Autobus
Dodano: Wtorek, 1 października 2019 08:10

XIII sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego

Podjęcie uchwały w sprawie budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych EuroVelo 11 wzdłuż Doliny Popradu, deklaracja dotycząca realizacji zadania „Małopolska wolna od plastiku”, a także udzielenie pomocy finansowej gminom na realizację zadań w ramach konkursu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!” – to tylko niektóre tematy, jakimi zajęli się małopolscy radni podczas kolejnej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 07:59

Znamy wyniki konsultacji w Tarnowie

To, jak i gdzie jadą autobusy, nie jest obojętne tarnowianom. Mieszkańcy miasta złożyli blisko 1,2 tysiąca uwag w czasie konsultacji, dotyczących zmian w tarnowskiej komunikacji miejskiej.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2019 12:01

Po wielickiej gminie nowymi pojazdami

Są ekologiczne, klimatyzowane, z ładowarkami USB. Jazda po Wieliczce ma być komfortowa.

Dodano: Czwartek, 29 listopada 2018 07:30

Dziwny incydent w tarnowskim autobusie

Rankiem w autobusie linii 208, parkującym przed kolejnym kursem na pętli w Piotrkowicach, doszło do niecodziennego zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał, natomiast wedle relacji tarnowskich urzędników autobus… w całości zasypany białym pyłem… Czeka gruntowne sprzątanie.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 14:49

Do szkoły jechały niesprawnym autobusem

Nie dość, że dzieci jechały niesprawnym autobusem do szkoły, to jeszcze przewoźnik nie miał wymaganego zezwolenia na prowadzenie takich kursów. Na szczęście w porę zainterweniowali inspektorzy drogowi.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 08:38

Autobus wpadł do rowu - pięć osób rannych

Wczoraj, w podkrakowskich Rusocicach autobus MPK linii 229 wpadł do rowu. Wskutek zdarzenia pięć osób zostało lekko rannych - informuje Powiat Krakowski 112.

Dodano: Piątek, 23 marca 2018 17:58

Jedna trzecia Gimbusów niesprawna

Dzieci do szkół z powiatu oświęcimskiego były dowożone niesprawnymi pojazdami.

Dodano: Środa, 14 marca 2018 18:23

Pięciolatek "na wodzie". Żyje dzięki reakcji pasażerki autobusu

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji młodej mieszkanki Brzeszcz i oświęcimskich policjantów udało się uratować dziecko, które weszło na zamarzniętą Sołę.

Dodano: Sobota, 3 marca 2018 17:10

Nowe autobusy dla Chrzanowa, Libiąża i Trzebini

Na ulice Chrzanowa, Libiąża i Trzebini niebawem wyjedzie 20 nowych, ekologicznych autobusów kupionych dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Zanim jednak nowe pojazdy wyruszą na swoje trasy, zaprezentowano je mieszkańcom Chrzanowa. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 17:32

Nad Sołą za darmo autobusem nie pojedziemy

Oświęcim nie wejdzie do grona miast, które proponują darmowe przejazdy miejskimi autobusami w dni, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie silne.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 15:50

Park&Ride i nowe autobusy dla mieszkańców Sądecczyzny

32 niskopodłogowe i ekologiczne autobusy, przebudowa węzła przesiadkowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu oraz nowy parking Park&Ride w Starym Sączu, który pomieści 130 samochodów osobowych – to najważniejsze inwestycje transportowe, jakie do końca września przyszłego roku będą realizowane na terenie tych dwóch sądeckich miast.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 09:45

Niesprawnym autobusem po powiecie wielickim

Inspektorzy transportu drogowego w Krakowie zatrzymali kontroli autobus wykonujący przewóz regularny osób na linii Podstolice – Kraków. Znaleźli liczne nieprawidłowości.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 17:46

2,2 mld zł na nowoczesne bezemisyjne autobusy dla polskich miast - także dla Krakowa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisały w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego umowę umożliwiającą finansowanie zakupu autobusów nowej generacji dla polskich miast uczestniczących w programie Bezemisyjny transport publiczny.

Dodano: Poniedziałek, 23 października 2017 17:21

Przewoził węża dusiciela w autobusie

Sądeccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Gorlic ustalili kto przewoził boa dusiciela w kursowym autobusie na trasie Kraków – Nowy Sącz. 28-letni właściciel zwierzęcia z terenu powiatu gorlickiego usłyszał zarzuty.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 22:40

12 nowoczesnych autobusów dla mieszkańców gminy Wieliczka

Mieszkańcy Wieliczki wkrótce do pracy czy szkoły pojadą nowymi, komfortowymi, a przede wszystkim ekologicznymi autobusami. Ale to nie wszystko.

Dodano: Piątek, 15 września 2017 14:30

Na jednym bilecie pociągiem, autobusem i tramwajem

KRAKÓW. Od 16 do 22 września wszyscy posiadacze biletów sieciowych KMK, miesięcznych biletów kolejowych strefowych oraz biletów zintegrowanych (Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej), będą mogli bez ograniczeń podróżować wszystkimi pojazdami Krakowskiej Komunikacji Miejskiej oraz pociągami uruchamianymi przez Województwo Małopolskie.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 09:33

Autobus potrącił rowerzystę

Poważny wypadek na rondzie 308 Dywizjonu w Krakowie. Na skrzyżowaniu al. Pokoju z ulicą Nowohucką doszło do potrącenia rowerzysty przez autobus komunikacji miejskiej. Z racji porannego szczytu komunikacyjnego utworzyły się ogromne korki w każdym kierunku.

Dodano: Sobota, 1 kwietnia 2017 09:19

W Zakopanem zmienia się miejsce odjazdów autobusów dalekobieżnych

Od 1 kwietnia autobusy dalekobieżne będą odjeżdżać z placu przy dworcu PKP w Zakopanem. Zmiana została wymuszona tym, że nowy właściciel dworca autobusowego przed miesiącem wypowiedział umowy przewoźnikom.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 19:04

W sobotę została oficjalnie otwarta nowa część największego krakowskiego dworca autobusowego

W sobotę została oficjalnie otwarta nowa część największego krakowskiego dworca autobusowego przy ul. Bosackiej. Pasażerowie mogą z niej już korzystać. Dzięki rozbudowie liczba odjazdów ma się zwiększyć o ok. 450 dziennie.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 12:10

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru. Miał jechać z dziećmi na wycieczkę

W ostatni weekend ferii zimowych, w Oświęcimiu policjanci przeprowadzili kontrolę autobusu przed wyjazdem z dziećmi na wycieczkę do Bielska Białej.

Dodano: Wtorek, 28 kwietnia 2015 16:14

KRAKÓW. Tramwaj zderzył się z autobusem

Około godziny 6:50 na ulicy Pawiej, na wysokości Politechniki Krakowskiej, doszło do zderzenia tramwaju z autobusem. W zdarzeniu rannych zostało kilka osób. Nikt nie poniósł poważnych obrażeń. Nie wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 23:47

KRAKÓW. Zderzenie tramwaju z autobusem. Sześć osób rannych

Do zderzenia tramwaju z autobusem doszło około godz. 16:30 na rondzie Grunwaldzkim w Krakowie. Sześć osób zostało rannych. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Wszyscy ranni to obywatele Irlandii.

Dodano: Piątek, 6 lutego 2015 13:05

Pożegnanie Scani

KRAKÓW. Nie było łez, ale atmosfera była sentymentalna. Pożegnaliśmy ostatni autobus Scania CN113, który praktycznie codziennie, przez pół roku odjeżdżał jako 129 lub 429. Autobus odjechał po raz ostatni jako autobus eksploatowany liniowo przez MPK S.A. w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 19:36

Dworzec autobusowy marzeń - za niecałe pięć lat?

Nad płytą dworca Małopolskich Dworców Autobusowych stanie nowoczesny, wysokiej jakości budynek biurowy. Będzie także podziemnym garaż. Przebudowane zostaną także obiekty znajdujące się pod stałą ochroną konserwatora czyli drukarnia, wieża ciśnień oraz lokomotywownia.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 20:58

Kolejowy Happening - zakopiańska akcja "Pociąg-autobus-góry" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Krupówkach odbył się happening promujący akcję "Pociąg-autobus-góry". Pomysłodawcy projektu postulują za budową nowego połączenia kolejowego z Krakowa do Zakopanego, dzięki któremu czas podróży skróciłoby się z prawie 4 godzin do 90 minut.

Dodano: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 16:40

Akcja IPA w Nowym Targu

NOWY TARG. W dniach 22-23 sierpnia br., podczas trwania Jarmarku Podhalańskiego na nowotarskim Rynku pojawi się "czerwony autobus", w którym będzie można oddać krew.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 21:32

KRAKÓW. Jest szansa, że w tym miesiącu zakończy się remont górnej płyty RDA

Jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu zakończy się remont górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie. Oznaczać to będzie koniec poważnych komplikacji dla pasażerów.

Dodano: Poniedziałek, 19 maja 2014 10:27

Wielkie wejście "ogórka" (zdjęcia)

Podczas warszawskiej nocy muzeów na paradzie autobusów pojawiły się krakowskie "ogórki". Wożąc pasażerów na linii "A", od razu wywołały furorę.

Dodano: Piątek, 2 maja 2014 21:34

Kraków znów wyprzedził Warszawę, czyli o elektrycznych "pupilach" i "ogórkach"

I stało się Kraków to jedyne miasto w Polsce, po którym mkną elektryczne autobusy. W Warszawie przetarg wygrała chińska firma. Według polskiej konkurencji celowo obniżyła cenę na zbyt niską, że aż nierealną do zrealizowania - uważają fachowcy. Polska konkurencja odwołuje się od decyzji jaka zapadła na przetargu, a Kraków na tym wygrał.

Dodano: Piątek, 28 marca 2014 14:18

Kraków szybszy od Warszawy

Choć w Warszawie ogłoszono już przetarg na autobusy elektryczne, to w Krakowie pojawią się one szybciej. W Warszawie dopiero jesienią mieszkańcy będą się cieszyć z ekologicznych pojazdów. Hitem Krakowa autobusy elektryczne staną się już za kilka tygodni.

Dodano: Wtorek, 4 marca 2014 20:32

Władze Nowego Targu: dworzec stanie się faktycznie centrum komunikacyjnym

NOWY TARG. - Nie były to łatwe rozmowy. Mamy do czynienia z przewoźnikami z całego powiatu, a także z przewoźnikami tranzytowymi - komentuje wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski negocjacje dotyczące regulaminu funkcjonowania dworca oraz stawek opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z dworca autobusowego DEKADA Nowy Targ.

Dodano: Czwartek, 20 lutego 2014 14:34

KRAKÓW. Wyznaczono skąd będą odjeżdżać autobusy podczas remontu Dworca Głównego

Miejscy drogowcy zaakceptowali lokalizację miejsca, skąd odjeżdżać będą autokary w czasie remontu górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego (dolna płyta dworca będzie działać bez zmian). Inwestycja ma ruszyć w marcu i potrwa do czerwca.

Dodano: Sobota, 18 stycznia 2014 12:26

KRAKÓW. W marcu rozpocznie się remont górnej płyty RDA

W marcu planowane jest rozpoczęcie remontu górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego przy ul. Bosackiej. Korzystające do tej pory z niego autobusy będą musiały odjeżdżać z innego miejsca. Oznacza to ogromne utrudnienia albo dla mieszkańców okolicznych ulic, a także dla kierowców dojeżdżających do centrum.

Dodano: Sobota, 4 stycznia 2014 11:36

Podhale: kolizje na śliskich drogach

Na drogach i chodnikach jest bardzo ślisko. Kolizje odnotowano w Nowym Targu, Rabce, Czarnym Dunajcu i Zakopanem, gdzie autobus wypadł z drogi i uderzył w budynek mieszkalny.

Dodano: Sobota, 21 grudnia 2013 11:51

Jadowniki: autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. 14 osób jest rannych

14 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko - po zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jadowniki, na drodze krajowej nr 94.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2013 13:45

KRAKÓW. Wypadek z udziałem autobusu MPK

W środę, 20 listopada około godz. 18:00 na ul. Łużyckiej w Krakowie doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Dodano: Sobota, 9 listopada 2013 20:24

W Krakowie będzie pierwsza w kraju linia obsługiwana przez elektryczne autobusy

Kraków będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym do obsługi jednej z linii autobusowych wykorzystane zostaną wyłącznie autobusy elektryczne. Linia powstanie w ramach kontraktu, jaki miasto podpisało z firmą przewozową Mobilis.

Dodano: Środa, 23 października 2013 17:16

WITOWICE. Autobus jadący z Krakowa zderzył się z ciężarówką pełną kamieni

Do wypadku doszło wczoraj, 22 października w godzinach porannych ok. 8:30. Nikt z pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń. Kierowca ciężarówki wyszedł niemal bez szwanku.

Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2013 15:30

KRAKÓW. Zabytkowy autobus na Regatach Wioślarskich

W środę, 15 maja na organizowane w ramach Festiwalu Nauki Regaty Wioślarskie i wyścigi smoczych łodzi na rzece Wiśle, będzie można dojechać zabytkowym autobusem.

Dodano: Niedziela, 10 marca 2013 11:51

KRAKÓW. Nowe autobusy Solarisa

Do Krakowa przyjechało pięć nowoczesnych autobusów Solarisa. Kolejne pojazdy będą dostarczane przez kilka najbliższych tygodni. W sumie MPK SA zyska 29 nowych autobusów.

Dodano: Wtorek, 15 stycznia 2013 13:47

Wypadek autokaru z dziećmi w Tylmanowej (zdjęcia)

Na ostrym zakręcie drogi gminnej w Tylmanowej doszło do wypadku autokaru wiozącego dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat z okolic Kielc, przebywającą na feriach zimowych w pensjonacie „Jurkowski” w Ochotnicy Dolnej. Autokar wiózł nastoletnich 47 pasażerów na wycieczkę do Szczawnicy.

Dodano: Piątek, 4 stycznia 2013 17:23

Elektryczny autobus na krakowskich drogach

W czwartek, 3 stycznia na krakowskich ulicach pojawił się autobus elektryczny, który został wypożyczony Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu SA w Krakowie przez firmę Solaris. Regularne kursy po mieście e-autobus rozpocznie w niedzielę, 13 stycznia.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl