Golemo
Ćwiczenia
Dodano: Piątek, 17 lipca 2020 20:16

Tak się szkolą terytorialsi

Takiego szkolenia jeszcze nie było! Ratownictwo pożarowe, wodne, drogowe, ewakuacja osób z terenów zalewowych, patrolowanie, wspinaczka górska, przeszukiwanie terenu, przyjmowanie śmigłowca, strzelanie, udzielanie pomocy przedmedycznej tonącemu, umacnianie wałów.

Dodano: Wtorek, 26 listopada 2019 09:07

Wojska Obrony Terytorialnej ćwiczą na Podhalu

W miniony weekend żołnierze z trzeciej kompani piechoty lekkiej wchodzącej w skład 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyli w terenie leśnym.

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2019 14:18

Syreny zawyją 1 sierpnia

Służby wojewody małopolskiego informują, że w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy.

Dodano: Czwartek, 7 lutego 2019 11:13

Wojska Obrony Terytorialnej szkolą się w Małopolsce

W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczął się kolejny intensywny rok szkoleniowy. Zaplanowano czterdzieści dwa szkolenia: podstawowe, wyrównawcze, rotacyjne i zintegrowane.

Dodano: Wtorek, 25 września 2018 19:00

Pożar w muzeum! Na szczęście to tylko ćwiczenia...

W Muzeum Ratusz – Galerii Sztuki Dawnej w Tarnowie odbyło się wojewódzkie, wieloszczeblowe ćwiczenie epizodyczne obrony cywilnej „Muzeum 2018”.

Dodano: Sobota, 26 maja 2018 16:14

Ćwiczenia GOPR na Podhalu z użyciem śmigłowca (zdjęcia)

W okolicach Nowego Targu odbyło się wspólne szkolenie Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wykorzystaniem śmigłowca.

Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 17:20

Wyciek chemiczny w lesie. Strażackie ćwiczenia w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Na terenie lasów państwowych w Rabie Wyżnej odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Nowy Targ 1” pod kryptonimem „Substancja Niebezpieczna 2018”.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 19:24

W najtrudniejszej sytuacji służbom pomogą krótkofalowcy

Jak zachować łączność tam, gdzie brak dostępu do współczesnych środków komunikacji lub w przypadku ich awarii? Odpowiedź dali niepołomiccy krótkofalowcy – na terenie naszej Puszczy Niepołomickiej odbyły się ćwiczenia łączności kryzysowej.

Dodano: Piątek, 27 października 2017 19:02

Ewakuacja narciarzy z wyciągu. Ćwiczenia straży i TOPR (zdjęcia)

30 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kościelisko wczoraj brało udział w ćwiczeniach na stacji narciarskiej Witów-Ski. Strażaków wspierali ratownicy TOPR, którzy szkolili z technik linowych.

Dodano: Piątek, 22 września 2017 10:40

Ćwiczenia taktyczno - bojowe na terenie Bazyliki Mariackiej w Krakowie (zdjęcia)

KRAKÓW. Gdy na Rynek Główny pod Kościół Mariacki zajechały wozy straży pożarnej i pogotowia ratunkowego - sporo turystów i mieszkańców Krakowa było zaniepokojonych.

Dodano: Sobota, 13 maja 2017 15:26

Ćwiczenia ratowników TOPR (zdjęcia)

W związku z tym, że kolejka na Kasprowy Wierch nie przewozi turystów z uwagi na odbywający się przegląd techniczny, ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili ćwiczenia na wypadek konieczności pomocy turystom uwięzionym w wagonikach.

Dodano: Czwartek, 30 marca 2017 20:08

Międzynarodowe ćwiczenia lotnicze Frisian Flag w Holandii bez udziału Polski (zdjęcia)

Międzynarodowe ćwiczenia lotnicze Frisian Flag odbywają się co roku w bazie lotniczej w Leeuwarden w Holandii i potrwają od 27 marca do 7 kwietnia.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 11:46

Ćwiczenia służb mundurowych - reakcja na sytuacje kryzysowe

Myślenicka policja zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia, których scenariuszem były działania Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach w przypadku otrzymania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego (w porozumieniu z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Zasani, gmina Myślenice) oraz pościg za osobą podejrzaną o podłożenie ładunku, z rozwinięciem punktu blokadowego w miejscowości Dobczyce.

Dodano: Niedziela, 26 kwietnia 2015 11:33

Atak terrorystyczny w Jabłonce - policyjne ćwiczenia (zdjęcia)

JABŁONKA. Bank Spółdzielczy stał się areną niebezpiecznych wydarzeń. Na szczęście wykreowanych. Scenariusz policyjnych ćwiczeń przewidywał napad na placówkę bankową i podłożenie ładunku wybuchowego.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 20:31

Gminne ćwiczenia obronne "Maska 2014" (zdjęcia)

"Tuż przed godziną 12 wójt Gminy Krościenko zostaje powiadomiony przez mieszkańca gminy, iż rozpędzony samochód cysterna jadąca od strony Nowego Targu przez Rynek niespodziewanie wjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w znajdujący się na parkingu samochód osobowy. Z uszkodzonej cysterny wyciekła żrąca substancja" .

Dodano: Wtorek, 24 czerwca 2014 12:42

Nowy Targ: Kolejne ćwiczenia lotnictwa (zdjęcia)

Do Nowego Targu przyleciały śmigłowce z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Na miejskim lotnisku stacjonować ma w sumie dziesięć maszyn typu Mi24 i Mi-2.

Dodano: Czwartek, 29 maja 2014 20:55

Strzały i wybuchy na zaporze w Niedzicy - ćwiczenia służb mundurowych (zdjęcia)

W rejonie zapory w Niedzicy ćwiczyło dziś wojsko. Żołnierze nie informują na razie, które jednostki brały udział w ćwiczeniach, ani jaki był ich cel. Zaniepokojeni strzałami i wybuchami byli okoliczni mieszkańcy, którzy o niczym nie wiedzieli.

Dodano: Piątek, 16 maja 2014 22:42

Rowerzysta kontra tramwaj - ćwiczenia KPR

Przeżył, ale do szpitala trafił w ciężkim stanie. Musiał być resuscytowany. Przeprowadzona symulacja potrącenia rowerzysty przez tramwaj pokazała, jak tragiczne skutki może nieść brawura i brak rozsądku. Rowerzysta w zderzeniu z samochodem czy tramwajem jest bez szans i może zginąć albo odnosi bardzo ciężkie obrażenia.

Dodano: Niedziela, 6 kwietnia 2014 11:21

Wspólne ćwiczenia ratowników (zdjęcia)

Ratownicy GOPR wraz z funkcjonariuszami Policji uczestniczyli w ćwiczeniach zorganizowanych w okolicach przełomu Białki koło Nowej Białej. W praktycznym szkoleniu wykorzystano policyjny śmigłowiec. Ratownicy część ćwiczeń odbyli na nowotarskim lotnisku.

Dodano: Czwartek, 30 stycznia 2014 21:12

Ćwiczenia ratowników TOPR w Jurgowie (zdjęcia)

Ratownicy TOPR zorganizowali dziś ćwiczenia na stoku w Jurgowie. Przeprowadzono akcję poszukiwania osoby zasypanej przez lawinę. Pozorant został szczęśliwie odnaleziony przez psa-ratownika. Wcześniej czworonóg musiał wraz z TOPR-owcami zjechać na linie z pokładu śmigłowca.

Dodano: Sobota, 18 stycznia 2014 22:28

Polscy i słowaccy policjanci odbyli ćwiczenia górskie w Małych Pieninach (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Przez kilka dni w ramach projektu „Wzmacnianie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko – słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targi i ich słowaccy koledzy ze Starej Lubovni, Namestova i Tvardosiny odbyli ćwiczenia górskie w Małych Pieninach.

Dodano: Środa, 23 października 2013 00:07

Dziś w Małopolsce zawyją syreny - to ćwiczenia

W środę, 23 października o godz. 10 na terenie województwa małopolskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe. Włączenie syren ma związek z ćwiczeniami sprawdzającymi system wykrywania i ostrzegania na wypadek zagrożeń działaniami terrorystycznymi.

Dodano: Wtorek, 8 października 2013 23:27

Strażackie ćwiczenia taktyczno-bojowe Chochołów 2013 (zdjęcia)

Nowotarska Komenda Powiatowa PSP zorganizowała w Chochołowie ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "Chochołów 2013". Strażacy testowali swoje umiejętności na wypadek prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenach z obiektami zabytkowymi.

Dodano: Poniedziałek, 8 lipca 2013 23:12

II Ćwiczenia Zgrywające Grup Rekonstrukcyjnych AT w Nowym Targu (duża galeria)

W Nowym Targu, w miniony weekend, odbyły się II Ćwiczenia Zgrywające Grup Rekonstrukcyjnych AT, które zorganizowała GR SPAP Kraków.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 23:05

Wypadek drogowy, samochód wpada do Dunajca, dzieci porywa nurt rzeki (zdjęcia z ćwiczeń)

NOWY TARG. Podczas jazdy autobusem zasłabł kierowca MPK. Rozpędzony autobus wyłamał barierki ochronne mostu na ul. Kościuszki w Nowym Targu i spadł z wysokości ok. 6 m pod most. Autobus przewoził kilkanaście osób. Na skutek tej katastrofy drogowej wszystkie osoby zostały poszkodowane a kilka z nich uniósł nurt Czarnego Dunajca.

Dodano: Sobota, 11 maja 2013 22:51

Kilkudniowe ćwiczenia strażaków, policjantów, ratowników WOPR i TOPR nad Dunajcem (zdjęcia)

NOWY TARG. Scenariusz zorganizowanych ćwiczeń przewidywał między innymi akcję ratunkową osoby, walczącej z nurtem górskiej rzeki.

Dodano: Piątek, 19 października 2012 20:33

Ćwiczenia taktyczno-bojowe "Październik 2012" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Do soboty potrwają na terenie województwa małopolskiego wieloszczeblowe ćwiczenie wojewódzkie pod kryptonimem "Październik 2012". Jednym z elementów ćwiczenia było praktyczne przyjęcie na teren powiatu uchodźców z terenu państw objętych konfliktem zbrojnym.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl