Budżet Obywatelski
Dodano: Niedziela, 31 maja 2020 19:05

Nowe terminy dotyczące Budżetu Obywatelskiego

Z uwagi na obowiązujący nadal na terenie Polski stan epidemii, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o kolejnej zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 1 września do 15 października br. Głosowanie zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 15:59

BO Małopolska: Nie wiesz jak wypełnić wniosek? Przyjdź na warsztaty

Prom pływający między Piekarami a Tyńcem, szlaki turystyczne w Gorcach, stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego czy całodobowy książkomat przy bibliotece wojewódzkiej na ul. Rajskiej w Krakowie. Co je łączy? To zwycięskie projekty dwóch pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 08:00

Ruszyła III edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju

Już po raz trzeci mieszkańcy Krynicy-Zdroju będą mieli możliwość wydatkowania puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. W edycji budżetu obywatelskiego na rok 2019 kwota środków przeznaczona decyzją Burmistrza Krynicy-Zdroju na ten cel wynosi 260 000 zł.

Dodano: Środa, 19 kwietnia 2017 11:40

Harmonogram BO Małopolska 2017

Od 29 maja do 19 czerwca Małopolanie, którzy ukończyli 16 lat będą mogli zgłosić własne pomysły w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Najpóźniej 14 września poznamy pełną listę zadań, na które od 25 września do 13 października swoje głosy będą oddawać mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy ostatniego dnia listopada.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 09:12

Spotkania w sprawie konsultacji projektu Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Od dziś do 3 marca br. w województwie odbywać się będą konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski.

Dodano: Środa, 15 lutego 2017 14:00

8 mln zł na tegoroczny Budżet Obywatelski Małopolski

Aż 8 mln zł, o których wydaniu zadecydują Małopolanie, zmiana obszaru subregionów, ujednolicenie zasad składania zadań i głosowania oraz zwiększenie praw mieszkańców zgłaszających inicjatywy obywatelskie – to główne zmiany jakie wprowadzono do regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski na ten rok. Już 17 lutego ruszają konsultacje społeczne z mieszkańcami regionu, które potrwają do 3 marca.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 12:50

Mieszkańcy Krynicy zadecydowali o budżecie obywatelskim na rok 2017

W tym roku, po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mieli możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonych na realizację zadań wybranych przez społeczność miasta w roku 2017.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 23:43

Krynica-Zdrój oddaje pieniądze w ręce mieszkańców

Po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski.

Dodano: Czwartek, 9 października 2014 21:53

Krakowski budżet obywatelski: najpopularniejszy projekt dotyczy sekundników przy sygnalizacji świetlnej

67 tysięcy osób zagłosowało w pierwszej edycji krakowskiego budżetu obywatelskiego. Oznacza to ok. 10 proc. frekwencję. Najwięcej głosów oddano na projekt instalacji sekundników na skrzyżowaniach odmierzających czas do zmiany świateł. Kolejny pomysł to darmowy miejski internet. Oba będą realizowane.

Dodano: Środa, 8 października 2014 21:37

88 projektów do nowotarskiego "budżetu obywatelskiego"

NOWY TARG. Mieszkańcy Stolicy Podhala złożyli 88 projektów zadaniowych do realizowanego po raz pierwszy w mieście "budżetu obywatelskiego".

Dodano: Poniedziałek, 6 października 2014 20:57

Nowotarski budżet obywatelski: zgłoszono prawie 50 projektów

W Nowym Targu w tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na projekt "budżet obywatelski". Do wydania jest milion zł. Miasto podzielono na cztery dzielnice - każda ma do dyspozycji 250 tys. zł. Na dzień przed zakończeniem naboru projektów budżetowych, lista obejmuje 49 projektów.

Dodano: Piątek, 19 września 2014 11:42

Zakopane - druga edycja budżetu obywatelskiego

W Zakopanem zakończyło się zgłaszanie projektów do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego, który realizowany będzie w 2015 roku. Na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Agnieszka Sługocka z Biura Współpracy Europejskiej i burmistrz Janusz Majcher zaprezentowali zaproponowane przez mieszkańców 23 inwestycje na łączna kwotę ponad 10 mln złotych.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:06

Budżet obywatelski w Zakopanem zwiększony zostanie o prawie ćwierć miliona zł

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher zwiększył budżet obywatelski z 1 mln zł do 1 230 000. Jak informuje zakopiański magistrat, ma to związek z ogromnym zainteresowaniem tą inicjatywą ze strony mieszkańców. Pozwoli to wykonać trzy projekty wybrane przez zakopiańczyków.

Dodano: Czwartek, 19 czerwca 2014 13:16

KRAKÓW. Nadesłano ponad 140 projektów do tzw. budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy i organizacje pozarządowe nadesłały ponad 140 projektów do tzw. budżetu obywatelskiego. Krakowianie we wrześniu i październiku zdecydują w głosowaniu, które z nich zostaną zrealizowane.

Dodano: Poniedziałek, 17 marca 2014 21:32

Budżet obywatelski w Nowym Targu

NOWY TARG. Kampania informacyjna, konsultacje społeczne z udziałem radnych, analiza uzyskanych informacji przez specjalny zespół, przyjmowanie projektów a następnie ich głosowanie i realizacja wybranych – to najważniejsze etapy tworzenia budżetu obywatelskiego. Burmistrz Marek Fryźlewicz chce, by milion zł z budżetu rozdysponowali sami mieszkańcy Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 13 lutego 2014 22:54

Budżet obywatelski w Zakopanem? Może w tym, może w przyszłym roku

ZAKOPANE. Klub Sportowy Zakopane podpisał dziś umowę partnerską z Biurem Promocji Zakopanego na realizację zadania "Budżet obywatelski dla Zakopanego. Wybierzmy razem". - Mamy znakomitą szansę, by zmobilizować mieszkańców Zakopanego i osoby, które chciałyby wspierać w realizacji nowe przedsięwzięcie obywatelskie - przekonuje Andrzej Pajor. A do wydania jest milion zł.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl