Golemo
Światowe Dni Młodzieży
Dodano: Niedziela, 20 stycznia 2019 09:03

Kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży oczami pielgrzymów archidiecezji krakowskiej

Piąty dzień krakowskich pielgrzymów na ŚDM w Panamie był niezwykle bogaty. Po Mszy św., którą sprawował proboszcz Monagrillo ks. Eric Miguel Dominguez Vega, krakowscy pielgrzymi zdobyli wzgórze Cerro El Tigre, które dla mieszkańców Monagrillo ma wyjątkowe znaczenie. Wspólnymi siłami wnieśli na szczyt krzyż, który umieścili na stałe obok liter JMJ oznaczających po hiszpańsku Światowe Dni Młodzieży. Grupa miała także okazję spędzić piękne chwile na plaży a wcześniej roztańczony i rozśpiewany jak zawsze wieczór panamski przy wtórze tamtejszej orkiestry. Oto jak relacjonują ten dzień sami młodzi pielgrzymi: Natalia Sowa, Paulina Strużyk i Alicja Tomporowska ze Wspólnoty Pan AMA przy Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 20 stycznia 2019 08:59

Abp Jędraszewski z krakowską młodzieżą jest już w Panamie

W piątek po południu abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski przybył do Panamy, aby towarzyszyć młodzieży archidiecezji podczas Światowych Dni Młodzieży 2019. Po przylocie przekazał na ręce abp José Domingo Ulloa Mendiety relikwie krwi św. Jana Pawła II, które ofiarował kard. Stanisław Dziwisz.

Dodano: Sobota, 4 czerwca 2016 10:35

Kraków przygotowuje znaki wizualne na Światowe Dni Młodzieży

Za niespełna dwa miesiące Kraków gościć będzie uczestników Światowych Dni Młodzieży. W przygotowania do tego przedsięwzięcia zaangażowane jest też Województwo Małopolskie, które włączyło się m.in. w działania zmierzające do odpowiedniego przygotowania terenu w Brzegach, zapewnienia transportu pielgrzymów, a także oznakowania i dekoracji Krakowa. Efekty tej ostatniej działalności od kilku dni można spotkać w najważniejszych miejscach miasta.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 12:03

Wadowice zaprosiły papieża Franciszka

Władze Wadowic przekazały kard. Stanisławowi Dziwiszowi zaproszenie dla papieża Franciszka do odwiedzenia papieskiego miasta podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby do tego doszło, papież Franciszek byłby trzecim następcą św. Piotra, który pojawił się rodzinnym mieście Karola Wojtyły.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 22:14

Premiera hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016

6 stycznia, podczas Orszaku Trzech Króli w Krakowie, odbędzie się premiera hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni miłosierni" autorstwa Jakuba Blycharza.

Dodano: Sobota, 8 marca 2014 14:57

Znamy datę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

W piątek, 7 marca kardynał Stanisław Dziwisz podał datę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem zaplanowano na 26-31 lipca.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 18:39

KRAKÓW. Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży 2016 będą zorganizowane w Krakowie. W tym samym roku obchodzić będziemy także 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl