Golemo
Życie
Dodano: Sobota, 27 kwietnia 2019 17:00

Wystawa: Takie jest życie

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną Tomasza Sobczaka Takie jest życie, do Galerii TCK.
10 kwietnia o godzinie 18:00 obędzie się wernisaż z udziałem autora.

Dodano: Sobota, 30 grudnia 2017 13:10

Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie – uratował go policjant. Porozmawiał z nim

32-letni mężczyzna, mieszkaniec południowej części powiatu myślenickiego po kłótni z domownikami wyszedł z domu i poszedł do pobliskiego lasu.

Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 12:45

Sądeccy policjanci uratowali życie kobiecie

Sierż. szt. Marek Wacławski i st. post. Marcin Krok - policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sądeckiej komendy, uratowali życie 45-letniej kobiecie, która straciła przytomność podczas kierowania samochodem. Kobieta nie dawała oznak życia, jednak policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji, walcząc o jej życie.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 21:21

Stylem życia Kościoła jest dzielenie się

Za dwa dni rozpocznie się w Krakowie I Światowy Dzień Ubogich. Główne wydarzenia odbędą się w Namiocie Spotkania na Małym Rynku oraz w Bazylice Mariackiej.

Dodano: Niedziela, 8 października 2017 21:59

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!" przeżywano w Krakowie XVII Dzień Papieski

Z tej okazji Mszy św. w sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. W wygłoszonej homilii zaznaczył, że słowo Boże tego dnia zachęca wiernych do odpowiedzialności, ponieważ każdy - w różnym stopniu - ponosi odpowiedzialność za innych.

Dodano: Czwartek, 5 października 2017 15:22

Woda w Łososinie Dolnej zdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w próbkach wody pobranych 2 października z ujęcia indywidualnego dla Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej nie stwierdzono obecności chorobotwórczych bakterii.

Dodano: Środa, 25 maja 2016 16:43

Młody żużlowiec walczy o życie. Jego ojciec apeluje do środowiska żużlowego

Po niezwykle groźnym wypadku, do którego doszło podczas meczu żużlowego Unii Tarnów w Rybniku. Młody zawodnik Jaskółek trafił do szpitala. Walczy o życie. Jego ojciec opublikował specjalny apel.

Dodano: Poniedziałek, 23 marca 2015 12:24

„Życie dla pasji"... projekcja filmu Pavola Barabaśa

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza w najbliższą sobotę (28 marca) do swojej filii – Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba – na projekcję filmu „Życie dla pasji…” i spotkanie z reżyserem.

Dodano: Wtorek, 25 listopada 2014 22:23

Pasja sposobem na życie...

Już po raz dziewiąty, odbyło się w kawiarni Cafe Szafe w Krakowie spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”.

Dodano: Piątek, 10 października 2014 18:52

"Szklana góra" i "Zatęchłe szkolne sale", czyli górskie i zawodowe życie Wincentego Birkenmajera

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie wraz z Fundacją im. Zofii i Witolda Paryskich zapraszają w sobotę na wieczór poświęcony Wincentemu Birkenmajerowi – jednemu z najwybitniejszych taterników okresu międzywojennego i nauczycielowi literatury polskiej połączony z promocją książki Marcina Praczyka.

Dodano: Wtorek, 30 września 2014 14:18

Ile lat mają serca mieszkańców Zakopanego?

W minioną niedzielę na Placu Niepodległości w Zakopanem, przedstawiciele ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie” sprawdzili wiek serca osób, które uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych w ramach Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca. Zbadano niemal 380 osób.

Dodano: Niedziela, 28 września 2014 14:30

Marsz Nadziei i Życia w Krakowie

Zielony marsz propagujący ideę dawstwa szpiku kostnego i pomocy osobom chorym onkologicznie przeszedł w sobotę ulicami Krakowa. VII. Marsz Nadziei i Życia zorganizowała Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie".

Dodano: Wtorek, 23 września 2014 20:03

„Ciśnienie na życie” po raz kolejny zadba o kierowców

Między 25 a 28 września w Krakowie odbędą się 29 Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. Organizowane co dwa lata wydarzenie jak zawsze przyciągnie wielu kibiców i fanów szybkich samochodów. W tym roku, podczas wydarzenia obecni będą także przedstawiciele kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy skontrolują stan serc uczestników i kibiców.

Dodano: Czwartek, 18 września 2014 00:53

Pasja wyobraźnią malowana - rusza kolejna edycja spotkań z cyklu "Pasja sposobem na życie"

W sobotę 27 września w klubokawiarni Cafe Szafe w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Tego nie można przegapić! To już kolejna edycja pełna twórczych inspiracji, przepełniona pasją oraz ludźmi dla których pasja stała się nieodłącznym elementem życia. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Pasja wyobraźnią malowana…”.

Dodano: Środa, 3 września 2014 19:37

„Zdrowe Wadowice” z kampanią „Ciśnienie na życie”

Przedstawiciele kampanii „Ciśnienie na życie” po raz kolejny zadbają o zdrowie Wadowiczan, tym razem 7 września podczas akcji „Zdrowe Wadowice”. Na terenie Parku Miejskiego pojawi się specjalnie przystosowany bus kampanii, w którym wykwalifikowany personel medyczny dokona pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz zbada wiek serca każdej zainteresowanej osoby.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 22:52

Kilkaset osób poznało wiek swojego serca - kampania „Ciśnienie na życie”

MIECHÓW. W ciągu dwóch dni w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadały się 494 osoby. Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.

Dodano: Czwartek, 24 lipca 2014 17:59

Bus kampanii „Ciśnienie na życie” - tym razem w Miechowie

Dziś i jutro przy Miechowskim Domu Kultury, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.

Dodano: Piątek, 18 lipca 2014 12:15

Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita do Wadowic

We wtorek i środę 22 i 23 lipca, na Placu Solidarności w Wadowicach, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekała fachowa ekipa pielęgniarek, która wykona pomiary i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Wadowice to już dziesiąte z 44 miast na trasie przejazdu Busa.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 11:57

"Krawiecki raj..." - VII edycja spotkań z pasją już za nami! (zdjęcia)

W sobotę w klubokawiarni Cafe Szafe w Krakowie odbyło się już po raz VII spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”, tym razem pod hasłem „Krawiecki raj, czyli igła naprzód – nitka za nią”.

Dodano: Środa, 7 maja 2014 20:15

„Krawiecki raj czyli igła naprzód - nitka za nią” – VII edycja spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”

Portal mamycel.pl oraz Małopolanki tworzą… mają zaszczyt zaprosić na VII edycję spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Krawiecki raj czyli igła naprzód - nitka za nią”. Spotkaniu patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Czwartek, 6 marca 2014 20:55

VI edycja spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie” w Krakowie

Portal mamycel.pl oraz Małopolanki tworzą… mają zaszczyt zaprosić na VI edycję spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Ze względu na nadchodzący wiosenny czas oraz z uwagi na to, iż marzec to miesiąc kobiet, tym razem tematyka spotkania będzie poświęcona kobietom!. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.pl

Dodano: Piątek, 21 lutego 2014 20:25

Zbliża się VI edycja spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”

Portal mamycel.pl oraz Małopolanki tworzą… zapraszają na VI edycję spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Ze względu na nadchodzący wiosenny czas oraz z uwagi na to, iż marzec to miesiąc kobiet, tematyka spotkania będzie poświęcona KOBIETOM!. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.pl

Dodano: Środa, 22 stycznia 2014 21:14

Odbyło się V spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie” (zdjęcia)

18 stycznia w Cafe Szafe w Krakowie odbyło się V spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”. To właśnie tu, w samym centrum Krakowa grono Pasjonatów po raz kolejny spotkało się, by podzielić się swoim doświadczeniem i miłością do rękodzieła oraz by poszerzyć swoją wiedzę na temat pasji innych osób.

Dodano: Poniedziałek, 13 stycznia 2014 16:36

V edycja spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie” w Krakowie

18 stycznia 2014 w Krakowie odbędzie się kolejna V już edycja spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Organizatorzy Beata Marszałek - portal mamycel.pl oraz Iwona Dudziak - Małopolanki tworzą… tym razem przeniosą uczestników w miniaturowy świat fantazji i dziecięcych marzeń! W programie liczne atrakcje.

Dodano: Środa, 1 stycznia 2014 13:27

KPR podsumowuje sylwestrową noc

W sylwestrową noc karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wyjeżdżały 184 razy. Najwięcej problemów związanych było z nadużyciem alkoholu.

Dodano: Środa, 18 grudnia 2013 10:26

"Święta odziane tradycją" - IV edycja spotkań z cyklu "Pasja sposobem na życie już za nami" (zdjęcia)

Ostatnie w tym roku spotkanie odbyło się 7 grudnia w siedzibie Civitas Christiana przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 3 w Nowym Sączu. Hasło przewodnie „Święta odziane tradycją” idealnie wpisało się w otaczającą nas ze wszą atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Dodano: Środa, 4 grudnia 2013 11:58

III edycja spotkań "Pasja sposobem na życie" zakończona

Spotkania z cyklu „Pasja sposobem na życie”, to okazja by podzielić się własną twórczością. Trzecia edycja całego cyklu odbyła się w drugiej połowie listopada w szkole przy ul. Czarnogórskiej w Krakowie.

Dodano: Piątek, 22 listopada 2013 13:52

IV edycja spotkań z cyklu "Pasja sposobem na życie" - tym razem w Nowym Sączu

Portal www.mamycel.pl oraz Małopolanki tworzą… zapraszają na IV edycję spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”, która odbędzie się pod hasłem "Święta odziane tradycją". Tym razem spotkanie odbędzie się w Nowym Sączu. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Piątek, 18 października 2013 16:35

Mamycel.pl oraz Małopolanki tworzą… zapraszają na III edycję spotkań Pasja sposobem na życie

Mamycel.pl oraz Małopolanki tworzą… zapraszają na kolejną edycję spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Cykl rozpocznie się sobotę 16 listopada br. w Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10, Kraków). Spotkaniom patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Piątek, 5 lipca 2013 23:39

W Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”

KRAKÓW. "Pasja sposobem na życie" było pierwszym spotkaniem, ale jak zapewniają organizatorki - nie ostatnim. Inicjatorkami organizowana przepełnionych pasją spotkań są Beata Marszałek właścicielka portalu Mamycel.pl oraz Iwona Dudziak (Malopolankitworza.blogspot.com).

Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2013 14:38

Ruszył Redyk Karpacki 2013. Nasze życie jest drogą… wędrówką… (zdjęcia)

Z Rotbav w okolicach Braszowa z rumuńskiej Transylwanii wyruszyli w międzynarodową wędrówkę bacowie z krajów karpackich. Patronat Honorowy nad wydarzeniem na terenie Rumunii objął Ambasador RP w Rumunii – Marek Szczygieł. W wydarzeniu uczestniczyła liczna delegacja górali i samorządowców z Polski.

Dodano: Sobota, 20 kwietnia 2013 13:37

Wiosenna wymiana książek

W niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się wymiana książek pod szyldem Drugiego Życia Książki. Rozpoczęcie akcji o godz. 15:00 na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) od strony Urzędu Miasta.

Dodano: Poniedziałek, 11 marca 2013 19:31

Zusomaty w Małopolsce - mają ułatwić życie przedsiębiorcom

Kraków, Nowy Sącz, Tarnów i Chrzanów – to miasta, w których stanęły zusomaty. To urządzenia, które ułatwią życie przede wszystkim właścicielom firm. Teraz dokumenty, które muszą złożyć do określonej daty, ale zabrakło im czasu, żeby zrobić to w godzinach otwarcia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą przekazać je przez zusomat. W Małopolsce mamy 14 takich urządzeń.

Dodano: Niedziela, 27 stycznia 2013 00:10

Bezpłatna wymiana książek

W niedzielę pierwsza w tym roku, wielka bezpłatna wymiana książek, czyli akcja Drugie Życie Książki. Akcja odbędzie się w niedzielę w Pawilonie Wyspiańskiego.

Dodano: Wtorek, 11 grudnia 2012 13:34

Wielka Zbiórka Świąteczna w ramach kampanii "Życie bez przemocy"

"Życie bez przemocy" - to hasło kampanii mającej na celu pomoc pokrzywdzonym dzieciom. W ramach projektu organizowana jest Wielka Zbiórka Świąteczna na rzecz dzieci - ofiar przemocy domowej, podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Dodano: Piątek, 9 listopada 2012 19:22

Film „Życie za Everest” i spotkanie z himalaistą i lekarzem Romanem Mazikiem „Organizm w strefie śmierci”

W poniedziałek 12 listopada o godzinie 19 w Klubie u Louisa w Krakowie (Rynek Główny 13) odbędzie się pokaz filmu „Życie za Everest” oraz spotkanie z Romanem Mazikiem – chirurgiem, himalaistą, lekarzem wyprawowym, ratownikiem TOPR.

Dodano: Sobota, 7 stycznia 2012 21:42

Podaruj choince drugie życie – weź udział w akcji społecznej w Krakowie

Krótki żywot choinek świątecznych można jednak przedłużyć przyłączając się do akcji „Podaruj choince drugie życie”. Akcję organizuje Fundacja Aeris Futuro wspólnie z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz szkółką drzew i krzewów MARKUS.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl