Auschwitz-Birkenau
Dodano: Niedziela, 3 maja 2020 23:09

76 rocznica transportu Węgierskich Żydów

2 maja to 76 rocznica przybycia pierwszego transportu deportacyjnego Węgierskich Żydów do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz. Był to pierwszy transport kolejowy z deportowanymi ludźmi z Węgier - 1800 osób z obozu Kistarca k. Budapesztu oraz 2000 osób z miasta Topolya w Wojwodinie

Dodano: Wtorek, 21 kwietnia 2020 18:07

Światowy Dzień Pamięci o Holokauście

Fundacja Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau uczciła Dzień Pamięci o Holokauście Yom HaShoah zapalając znicze w Miejscach Pamięci podobozach KL Auschwitz i na cmentarzu na grobie ofiar Marszu Śmierci.

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 15:05

Czy dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau zostanie odwołany?

W cieniu „wojny polsko – izraelskiej” o zapisy nowelizacji o IPN, która wybuchła niejako przy okazji obchodów 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, pojawił się wniosek o odwołanie dyrektora tamtejszego państwowego muzeum. Co ciekawe i zarazem niewiedza o tym - w kontekście ostatnich wydarzeń - może dziwić, to właśnie władze Miejsca Pamięci w Oświęcimiu już w 2016 roku podjęły skuteczną walkę z pojawiająca się w mediach kłamliwą frazą „polskie obozy śmierci”.

Dodano: Poniedziałek, 29 stycznia 2018 11:48

Upamiętniono 73. rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau

Na terenie byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, w niesamowitej atmosferze, którą tworzyła gęsta mgła, odbyły się obchody upamiętniające 73. Rocznicę Wyzwolenia obozu, w którym niemieccy naziści zamordowali ok. 1,1 mln osób.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 19:31

Szykuje się rekord frekwencji w Miejscu Pamięci Auschwitz

Już ponad milion osób odwiedziło w tym roku były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Nigdy wcześniej w historii Muzeum frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka. Wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczny rekord frekwencji zostanie pobity.

Dodano: Wtorek, 27 stycznia 2015 19:51

Prezydent RP oddał hołd ofiarom Auschwitz-Birkenau

Złożenie wieńca pod Ścianą Straceń i wspólny przemarsz z byłymi więźniami – tak prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął swoją wizytę w obozie Auschwitz – Birkenau. W obchodach 70. rocznicy wyzwolenia obozu towarzyszył mu przez cały dzień m.in. marszałek Marek Sowa.

Dodano: Środa, 14 stycznia 2015 12:57

Prezydenci i koronowane głowy odwiedzą Muzeum Auschwitz

28 delegacji państwowych potwierdziło swój udział w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, które odbędą się w 27 stycznia. Głównymi bohaterami będzie ok. 300 ocalałych z Auschwitz.

Dodano: Niedziela, 16 grudnia 2012 12:05

Medale dla pracowników Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau

Złote i srebrne medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej otrzymali pracownicy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uroczystego wręczenia dokonał profesor Andrzej Kunert - sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl