Łącko
Dodano: Niedziela, 12 maja 2019 21:46

Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku

Mszą św. w kościele parafialnym w Łącku rozpoczęły się dzisiaj oficjalne obchody Święta Kwitnącej Jabłoni.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 22:27

Pierwsi finaliści konkursu wokalnego (zdjęcia)

W siedzibie Gminnego Ośrodku Kultury w Łącku odbyły się pierwsze z czterech eliminacji do XXII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Patronat nad konkursem sprawuje starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 13:40

Nawałnica nad Gminą Łącko. Wstępne straty oszacowano na 2 mln zł (zdjęcia)

Minionej nocy nad miejscowościami Czarny Potok oraz Maszkowice w gminie Łącko przeszła nawałnica, której efektem jest kilkadziesiąt zalanych domów. Jednocześnie nagły wzrost poziomu wody w strumieniach i ich wylanie poza koryta spowodowały, że drogi lokalne zostały zniszczone do tego stopnia, że kilkanaście gospodarstw zostało odciętych od świata.

Dodano: Poniedziałek, 12 maja 2014 11:40

Łąckie Święto Kwitnącej Jabłoni

Jak co roku, od 1947 r. w maju Łącko przez trzy dni żyło Świętem Kwitnącej Jabłoni, którego organizatorem była Urząd Gminy Łącko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Dodano: Środa, 25 lipca 2012 14:58

Środowisko łąckie oskarża autora książki "Goralenvolk. Historia zdrady" o publikowanie "kłamliwych faktów"

Książka Wojciecha Szatkowskiego "Goralenvolk. Historia zdrady" wywołała wzburzenie wśród mieszkańców Łącka. Protestują przeciwko umieszczeniu w publikacji zdjęcia Górali Łąckich. Autor nie poczuwa się do winy i odrzuca zarzuty o nie dochowanie staranności przy przygotowywaniu książki.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl