Beatyfikacja
Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 09:43

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej w Łagiewnikach

28 kwietnia w Krakowie odbędzie się beatyfikacja pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej - najważniejsze tegoroczne wydarzenie duszpasterskie archidiecezji krakowskiej.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 21:20

Kolejna krakowianka w drodze do beatyfikacji

W ramach trwającego procesu beatyfikacyjnego, za zgodą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, 5 kwietnia 2018 r. odbyła się ekshumacja doczesnych szczątków Czcigodnej Służebnicy Bożej s. Emanueli Kalb ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego z grobowca zakonnego Sióstr Kanoniczek na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, ich kanoniczne rozpoznanie oraz złożenie w kościele sióstr pw. św. Tomasza w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 13:20

Życie Ewangelią jako droga do świętości

- Kościół Krakowski rozpoczął duchowe przygotowanie do zbliżającej się beatyfikacji Czcigodnej Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Jest to kolejny dar, jaki otrzymujemy na naszej osobistej i wspólnej drodze wiary, nadziei i miłości. Przyszła nowa Błogosławiona przypomina nam, że uczennice i uczniowie Jezusa mogą i powinni dążyć do świętości w każdym stanie życia, w każdym zawodzie, w każdych okolicznościach. - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w Kościele św. Mikołaja w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 8 maja 2011 17:42

Orawianie na uroczystościach beatyfikacyjnych w Watykanie (galeria)

Wróćmy raz jeszcze do ubiegłotygodniowej beatyfikacji Jana Pawła II. W Rzymie była między innymi delegacja z Orawy. W galerii - zdjęcia z Placu Świętego Piotra oraz Via della Conciliazione i Zatybrza.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl