Chabówka
Dodano: Poniedziałek, 1 października 2018 22:35

Motocykliści żegnali sezon na patelniach w Chabówce

W niedzielę na Patelniach w Chabówce odbył się samozwańczy zlot motocyklowy i jak zwykle, mimo że to publiczna droga było szybko, głośno i niebezpiecznie. Bezpieczeństwa na zakrętach pilnowało 14 policjantów, którzy kontrolowali i karali motocyklistów łamiących przepisy.

Dodano: Środa, 19 września 2018 19:00

Powstanie dwupasmówka z Chabówki do Nowego Targu

Z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, na parkingu przy zabytkowym kościółku koło Rabki, odbyła się przed południem uroczystość podpisania umowy na zaprojektowanie i budowę nowej zakopianki na odcinku z Chabówki do Nowego Targu.

Dodano: Niedziela, 24 czerwca 2018 18:40

Rozpoczyna się "Lato z Parowozami"

Skansen Chabówka jak co roku przygotował cykl wydarzeń, których celem jest uświadomienie poprzez zabawę i edukację potrzeby ratowania kolejowego dziedzictwa i roli, jaką odgrywa Spółka PKP CARGO w tym zakresie. Oprócz pociągów retro uruchamianych dwa razy dziennie w każdy weekend wakacji z Chabówki do Kasiny Wielkiej, liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami, malowanie plansz z pociągami i wiele innych.

Dodano: Poniedziałek, 7 maja 2018 12:08

Policja objęta odcinek zakopianki - tzw. Patelnie - specjalnym nadzorem

Słoneczna pogoda przyciągnęła w majówkę na Patelnie w Chabówce dziesiątki kierowców szybkich motocykli. Ruch był duży, ale nie tak wielki jak 15 kwietnia, kiedy to serpentyny na zakopiance przeżywały oblężenie.

Dodano: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:49

Groźny wypadek motocyklisty na patelniach w Chabówce (video)

Jeden z widzów zarejestrował i umieścił w serwisie YouTube.pl film z wypadku motocyklowego, do którego doszło wczoraj na patelniach w Chabówce, gdzie odbywają się nieoficjalne spotkania i nielegalne wyścigi.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 19:30

Zobacz postęp prac przy budowie "Węzła Skomielna" (zdjęcia i film)

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój. GDDKiA opublikowała krótki film prezentujący plac budowy na odcinku Skomielna Biała – Chabówka, gdzie powstaje węzeł drogowy.

Dodano: Piątek, 23 marca 2018 13:48

XVI Memoriał Bronisława Czecha wygrały dzieci ze Skawy

Na stoku U Żura w Chabówce rozegrany został XVI Memoriał Bronisława Czecha zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 21:40

330 mln zł na przebudowę linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały dziś umowę o wartości 330 mln zł na modernizację linii kolejowej Chabówka – Zakopane.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 12:46

Gorczańscy pszczelarze ze sztandarem

Zrzeszenie Pszczelarzy Gorczańskich w Rabce-Zdroju doczekało się sztandaru. Jego poświęcenie odbyło się w Chabówce, podczas uroczystej mszy świętej, a dokonał tego pszczelarz ks. Leszek Uroda, proboszcz z Podsarnia.

Dodano: Piątek, 21 kwietnia 2017 18:35

Zbliża się remont linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację linii z Chabówki do Zakopanego. Podróżni na 12 stacjach i przystankach między tymi miejscowościami wygodniej wsiądą do pociągów. PLK przebudują m.in. 18 mostów. Zwiększy się bezpieczeństwo na 62 przejazdach kolejowo-drogowych. Projekt szacowany jest na 330 mln zł.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 15:44

Wypadek motocyklisty na "patelniach"

CHABÓWKA. Do wypadku motocykla doszło około godz. 13 na serpentynach na dwupasmówce w Chabówce.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 11:02

Pociąg retro wraca na małopolskie tory

Cieszący się dużą popularnością zabytkowy tabor kolejowy ponownie wyjedzie na kolejowe szlaki. Historyczne składy zawitają do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Żywiec, Nowy Sącz, Kraków, Wieliczka czy Zakopane.

Dodano: Wtorek, 4 października 2016 14:58

Chabówka: kierowca stracił panowanie nad kierownicą i rozbił auto w fosie

Na jednym z zakrętów na zakopiance w Chabówce, kierowca samochodu Honda Accord straci panowanie nad autem, wpadł w poślizg, uderzył w barierki i przewrócił się na bok.

Dodano: Niedziela, 11 września 2016 19:12

Na "patelniach" motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Jest ciężko ranny

W rejonie Chabówki na tzw. "patelniach" zderzył się samochód osobowy z motocyklem.

Dodano: Sobota, 3 września 2016 19:07

Tragiczny wypadek: 21-latek zginął pod kołami pociągu

Na przejeździe kolejowym w Chabówce samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg. W wypadku zginął 21-letni kierowca.

Dodano: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 16:05

Parowozjada w Chabówce (zdjęcia)

Kilka tysięcy miłośników kolei przyciągnęła w sobotę i niedzielę do Chabówki organizowana tu po raz dwunasty Parowozjada.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 14:38

Parowozowa impreza w Chabówce już za kilka dni

Znamy już szczegółowy harmonogram tegorocznej „Parowozjady”. XII. edycja tego święta fanów parowozów i kolei odbędzie się w sobotę i niedzielę 20-21 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce w woj. małopolskim. Główną atrakcją imprezy będzie pokaz parowozów i pociągów retro oraz możliwość przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 14:10

W Chabówce tir wypadł z jezdni

Do zdarzenia doszło w rejonie Chabówki, na pasie w kierunku w Krakowa. Na zakręcie samochód ciężarowy na nowotarskich numerach rejestracyjnych przebił przydrożne barierki i wypadł z jezdni. Zakopianka została częściowo zablokowana. Przejezdna jest tylko jedna nitka.

Dodano: Czwartek, 4 sierpnia 2016 11:15

W Chabówce samochód wjechał pod pociąg

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierująca samochodem osobowym jechała z tzw. Roli Worwowej i nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 23:13

Zbóje z Gór Podhale po raz III zorganizowali swój „Zwyk podhalański” (zdjęcia)

Zakończył się trzydniowy zlot motocyklistów. "Zwyk podhalański" zorganizowany został po raz trzeci.

Dodano: Niedziela, 26 lipca 2015 14:15

Wypadek motocyklowy na "patelniach"

Na serpentynach na zakopiance w Chabówce doszło do wypadku. Kierowca motocykla stracił nad nim panowanie, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne barierki.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2015 10:49

Wiosenny pociąg retro z Chabówki do Zakopanego (film)

Do Zakopanego tradycyjnie już w pierwszych dniach wiosny przyjechał pociąg retro. Zabytkowy skład wyruszył ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Trzy wagony - z drewnianymi fotelami w środku - prowadził pochodzący z 1946 roku parowóz, który powstał w fabryce im Cegielskiego w Poznaniu.

Dodano: Sobota, 21 marca 2015 15:43

Znaki zakazu ruchu na drogach przy "patelniach". Czy odstraszą motocyklistów?

Ciepła pogoda i suche drogi sprawiły, że w tym roku sezon motocyklowy rozpoczął się wcześniej. Równocześnie na "patelniach" w Chabówce, w miejscu cieszącym się dużą popularnością wśród motocyklistów, pojawiły się znaki zakazujące ruchu na bocznych drogach. Czy sprawią, że na "patelnie" przystaną przyjeżdżać motocykliści?

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 20:12

W sobotę w Chabówce odbędzie się jubileuszowa Parowozjada

Już w najbliższy weekend (23-24 sierpnia) miłośnicy kolei z całej Polski przyjadą do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Okazją jest dziesiąta edycja „Parowozjady”, imprezy dedykowanej wszystkim pasjonatom kolejnictwa. Główną atrakcję wydarzenia będzie pokaz zabytkowych parowozów.

Dodano: Wtorek, 24 czerwca 2014 00:19

Motocykliści odpowiadają na krytykę: "Nie jesteśmy bezmózgimi debilami"

W odpowiedzi na krytykę i dyskusję, jaka wywiązała się po tym, jak motocykliści wywiesili na "patelniach" baner z apelem o budowę toru, dziś po południu w Chabówce odbyła się mini konferencja prasowa.

Dodano: Poniedziałek, 23 czerwca 2014 13:42

Motocykliści chcą toru do jazdy. "Gdybyśmy mieli tor, nie doszłoby do tragedii"

CHABÓWKA. Na barierkach, w miejscu gdzie dwa dni temu zginął tragicznie młody mężczyzna - pojawił się transparent z napisem "Na torze by nie zginął".

Dodano: Niedziela, 15 września 2013 15:39

Wypadek na "zakopiance". Ranny motocyklista przetransportowany śmigłowcem do szpitala

CHABÓWKA. Na "zakopiance", w rejonie Chabówki na tzw. patelni doszło do wypadku. Motocyklista przewrócił się na jezdni i uderzył w barierki. Poważnie rannego kierowcę jednoślada przewieziono helikopterem do nowotarskiego szpitala.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 08:05

Siedem parowozów w Chabówce, czyli doroczna Parowozjada

Wiemy już jakie parowozy mają wziąć udział w tegorocznej Parowozjadzie, którą w Chabówce organizuje PKP CARGO. W dniach 24-25 sierpnia w górskiej scenerii zaprezentują się zabytkowe lokomotywy z Chabówki, Wolsztyna, Czech i Pyskowic. Przypomnijmy, że Skansen Taboru Kolejowego, w którym co roku odbywa się Parowozjada, obchodzi właśnie swoje 20-lecie działania.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 12:15

Przejazd kolejowy w Chabówce zostanie zamknięty na dwa tygodnie

W związku z prowadzeniem robót naprawczych przejazdu kolejowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Chabówka - w dniach od 19 do 30 sierpnia br. zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego przejazd kolejowy.

Dodano: Niedziela, 30 grudnia 2012 10:16

Po wypadku kolejowym w Chabówce: trasa już przejezdna

O godzinie 06.45 trasa Zakopane - Chabówka - Zakopane została otwarta dla ruchu pociągów. Pociągi wjeżdżają i wyjeżdżają ze stacji Zakopane bez utrudnień - poinformowały PKP Intercity.

Dodano: Sobota, 29 grudnia 2012 18:16

W Chabówce wykoleiła się lokomotywa

CHABÓWKA. Lokomotywa PKP Intercity pociągu relacji Zakopane - Warszawa wypadła z torów. - Nikomu nic się nie stało, organizowana jest komunikacja zastępcza - informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Dodano: Piątek, 29 czerwca 2012 18:13

Wakacyjne podróże pociągiem retro ze Skansenu w Chabówce

W wakacyjne weekendy kursować będą ogólnodostępne pociągi retro obsługiwane taborem zabytkowym ze Skansenu w Chabówce. Począwszy od dziś, we wszystkie weekendy do końca sierpnia (z wyjątkiem 25-go sierpnia) organizowane są przejażdżki na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl