Golemo
ŚDM
Dodano: Wtorek, 16 stycznia 2018 15:06

8 lat więzienia dla Arkadiusza C. za próbę zabójstwa podczas ŚDM

Prokurator zażądał kary 8 lat więzienia dla Arkadiusza C. za próbę zabójstwa mężczyzny w Nowe Hucie w trakcie Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. Dla trojga pozostałych oskarżonych zaproponował niższe kary za utrudnianie śledztwa i udział w bójce. Wyrok przed Sądem Okręgowym w Krakowie zapadnie w środę.

Dodano: Niedziela, 13 listopada 2016 09:56

ŚDM. JESTEŚMY RAZEM!

Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w lipcu tego roku dostarczyły jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Ale to był dopiero początek – teraz przed młodymi ludźmi jest kolejne zadanie wyznaczone przez Papieża Franciszka – mają „zamienić wygodne kanapy na wyczynowe buty”, w których wyruszą w świat. Pomóc w tym ma cykl wydarzeń ŚDM. Jesteśmy razem! Organizowanych przez Archidiecezję Krakowską. Dwa z nich odbędą się w TAURON Arenie Kraków. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie dla wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży
28 października 2016 (piątek), godz. 17:00
13 listopada, godz. 17:00

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 17:05

Pielgrzymi opanowali na wiele dni Wieliczkę. Padł rekord zwiedzających (zdjęcia)

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były wydarzeniem doniosłym w skali całego świata. Młodzi ludzie na wiele dni „opanowali” też Wieliczkę.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 17:09

Trójkąt bermudzki zmieni oblicze

Na oświęcimskim Zasolu powstanie miejsce przyjazne mieszkańcom. Będzie służyć tym, którzy lubią wypoczywać lub aktywnie spędzać czas. Planowany minipark ma też przyciągnąć osoby odwiedzający pobliski Auschwitz.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 14:28

Irakijczycy utknęli na krakowskim lotnisku

180 Irakijczyków utknęło na lotnisku w podkrakowskich Balicach - informuje portal Onet.pl. Chodzi o pielgrzymów, którzy przyjechali z tego kraju do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 09:24

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach odwiedziło ponad 37 tys. pielgrzymów

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach był dla pielgrzymów, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży obowiązkowym miejscem do odwiedzenia. Tylko w drugiej połowie lipca przybyło tam ponad 37 tys. osób ze wszystkich kontynentów.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2016 09:01

Wielkie sprzątanie po ŚDM

Szacuje się, że w niedzielnej mszy posłania w Brzegach mogło wziąć udział nawet trzy miliony ludzi z całego świata. Teraz trwa po nich wielkie sprzątanie. Pielgrzymi zostawili po sobie masę śmieci.

Dodano: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:17

Premier Szydło dziękuje wszystkim służbom za "perfekcyjne działania podczas ŚDM"

Bezpośrednio po zakończeniu wizyty Ojca Świętego w Polsce, w Centrum Prasowym Światowych Dni Młodzieży podsumowano kilkudniowe wydarzenie. W konferencji udział wzięła premier Beata Szydło, kardynał Stanisław Dziwisz, abp Stanisław Gądecki i biskup Artur Miziński.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 23:29

Papież pożegnał Kraków i Polskę (zdjęcia)

W niedzielę papież Franciszek odprawił w Brzegach pod Wieliczką kulminacyjną mszę św. posłania. Nabożeństwo odprawione na Campusie Misericordiae oficjalnie zakończyło Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Papież ogłosił, że gospodarzem kolejnych ŚDM będzie Panama. Po powrocie do Krakowa w siedzibie kurii Franciszek zjadł obiad z orszakiem papieskim w towarzystwie kard. Stanisława Dziwisza i pożegnał się z personelem jego rezydencji na czas pobytu w Polsce.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 14:55

Papież odpoczywał. Wierni odeszli spod okna bez spotkania z Franciszkiem (zdjęcia)

W sobotę wieczorem papież Franciszek wrócił z Brzegów. Pod oknem na Franciszkańskiej 3 tradycyjnie zebrały się tłumy. Rozentuzjazmowani pielgrzymi śpiewali "Barkę", hymn Światowych Dni Młodzieży, skandowali "Papa Francesco" i "Kochamy Ciebie".

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 13:34

Zmiany na dworcu i w ruchu pociągów

Od niedzieli 31 lipca od godz. 14.00 do 1 sierpnia do godz. 14.00 z powodu wzmożonego ruchu zmianie ulegnie organizacja dojścia na perony Dworca Głównego. Pracownicy PKP proszą o wcześniejsze zakupienie biletu i zapoznanie się ze zmianami. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników dworca w dojściu na perony - informuje serwis pope2016.com.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 12:22

Główne wydarzenie niedzieli na ŚDM - Msza św. posłania (zdjęcia)

BRZEGI. "Kiedy w życiu zamiast mierzyć wysoko, mierzymy nisko, może nam pomóc ta prawda, że Bóg kocha nas bardziej, niż my kochamy samych siebie. Bóg wierzy w nas bardziej, niż my wierzymy w siebie. Jest naszym największym fanem. (…) Przywiązywanie się do smutku nie jest godne naszej duchowej postury. Jest to wręcz wirus, który zaraża wszystko i uniemożliwia zaczęcie nowego życia. (…) Smutne jest widzieć młodą osobę bez radości. Ważne, abyśmy codziennie rano modlili się słowami „Panie pozwól mi zakochać się w swoim życiu, bardziej niż w moich wadach” - mówił Franciszek do uczestników Mszy św.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 10:07

2,5 mln pielgrzymów zgromadziło się na mszy św. w Campusie Misericordiae

Informację taką przekazał w niedzielę Komitet Organizacyjny – podaje pope2016.com. Wczoraj organizatorzy szacowali, że w sobotę, w Brzegach, pielgrzymów mogło być około 1,6 mln.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 08:32

Paragwajczyk odzyskał swoje dokumenty

Policjanci z KMP w Krakowie przekazali obywatelowi Paragwaju dokumenty, które utracił kilka dni wcześniej.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 08:21

Radość i skupienie, modlitwa i śpiew - młodzi ludzie w Krakowie (zdjęcia)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Łukasza Sowińskiego, ukazujących piątkowe wydarzenia w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 20:45

Sobota w Campus Misericordiae (zdjęcia)

Papież zakończył kolejny dzień swojej obecności na Światowych Dniach Młodzieży - czuwaniem wraz z młodymi na terenie Campus Misericordiae.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 19:52

Transmisja Drogi Krzyżowej (zdjęcia z Zakopanego)

Transmisja Drogi Krzyżowej z Ojcem Świętym była jednym z elementów obchodów Światowych Dni Młodzieży w Zakopanem. Wierni mogli śledzić nabożeństwo na telebimie ustawionym w namiocie na Dolnej Równi Krupowej.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 09:56

Pielgrzymi w Krakowie - kolorowy, radosny tłum (zdjęcia)

Wczoraj papież Franciszek wziął udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach. Po zakończeniu nabożeństwa i po spotkaniu pod oknem papieskim podobnie jak dzień wcześniej - wczoraj tłumy pielgrzymów przechodziły przez miasto.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 09:48

ŚDM: to dzień pojednania i czuwania (zdjęcia)

W kolejnym dniu Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek odwiedził krakowskie Łagiewniki. Spowiadał młodych pielgrzymów z całego świata. Swoje słowa skierował też do kapłanów.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 21:13

Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem (zdjęcia)

Kilkaset tysięcy młodych ludzi wzięło udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach. Wziął w niej udział oczywiście także papież Franciszek. Widowiskowa inscenizacja współgrała z głębią teologiczną uroczystości i jej ważnym przesłaniem. Według komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Drodze Krzyżowej wzięło udział 800 tysięcy osób!

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 20:26

"Karol Wojtyła na turystycznym szlaku" - wystawa na zakopiańskiej Równi Krupowej (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Dolnej Równi Krupowej z okazji Światowych Dni Młodzieży oglądać można wystawę „Karol Wojtyła na turystycznym szlaku”. Jej autorem jest fundacja „Szlaki Papieskie”.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 19:52

Wizyta papieża w szpitalu dziecięcym (zdjęcia)

Papież Franciszek odwiedził pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 16:01

Akcja policji na ŚDM. Rozbroili prezydenckiego ochroniarza

Światowe Dni Młodzieży przebiegają spokojnie. Jak podał rzecznik prasowy wojewody małopolskiego, wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie zanotowało żadnych istotnych zdarzeń poza skręceniami, omdleniami, bólami głowy, czy bólami brzucha. Z kolei funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu musieli interweniować dwukrotnie, kiedy do papamobile podbiegali rozentuzjazmowani pielgrzymi.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 15:49

Papież Franciszek z wizytą w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau (zdjęcia)

Swój trzeci dzień pobytu w Polsce Ojciec Święty rozpoczął od wizyty w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau. W księdze pamiątkowej napisał: "Panie, miej litość nad Twoim ludem! Panie, przebacz tyle okrucieństwa".

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:08

Pielgrzymi wracają z Błoń (zdjęcia)

KRAKÓW. Wieczorem, po spotkaniu z papieżem na Błoniach, młodzi pielgrzymi wracali do miejsc zakwaterowania.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:03

Oświadczyny w muzeum Jana Pawła II

„Czy wyjdziesz za mnie?” – takie pytanie zadał w czwartek Vinicius, pielgrzym z Brazylii, swojej ukochanej Thaisie. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że oświadczyny odbyły się w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Jak zdradzili narzeczeni – miasto rodzinne Karola Wojtyły jest dla nich szczególnym miejscem, bo swoją miłość zawdzięczają właśnie papieżowi Polakowi.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 18:00

"Wreszcie się spotykamy!" Na przywitanie z młodzieżą papież przyjechał tramwajem

Ojciec Święty Franciszek wita się z setkami tysięcy młodych chrześcijan na krakowskich Błoniach. Światowe Dni Młodzieży trwają w najlepsze.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 16:11

Ojciec Święty odprawił na Jasnej Górze mszę świętą w 1050. rocznicę Chrztu Polski (zdjęcia)

W nabożeństwie wzięli udział - prezydent RP, rząd, przedstawiciele Sejmu i Senatu, biskupi z Polski i świata oraz tysiące pielgrzymów – uczestników Światowych Dni Młodzieży. Na początku mszy doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia – Ojciec Święty przewrócił się przed ołtarzem.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 11:56

Marek Kamiński wita papieża Franciszka (zdjęcia)

Podróżnik i polarnik Marek Kamiński powitał papieża Franciszka w Polsce na Giewoncie. Podobnie jak przy wizytach Jana Pawła II na krzyżu zawisły flagi papieskie.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 09:11

Uroczystości w Częstochowie

Dziś kolejne ważne wydarzenia ŚDM - czyli narodowe uroczystości dziękczynienie za Chrzest Polski. Przed południem w klasztorze na Jasnej Górze papież Franciszek będzie modlił się w kaplicy przed wizerunkiem Czarnej Madonny.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 22:04

Poranne utrudnienia na trasie Kraków – Częstochowa

W związku z przemieszczaniem się kolumn pojazdów z pielgrzymami, którzy przyjechali do Krakowa na ŚDM, w czwartek 28 lipca - na trasie Kraków – Częstochowa przewidywane są utrudnienia dla kierowców.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 20:49

Papież na Wawelu: "Cechą charakterystyczną narodu polskiego jest pamięć" (zdjęcia)

Po krótkim powitaniu na lotnisku w Balicach, papież przejechał na krakowski Salwator, gdzie przy klasztorze norbertanek przesiadł się do papamobile i wyruszył na Wawel. Mieszkańcy i pielgrzymi witali papieża na trasie. Wierni zebrali się także na Franciszkańskiej, gdzie wieczorem zaplanowano spotkanie "pod oknem".

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 19:58

ŚDM nie tylko w Krakowie

Kolorowe grupy młodych pielgrzymów, tance i śpiewy na ulicach i w parkach, to nie tylko obraz Krakowa. Światowe Dni Młodzieży w najlepsze trwają również w innych miastach Małopolski. W niedużym Chełmku tuz przy granicy województwa spotkanie z papieżem Franciszkiem świętowało ponad tysiąc osób.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 16:53

Pierwsze słowa papież wypowiedział po polsku

„Czołem żołnierze!” - to pierwsze słowa, które padły na polskiej ziemi s ust papieża Franciszka. W ten sposób powitał czekających na niego żołnierz z kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Dodano: Środa, 27 lipca 2016 16:17

Papież Franciszek już w Polsce. Na lotnisku w Balicach przywitała go Para Prezydencka (zdjęcia)

Kilka minut przed godziną 16.oo samolot z papieżem Franciszkiem wylądował w Krakowie. Ojca Świętego przywitali przedstawiciele polskich władz, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 20:37

Narciarskie pamiątki po Janie Pawle II na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

Zimowa kurtka, buty narciarskie, czekan, lina i beret – zbiór pamiątek po Janie Pawle II, który był wielkim miłośnikiem gór, można oglądać na wystawie przygotowanej przez Polskie Koleje Linowe z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 19:33

Msza św. otwarcia ŚDM (zdjęcia)

- Wybiła godzina, na którą czekaliśmy od trzech lat! - powiedział kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając Mszę św. inaugurującą Światowe Dni Młodzieży. Metropolita krakowski zachęcił zgromadzonych do modlitwy w intencji „pokoju dla naszego niespokojnego świata”. Pierwsze z wydarzeń centralnych ŚDM zorganizowane zostało na krakowskich Błoniach.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 15:12

Dojazd z A4 na lotnisko w Balicach jest możliwy

Nie jest i nie będzie zamykany dojazd na lotnisko w Balicach od autostrady A4. Można zjechać z węzła Kraków Balice na lotnisko i z powrotem tym samym węzłem na A4. Mogą wystąpić jedynie chwilowe utrudnienia w ruchu spowodowane przez przejazd pojazdów ze specjalnymi uprawnieniami.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 09:41

Dziś oficjalne rozpoczęcie ŚDM

- Niesamowity dynamizm młodych przypomina nam, że ludzie zostali stworzeni do rzeczy wspaniałych, pełni życia, niekończącego się szczęścia. Każdy z nas jest stworzony z miłości – i dla miłości - mówił abp Stanisław Gądecki w specjalnym orędziu przed Światowymi Dniami Młodzieży. Zaprosił wszystkich do udziału w tym święcie i na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 09:30

Premier Szydło otworzyła "Pawilon Polski"

W poniedziałek w Krakowie została otwarta interaktywna wystawa „Pawilon Polski”. Ekspozycja prezentuje osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki, a także historię i walory turystyczne kraju - została przygotowana z okazji Światowych Dni Młodzieży. W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięła premier Beata Szydło.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 00:45

Włoscy pielgrzymi odwiedzili nowotarską parafię pw. św. Jana Pawła II (zdjęcia)

NOWY TARG. Kilkanaście osób z diecezji mediolańskiej pielgrzymuje pieszo na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na kilka godzin zatrzymali się w parafii pw. św. Jana Pawła II.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 23:24

Odprawa ministra SWiA z dowódcami pododdziałów prewencji Policji i dowódców służb zabezpieczających obchody ŚDM

- Zrobimy wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży - powiedział szef MSWiA podczas odprawy służb podległych MSWiA w Wieliczce.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 15:12

Co mówią o nas pielgrzymi goszczący w Małopolsce?

Pracownicy tarnowskiego magistratu przeprowadzili szereg rozmów z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Wynika z nich, że Polska w świecie się podoba. Zwłaszcza to, co na stole...

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 19:26

Strzelanie w warunkach zwiększonego stresu. Policjanci ćwiczą przed ŚDM

W ramach przygotowań do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży małopolscy policjanci cały czas szkolą swoje umiejętności. Także strzeleckie. Szkolenie polega m. in. na tworzeniu policjantom stresujących warunków, rozpraszaniu ich, czy strzelaniu za ich plecami.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 19:00

Niebo podczas Światowych Dni Młodzieży

Siedem stref ograniczonych lotów wokół Krakowa i Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów i Oświęcimia. Bezwzględny zakaz wykonywania lotów przez: lotnictwo sportowe, aeroklubowe, rekreacyjne ze szczególnym uwzględnieniem całkowitego zakazu wykonania lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi – dromani.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 09:55

„Stój na straży swych bagaży”. Apel o pilnowanie bagaży i informacja o specjalnych pasach dla pielgrzymów w PSG w Krakowie – Balicach

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży – Kraków 2016 i zintensyfikowaniu działań mających na celu zachowanie bezpieczeństwa na lotnisku w Krakowie - Baliach, Karpacki Oddział Straży Granicznej przypomina podróżnym o konieczności wzmożenia nadzoru nad posiadanymi bagażami.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:51

Małopolska powitała pierwszych pielgrzymów!

Światowe Dni Młodzieży w zasadzie można uznać za rozpoczęte. Do małopolskich gmin i miasta przybywa coraz więcej młodych pątników. Kolorowe, rozśpiewane grupy chrześcijan coraz częściej pojawiają się na ulicach.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 14:20

W weekend w Krakowie pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej w związku z ŚDM

W weekend 23-24 lipca zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów do pętli Cichy Kącik.

Dodano: Piątek, 22 lipca 2016 12:23

Zakopane jako pierwsze przywita papieża Franciszka

27 lipca polski polarnik i podróżnik Marek Kamiński powita ze szczytu Giewontu papieża Franciszka, który będzie leciał nad górami na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 15:48

Będą wyrywkowe kontrole policji

W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży policjanci będą przeprowadzać wybiórcze kontrole osób oraz bagaży. Zwłaszcza w miejscach większych skupisk ludzi.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 15:25

Kolej zmienia rozkład jazdy

Przewozy Regionalne przygotowały specjalny rozkład jazdy pociągów na Światowe Dni Młodzieży. Będzie więcej połączeń na terenie Małopolski. Nowe godziny odjazdów składów wejdą w życie 25 lipca.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 10:11

Festiwal Młodych 2016

Zbliża się jedno z największych wydarzeń w historii miasta - Światowe Dni Młodzieży. Z tej okazji w dniach od 26 do 29 lipca odbędzie się Festiwal Młodych, na który złoży się ponad 350 wydarzeń, odbywających się na 70 scenach w Krakowie i okolicach.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 23:07

60 nowych autobusów wyjechało na ulice Krakowa

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży, do Krakowa dotarło 60 nowych 12-metrowych autobusów wyposażonych w silniki Euro 6, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska.

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 22:30

Powstał teledysk Galicja Projekt "Siła jest w jedności", czyli młodzi górale Janowi Pawłowi II

45 godzin spędzonych w studio, 100 osób zaangażowanych w projekt, 20 godzin na planie, 100 GB materiału filmowego, 40 godzin montażu i jest efekt - teledysk nakręcony przez górali z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży: Galicja Projekt "Siła jest w jedności" (Młodzi Górale drogą Jana Pawła II).

Dodano: Środa, 20 lipca 2016 21:59

Światowe Dni Młodzieży w Muzeum Narodowym w Krakowie

Arcydzieła sztuki europejskiej tworzone od roku 1100 po wiek XVIII takich sławnych mistrzów, jak: Giotto di Bondone, Paolo Veneziano, Donatello, Luca della Robbia, Hans Memling, Andrea Mantegna, Albrecht Dürer, Lorenzo Ghiberti, Francisco Zurbarán, Peter Paul Rubens można oglądać na zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawie Maria. Mater Misericordiae – jedynej oficjalnej towarzyszącej Światowym Dniom Młodzieży 2016.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 20:05

Specjalny bilet komunikacji miejskiej na ŚDM

Od dziś można kupić w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej, punktach sprzedaży biletów i około 300 kioskach, specjalny bilet, uprawniający do przejazdu pojazdami komunikacji miejskiej w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży (od 26 do 31 lipca). Będzie kosztował 15 złotych.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 14:24

Podczas ŚDM niektróre z ulic zamknięte - zorganizowano dedykowane parkingi dla samochodów

W trakcie Światowych Dni Młodzieży część ulic, szczególnie w Starym Mieście i w okolicach Błoń zostanie zamknięta. Samochody tam zaparkowane mają być usunięte. W związku z tym, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował dedykowane parkingi, na które będzie można przeparkować samochód.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 12:28

Utrudnienia w ruchu na czas ŚDM w Krakowie

Utrudnienia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży zaczną się już 23 lipca. Zostanie zamknięta dla pieszych i pojazdów al. 3 Maja. Od 26 lipca ograniczenia dla kierowców obejmą też ulice w pobliżu Błoń i w zachodniej części Starego Miasta. Zostaną ponadto wyznaczone ulice, którymi do centrum będą szły tłumy pielgrzymów, co utrudni ruch samochodom.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 14:44

Czesław Lang podarował papieżowi rower. Jednoślad zostanie przeznaczony na cele charytatywne

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przekazał Caritas Polska w darze dla papieża Franciszka rower, który zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Uroczystość odbyła się przed startem piątego etapu wyścigu w Brzegach koło Wieliczki, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 13:56

Na Błoniach powstaje Ołtarz Papieski (zdjęcia)

Na krakowskich Błoniach powstaje Ołtarz Papieski. Postać Jezusa Miłosiernego będzie najważniejszym elementem ołtarza wznoszonym na czas ŚDM. Podobnie jest w Campusie Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Prace przy budowie już ruszyły. Oba ołtarze mają być gotowe na kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 11:28

Ostatnie przygotowania do ŚDM (zdjęcia)

KRAKÓW. W parku Jordana i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia stanęło ponad sto konfesjonałów. To jeden z elementów ostatnich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 14:11

Przywrócony zostaje ruch na remontowanych jezdniach

W związku z przyjazdami pielgrzymów na ŚDM, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami likwidowane zostają utrudnienia dla kierowców na drogach krajowych w Małopolsce.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 15:56

Otwarto kładkę łączącą dwa sanktuaria (zdjęcia)

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz poświęcił dziś nowopowstałą, 40-metrową kładkę łączącą sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Inwestycja ma ułatwić pielgrzymom poruszanie się po tym terenie podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. W uroczystości poświęcenia kładki wziął udział Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 15:25

Oświęcim na ŚDM: będą utrudnienia na drogach

Oświęcim szykuje się na przyjazd młodych pątników ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W związku z bliskością Miejsca Pamięci Auschwitz, będzie ich bardzo dużo. Kierowcy więc muszą liczyć się z utrudnieniami, które wystąpią na przełomie lipca i sierpnia.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2016 11:50

Zakaz przewozu towarów niebezpiecznych na czas trwania ŚDM

W związku z uroczystymi obchodami Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 Wojewoda Małopolski wydał zakaz przewozu towarów niebezpiecznych na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2016 21:02

Górecki i folklor, czyli niezwykłe koncerty z okazji ŚDM

Muzyka klasyczna w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej zabrzmi 125 metrów pod ziemią, a w folklorystyczną podróż dookoła świata zaproszą uczestnicy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, którzy wystąpią przy Sanktuarium w Łagiewnikach. To tylko nieliczne propozycje koncertów, jakie Małopolsce przygotowano przy okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży z myślą o uczestnikach tego wydarzenia, wolontariuszach oraz mieszkańcach regionu.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 12:30

ŚDM w Zakopanem - koncerty, transmisje z Campus Misericordiae

Koncert Stanisława Soyki i zespołu Trebunie Tutki, transmisje na żywo przemówień papieskich oraz filmów na telebimie ustawionym na Równi Krupowej - to niektóre z propozycji przygotowanych przez władze Zakopanego na Światowe Dni Młodzieży.

Dodano: Czwartek, 7 lipca 2016 18:00

Policja podczas ŚDM będzie przeprowadzać wybiórcze kontrole osób i bagażu

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach (26-31 lipca) policja będzie przeprowadzać wybiórcze kontrole osób i bagażu. Szczególnie w miejscach, gdzie będą się gromadzić tłumy ludzi m.in. w miejscach głównych uroczystości ŚDM czy w rejonie dworców.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 12:33

Hymn Światowych Dni Młodzieży w góralskiej, polsko-słowackiej aranżacji

Zespół góralski Harni nagrał, wraz z gośćmi ze Słowacji, ludową wersję hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Do utworu nakręcono też teledysk.

Dodano: Sobota, 2 lipca 2016 15:20

Młodzi górale na planie teledysku promującego ŚDM (zdjęcia)

W Rabie Wyżnej cały dzień ponad 100 osób intensywnie pracowało na planie teledysku z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

Dodano: Czwartek, 30 czerwca 2016 15:54

Małopolska młoda duchem podczas ŚDM (film)

1 lipca rusza kampania promocyjna Województwa Małopolskiego „Młodość to stan ducha”, przygotowana z myślą o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w stolicy regionu. Twarzą kampanii jest ponad 80-letni benedyktyn – ojciec Leon Knabit.

Dodano: Czwartek, 23 czerwca 2016 09:26

Papież otrzyma kurtkę z logo ŚDM i Małopolski

300 motocyklistów biorących udział w pielgrzymce do Watykanu spotka się z papieżem Franciszkiem. W trakcie spotkania na Placu św. Piotra pielgrzymi przekażą papieżowi białą motocyklową kurtkę z wyhaftowanymi logami Światowych Dni Młodzieży oraz Małopolski.

Dodano: Środa, 15 czerwca 2016 11:09

Zmiany w organizacji ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży 2016

Wszystkie informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu (obsługi transportowej) na terenie miasta Krakowa w trakcie Światowych Dni Młodzieży 2016 odnaleźć można u właściwego zarządcy drogi, którym w przedmiotowej sprawie jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Dodano: Sobota, 4 czerwca 2016 10:35

Kraków przygotowuje znaki wizualne na Światowe Dni Młodzieży

Za niespełna dwa miesiące Kraków gościć będzie uczestników Światowych Dni Młodzieży. W przygotowania do tego przedsięwzięcia zaangażowane jest też Województwo Małopolskie, które włączyło się m.in. w działania zmierzające do odpowiedniego przygotowania terenu w Brzegach, zapewnienia transportu pielgrzymów, a także oznakowania i dekoracji Krakowa. Efekty tej ostatniej działalności od kilku dni można spotkać w najważniejszych miejscach miasta.

Dodano: Wtorek, 17 maja 2016 20:12

Przygotowania Policji do Światowych Dni Młodzieży

Dzisiaj w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Policji, odpowiedzialnych za zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach oraz dyrektorzy wybranych Biur Komendy Głównej Policji nadzorujący poszczególne formacje.

Dodano: Piątek, 13 maja 2016 12:43

Małopolska przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży

Trwa odliczanie do Światowych Dni Młodzieży, w których przygotowanie zaangażowane jest również Województwo Małopolskie. Główne zadania to poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego terenu w Brzegach, transport pielgrzymów, oznakowanie i dekoracja Krakowa oraz wsparcie finansowe organizacji ŚDM.

Dodano: Piątek, 6 maja 2016 12:02

Spotkanie robocze w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży

W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami Archidiecezji Krakowskiej w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Dodano: Środa, 20 kwietnia 2016 12:37

Bezpieczne Światowe Dni Młodzieży - minister Mariusz Błaszczak na ćwiczeniach antyterrorystów (zdj. i film)

Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali swoje umiejętności - między innymi desant ze śmigłowca, zjazd policjantów po linie z wieży i inscenizację dynamicznego zatrzymania przestępcy.

Dodano: Poniedziałek, 28 marca 2016 11:47

Ikona Matka Boża Salus Populi Romani - symbolem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - to motto Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w lipcu w Krakowie. Od trzech dekad ich symbolami są krzyż i kopia obrazu Matki Bożej "Salus Populi Romani".

Dodano: Sobota, 19 marca 2016 20:18

Stan przygotowań do ŚDM. Beata Kempa: Priorytetem jest bezpieczeństwo młodych (zdjęcia)

- Dla rządu, priorytetem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży jest dopilnowanie bezpieczeństwa młodych, którzy z całego świata przybędą w lipcu do Polski - mówiła minister Beata Kempa. Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wzięła udział w prezentacji raportu o przygotowaniach do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zorganizowanej przez wojewodę małopolskiego.

Dodano: Środa, 9 marca 2016 13:49

ŚDM Kraków – zamieszanie i specustawa

Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Im bliżej do tego ważnego dla wszystkich wiernych wydarzenia, tym więcej pojawia się w mediach informacji. Nie zawsze potwierdzonych przez organizatorów. Tymczasem władze kraju przygotowały specjalna ustawę na czas wizyty w Polsce papieża Franciszka.

Dodano: Wtorek, 23 lutego 2016 23:32

Związek Podhalan na Światowych Dniach Młodzieży? Organizacja przygotowuje się do jubileuszu stulecia istnienia

NOWY TARG. Podczas posiedzenia Prezydium Zarządu Głównego Związku Podhalan omawiano między innymi możliwość udziału Związku w Światowych Dniach Młodzieży.

Dodano: Czwartek, 10 grudnia 2015 01:12

Nowa droga na Światowe Dni Młodzieży

Przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie, które przyciągnie do stolicy Małopolski setki tysięcy osób. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc z całą pewnością będą: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Sprawny dojazd do nich zapewnić mają oddane właśnie do użytku po przebudowie pobliskie drogi oraz rondo.

Dodano: Środa, 11 listopada 2015 19:37

Promocja Światowych Dni Młodzieży w Nadrenii Północnej-Westfalii

W lipcu 2016 roku w Krakowie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży, zainicjowane przez Jana Pawła II, z troski o wiarę młodych ludzi z całego świata. Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży, rozpoczęły akcję promocyjną wydarzenia na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii – regionu, w którym mieszka ponad 10 milionów katolików, a jego największe miasto – Kolonia, było gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w roku 2005.

Dodano: Czwartek, 20 sierpnia 2015 22:25

Zawody Giant Bike Race pod patronatem Światowych Dni Młodzieży 2016

W Rabce Zdroju rozegrana została I edycja zawodów rowerowych Giant Bike Race pod patronatem Światowych Dni Młodzieży 2016. Bazą startową był plac pod Grzybkiem w Parku Zdrojowym, gdzie umieszczono start i metę dla najmłodszych uczestników.

Dodano: Poniedziałek, 10 sierpnia 2015 16:10

Kraków przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży 2016

Rok przed Światowymi Dniami Młodzieży Kraków i okolice szykują się na przybycie miliony młodych. Teren, na którym młodzi spotkają się z papieżem Franciszkiem, jest już prawie gotowy.

Dodano: Środa, 29 lipca 2015 12:47

Rabczańscy wolontariusze przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Komitety Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, powołane przy parafiach św. Marii Magdaleny oraz św. Teresy w Rabce-Zdroju, zachęcają wszystkich do udziału w tym szczególnym wydarzeniu, jakie zaplanowano w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016 r.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 18:39

KRAKÓW. Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży 2016 będą zorganizowane w Krakowie. W tym samym roku obchodzić będziemy także 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl