Golemo
Światło
Dodano: Wtorek, 25 września 2018 10:00

Alchemia Światła na Wawelu (dużo zdjęć)

W miniony weekend na Zamku Królewskim na Wawelu odbyło się wielkie multimedialne widowisko. Dzięki zaawansowanej technologii i niezwykłym artystycznym środkom wyrazu, zgromadzeni na dziedzińcu arkadowym widzowie mogli przenieść się w inny wymiar.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 22:41

Górale pamiętają. Światło na Giewoncie

Podobnie jak w ubiegłych latach, grupa młodych zakopiańczyków wyszła w góry, aby w godzinę śmierci Jana Pawła II rozświetlić krzyż na Giewoncie.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 11:59

O krok od tragedii - nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu

Kierowca samochodu dostawczego wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze i został zablokowany przez opuszczające się rogatki. To tragedii brakowało niewiele – nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 22:40

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Krakowa (zdjęcia)

W niedzielę małopolscy harcerze przekazali je w Katedrze Wawelskiej abp. Markowi Jędraszewskiemu, a następnie zanieśli władzom miasta na Rynek Główny.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 12:20

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce (zdjęcia)

Ponad 2500 harcerzy z całej Polski wzięło udział w uroczystości przekazania Światełka Betlejemskiego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. To już 27 edycja akcji Betlejemskie Światło Pokoju.

Dodano: Sobota, 20 grudnia 2014 13:28

Światłowód łączący południe Małopolski został przegryziony. Gryzonie spodowowały awarię bankomatów

Znana jest przyczyna awarii telefonów i bankomatów w naszym regionie. To gryzonie uszkodziły przewód światłowodowy. Problemy z wybraniem gotówki mieli mieszkańcy Zakopanego, Nowego Targu i Rabki-Zdroju.

Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 19:59

Harcerze z Podhala przekazali Betlejemskie Światło Pokoju premier Kopacz

WARSZAWA. Betlejemskie Światło Pokoju w szklanym lampionie przekazała premier Oliwia z Szaflar. - Bardzo chcemy, aby światło Betlejemskie trafiło do każdego domu w Polsce i przypominało, że pokój jest w nas. Aby zrobić coś dobrego trzeba zacząć od siebie, a później oczekiwać od innych - mówiła młoda Podhalanka.

Dodano: Poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:32

Betlejemskie Światło Pokoju w Krakowie

Po raz 24. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Krakowa, a wszystko w ramach dorocznej akcji harcerskiej. Idea tej przedświątecznej akcji narodziła się w 1986 roku w Austrii.

Dodano: Niedziela, 14 grudnia 2014 14:53

Słowacko-polska msza święta w Svicie - przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju

W miejscowości Svit koło Popradu, w kościele pw. św. Józefa skauci słowaccy przekazali harcerzom ZHP - Betlejemskie Światło Pokoju. We mszy świętej wzięło udział około tysiąca uczestników Betlejemskiego Zlotu.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 12:38

Podhale: Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Jak co roku światło odebrali polscy harcerze z rąk słowackich skautów.

Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl