Kopalnia
Żona
Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2020 13:10

Festiwali Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem

Trwa 11. edycja Festiwali Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem. Podczas kolejnej odsłony, która odbyła się w kościele na Harendzie wystąpiła Eleni.

Dodano: Sobota, 30 listopada 2019 13:50

Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym (zdjęcia)

Gigantyczna choinka, zapach gorącej czekolady i przeróżne smakołyki - tak w skrócie prezentują się Targi Bożonarodzeniowe. Na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się świąteczny jarmark.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 13:29

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie coraz bliżej

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie coraz bliżej. Świąteczny klimat zawita do miasta już 30 listopada i zostanie z nami do 26 grudnia. Rynek jest już ozdabiany świątecznymi dekoracjami. Pojawiła się na nim też choinka.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 12:03

Matka i żona Piotra Kijanki potwierdziły jego tożsamość

Matka i żona Piotra Kijanki potwierdziły we wtorek jego tożsamość — poinformował we wtorek po południu PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokurator Janusz Hnatko. Ciało mężczyzny poszukiwanego od 6 stycznia wyłowiono w poniedziałek przy stopniu wodnym Dąbie na Wiśle w Krakowie.

Dodano: Środa, 22 listopada 2017 10:18

Wyszedł z więzienia, groził żonie, może wrócić za kratki

Kęccy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca miasta. Niedługo po tym, jak opuścił zakład karny, złamał zakaz zbliżania się i groził swojej żonie. Szybko trafił do aresztu.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 14:06

Paweł W. usłyszał zarzut zabójstwa żony ze szczególnym okrucieństwem

50-letni mieszkaniec Niepołomic zabił żonę, po czym sam poinformował o tym policję. Grozi mu nawet dożywocie.

Dodano: Sobota, 10 stycznia 2015 13:25

KRAKÓW. Zbiórka świątecznych drzewek

Od 19 stycznia mieszkańcy Krakowa będą mogli oddać bożonarodzeniowe choinki w kilku punktach miasta. We wszystkich dzielnicach zostaną wyznaczone specjalne punkty, a od poniedziałku do soboty w godz. 11 – 18 bezpłatnie będzie można wrzucić świąteczne drzewka do kontenerów. Akcja zakończy się 6 lutego.

Dodano: Środa, 7 stycznia 2015 16:36

Mocny akcent na zakończenie Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych (zdjęcia)

NOWY TARG. Przez miesiąc na płycie Rynku trwały Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe. Oprócz stoisk oferujących m. in. ozdoby świąteczne, stałym elementem targów były koncerty. Na zakończenie czterotygodniowej imprezy wystąpiła m. in. Miejska Orkiestra Dęta.

Dodano: Czwartek, 25 grudnia 2014 12:19

Bożonarodzeniowy koncert dla sądeckiego hospicjum

Dzięki inicjatywie Europejskiego Stowarzyszenia Szansa z Krakowa w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” odbył się koncert na rzecz Sądeckiego Hospicjum. W muzycznym wydarzeniu uczestniczył Leszek Zegzda – członek ZWM, pełniący równocześnie funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.

Dodano: Środa, 24 grudnia 2014 15:00

Życzymy naszym Czytelnikom - wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia

Naszym Czytelnikom życzymy przeżycia tych dni w spokoju, zdrowiu i radości. Oby był to czas wielu dobrych, budujących informacji.

Dodano: Środa, 24 grudnia 2014 10:20

Szopka Bożonarodzeniowa w Poroninie

Na scenie plenerowej na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie umieszczona została Szopka Bożonarodzeniowa, która powstała dzięki realizacji operacji pn.”Wykonanie regionalnej Szopki Bożonarodzeniowej w ramach pleneru rzeźbiarskiego w Gminie Poronin” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

Dodano: Niedziela, 7 grudnia 2014 14:41

Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe (zdjęcia)

NOWY TARG. Przez cały miesiąc, do 6 stycznia na płycie Rynku można będzie kupić świąteczne ozdoby, choinki oraz okolicznościowe prezenty. Rozpoczęły się bowiem II Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe. Imprezę zainaugurował burmistrz Grzegorz Watycha.

Dodano: Czwartek, 4 grudnia 2014 18:30

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie(zdjęcia)

Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie. Potrwają do 26 grudnia.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 19:26

Haftowane pierniki świąteczną pamiątką z Małopolski

Rozstrzygnięto konkurs na pamiątkę bożonarodzeniową z Małopolski. Komisja konkursowa wybrała gadżet, który stanie się tegoroczną, oficjalną pamiątką Województwa Małopolskiego. Są to haftowane pierniki, których autorką jest Agnieszka Hajduk z Rożnowa. Komisja uznała, że to właśnie jej praca idealnie spełnia kryteria świątecznej pamiątki z Małopolski.

Dodano: Niedziela, 12 stycznia 2014 21:38

Przegląd Obyczajów Bożonarodzeniowych na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. W Centrum Kultury Górnej Orawy zorganizowany został Przegląd Obyczajów Bożonarodzeniowych. Wystąpili: Grupa kolędnicza „Skalniok” z Zubrzycy Górnej, Grupa kolędnicza z Lipnicy Małej, Pastorałki - muzyki dziecięce OCK oraz Grupa kolędnicza z Orawki i Orawscy Betlejemcy z Chyżnego i Lipnicy Wielkiej.

Dodano: Wtorek, 24 grudnia 2013 15:22

Redakcja Małopolskaonline życzy Czytelnikom - wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia

Tradycyjnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, radości i pogody ducha oraz wielu dobrych, budujących informacji życzy Redakcja Małopolskaonline.pl.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2013 22:27

Zakopiańska Szopka Bożonarodzeniowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Przed budynkiem Urzędu Miasta ustawiona została Szopka Bożonarodzeniowa wykonana przez pedagogów i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara. Po prezentacji Szopki, włodarze miasta podzielili się opłatkiem z mieszkańcami i turystami obecnymi na otwarciu.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 21:01

Chóry „Gorce” i „Jaworczanie” oraz Zespól Pieśni i Tańca „Juhasy” uświetniły Targi Bożonarodzeniowe na nowotarskim Rynku

NOWY TARG. W drugim tygodniu trwania Targów Bożonarodzeniowych, jakie odbywają się na Rynku w Nowym Targu wystąpiły z koncertem kolęd i pastorałek - Miejski Nauczycielski Chór „Gorce”, Góralski Chór „Jaworczanie” z Jaworek oraz Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy” ze Szczawnicy wraz z kapelą „Jaworcanie” Mariusza Tokarczyka.

Dodano: Piątek, 13 grudnia 2013 12:21

Trwają Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe. Na weekend zaplanowano m. in. koncerty

Trwające na Rynku Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe to nie tylko oferta handlowa, ale także kulturalna i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Na nadchodzące dni organizatorzy zaplanowali m. in. Festiwal Ekonomii Społecznej, koncerty oraz śpiewanie kolęd.

Dodano: Piątek, 6 grudnia 2013 18:46

Rozpoczęły się Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe (zdjęcia)

NOWY TARG. - Rozpoczyna się nowa tradycja nowotarska - mówił podczas otwarcia Targów Bożonarodzeniowych Marek Fryźlewicz. Burmistrz przypomniał, że to "inicjatywa oddolna". Targi Bożonarodzeniowe to pomysł spółki DWR oraz Kongregacji Kupieckiej w Nowym Targu.

Dodano: Sobota, 30 listopada 2013 19:40

Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Ruszyły Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku kupcy z całej Polski zaprezentują towar w ok. 60 kioskach handlowych i gastronomicznych. Ponadto na targach gościć będą kupcy z Litwy, Ukrainy i Węgier.

Dodano: Środa, 26 grudnia 2012 18:27

Zakopiańskie szopki bożonarodzeniowe (zdjęcia)

Stylizowane groty, stajenki, czy góralskie szałasy - tradycyjne szopki bożonarodzeniowe mają różne formy. W szopkach ustawionych w podhalańskich kościołach znaleźć można sporo elementów regionalnych. W Sanktuarium na Olczy naturalnej wielkości figury, ubrano w stroje ludowe

Dodano: Czwartek, 20 grudnia 2012 19:21

Obok zakopiańskiego Urzędu Miasta stanęła duża Szopka Bożonarodzeniowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Szopka jest dziełem nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Metrowe postacie wyrzeźbiono z drewna. Uroczyste otwarcie Szopki Bożonarodzeniowej połączone było ze składaniem życzeń mieszkańcom i turystom.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl