Golemo
Święta
Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2020 13:00

Polonia Minor dla sołtysów

Blisko stu sołtysów przybyło do Starostwa Powiatowego na spotkanie świąteczno-noworoczne, w którym wziął również udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Środa, 25 grudnia 2019 13:00

Kard. Dziwisz w Rabie Wyżnej: "Niechaj atmosfera towarzysząca świętom Bożego Narodzenia pomoże nam dostrzec głębiej dobro, docenić je i pomnażać"

- Nie powinniśmy lekceważyć trudności i zła, które jest wokół nas, a także i w nas. Ale z tym wszystkim nie jesteśmy sami, bo nasz los i losy świata są w ręku Boga. Niewdzięcznością wobec Niego byłoby niedostrzeganie dobra, które jest wokół nas i w nas, choć jest ono mniej krzykliwe i mniej nagłaśniane - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystej Mszy św. pasterskiej w Rabie Wyżnej.

Dodano: Wtorek, 24 grudnia 2019 16:10

Wesołych Świąt nasi drodzy Czytelnicy!

Dziękujemy za kolejny razem spędzony rok. Życzymy Wam zdrowych, radosnych, spokojnych, rodzinnych i tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia!

Dodano: Sobota, 30 listopada 2019 13:50

Rozpoczęły się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym (zdjęcia)

Gigantyczna choinka, zapach gorącej czekolady i przeróżne smakołyki - tak w skrócie prezentują się Targi Bożonarodzeniowe. Na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się świąteczny jarmark.

Dodano: Poniedziałek, 25 listopada 2019 11:14

Trzydniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzeszczach zagra dla Alicji Włodarczyk

6 grudnia zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowe w Brzeszczach. Pierwszego dnia jarmark działał będzie od godziny 14:00 do 20:00, a w dwóch kolejnych dniach od godziny 12:00 do 20:00.
Impreza odbędzie się na Placu przy ul.Słowackiego w Brzeszczach.

Dodano: Czwartek, 20 grudnia 2018 15:30

Pomoc medyczna w okresie świątecznym gdzie się udać?

W czasie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku wszystkim życzymy zdrowia, ale gdyby była potrzebna pomoc medyczna lub leki, warto wiedzieć, pod jakie adresy należy się udać.

Dodano: Piątek, 14 grudnia 2018 08:18

Święta w Tarnowie nie na obiektach sportowych

Magistrat poinformował o terminach zamknięcia hal i stadionów w czasie Świąt Bożego narodzenia. Lodowiska też nie będą działały codziennie.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 20:00

Przygotowania świąteczne na Rynku Głównym w Krakowie

W sobotę, 1 grudnia Kraków rozświetlą pierwsze świąteczne iluminacje. O godz. 17.00 na Rynku Głównym zostanie zapalona największa i najpiękniejsza choinka w mieście. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano gry i zabawy na scenie przy choince. A w świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół Enej, który wystąpi o godz. 16.30 na scenie głównej targów bożonarodzeniowych.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 09:28

Małopolscy strażacy obchodzili swoje święto

Mszą świętą w mariackiej bazylice wczoraj zainaugurowano święto małopolskich strażaków. Po mszy pododdziały z licznymi pocztami sztandarowymi poprzedzane reprezentacyjną orkiestrą Straży Granicznej z Nowego Sącza przeszły na płytę Rynku Gł.pod wieże ratuszową.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 13:27

Msza św. dla motocyklistów na rozpoczęcie sezonu 2018

"Zanim wszyscy rozjedziemy się po Polsce na zloty rozpoczynające sezon motocyklowy 2018 zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie – jak w poprzednich latach – odbędzie się Msza św. z prośbą o bezpieczny przebieg sezonu motocyklowego" - przypomina Motopodhale.info

Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 17:27

Stanowcze „Milcz!" wobec zła. Msza św. dla pracowników MPK Kraków (zdjęcia)

KRAKÓW. - Świat nie chce słuchać Boga. Świat odwraca się od Ewangelii. Jest przekonany, że wreszcie osiągnął pełnię wolności - mówił podczas homilii do pracowników MPK w Krakowie abp Jędraszewski.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:27

Spotkanie oplatkowe górali ze Związku Podhalan oddział w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Liczne grono zakopiańskich górali ze Związku Podhalan spotkało się na tradycyjnym corocznym opłatku. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele na Krupówkach.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 21:10

Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej (zdjęcia)

„Związek małżonków musi być nastawiony na rodzenie dzieci, na to, żeby rozwijał się Kościół, rozwijała się rodzina ludzka, żeby poprzez właściwe życie małżeńskie i rodzinne dawano jednoznaczne świadectwo o Bogu, który jest miłością" - mówił abp Marek Jędraszewski do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 14:45

W Tarnowie nadal jest świątecznie

To jeszcze nie koniec świątecznego nastroju. Jeszcze ponad tydzień, do niedzieli 7 stycznia odwiedzać można żywą szopkę w ogrodach tarnowskiego klasztoru bernardynów.

Dodano: Czwartek, 28 grudnia 2017 10:37

Przed świętami stracili wszystko, ale udało się choć trochę pomóc

Pod koniec listopada rodzinie ze Zbylitowskiej Góry pożoga zabrała wszystko, ich dom i całe jego wyposażenie została zniszczona. Już od następnego dnia po pożarze.

Dodano: Środa, 27 grudnia 2017 14:27

Święta były pracowite dla ratowników TOPR. Po słowackiej stronie gór zginęło kilka osób

Od Wigilii do drugiego dnia świąt ratownicy interweniowali 17 razy i pomogli 20 turystom. Po słowackiej stronie Tatr zginęło czworo turystów.

Dodano: Środa, 27 grudnia 2017 09:28

W okresie świątecznym na małopolskich drogach doszło do 31 wypadków

Podczas tegorocznych wyjazdów i powrotów bożonarodzeniowych na małopolskich drogach doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób (w tym 5 pieszych i 1 kierująca), a 28 zostało rannych.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 13:21

Tradycyjne góralskie życzenia świąteczne i sypanie owsem

Robert Chowaniec, prezes honorowy oddziału Związku Podhalan w Poroninie, złożył podczas pasterki mieszkańcom miejscowości tradycyjne góralskie życzenia "Na scynście, na zdrowie, a na to Boze Narodzynie", obficie podsypując wszystkich owsem. Obejrzyjcie!

Dodano: Niedziela, 24 grudnia 2017 16:00

"Bóg się rodzi, moc truchleje!". Wesołych Świąt Bożego Narodzenia drodzy Czytelnicy

Oby ten czas był dla Państwa był pełen szczęścia, serdeczności i wzajemnego zrozumienia. Niech będzie także okazją do duchowej odnowy i napełni Wasze serca wiarą, nadzieją i miłością.

Dodano: Niedziela, 24 grudnia 2017 13:44

Życzenia Bożenarodzeniowe Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego

"Ukochani Archidiecezjanie! Przedziwna jest historia pasterzy, opisana przez św. Łukasza w jego Ewangelii. Najpierw, wobec chwały Pańskiej, która „zewsząd ich oświeciła", „bardzo się przestraszyli" (por. Łk 2, 9). Stąd pierwsze, skierowane do nich słowa anioła Pańskiego, brzmiały: „Nie bójcie się!" (por. Łk 2, 10).

Dodano: Niedziela, 24 grudnia 2017 09:20

Tradycyjny opłatek w Piwnicy pod Baranami

W krakowskiej Piwnicy pod Baranami odbył się tradycyjny opłatek. Tłumnie przybyłych gości powitano dźwiękami kolęd, zapachem pierników, goździków i galicyjskiego grzańca.

Dodano: Piątek, 22 grudnia 2017 17:10

"Niech radość podróżnych będzie waszą nagrodą"

O służbie, jaką pełnią pracownicy lotniska mówił abp Marek Jędraszewski podczas przedświątecznego spotkania opłatkowego Portu Lotniczego Balice.

Dodano: Czwartek, 21 grudnia 2017 09:40

Kolejami Małopolskimi do Zakopanego: na Święta i Sylwestra

Powodów, aby w najbliższym czasie odwiedzić Podhale jest co najmniej kilka. Każdego, kogo zniechęcają nieuniknione korki na Zakopiance, powinna zainteresować specjalna oferta Kolei Małopolskich, które przygotowały kilka dodatkowych kursów z Krakowa do zimowej stolicy Polski – Zakopanego i z powrotem.

Dodano: Piątek, 15 grudnia 2017 08:10

Świąteczna dekoracja w Zakopanem (zdjęcia)

W Zakopanem rozbłysła świąteczna dekoracja. W tym roku pojawiły się nowe elementy - popularne również w innych miastach Polski kolorowe bombki, do których można wejść i zrobić sobie zdjęcie.

Dodano: Czwartek, 14 grudnia 2017 14:36

Świątecznie w Korzennej

Dzisiaj odbyło się spotkanie wigilijne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korzennej. Wziął w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 17:20

Tarnów rozbłyśnie na święta

Jak podał tarnowski magistrat, 6 grudnia zakończy się świąteczne dekorowanie miasta, które rozbłyśnie setkami kolorowych dekoracji. Władze miasta zapowiadają niespodzianki.

Dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 22:30

Mini Akademia dla ALMA SPEI

NOWY TARG. Mamo! Tato! Dziecko! Przyłączcie się do akcji MINI AKADEMIA dla ALMA SPEI i zróbcie w domu ze swoim dzieckiem ozdobę choinkową i przynieście do MOKu, Al. Tysiąclecia 37.

Dodano: Wtorek, 26 września 2017 16:36

NFZ podał, gdzie będzie udzielana opieka medyczna w nocy i święta

Od 1 października pacjentów z całego kraju czekają nie lada utrudnienia. Zmieniają się bowiem zasady udzielania nocnej i świątecznej opieki medycznej. W razie potrzeby na terenie Małopolski można udać się do jednej z blisko 50. placówek.

Dodano: Wtorek, 18 kwietnia 2017 14:21

Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 19:31

Emaus na Salwatorze (zdjęcia)

Emaus na Zwierzyńcu to odpust w parafii Najświętszego Salwatora w Poniedziałek Wielkanocny. Nazwę wziął od wioski nieopodal Jerozolimy (uczniowie Jezusa spotkali Go w drodze do Emaus w dniu zmartwychwstania). Tradycja zwierzynieckiego emausu wywodzi się ze średniowiecza.

Dodano: Niedziela, 16 kwietnia 2017 14:29

Utrudnienia w ruchu, okres Świąteczny i po Wielkanocy

Po Świętach rozpoczyna się przebudowa kilometrowego odcinka autostrady A4 na trasie Kraków – Tarnów, w miejscu placu poboru opłat, w miejscowości Staniątki. Zastępcza organizacja ruchu zostanie wprowadzona w nocy 18 kwietnia br.

Dodano: Sobota, 15 kwietnia 2017 20:35

Niechaj zabrzmi Alleluja

Radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, niosących błogosławieństwo, duchowe wzmocnienie, odpoczynek i spokój - życzy Redakcja Malopolskaonline.

Dodano: Sobota, 15 kwietnia 2017 18:19

Święcenie pokarmów na Rynku Głównym w Krakowie (zdjęcia)

Dziś, w Wielką Sobotę przed Bazyliką Mariacką metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski poświęcił wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2015 11:39

XI Papieska Msza Święta na Krowiarkach (zdjęcia)

Na polanie na przełęczy Krowiarki została odprawiona uroczysta Msza Święta dla uczczenia papieża, św. Jana Pawła II.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 10:41

Święta na dworcu

Już od dziś na sześciu największych dworcach kolejowych w Polsce na najmłodszych czekać będą specjalne atrakcje. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w budynkach powstaną specjalne, kolorowe strefy.

Dodano: Czwartek, 25 grudnia 2014 12:12

Muzykoterapia na Święta

Znane przeboje Andrzeja Zauchy Byłaś serca biciem i C`est la vie w wykonaniu Kuby Badacha oraz akustyczne piosenki z debiutanckiej płyty Riffertone. Takie muzyczne klimaty pomagały na początku jesieni w zmaganiach z sezonową depresją podczas III Muzykoterapii duszy w tarnowskim teatrze.

Dodano: Poniedziałek, 22 grudnia 2014 13:12

Bezpieczne Święta - przestrogi i przypomnienia ratowników

- Przed nami dużo dni wolnych, podczas których apteki i przychodnie nie będą pracować w normalnym trybie. Jeszcze przed Świętami warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa dyżurna apteka. Zawsze też warto mieć zanotowany adres i telefon do najbliższej przychodni dyżurującej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej a także do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego - przypomina Joanna Sieradzka z KPR.

Dodano: Poniedziałek, 8 grudnia 2014 22:44

Przywróćmy pamięć Żołnierzom Niezłomnym! Msza Święta wypominkowa w Bazylice Mariackiej (zdjęcia)

W niedzielę odprawiona została uroczysta Msza Święta za Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych, którzy jak przysięgali - walczyli o Polskę aż do ofiary życia.

Dodano: Sobota, 12 lipca 2014 19:23

Więcej przyjmujących Komunię św., mniej uczestniczących we Mszy św.

Więcej wiernych niż w roku poprzednim przystępuje do Komunii św., ale mniej o blisko 1% uczestniczy we Mszach św. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego podał dziś statystyczne za 2013 rok na ten temat.

Dodano: Sobota, 19 kwietnia 2014 20:25

Alleluja!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Czytelnikom, by nadzieja i radość związana z tymi dniami była Waszym udziałem. Oby ten czas był pełen wiary i optymizmu, miłości i spotkań w gronie najbliższych.

Dodano: Sobota, 19 kwietnia 2014 19:49

Czuwanie przy Grobach Pańskich (zdjęcia)

Wielka Sobota to także czas ciszy i oczekiwania. W kościołach obywa się adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. W kościołach gasną światła, trwa oczekiwanie na Zmartwychwstanie.

Dodano: Piątek, 18 kwietnia 2014 21:31

Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej (zdjęcia)

O świcie w Wielki Piątek tysiące wiernych wyruszyło razem z Jezusem na Górę Ukrzyżowania w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tłum idący w drodze Krzyżowej, który w Niedzielę Palmową witał Chrystusa słowami „Hosanna” dzisiaj wznosił okrzyki „ukrzyżuj Go!”.

Dodano: Czwartek, 17 kwietnia 2014 21:39

Triduum Paschalne: Wielki Czwartek

Rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego - do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w swojej historii: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

Dodano: Wtorek, 1 kwietnia 2014 20:14

Solne pisanki z Wieliczki

Święta Wielkanocne zbliżają się szybkimi krokami. Na ich powitanie w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka powstaną, jedyne w swoim rodzaju, pisanki wykonane z soli. XV Konkurs „Najpiękniejsza pisanka z soli” zorganizowany zostanie w środę 9 kwietnia br. w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 16:58

"Niech zamilknie wszystko, co nas wzajemnie dzielić może" - podhalańskie obchody Święta Niepodległości (zdjęcia)

NOWY TARG. - Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Niech radość z odzyskania niepodległości będzie wielka. Nie wstydźmy się uczuć. Uczmy dzieci patriotyzmu. Dzięki temu będziemy państwem silnym - mówił przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka podczas nowotarskich obchodów Święta Niepodległości.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 12:09

KRAKÓW. Obchody rocznicy odzyskania niepodległości (zdjęcia)

11 listopada tradycyjnie obchodzona jest rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W krakowskim programie wydarzenia znalazły się m.in. msza św. w Katedrze Wawelskiej, złożenie wieńca od Społeczności Krakowa i Małopolski pod Krzyżem Katyńskim, pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki oraz uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Dodano: Niedziela, 1 września 2013 12:22

Zdrowie podczas Święta Karpia (zdjęcia)

Na początek zabiegi rehabilitacyjne, konsultacje dermatologiczne i badanie USG jamy brzusznej. Później rozmowy na temat poszczególnych świadczeń Centrum Zdrowia Tuchów i pokaz pierwszej pomocy. Tak przebiegała promocja zdrowia podczas drugiego dnia Festynu Rodziny w ramach Święta Karpia w Wierzchosławicach.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 11:07

Małopolskie Święta Polskie - projekt edukacji patriotyczno-obywatelskiej

Celem projektu Małopolskie Święta Polskie jest stworzenie programu edukacyjnego, który w swoich założeniach służyć ma pobudzaniu świadomości narodowej i budowaniu tożsamości młodych Polaków poprzez niecodzienne lekcje historii.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:30

Pielgrzymka służb mundurowych na Świętą Górę Grabarkę

Święta Góra Grabarka, to najważniejsze sanktuarium polskiego Prawosławia, do którego rokrocznie zmierzają dziesiątki tysięcy wiernych. Pielgrzymi w mundurach również zanieśli na św. Górę swoje krzyże, pielgrzymując w intencji pokoju na świecie.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2013 01:20

Finał Święta Małopolski: Medale Honorowe rozdane

Na uroczystej gali w Operze Krakowskiej osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla Małopolski odebrały z rąk marszałka Marka Sowy i przewodniczącego sejmiku Kazimierza Barczyka Medale Honorowe. Złoty medal otrzymał Krzysztof Penderecki - kompozytor, dyrygent, pedagog, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej. Galę, kończącą tegoroczne obchody Święta Małopolski, uświetnił występ Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą laureata.

Dodano: Sobota, 25 maja 2013 21:50

Krakowskie obchody Święta Wojsk Specjalnych (zdjęcia)

KRAKÓW. "Pierwszy raz w historii mieli na żywo pokazać co potrafią. I pokazali. Na Wawelu, który na godzinę stał się poligonem, komandosi z Wojsk Specjalnych odsłonili część swoich tajemnic i zaprezentowali tysiącom widzów, na czym polega ich służba i jak walczą na misjach, np. w Afganistanie" - relacjonują komandosi swoje sobotnie święto.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2012 15:48

W tym roku bukowianie złożą w TvP życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia (zdjęcia)

W tym roku życzenia świąteczne za pośrednictwem Telewizji Polskiej złożą dzieci i młodzież z zespołów regionalnych "Orlynta", "Mali Wiyrchowianie" i "Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej. Prezentujemy zdjęcia z prób i nagrania zarejestrowanego w Bukowiańskim Domu Ludowym.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl