Aria
Dodano: Sobota, 9 maja 2020 09:22

Poselska interpelacja w sprawie studentów

W Krakowie studiuje blisko 150 tys. osób. Wiele z nich wiąże się z miastem dłużej. Kryzys uderzył w nich i w ich rodziców. „Rząd zapomniał o studiujących” – mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek.

Dodano: Środa, 29 kwietnia 2020 11:50

Posłanka przeciw likwidacji Młodzieżowych Domów Kultury

Posłanka Daria Gosek-Popiołek wystosowała apel do Rady Miasta Krakowa w którym domaga się, aby radni i radne sprzeciwili się likwidacji Młodzieżowych Domów Kultury, obniżeniu dotacji dla żłobków i przedszkoli oraz cięć w komunikacji miejskiej.

Dodano: Środa, 22 kwietnia 2020 12:00

Posłanka Lewicy interweniuje w sprawie Domów Pomocy Społecznej

Ostatnie tygodnie przyniosły informacje o fatalnej sytuacji w Domach Opieki Społecznej w całej Polsce. O najsłabszych, o których rząd zupełnie zapomniał upomniała się posłanka Daria Gosek-Popiołek. W tej sprawie złożyła interpelację do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, zwróciła się do wojewody Małopolskiego oraz kierownictwa małopolskiego Sanepidu.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:32

Posłanka interweniuje u Prezydenta Krakowa

Z powodu epidemii koronawirusa Kraków znacząco ograniczył kursowanie autobusów i tramwajów. Co jednak z tymi, którzy wciąż muszą dojeżdżać do pracy? Mają spory problem. “Rozumiem potrzebę szukania oszczędności, ale nie możemy przerzucać ich na mieszkańców. Wielu z nich nie ma teraz jak dojechać do pracy” - mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek z Lewicy Razem.

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2020 12:53

Czas na autobusy marszałkowskie - apeluje posłanka Daria Gosek-Popiołek

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zapaści prywatny transport zbiorowy w Małopolsce. Problem można jednak rozwiązać uruchamiając publiczne usługi transportowe. W tej właśnie sprawie posłanka Daria Gosek-Popiołek (Razem, Klub Lewicy) zwróciła się z apelem do Marszałka Województwa Witolda Kozłowskiego.

Dodano: Czwartek, 27 lutego 2020 18:55

Prezydent w Rabce-Zdroju: "Dziękuję za upamiętnienie prezydentowej Marii Kaczyńskiej" (galeria)

Andrzej Duda wziął udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej śp. prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która została wmurowana w obelisk w ogrodzie różańcowym przy kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Dodano: Sobota, 4 stycznia 2020 23:05

Dron na Bazylice Mariackiej

Nietypową interwencję przeprowadzili w Nowy Rok krakowscy policjanci. Pozornie niewinna zabawa z dronem zakończyła się zarzutami dla 24-letniego obywatela Ukrainy. Turysta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które doprowadziło do utknięcia bezzałogowego statku powietrznego na dachu Bazyliki Mariackiej.

Dodano: Poniedziałek, 9 grudnia 2019 17:10

Wolontariusze roku nagrodzeni

Aleksandra Łuczkiewicz, Ewelina Opyd i Wiesław Piotrowski – to wolontariusze, którzy na co dzień pomagają innym. Dzisiaj zostali nagrodzeni przez władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2019 15:41

Awaria kolejki na Kasprowy Wierch

W niedzielę doszło do awarii kolejki na Kasprowy Wierch. Polskie Koleje Linowe wyjaśniają jej przyczyny i przepraszają turystów, którzy nie mogli wrócić ze szczytu do Zakopanego.

Dodano: Piątek, 19 kwietnia 2019 19:12

Obchody Wielkiego Piątku w Kalwarii Zebrzydowskiej (zdjęcia)

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się coroczna wielkopiątkowa procesja pasyjna Dróżkami Męki Pańskiej.

Dodano: Piątek, 29 marca 2019 21:00

Pogrzeb Mariana Cebulskiego Cmentarz Rakowicki

Na cmentarzu Rakowickim odbył się dziś pogrzeb zmarłego 24 marca 95-letniego Mariana Cebulskiego
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 29 marca 2019 r. w kaplicy na cmentarzu
Rakowickim, po czym nastąpiło odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku

Dodano: Sobota, 16 marca 2019 22:30

Nowy komisariat w Zatorze

11 marca 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Zator odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozpoczętej budowy nowego Komisariatu Policji w Zatorze.

Dodano: Sobota, 9 lutego 2019 13:08

Tragedia na budowie

Wczoraj przed południe na jednej z budów w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 26-letni budowlaniec.

Dodano: Poniedziałek, 24 grudnia 2018 15:20

Awaria kolejki linowej w Szczyrku

Około 30 osób ewakuowali ratownicy GOPR z kolejki linowej w Szczyrku, która została awaryjnie zatrzymana.

Dodano: Piątek, 16 listopada 2018 18:25

W Krakowie zmarła najstarsza siostra zakonna na świecie – Matka Cecylia Maria Roszak

W Krakowie zmarła najstarsza siostra zakonna na świecie – Matka Cecylia Maria Roszak z klasztoru sióstr dominikanek „Na Gródku”.

Dodano: Czwartek, 18 października 2018 16:36

Nagrody za pracę na rzecz innych

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się dziś Subregionalne Forum NGO. Podczas spotkania z przedstawicielami blisko 100 organizacji pozarządowych starosta nowosądecki Marek Pławiak nagrodził zwycięzców konkursu na Najlepszą Inicjatywę Roku oraz Wolontariusza Roku 2017.

Dodano: Niedziela, 16 września 2018 20:34

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

- Wielkie zadania stoją dzisiaj przed polskimi rodzinami. Ocalenie własnej tożsamości. Ocalenie fundamentu, na którym wznosi się każde małżeństwo i każda rodzina i ciągłe błaganie do Pana Boga, by dał siły do zmagania - mówił abp Marek Jędraszewski podczas XXVI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dodano: Sobota, 8 września 2018 15:00

Ojczyzna jest Ojcem i Matką!

– Wyrastamy z chrześcijańskiej wiary. Ona uczy nas kochać Boga i drugiego człowieka jak siebie samego. Ona uczy nas kochać Ojczyznę. – mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas Eucharystii w intencji Ojczyzny, sprawowanej w ramach Centralnych Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodano: Niedziela, 29 lipca 2018 22:41

Maria Karpiel to tegoroczna Nośwarniyjso Górolecko

BIAŁY DUNAJEC. Koronę oraz tytuł "Nośwarniyjsej Górolecki" przez rok będzie nosić panna z Kościeliska.

Dodano: Sobota, 31 marca 2018 16:30

Tradycyjne święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką (zdjęcia)

KRAKÓW. Przed Bazyliką Mariacką metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider złożyli życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 13:19

Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (zdjęcia)

- Jeżeli chcemy ocalić nasze człowieczeństwo, za wszelką cenę musimy stać na straży własnego sumienia - mówił w kazaniu po „Dekrecie Piłata" podczas wielkopiątkowych Dróżek w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 16:20

Kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. Gurgacza (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Marian Ryba i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka wzięli dziś udział w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 13:19

Wieża Mariacka zamknięta dla turystów

Ze względu na panujące warunki pogodowe zwiedzanie Wieży Mariackiej będzie możliwe dopiero od 8 marca (czwartek). W marcu zwiedzanie hejnalicy będzie możliwe wyłącznie w czwartki, piątki i soboty w godz. 9.00-17.30 z przerwą między 11.40 a 13.10. Wychodzenie na wieżę odbywa się w grupach dziesięcioosobowych, co 30 minut.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 15:44

Kilkugodzinne opóźnienie i zimno w wagonach

Ponad trzygodzinne opóźnienie i awaria ogrzewania - dzisiejsza podróż pasażerów pociągu z Krakowa do Zakopanego do przyjemnych nie należy.

Dodano: Piątek, 23 lutego 2018 13:36

Zatrzymali sprawców zanim dowiedzieli się o przestępstwie

Poszukiwany wpadł, bo szedł obok komisariatu. Chwile potem policjantów odwiedził jego kolega, zaniepokojony o jego losy. Na tym nie koniec. Kilka minut wcześniej pobili przechodnia…

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 20:32

Pogrzeb Mieczysława Święcickiego i Msza w Kościele Mariackim

KRAKÓW. Dziś odbył się pogrzeb aktora i piosenkarza Mieczysława Święcickiego. Artysta Piwnicy pod Baranami spoczął na cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych, tuż obok Marka Grechuty.

Dodano: Poniedziałek, 12 lutego 2018 15:55

Prezydent w Rabce-Zdroju

Zgodnie z zapowiedziami, prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Rabki-Zdroju na VI Memoriał Narciarski im. Marii Kaczyńskiej.

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 15:20

8 wariantów przebiegu S7 od węzła Miechów do węzła Szczepanowice

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała osiem wariantów przebiegu drogi ekspresowej S7 w okolicy Poradowa. Pierwotna decyzja środowiskowa dla tego odcinka została uchylona po zaskarżeniu jej do sądu przez mieszkańców. Nowe warianty przedstawione zostaną mieszkańcom.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 19:34

Oferowała dom w zamian za … śmierć

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki szybkiej reakcji internauty być może zapobiegli tragedii. Osoba, z która w sieci rozmawiał prosiła, by ktoś ją zabił, a w zamian odda dom i samochód.

Dodano: Wtorek, 19 grudnia 2017 15:27

Awaria automatów MPK w Krakowie - nie można płacić kartą

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej i mobilnych nie można obecnie za bilet zapłacić kartą. "Od operatora tych płatności czekamy na informację, kiedy awaria zostanie usunięta. Jednocześnie informujemy, że cały czas w automatach za zakup biletów można płacić gotówką" - informuje MPK.

Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 08:19

Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Krakowa

W sobotę przez Kraków po raz kolejny przeszli wolontariusze, którzy wesprą tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki. W tym roku takie marsze odbędą się w szesnastu miastach. Sama Szlachetna Paczka, również dzięki licznym wolontariuszom, zamierza także w tym roku wesprzeć tysiące rodzin w okresie świątecznym.

Dodano: Niedziela, 19 listopada 2017 18:12

IX Góralskie Rekolekcje w Pieniążkowicach

W Pieniążkowicach dobiegają końca dziewiąte Góralskie Rekolekcje. Zainaugurowała je msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Dodano: Niedziela, 29 października 2017 20:44

Energetycy TAURONA przywracają zasilanie, ale nadal nie bez prądu pozostaje 7 tys. odbiorców

W ciągu 12 godzin po wystąpienia pierwszych awarii spowodowanych przez huraganowy wiatr, energetycy TAURONA przywrócili zasilanie do 160 tys. klientów. W terenie od rana pracuje ponad 850 energetyków, którzy z użyciem sprzętu ciężkiego usuwają awarie. Nadal wieje silny wiatr i pada deszcz, więc w trudnych warunkach pogodowych będą pracować do późnej nocy.

Dodano: Środa, 11 października 2017 15:56

Straszył napadem, a potem sam zgłosił się na komisariat

Jakież było zaskoczenie krakowskich policjantów, kiedy kilka dni temu w I Komisariacie Policji w Krakowie pojawił się 50-letni mężczyzna prosząc o dobrowolne zatrzymanie. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że jest przestępcą.

Dodano: Piątek, 22 września 2017 10:40

Ćwiczenia taktyczno - bojowe na terenie Bazyliki Mariackiej w Krakowie (zdjęcia)

KRAKÓW. Gdy na Rynek Główny pod Kościół Mariacki zajechały wozy straży pożarnej i pogotowia ratunkowego - sporo turystów i mieszkańców Krakowa było zaniepokojonych.

Dodano: Niedziela, 13 sierpnia 2017 01:12

"Aria dla Krynicy"- inauguracja Festiwalu im. Jana Kiepury (zdjęcia)

51 Festiwal w Krynicy im. Jana Kiepury rozpoczął się w sobotę wieczorem - znakomitym, ponad 3,5 godzinnym koncertem "Aria dla Krynicy". Był to wieczór z klasyką we włoskim stylu. Pojawiły się największe hity z włoskich oper i muzyki filmowej.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 12:34

"Czyste Tatry" - w czerwcu kolejna edycja akcji sprzątania Tatr

Zbliża się termin kolejnej edycji akcji, która przyciąga w góry tysiące wolontariuszy."30 czerwca sprawimy, że Tatry znów będą czyste! Pokażmy jak nie śmiecić i zostawmy Czyste Tarty!" zapowiadają członkowie Stowarzyszenia Czysta Polska i Rafał Sonik - organizatorzy akcji, której główną ideą jest posprzątanie śmieci i odpadków pozostawionych przez turystów na tatrzańskich szlakach.

Dodano: Poniedziałek, 8 maja 2017 20:44

Life Festiwal czeka na wolontariuszy

Organizatorzy jednego z największych małopolskich festiwali czekają na chętnych, by współtworzyć Life Festiwal w Oświęcimiu. Zgłoszenia można przesłać jeszcze do 22 maja 2017 roku.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 11:41

Konkurs dla wolontariuszy

Kolejny raz Powiat Nowosądecki ogłasza konkurs na Inicjatywę i Wolontariusza Roku. O nagrody mogą się starać organizacje pozarządowe i osoby w nich działające.

Dodano: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 16:01

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

W miniony weekend w okolicach Wieliczki odbył się PLATINUM Rajd będący Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Dodano: Niedziela, 2 kwietnia 2017 08:45

Pierwszy dzień zmagań Rajdu PLATINUM - Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Dwadzieścia załóg wystartowało w pierwszym dniu zmagań Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W pierwszym przejeździe odcinka specjalnego Brzegi liczącego ponad 4,6 km zwyciężył Andrzej Szepieniec i Jarosław Zawadzki

Dodano: Piątek, 31 marca 2017 16:16

Awaria w uzdrowisku

Blisko 200 mieszkańców Krynicy-Zdroju nie ma prądu. W czterech stacjach średniego napięcia doszło do awarii.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 18:31

Ekstremalna Droga Krzyżowa

W tym roku po raz czwarty z Kasinki Małej do Kalwarii Zebrzydowskiej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 11:05

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

- W nadchodzący weekend w Wieliczce i jej okolicach zostanie rozegrany PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Te zawody oznaczają inaugurację tegorocznego ogólnopolskiego sezonu rajdowego – zapowiada Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor imprezy.

Dodano: Czwartek, 23 lutego 2017 10:40

Premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” (zdjęcia)

KRAKÓW. W czasach zdominowanych przez mężczyzn, genialna kobieta dokonała odkrycia, które zmieniło nasz świat na zawsze. Jej świat to pasja. Jej świat to siła. Jej świat to miłość. Jedyna kobieta na świecie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla – Maria Skłodowska-Curie. Film w reżyserii Marie Noëlle podbije serca polskich widzów. A wczoraj w kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta krakowska premiera filmu.

Dodano: Środa, 22 lutego 2017 12:35

Maria Skłodowska-Curie – filmowa historia niezwykłej kobiety

3 marca do kin trafi film pt. „Maria Skłodowska-Curie” w reżyserii Marie Noëlle. W rolę wybitnej polskiej noblistki wcieliła się Karolina Gruszka. Międzynarodowa produkcja powstała m.in. dzięki wsparciu z Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, na którego budżet składa się też Województwo Małopolskie.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 16:45

Awaria dylatacji na węźle Tynieckim A4. Ograniczenie prędkości do 80 km/h

Na węźle Tynieckim A4, 408 km Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa doszło do awarii dylatacji. Na prawej jezdni, prawym pasie obiektu w kierunku Tarnowa urwał się kawałek profilu.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 20:23

Prezydent w Rabce-Zdroju

W Rabce-Zdroju gościła dziś głowa państwa. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera, gdzie spotkał się z młodzieżą, władzami miasta i nauczycielami, a następnie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Marię Kaczyńską, absolwentkę tej szkoły.

Dodano: Środa, 15 lutego 2017 20:00

Rozpoczął się Memoriał Marii Kaczyńskiej

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski był gościem oficjalnego otwarcia jubileuszowego V Memoriału Marii Kaczyńskiej na terenie stacji narciarskiej Polczakówka. W czwartek do Rabki-Zdroju przyjedzie prezydent Andrzej Duda i wielu przedstawicieli sejmu oraz rządu.

Dodano: Poniedziałek, 30 stycznia 2017 12:11

Awaria na Rusińskim Wierchu

Jak podaje portal RMF24.pl awarii uległ wyciąg krzesełkowy na Rusińskim Wierchu w Bukownie Tatrzańskiej

Dodano: Czwartek, 24 listopada 2016 18:24

Premiera stroju narodowego na Miss World 2016. Przygotowała go projektantka z Podhala (zdjęcia)

18 grudnia w Waszyngtonie odbędzie się finał konkursu Miss World 2016, podczas którego Polskę reprezentować będzie Kaja Klimkiewicz – Miss World Poland 2016. Oprócz sukienki wieczorowej, na tegoroczny finał przygotowany został również strój narodowy, budzący zawsze najwięcej emocji. Ten zaprojektowała Maria Fedro z Poronina.

Dodano: Czwartek, 29 września 2016 17:56

Odświeżone kontakty z bułgarskim Dobrich (zdjęcia)

O możliwościach współpracy z władzami bułgarskiego partnerskiego miasta Dobrich rozmawiali starosta Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk. Spotkanie odbyło się z okazji 100-lecia powrotu regionu Dobrudża do Ojczyzny.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2016 10:33

Krynickie Spotkania z Artystą

W Krynicy Zdroju trwa 50. Festiwal im. Jana Kiepury, w ramach którego każdego dnia na festiwalowych scenach podziwiać możemy najlepszych artystów z Polski i nie tylko. Nie jest to jednak jedyna forma kontaktu z nimi.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2016 13:04

Targi z morskie z demonstratorem nowego modułu

Zdalnie Sterowane Moduły Uzbrojenia to jeden z flagowych produktów Zakładów Mechanicznych Tarnów. Powstanie nowej, morskiej wersji tego sprzętu, zwiększającej bezpieczeństwo obsługi, zapowiedzieli przedstawiciele spółki podczas XIV Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO. W Gdańsku zaprezentowano demonstrator wielolufowego karabinu maszynowego kalibru 12,7 mm, o który oparto nowe rozwiązanie.

Dodano: Środa, 29 lipca 2015 12:47

Rabczańscy wolontariusze przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Komitety Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, powołane przy parafiach św. Marii Magdaleny oraz św. Teresy w Rabce-Zdroju, zachęcają wszystkich do udziału w tym szczególnym wydarzeniu, jakie zaplanowano w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016 r.

Dodano: Piątek, 24 kwietnia 2015 01:07

Kancelaria Prezydenta przesłała odpowiedź na apel Związku Podhalan

"Uprzejmie informujemy, że Kancelaria Prezydenta z uwagą zapoznała się z treścią Apelu Związku Podhalan w Polsce o nieratyfikowanie konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej nadesłanego w dniu 30 marca br, do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego" - pisze Grażyna Wereszczyńska.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 16:58

KRAKÓW. Remont placu Mariackiego zaplanowany dopiero po wakacjach

Remont placu Mariackiego ruszy dopiero jesienią. Okazuje się, że urzędnicy wciąż nie znaleźli odpowiedniego wapienia, z którego mogłaby powstać nowa nawierzchnia przed bazyliką Mariacką.

Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2015 13:40

Wieża mariacka dostępna dla zwiedzających (zdjęcia)

Wieża mariacka jest znowu otwarta. Po dwóch latach remontu udało się udostępnić hejnalicę zwiedzającym. Dziś wejście na wieżę będzie darmowe.

Dodano: Piątek, 3 kwietnia 2015 19:02

Piątkowa cześć misterium pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej (zdjęcia)

W Wielki Piątek wierni przybyli do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej.

Dodano: Wtorek, 31 marca 2015 22:22

Z historią w tle, czyi bohaterowie są "szarzy". Marian Cyganek

Spotykamy ich na ulicy, w sklepach, na przystankach. Wyglądają podobnie, a nawet podobnie się ubierają: starzy ludzie, świadkowie wydarzeń, o których dziś możemy już tylko przeczytać w książkach.

Dodano: Środa, 18 marca 2015 14:07

Święto Patrona Krakowa

W czwartek, 19 marca Kraków będzie obchodził święto swojego Patrona – św. Józefa. Z tej okazji w Bazylice Mariackiej odprawiona zostanie msza św. w intencji miasta, a przy pomniku prezydenta Józefa Dietla złożone zostaną kwiaty. Zostaną też wręczone Medale św. Józefa przyznawane przez Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolską Izbę Budowlanych.

Dodano: Wtorek, 17 marca 2015 13:41

103 lata Marianny Stopki z Wróblówki

Najstarsza mieszkanka gminy Czarny Dunajec i jedna z najstarszych na Podhalu, obchodzi swoje 103 urodziny. Czuje się dobrze. Nie potrzebuje lekarza i lekarstw. Nie choruje.

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2015 19:56

Ekspozycja poświęcona Jadwidze i Marianowi Maurizio Abramowicz (zdjęcia)

Muzeum Tatrzańskie zaprezentowało w Willi Oksza najnowszą wystawę "Ku Tatrom się wrócę... Z Hiszpanii do Zakopanego. Życie i dzieło Mariana i Jadwigi Maurizio".

Dodano: Piątek, 27 lutego 2015 18:00

Konkurs im. Mariana Korneckiego

Znasz kogoś, kto zaadaptował zabytkowy budynek drewniany do nowej funkcji – galerii, hotelu…. lub swojego domu? Kogoś, kto wyróżnia się troską o tego typu obiekty – dbając o ich dobrą kondycję, chroniąc przed upływem czasu? Kogoś, kto „ożywia” ich wnętrze, dzięki ciekawym imprezom kulturalnym i innym wydarzeniom? Jeśli tak, to nie wahaj się – tylko zgłoś go do nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego. Kapituła Nagrody czeka na kandydatury do 20 marca.

Dodano: Środa, 25 lutego 2015 13:12

Nie dodzwonisz się do Urzędu Wojewódzkiego. Trwa usuwanie awarii

- W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim ma miejsce awaria sieci telekomunikacyjnej. Obecnie trwa naprawa linii telefonicznych - informuje Monika Frenkiel z Biura Prasowego wojewody i dodaje, że numer alarmowy 112 "działa bez problemu".

Dodano: Środa, 18 lutego 2015 14:44

Setne urodziny Pani Marii Bańki

Wczoraj mieszkanka Kluszkowiec, Pani Maria Bańka świętowała swoje setne urodziny. Ten wyjątkowy dzień Jubilatka spędziła w gronie najbliższych oraz przybyłych gości. Listy gratulacyjne otrzymała m. in. od premier RP.

Dodano: Poniedziałek, 5 stycznia 2015 11:40

Wsparcie dla lekarzy leczących ludzi bezdomnych

We wtorek w Bazylice Mariackiej podczas charytatywnego świąteczno-noworocznego koncertu kolęd odbędzie się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, które od lat pomaga bezdomnym i ubogim.

Dodano: Sobota, 3 stycznia 2015 13:51

KRAKÓW. Awaria układu hamowania pociągu pendolino

Z powodu awarii układu hamowania pociąg pendolino z Krakowa do Warszawy zatrzymał się w Krakowie Batowicach - informuje RMF24

Dodano: Niedziela, 28 grudnia 2014 20:31

Stanął wyciąg w Białce Tatrzańskiej

Prawdopodobnie w wyniku awarii stanął wyciąg narciarski na Kotelnicy Białczańskiej. Narciarze zostali uwięzieni w krzesełkach kilka metrów nad ziemią. Na szczęście szybko udało się rozwiązać problem.

Dodano: Sobota, 20 grudnia 2014 13:28

Światłowód łączący południe Małopolski został przegryziony. Gryzonie spodowowały awarię bankomatów

Znana jest przyczyna awarii telefonów i bankomatów w naszym regionie. To gryzonie uszkodziły przewód światłowodowy. Problemy z wybraniem gotówki mieli mieszkańcy Zakopanego, Nowego Targu i Rabki-Zdroju.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 11:41

Spotkanie z popularną sędzią

RABKA-ZDRÓJ: Anna Maria Wesołowska, łódzka sędzia znana m.in. z procesów łódzkiej „Ośmiornicy” i gangu Popeliny, której popularność przyniósł udział w serialu fabularno-dokumentalnym TVN pt. "Sędzia Anna Maria Wesołowska", przyjechała do Rabki-Zdroju spotkać się z miejscową młodzieżą.

Dodano: Czwartek, 11 grudnia 2014 17:15

KRAKÓW. Zakończył się remont wieży mariackiej

Zakończył się remont wnętrza wieży mariackiej. Remont był konieczny, bo stan zabytkowych schodów na szczyt wieży zagrażał już bezpieczeństwu wchodzących.

Dodano: Poniedziałek, 8 grudnia 2014 22:44

Przywróćmy pamięć Żołnierzom Niezłomnym! Msza Święta wypominkowa w Bazylice Mariackiej (zdjęcia)

W niedzielę odprawiona została uroczysta Msza Święta za Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych, którzy jak przysięgali - walczyli o Polskę aż do ofiary życia.

Dodano: Wtorek, 2 grudnia 2014 15:03

Pierwszy transport karetka XXL

Specjalistyczna karetka bariatryczna Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wykonała swój pierwszy transport pacjenta o ponadstandardowej wadze. Jest to jedyny w Małopolsce i w Polsce ambulans przystosowany do przewożenia pacjentów ze znaczną nadwagą.

Dodano: Piątek, 30 maja 2014 13:57

Orawa dla Sierra Leone

1 czerwca 2014 roku wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego pojawią się na orawskiej ziemi. A dlaczego? Dlatego, żeby po raz kolejny zorganizować wielką akcję charytatywną, która będzie, jak co roku, połączona z Orawskim Dniem Dziecka. Wszystko zacznie się o godzinie 14:00 na Stadionie w Jabłonce.

Dodano: Niedziela, 18 maja 2014 21:05

Wręczono Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego

Emilia Rutkowska, kustosz i były dyrektor Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski w 2014 roku

Dodano: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 22:11

Anioł nie byle jaki! (zdjęcia)

Pod Kościołem Mariackim można spotkać anioła i to wcale nie żart. Można z nim porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie i dostać przepis na życie. Właściwie to nie byle jaki anioł, ale Archanioł.

Dodano: Sobota, 25 stycznia 2014 21:18

Turniej Tańca o Puchar Profesora Mariana Wieczystego (zdjęcia)

NOWY TARG. W sobotni wieczór w Nowym Targu zorganizowana została gala w ramach Turnieju Tańca o Puchar Profesora Mariana Wieczystego w klasie - Seniorów i Hobby.

Dodano: Piątek, 18 października 2013 19:56

KRAKÓW. Ruszył remont wieży mariackiej

Rozpoczął się remont wieży mariackiej. Na ten cel przeznaczono 400 tys. złotych. Obecnie hejnaliści mają utrudnioną pracę - muszą codziennie przedzierać się przez plac budowy.

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 13:15

KRAKÓW. Wegetarianie przemaszerowali ulicami miasta

W sobotę, 12 października ulicami Krakowa przeszedł Veggie Parade, czyli marsz wegan i wegetarian. Marsz wyruszył o godz. 13.30 spod Barbakanu.

Dodano: Wtorek, 1 października 2013 20:06

Współpracujesz z wolontariuszami? Weź udział w konkursie Barwy Wolontariatu!

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie do 20 października br. przyjmuje zgłoszenia kandydatur wolontariuszy w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Sylwetki wolontariuszy mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego oraz osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 09:40

Obywatele Bułgarii oskarżeni o skimming

O kopiowanie danych z bankomatu w celu podrobienia kart bankomatowych i kradzież pieniędzy z kont, tzw. skimming, oskarżyła krakowska prokuratura trzech obywateli Bułgarii. Instalowali oni w bankomatach urządzenia kopiujące karty magnetyczne i rejestrujące kody PIN.

Dodano: Środa, 25 września 2013 14:25

W Nowym Targu gościli dwaj kardynałowie

W Nowym Targu gościli dziś kardynałowie - Marian Jaworski, były biskup Archidiecezji Lwowskiej oraz Franciszek Macharski, były biskup Archidiecezji Krakowskiej. Hierarchowie obejrzeli w Ratuszu wystawę poświęconą bł. Janowi Pawłowi II.

Dodano: Czwartek, 19 września 2013 21:30

Wolontariat - wielki oręż czy szabelka w polityce społecznej?

25 września w Krajowie zorganizowana zostanie konferencja z udziałem przedstawicieli małopolskich instytucji i organizacji pozarządowych, współpracujących lub zamierzających rozpocząć współpracę z wolontariuszami. Hasło spotkania brzmi: "Wolontariat – wielki oręż czy szabelka w polityce społecznej?".

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2013 21:14

Dziewczyna z Podhala - Paulina Sikora zdobyła tytuł Wakacyjnej Miss Polski oraz Miss Verona Militaria 2013

Po miesiącach castingów i przygotowań – nadszedł czas na zgrupowanie ogólnopolskich finalistek tegorocznej edycji wyborów Miss Wakacyjnej i Miss Militaria roku 2013 podczas IV Festiwalu Military odbywającego się w Ustroniu.

Dodano: Czwartek, 4 lipca 2013 00:02

Boski Dzień – święto młodzieży, misji i wolontariatu

W sobotę 6 lipca na terenie krakowskiego Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” przy ulicy Tynieckiej 39 niecodzienne wydarzenie. Do Krakowa zostaną przewiezione relikwie św. Jana Bosko, genialnego wychowawcy i patrona młodzieży. Wydarzeniu będzie towarzyszyć całodzienne świętowanie – koncerty zespołów, spektakle teatralne, pokazy tańców i akrobacji, a także tworzenie wielkich rozmiarów Boskiego Graffiti.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 11:41

IX Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Kilkadziesiąt samolotów różnego typu można było podziwiać na niebie nad Krakowem w miniony weekend - podczas IX Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi piloci i zespoły akrobacyjne. W pierwszym dniu doszło do awarii samolotu - nikt nie odniósł obrażeń.

Dodano: Sobota, 29 czerwca 2013 21:23

Doszło do awarii samolotu podczas Małopolskiego Pikniku Lotniczego

W sobotę, 29 czerwca po godz. 14:00 doszło do awarii samolotu, podczas Małopolskiego Pikniku Lotniczego na krakowskich Czyżynach. Nikomu nic się nie stało, ale podczas awaryjnego lądowania doszło do uszkodzenia skrzydła.

Dodano: Sobota, 30 marca 2013 14:39

KRAKÓW. Święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką(zdjęcia)

W Wielką Sobotę, 30 marca o godz. 13:00 przed Bazyliką Mariacką JE Kardynał Stanisław Dziwisz święcił pokarmy wielkanocne krakowian. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył mieszkańcom i gościom życzenia świąteczne.

Dodano: Piątek, 29 marca 2013 20:49

Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (zdjęcia)

Mimo padającego śniegu z deszczem, do Kalwarii Zebrzydowskiej przybyło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów, by wziąć udział w liturgii wielkopiątkowej na Górze Ukrzyżowania. W inscenizację wydarzeń Wielkiego Tygodnia zaangażowanych jest co roku około 130 aktorów-amatorów.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2012 20:12

Dni Otwarte Notariatu w Małopolsce

Po raz trzeci mieszkańcy województwa małopolskiego będą mogli wziąć udział w Dniu Otwartym Notariatu i skorzystać z bezpłatnych konsultacji z prawnikiem. Tegorocznymi tematami są księga wieczysta i ochrona własności.

Dodano: Środa, 9 maja 2012 17:02

Widok z wieży mariackiej w Krakowie (zdjęcia)

Zwiedzanie popularnej krakowskiej wieży mariackiej możliwe jest od 1 maja do 31 sierpnia, w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę, w godz. 9 - 11:30 i 13 - 17:30. Kraków oglądany z perspektywy wieży wygląda zaskakująco. Aby móc podziwiać miasto "z góry" trzeba się wspiąć po 239 schodkach, na wysokość 54 m. Ciekawe widoki przyciągają mnóstwo turystów.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2012 00:05

Tancerze sportowi z Nowego Targu na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego

KRAKÓW/NOWY TARG. Pary taneczne reprezentujące Studio Tańca Cubana świetnie zaprezentowały się podczas XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego. Para Dariusz Stopka - Ita Kondera wywalczyła brązowy medal w tańcach latynoamerykańskich.

Dodano: Piątek, 23 września 2011 21:04

Masz szczęście! Dzień Wdzięczności (zdjęcia)

„Dzień Wdzięczności”, organizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, to wyjątkowe spotkanie, które gromadzi wolontariuszy, ich rodziny, darczyńców i wszystkich przyjaciół misji, którzy na co dzień wspierają działania organizacji. W tym roku wydarzenie zostało połączone z eventem ekologicznym „Masz szczęście”, nawiązującym bezpośrednio do akcji pomocowej w dotkniętej katastrofalną suszą Afryce Wschodniej.

Dodano: Piątek, 16 września 2011 21:10

Dzień Wdzięczności i event ekologiczny "Masz szczęście"

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zaprasza w niedzielę na obchody "Dnia Wdzięczności" połączony z eventem ekologicznym "Masz szczęście". Spotkanie odbędzie się w Parku Edukacji Rozwojowej na Tynieckiej 39 w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 15 lutego 2010 17:59

Plebiscyt „Miłosierny Samarytanin 2009”

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się” i Wolontariat świętego Eliasza zapraszają do wzięcia udziału w Plebiscycie „Miłosierny Samarytanin 2009”.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl