Brzesk
Dodano: Sobota, 17 listopada 2018 13:00

Subregion tarnowski zmienia się dzięki środkom z UE

Nowe drogi, zakup ekologicznych autobusów, setki kilometrów tras turystycznych oraz liczne inwestycje wspierające zdrowie, ekologię, pracę i pomoc społeczną – to tylko niektóre z 1270 projektów jakie udało się zrealizować w subregionie tarnowskim dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Dodano: Sobota, 10 listopada 2018 13:00

Brzeskie drogi do niepodległości

Rola Brzeska jako miasta na bezpośrednim zapleczu frontu od grudnia 1914 roku do maja 1915 roku. Bitwy i potyczki, które rozegrały się w sąsiedztwie miasta. Pierwsza w historii na świecie linia poczty lotniczej. Szczegóły dotyczące wykorzystania samolotów startujących z podbrzeskich lotnisk. Tym zagadnieniom poświęcony jest film dokumentalny Brzeskie drogi do niepodległości.

Dodano: Piątek, 21 września 2018 14:29

Przydomowe poletko marihuany

Zarzuty uprawy i posiadania marihuany usłyszał 23-letni mieszkaniec Czchowa, który pod oknami swojego domu doglądał zasadzonych krzewów konopi indyjskiej. Z uprawy korzystał również mieszkający wspólnie z 23-latkiem członek rodziny, i on także odpowie za posiadanie narkotyków.

Dodano: Wtorek, 28 sierpnia 2018 01:56

Hubert Zapiór - Koncert w Brzesku Pałac Goetzów (zdjęcia)

Hubert Zapiór powrócił do zabytkowych wnętrz Pałacu Goetzów, aby po raz kolejny zaśpiewać dla miłośników muzyki klasycznej.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 13:51

Budowa mostu w Brzesku na DK75 z ruchem wahadłowym, od 7 maja

Przez trzy doby, od 7 maja do 10 maja br. będzie obowiązywał ruch wahadłowy w Brzesku, przy budowie mostu na rzece Uszwicy. Wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z wykonywaniem dojazdów do budowanego mostu z obydwu stron. Prace trwały będą przez całą dobę.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 15:49

Zamiast na drogę, patrzyła na nawigację

Do kuriozalnego wypadku doszło w Brzesku. Na szczęście kobiecie, która dosłownie nie trafiła w drogę i prowadzonym przez siebie pojazdem wjechała w wykop, nic sie nie stało. Tuż obok był… tymczasowy most.

Dodano: Sobota, 14 października 2017 13:23

Mieszkaniec Brzeska stracił kilka tysięcy złotych. Złodziejem okazał sie 12-latek

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni w godzinach wieczornych. Pokrzywdzony relacjonował, że przebywając w jednym z obiektów w Brzesku, gdzie prowadzone są zajęcia sportowe, ktoś ukradł mu portfel z dokumentami i sporą kwotą pieniędzy.

Dodano: Czwartek, 14 września 2017 12:21

Rozjeżdżali leśne ścieżki, posypały się mandaty

Leśnicy na terenie Nadleśnictwa Brzesko przeprowadzono działania związane z akcją Cross 17. W akcji uczestniczyli pracownicy Służby Leśnej oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Dodano: Czwartek, 4 maja 2017 19:38

Straszny dwór w Brzesku na bis (zdjęcia)

Ogromnemu sercu i zaangażowaniu całego sześćdziesięcioosobowego zespołu zawdzięcza sukces premiera spektaklu muzycznego na podstawie opery Stanisława Moniuszki. Ponieważ wiele zainteresowanych osób nie mogło obejrzeć widowiska ze względu na ograniczoną pojemność sali, dlatego w najbliższą niedzielę 7 maja zaplanowano kolejny spektakl.

Dodano: Wtorek, 11 kwietnia 2017 12:57

Dyskusja o „Sądeczance” (zdjęcia)

Dzisiaj w sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz. Wziął w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 23:25

Śmiertelny wypadek na DK 75 Nowy Sącz - Brzesko

W rejonie miejscowości Dąbrowa doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 21:07

O „Napadzie” na scenie

Reżyser i scenarzysta Szymon Jakubowski tym razem napisał książkę pod tytułem „Napad”. Absolwent brzeskiego ogólniaka opowie o niej podczas spotkania autorskiego w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku 20 lutego o godzinie 17-ej.

Dodano: Sobota, 11 lutego 2017 11:30

Satyryczny koncert i farsa w brzeskim MOK

Klasyka muzyczna, ale pozbawiona koturnów oraz spora dawka humoru. To najważniejsze elementy koncertu muzyki poważnej z przymrużeniem oka „Opera na wynos”, który zostanie zaprezentowany 12 lutego o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Natomiast 14 lutego na deskach miejscowej sceny można będzie zobaczyć spektakl, którego współautorem jest laureat Literackiej Nagrody Nobla Dario Fo pt. „Związek otwarty”. Także powinno być rozrywkowo, ponieważ sztuka jest połączeniem farsy z komedią dell’arte.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 12:38

Utrudnienie na A4 (Tarnów - Brzesko)

W rejonie węzła Brzesko samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w bariery w pasie rozdziału. Nikt nie odniósł obrażeń, ale zablokowany został lewy pas ruchu jezdni w kierunku Krakowa oraz lewy pas ruchu jezdni w kierunku Rzeszowa.

Dodano: Wtorek, 28 kwietnia 2015 08:34

Coraz więcej elementów wiaduktu na łączniku Brzeskim

Z jednej strony wymieniane są grunty i zagęszczane podłoże z drugiej powstają filary estakady na budowanej drodze łącznikowej pomiędzy węzłem Brzesko na autostradzie A4 a drogą krajową nr 94. Trwa zbrojenie, deskowanie i betonowanie filarów obiektu.

Dodano: Sobota, 21 lutego 2015 12:37

Policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali groźnego przestępcę

Wszystko zaczęło się pod koniec tego tygodnia w Brzesku i Jadowniku , gdy pewien kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Dodano: Sobota, 7 lutego 2015 13:11

BRZESKO. Wypadek na A4. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wypadku na autostradzie A4 koło Brzeska. Straż pożarna w Brzesku o godzinie 21.32 otrzymała informację o wypadku na pasie w kierunku Krakowa.

Dodano: Czwartek, 8 stycznia 2015 19:54

Pół miliona złotych dla szkół z Brzeska

Nowoczesne studio telewizyjne, pracownia odnawialnych źródeł energii czy kształcenie w formie e-learningu – to nowoczesne rozwiązania, które zostaną wprowadzone w dwóch szkołach w Brzesku: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Dodano: Niedziela, 9 listopada 2014 11:57

Zatrzymany zabójca z Brzeska

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 71-letniego mężczyzny, do którego doszło pod koniec sierpnia w Brzesku

Dodano: Niedziela, 29 czerwca 2014 20:34

Poszukiwana mieszkanka Brzeska

Rodzina i policja szukają 73 letnia mieszkanki Brzeska Ireny Buzdygan. Ostatni raz widziano ją w środę 25 czerwca około godziny 20.15 w Brzesku. Nie powróciła jednak do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Dodano: Niedziela, 13 kwietnia 2014 20:28

Protesty mieszkańców i samorzadowców w sprawie przejazdu kolejowego

Wkrótce ma rozpocząć się przebudowa przejazdu kolejowego w Brzesku na drodze wojewódzkiej w kierunku Szczurowej. Jednak nadal brak jest porozumienia między samorządowcami i PKP w sprawie wyznaczenia objazdów. Na te planowane, nie zgadzają się mieszkańcy.

Dodano: Czwartek, 10 października 2013 14:45

Nowa droga z Brzeska do Koszyc - podpisanie umowy na budowę

Dziś zawarta została umowa między Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie a firmą Skanska na budowę pierwszego odcinka drogi Brzesko-Koszyce. Nowy fragment drogi wojewódzkiej będzie kosztował 27 mln zł netto (33 mln zł brutto). Powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 79 Kraków-Sandomierz. Będzie to ponad 4-kilometrowy odcinek od węzła autostradowego w Brzesku do Mokrzysk (ul. Zagrodzka). Inwestycja zostanie zakończona w maju 2015 roku.

Dodano: Piątek, 15 marca 2013 22:17

Zawalił się dach magazynu pod ciężarem śniegu

Dach hali magazynowej mieszczącej się przy ul. Solskiego w Brzesku zawalił się pod ciężarem śniegu. Inspektorzy nadzoru budowlanego zarządzili także ewakuację dwóch innych marketów, które przylegają do hali.

Dodano: Poniedziałek, 21 lutego 2011 10:17

Gimnazja w Brzesku i Tarnowie nagrodzone za jedzenie smacznie i zdrowo

Wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo” są szkoły małopolskie. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: plakat społeczny i film reklamowy. W nagrodę laureaci otrzymali tablice multimedialne, a wyróżnionych odwiedzi Road Show Truck.

Dodano: Czwartek, 30 grudnia 2010 16:28

Nowe miasto w Małopolsce

Z nowym rokiem województwo małopolskie zyska nowe miasto. Nowe Brzesko będzie sześćdziesiątym pierwszym miastem w województwie. Dotychczas najmłodszym małopolskim miastem był Radłów, który do grona miast dołączył 1 stycznia tego roku.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl