 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona będą miały od 1 grudnia do dyspozycji Ośrodek Wsparcia Dziennego w Nowej Hucie. Placówka uruchamiana na osiedlu Szklane Domy jest pierwszym w kraju ośrodkiem dla seniorów cierpiących na te choroby.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 09:45

Pozytywni, czyli o Kasi Fic i jej pomyśle z prawdziwego zdarzenia

Najczęściej rewolucję w naszym życiu przeprowadza najbliższa osoba, w której jesteśmy zakochani po uszy, rodzina lub zrządzenie losu. U Katarzyny Fic było zupełnie inaczej. Totalnej metamorfozy dokonała Zuzia, która trzy lata temu przyszła na świat.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl