Chór
Dodano: Poniedziałek, 6 stycznia 2020 23:55

Kolędowanie z krakowskimi chórami NCK 6.01.2020 (zdjęcia)

W poniedziałek, 6 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury zabrzmiały po raz kolejny znane i lubiane kolędy. A to wszystko w ramach koncertu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”.

Dodano: Wtorek, 10 grudnia 2019 19:31

Nagrody dla poetów i animatorów kultury

Podczas spotkania z okazji Powiatowego Dnia Działacza Sportu i Kultury starosta przyznał nagrody finansowe dla osób zaangażowanych w upowszechnianie kultury i ochronę dziedzictwa narodowego na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Sobota, 26 stycznia 2019 12:37

Polskie kolędy w wojskowym wykonaniu (zdjęcia)

Najlepszym chórem męskim w Polsce nazwał rozpoczynając koncert rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu - artystów Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Godzinny występ z wyproszonymi przez publiczność bisami - potwierdził uznanie dla ich talentu. Chórzyści w mundurach pod batutą Artura Małeckiego zaprezentowali przede wszystkim kolędy.

Dodano: Wtorek, 24 lipca 2018 22:20

W 2019 roku Con Fuoco obchodzić będzie jubileusz 10-lecia działalności. Artyści zaproszeni zostali do Afryki

- W ramach niego planujemy tygodniowy wyjazd do Republiki Południowej Afryki. Od znanego dyrygenta Gerarda Du Toit, który dostrzegł nasz potencjał na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie (gdzie zdobyliśmy srebrny dyplom w dwóch kategoriach) dostaliśmy zaproszenie do Durbanu - mówi Magdalena Paruch.

Dodano: Poniedziałek, 14 maja 2018 11:37

IX Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Cracovia Cantans" - zapowiedź

IX Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Cracovia Cantans" odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2018 roku. Jest to największa polska impreza chóralna o charakterze międzynarodowym.

Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 23:56

Szesnaście chórów wystąpiło w Centrum Kongresowym ICE Kraków (zdjęcia)

W programie koncertu zagrano i zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, usłyszeliśmy m.in. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mizerna cicha”, „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jezus malusieńki” oraz „Lulajże Jezuniu”.

Dodano: Środa, 18 marca 2015 15:00

Chór Szumny w kościele Na Górce na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych „Biblijni Sztukmistrzowie”

W zakopiańskim kościele księży Jezuitów „Na Górce” odbyły się Rekolekcje Wielkopostne „Biblijni Sztukmistrzowie”. Na ich zakończenie wystąpił Tatrzański Chór Szumny pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz.

Dodano: Wtorek, 10 marca 2015 21:10

Koncert pieśń pokutnych i pasyjnych "Adoramus te Christe"

W sobotę 21 marca w Bazylice Bożego Grobu w Miechowie wystąpi Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM.

Dodano: Wtorek, 27 stycznia 2015 20:11

Młodzi Orawianie na Małopolskich Spotkaniach Kolędowych

Dzieci chóru Arabeska w Jabłonce wzięły udział w Małopolskich Spotkaniach Kolędowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną oraz Młodzieżowy Dom Kultury im.Janusza Korczaka w Krakowie. Swoim wykonaniem kolęd polskich a cappella zdobyły drugie miejsce, pośród dwunastu małopolskich chórów dziecięcych.

Dodano: Czwartek, 23 października 2014 21:05

Szczawnicki Chór Kameralny na finał Festiwalu w Nowym Sączu

Szczawnicki Chór Kameralny wraz z orkiestrą barokową Musica Florea z Pragi czeskiej oraz solistami: Jolantą Kowalską Pawlikowską-sopran, Nicholasem Spanosem-kontratenor oraz Zoltanem Megyesi zaprezentuje dzieła J.S.Bacha oraz G.F.Haendla podczas koncertu wieńczącego XX Festiwal Muzyczny Jubilaei Cantus w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 20:40

Światowej sławy chór z Węgier w Zakopanem

W najbliższą niedzielę, 5 października br. o godzinie 13.00 w kościele św. Krzyża w Zakopanem wystąpi światowej sławy młodzieżowy chór dziewczęcy z Węgier, który obchodzi w tym roku 50. lecie istnienia. Koncert uczniów i absolwentów Żeńskiego Gimnazjum im. Lajosa Kossutha z Cegledu zakończy cykl imprez „Koncerty w Zakopanem 2014”, organizowany co roku przez TKN, a który w tym roku poświęcony jest Rodzinie Pawlikowskich.

Dodano: Piątek, 30 maja 2014 15:39

Koncert chórów:„Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani” (zdjęcia)

W Bazylice Matki Boskiej Ludźmierskiej odbył się V koncert z cyklu „Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani”. Wystąpiły chóry z Tymbarku, Poręby Wielkiej, Klikuszowej i Niedźwiedzia oraz Chór Szumny Zakopanego.

Dodano: Niedziela, 29 grudnia 2013 13:04

Koncert świąteczno – noworoczny chóru „Gorce” z przyjaciółmi z Pienin i Podhala. Statuetka Honorowy Ambasador Nowego Targu dla „Gorców”

NOWY TARG. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się tradycyjny koncert świąteczno – noworoczny z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce” pod dyrekcją Janiny Glińskiej i Ewy Zachwiei, Zespołu Pieśni i Tańca „Juhasy” ze Szczawnicy i Zespołu regionalnego „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej. Koncert prowadziła Zofia Sokołowska.

Dodano: Sobota, 13 października 2012 14:32

Tatrzański Chór Szumny koncertował w Żywcu (zdjęcia)

Tatrzański Chór Szumny działający przy Towarzystwie Edukacji Artystycznej w Zakopanem wystąpił gościnnie w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Koncert odbył się na zaproszenie żywieckiego Chóru „Akord”.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2011 11:41

II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach (zdjecia)

Wspólnym wykonaniem "Barki" przez wszystkich chórzystów i słuchaczy zakończył się II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach. W Festiwalu udział wzięło 5 chórów, w tym jeden ze Słowacji. Chóry otrzymały statuetki w kształcie klucza wiolinowego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl