Babia Góra
Dodano: Sobota, 16 stycznia 2021 19:15

Lekkomyślni turyści. Roznegliżowani poszli zimą w góry

Po południu ratownik dyżurny Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymał zgłoszenie, że w rejonie Gówniaka w Masywie Babiej Góry znajduje się 5 osób, które pomimo skrajnie trudnych warunków pogodowych - postanowiły zdobyć szczyt niemal bez ubrań.

Dodano: Wtorek, 2 kwietnia 2019 14:00

Pół wieku od katastrofy samolotu w okolicach Babiej Góry

Dziś mija dokładnie 50 lat od jednej z największych katastrof w dziejach polskiego lotnictwa cywilnego. 2 kwietnia 1969 roku o godz. 16:07 o północne zbocze Policy w Paśmie Babiogórskim rozbił się samolot AN-24 w barwach LOT-u.

Dodano: Poniedziałek, 17 września 2018 08:00

Kochasz rower i góry? Są miejsca, które warto odwiedzić właśnie jesienią

Ponad 100-kilometrowa trasa pełna widoków i zabytków, 18-metrowe przeszkody dla miłośników ostrej jazdy i ciekawe szlaki o różnych stopniach trudności dla całych rodzin. Na takich trasach każdy fan rowerowej aktywności może znaleźć coś dla siebie.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 14:44

Niedźwiedź w rejonie Babiej Góry (zdjęcia śladów)

Dziś około południa na Babiej Gorze ratownik GOPR Tomasz Kozina spotkał niedźwiedzia. BPN opublikował zdjęcia śladów pozostawionych przez drapieżnika.

Dodano: Poniedziałek, 5 lutego 2018 21:46

Akcja ratowników GOPR na Babiej Górze

Dwoje turystów zgubiło szlak podczas schodzenia z Babiej Góry. Kobieta poślizgnęła się i skręciła kolano.

Dodano: Piątek, 1 grudnia 2017 09:50

Babia Góra po świeżych opadach śniegu (zdjęcia)

Ze szczytu (Diablak 1725 m n.p.m) rozciąga się panorama Tatr, Pilska, Beskidów, Gorców i Pienin. O tej porze roku śnieg, mróz i wiatr tworzą niesamowite formy.

Dodano: Niedziela, 16 kwietnia 2017 20:28

Udana akcja poszukiwawcza na Babiej Górze

O sporym szczęściu mogą mówić turyści, którzy w niedzielę zgubili się na Babiej Górze podczas śnieżnej zamieci. Dzięki pomocy ratowników GOPR udało im się zejść do schroniska na Markowych Szczawinach.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 21:34

23-kilometrowy bieg po szlakach Babiej Góry

W miniony weekend 120 biegaczy wzięło udział w III Biegu Śnieżnej Pantery, który odbył się w Zawoi i na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Zaprezentowano także wystawę poświęconą babiogórskim wilkom.

Dodano: Środa, 19 października 2016 18:20

Remont babiogórskich szlaków

Do 15 listopada b.r. przewidziany jest remont dwóch szlaków na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego.

Dodano: Sobota, 1 października 2016 21:11

Bieg na Babią Górę

W sobotę po południu na Babiej Górze odbyły się zawody w biegach górskich: IV edycja Memoriału Wojtka Kozuba - Bieg na Babią Górę.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 14:40

Nadmierna populacja jeleni powoduje kłopoty z odbudową lasów w BPN

Z powodu nadmiernej populacji jeleni jest kłopot z odbudową lasów jodłowych pod Babią Górą. Dyrekcja Babiogórskiego Parku Narodowego prosi myśliwych, żeby dokonali odstrzału zwierząt.

Dodano: Wtorek, 20 września 2016 09:54

Msza Święta w intencji ludzi gór na Babiej Górze (zdjęcia)

Przy kaplicy Matki Bożej Bolesnej na Babiej Górze odprawiona została polowa Msza Święta w intencji ludzi gór.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2016 21:50

Słowacy na Babiej Górze (zdjęcia)

Na szczycie Babiej Góry została odprawiona polowa msza święta przy tablicy upamiętniającej wizyty św. Jana Pawła na królowej Beskidów i podróże apostolskie na Słowacji. Było to 20. już słowackie wyjście na Babią Górę ku czci św. Jana Pawła II.

Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2016 10:25

Górska wyprawa z Leszkiem Cichym

Aby zdobyć najwyższe góry świata nie zawsze potrzebne są wielkie przygotowania. Tym razem wystarczy nam jedno popołudnie, w czasie którego wiele z nich uda nam się odwiedzić. Nie zabraknie przy tym ciekawych górskich opowieści i dobrej muzyki.

Dodano: Piątek, 10 czerwca 2016 00:10

Ultra Sky Marathon Babia Góra - zapowiedź filmowa

W sobotę 11 czerwca br. odbędzie się 3 edycja biegów rozgrywanych w ramach Ultra Sky Marathon Babia Góra.

Dodano: Wtorek, 16 czerwca 2015 23:52

Karta Babiogórska - podpisanie umowy o rozpoczęciu wspólnej akcji promocyjnej "Strzał w 10-tkę"

W Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy pięcioma podmiotami zajmującymi się turystyką w regionie Babiej Góry .

Dodano: Wtorek, 10 lutego 2015 15:00

Akcja ratunkowa w Rejonie Babiej Góry (zdjęcia)

Na Babiej Górze ratownicy sprowadzali dwóch turystów którzy zabłądzili w rejonie szczytu. Kierownik sekcji Babiogórskiej GOPR mówi że w rejonie szczytu panują bardzo trudne warunki. Widoczność jest ograniczona do 10 m, wieje wiatr z prędkością 100km/h. i zawiewa ślady. Na Babiej Górze ogłoszono 3 stopień zagrożenia lawinowego.

Dodano: Poniedziałek, 5 stycznia 2015 11:37

Goprowcy odnaleźli czworo turystów w rejonie Babiej Góry

Czwórka turystów biwakowała na szczycie Babiej Góry, gdzie spędzili noc. Rano próbowali zejść, ale w trudnych warunkach zgubili drogę i wezwali telefonicznie pomoc.

Dodano: Niedziela, 28 grudnia 2014 18:07

Kolejny turysta poszukiwany na Babiej Górze

Ratownicy GOPR szukają turysty, który poprosił o pomoc podczas zejścia z Babiej Góry w Beskidach. 51-letni mężczyzna zgubił szlak w okolicy przełęczy Brona przy zejściu do schroniska Markowe Szczawiny - podaje radio RMF FM.

Dodano: Sobota, 27 grudnia 2014 20:39

Akcja ratunkowa na Babiej Górze. Turystka ma odrożone stopy

Ratownicy GOPR sprowadzili z Babiej Góry dwoje turystów, którzy się zgubili. Oboje są wyziębieni, a kobieta ma dodatkowo odmrożone stopy.

Dodano: Poniedziałek, 7 lipca 2014 01:59

U stóp Babiej Góry już po raz 40. odbyła się impreza gminna - Święto Pasterskie (zdjęcia)

Święto kultury Orawy zgromadziło wielu Orawiaków, a także turystów wypoczywających w regionie. Mimo zmieniającej się pogody na festynie panowała gorąca atmosfera. Pierwszymi wykonawcami, którzy zainaugurowali zabawę była miejscowa Strażacka Orkiestra Dęta. Święto Pasterskie odbyło się pod patronatem Województwa Małopolskiego.

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 00:47

Turysta zmarł na szczycie Babiej Góry

Mimo reanimacji podjętej przez ratowników GOPR oraz szybkiego transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - nie udało się uratować turysty, który zmarł na szczycie Babie Góry.

Dodano: Wtorek, 17 czerwca 2014 23:01

Ruszyła budowa Centrum Górskiego „Korona Ziemi”

Czołowi himalaiści polscy wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w fundamenty powstającego w Zawoi pod Babią Górą Centrum Górskiego „Korona Ziemi”. Przekazali też memorandum, które włożone zostało do „kapsuły czasu” i wmurowane w fundamenty.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 14:19

W Zawoi powstaje entrum Górskie Korona Ziemi

U podnóży Babiej Góry powstaje Centrum Górskie Korona Ziemi – miejsce, w którym można będzie poznać wszystko to, co związane jest z najsłynniejszymi szczytami Ziemi oraz dowiedzieć się, jaką rolę w eksploracji gór najwyższych spełniają Polacy. Centrum Górskie Korona Ziemi to miejsce, gdzie spotyka się tradycja i kultura; nauka i technologia; rekreacja z rozrywką.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 17:47

Katastrofa awionetki na Babiej Górze. Zginęły trzy osoby

W rejonie szczytu Babiej Góry rozbiła się awionetka z trzema osobami na pokładzie. Pilot i pasażerowie zginęli na miejscu.

Dodano: Czwartek, 6 września 2012 16:21

Noc z Królową Beskidów (zdjęcia)

Babia Góra najwyższy szczyt Beskidów, zwana królową niepogód jest bohaterką orawskich i zawojskich opowiadań i legend. Znana jest jeszcze z innego powodu. To tutaj szczególnie latem zmierzają turyści z całej Polski na niezapomniane wschody słońca.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2012 22:45

Uczestnicy zjazdu freerajdowego z trudem dotarli do bazy w rejonie Babiej Góry (zdjęcia)

Uczestnicy zjazdu freerajdowego na Babiej Górze utknęli na zasypanej drodze do schroniska w Slanej Wodzie. - Kierowca odśnieżarki odradzał jazdę i informował wszystkich, że mogą już stamtąd nie wyjechać - relacjonuje jeden z kierowców. Po jakimś czasie jednak udało się odśnieżyć całą drogę i wszyscy dotarli do bazy wypadowej.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl