Golemo
Śmieci
Dodano: Środa, 23 maja 2018 19:53

Myśliwi z Jabłonki posprzątali las

Myśliwi z koła łowieckiego „Ryś” Jabłonka, wzorem roku ubiegłego, sprzątali swoje łowisko.

Dodano: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 16:00

Nielegalna praca w sortowni śmieci

Jeden z pracodawców w Nowym Sączu postanowił zatrudnić w sortowni odpadów obywateli Ukrainy. Nie zatroszczył się jednak należycie o uregulowanie sytuacji prawnej cudzoziemców. Nieuczciwy pracodawca będzie miał poważne problemy, a ukraińscy pracownicy, którzy pracowali nielegalnie, będą musieli wyjechać z Polski.

Dodano: Poniedziałek, 26 lutego 2018 16:00

Spalarnia śmieci w Oświęcimiu? Ruszają konsultacje społeczne.

4 razy mniej tlenku azotu, 18 razy mniej pyłu i aż 35 razy mniej tlenku siarki niż dotychczasowe źródło energii, tj. kocioł węglowy, wzrost ruchu samochodowego tylko o 0,5%, a dodatkowo szansa na niższe koszty ciepła – wraca temat budowy spalarni w Oświęcimiu.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 08:37

Pożar pod Olkuszem - płonęło wysypisko śmieci

Wczoraj w Kluczach przy ul. Osada (pow. olkuski) zapaliły się składowane tam śmieci. Strażacy długo walczyli z żywiołem. Nad Kluczami unosi się ogromna chmura czarnego dymu.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2017 23:48

Małopolanie za dobrym węglem i kontrolami, a przeciwko paleniu śmieci

Mieszkańcy Małopolski popierają sprzedaż wyłącznie dobrej jakości węgla, zgadzają się również na częste kontrole palenisk w domach. Znaczna większość Małopolan spotyka się też z przypadkami palenia śmieci, choć niemal wszyscy są temu przeciwni – wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego.

Dodano: Piątek, 17 marca 2017 08:56

Segregacja odpadów w Małopolsce - nowoczesna i ekologiczna

Aż 86,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Małopolska przeznaczy na nowoczesne punkty selektywnego zbierania i przetwarzania odpadów, budowę lub modernizację instalacji do odzysku i recyklingu śmieci oraz usuwanie rakotwórczego azbestu i wyrobów go zawierających.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 19:02

Krakowianie zapłacą więcej za wynajem pojemników na śmieci

Krakowianie teraz zapłacą więcej za wynajem kubła na śmieci - rocznie będzie to kosztować 46 zł, a nie 12 zł, jak dotychczas.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2013 00:21

Nowe deklaracje śmieciowe - będzie taniej?

Od 1 stycznia 2014 roku zaczną obowiązywać nowe deklaracje oraz niższe stawki, za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, jako zarządca nowego systemu w Krakowie, apeluje o niezwłoczne składanie nowych formularzy, które zostaną dostarczone bezpośrednio do właścicieli/ zarządców nieruchomości. Pierwsze deklaracje trafiły już Krakowian.

Dodano: Wtorek, 26 listopada 2013 19:38

Gmina Czorsztyn została ukarana 10 tysiącami złotych grzywny za brak przetargu na wywóz śmieci

Gmina Czorsztyn została ukarana przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegaturę w Nowym Sączu grzywną za nieprzeprowadzenie przetargu na wywóz śmieci, do którego obligowała ją ustawa. W Polsce ukarano za podobne niedostosowanie się do ustawy 17 gmin. Czorsztyńska jest jedyną w województwie małopolskim.

Dodano: Poniedziałek, 14 października 2013 15:09

KRAKÓW. Opłaty za śmieci zostaną zmniejszone - od nowego roku

Na zmniejszenie opłat za wywóz śmieci mieszkańcy Krakowa mogą liczyć dopiero od nowego roku. Obniżka w skali całego Krakowa wyniesie około 16 procent. Będzie kalkulowana m.in. w zależności od budynków.

Dodano: Czwartek, 5 września 2013 13:43

Była kontrola, ale nadal nie ma decyzji ws. złamania ustawy śmieciowej przez gminę Czorsztyn

MANIOWY. Gminę skontrolowała Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska. Grozi jej kara do 50 tys. zł.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2013 15:05

KRAKÓW. Opłaty za śmieci mogą jeszcze wzrosnąć

Po wprowadzeniu tzw. ustawy śmieciowej krakowianie płacą za śmieci więcej. Niektórzy mieszkańcy o 30 proc., a inni nawet o proc. Podwyżka MPO bulwersuje krakowian.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 13:10

UG Czorsztyn znalazł się między młotem, a kowadłem. "Za co karać Gminę, za jej zaradność i gospodarność?"

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Czorsztyn, zamieszczona została informacja na temat segregacji odpadów w gminie i kłopotów, jakie mają samorządowcy w związku z wprowadzeniem nowej ustawy "śmieciowej", której przepisy kolidują z realizowanym projektem unijnym. Samorząd naraził się na konsekwencje finansowe z obu stron. Albo zapłaci karę, albo odda dofinansowanie unijne.

Dodano: Środa, 24 lipca 2013 20:31

Jak Małopolska radzi sobie z nową ustawą śmieciową?

- W Małopolsce sytuacja wygląda optymistycznie – mówił marszałek Marek Sowa podczas spotkania z dziennikarzami przy okazji wizyty w Krakowie ministra środowiska Marcina Korolca. Minister odwiedza wszystkie województwa i spotyka się z władzami regionów i gmin, aby omówić najważniejsze sprawy związane z wprowadzeniem nowej „ustawy śmieciowej”.

Dodano: Czwartek, 20 czerwca 2013 23:15

Spotkanie wójtów, którzy mówią "nie" absurdom ustawy śmieciowej

W Urzędzie Gminy w Lubrzy (woj. opolskie) spotkali się włodarze gmin, którzy bojkotują zapisy tzw. ustawy śmieciowej. W spotkaniu, które wójt Lubrzy Marcin Kozaczek określił, jako „robocze” udział wzięli udział przedstawiciele gmin, które zgłaszają swój sprzeciw wobec ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wśród nich samorządowcy z naszego regionu.

Dodano: Poniedziałek, 17 czerwca 2013 12:11

KRAKÓW. Wygrano przetarg na wywóz śmieci

Konsorcjum firm: Van Gansewinkel, ASA, Sita i Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami wygrało przetarg na wywóz i zagospodarowanie. Roczny koszt wywozu śmieci wyniesie 24 mln zł.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 12:49

Ruszyła kampania „Segregujesz-Odzyskujesz”

Rozpoczęła się kampania informacyjno-edukacyjna „Segregujesz-Odzyskujesz”, która ma wspierać kampanie „śmieciowe”, prowadzone w poszczególnych gminach Małopolski. Wszystkie te działania mają uświadomić mieszkańcom regionu zmiany w systemie gospodarowania odpadami. Akcji patronuje Małopolskaonline.

Dodano: Piątek, 26 kwietnia 2013 12:10

Zakopiańskie składowisko śmieci z zastępczego stało się regionalnym. Krzysztof Owczarek pyta: "dlaczego realizowany jest scenariusz zniszczenia"?

ZAKOPANE. W styczniu br. Rada Miasta zatwierdziła nowy regulamin eksploatacji składowiska na Zoniówce, jako pełniącego funkcję instalacji zastępczej. Miesiąc później Sejmik Województwa Małopolskiego zdecydował, że Zoniówka będzie składowiskiem regionalnym. Do Zakopanego zaczęto zwozić śmieci w wielkich ilościach, mimo iż oficjalnie nikt tego nie chciał.

Dodano: Czwartek, 14 marca 2013 17:11

KRAKÓW. Cennik opłat za śmieci został przyjęty

W czasie środowej sesji Rady Miasta został przyjęty ostatecznie cennik opłat za zagospodarowanie śmieci. Mieszkańcy Krakowa (i każdej polskiej gminy) muszą teraz pamiętać, że przed 1 lipca 2013 r. muszą wypowiedzieć swoje dotychczasowe umowy z firmami śmieciarskimi. W przeciwnym razie będą płacili dwa razy za to samo.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2012 22:29

Świat bez śmieci kochają dorośli i dzieci, czyli o tym jak przebiegła akcja „Rodzinne granie w śmieciobranie” ( galeria)

Wiosenny poranek, słońce wychyla się zza chmur, wokół rozciąga się bezkres pól i widok na Jezioro Czorsztyńskie. Wokół cicho i spokojnie, czasem słychać świergot ptaków. Niemal bajka, rzec by można.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl