Sport
Dodano: Poniedziałek, 23 lipca 2018 14:10

Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2

Andrzej Bargiel – 30-letni skialpinista z Łętowni (gmina Jordanów) – po kilkugodzinnej wspinaczce dotarł na najwyższą górę Karakorum, a następnie jako pierwszy człowiek dokonał wręcz niemożliwego – zjechał z niej na nartach. To już czwarty ośmiotysięcznik na koncie młodego Małopolanina i kolejna ważna karta zapisana w historii polskiego i światowego narciarstwa oraz himalaizmu.

Dodano: Poniedziałek, 23 lipca 2018 11:47

Pływacy z SMS Oświęcim najlepsi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pierwszym miejscem w klasyfikacji drużynowej zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim dla reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

Dodano: Niedziela, 22 lipca 2018 10:54

Polacy najlepsi w Wiśle

Polscy skoczkowie zdeklasowali rywali podczas konkursu drużynowego Letniej Grand Prix w Wiśle. Najdłuższy skok oddał Piotr Żyła o długości 136 metrów, metr bliżej wylądował Kamil Stoch.

Dodano: Sobota, 21 lipca 2018 21:59

Hołub-Kowalik z rekordem MP, Małachowski odzyskuje formę

Małgorzata Hołub-Kowalik (Bałtyk Koszalin) pobiła rekord Mistrzostw Polski i ustanowiła czwarty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w biegu finałowym na 400 metrów podczas 94. PZLA Mistrzostw Polski – Lublin 2018. Złote medale w sobotę wywalczyli też m.in. czterystumetrowiec Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) i dyskobol Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław).

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 20:49

Spotkanie z pięściarzami KnockOut Promotions (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Hotelu Nosalowy Dwór odbyło się spotkanie kibiców i dziennikarzy z członkami grupy boksu zawodowego KnockOut Promotions, którzy do sezonu przygotowują się w Zakopanem, pod okiem trenera Fiodora Łapina.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 10:51

Najlepsi koszykarze zmierzą się w Oświęcimiu

Zawodnicy Anwilu Włocławek i MKS Dąbrowy Górniczej zmierzą się na nowo otwartej, największej hali sportowej na ziemi oświęcimskiej.

Dodano: Środa, 18 lipca 2018 09:20

EkaMedica GONIACKA Białka Tatrzańska 2018

14 lipca w Białce Tatrzańskiej na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska po raz trzeci rozegrane zostały zawody w biegach górskich EkaMedica GONIACKA Białka Tatrzańska 2018.

Dodano: Wtorek, 17 lipca 2018 18:40

Jaskółcze Gniazdo pod znakiem zapytania

Miało być nowoczesne, a okazuje się, że jeszcze nie powstało, a już jest za drogie. Mowa o nowym stadionie tarnowskich Jaskółek.

Dodano: Sobota, 14 lipca 2018 13:27

Znani pięściarze na treningu w Zakopanem

Pięściarze KnockOut Promotions znów zawitają pod Giewont. Od poniedziałku, w Nosalowy Dwór Resort& Spa rozpoczynają letni obóz.

Dodano: Piątek, 13 lipca 2018 15:25

Ekstraklasa spłaci długi Wisły!

Władze Krakowa wspólnie z zarządem Ekstraklasy przedstawił rozwiązanie, dzięki któremu Wisła Kraków będzie mogła nadal grać na stadionie przy ul. Reymonta.

Dodano: Wtorek, 10 lipca 2018 10:40

Ponad ćwierć kilometra pod wodą na jednym oddechu - Krzysztof Dąbrowski IV na Mistrzostwach Świata w Belgradzie

W stolicy Serbii rozegrane zostały Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu. Podczas tych zawodów, 12-osobowa Reprezentacja Polski odniosła ogromne sukcesy. Zdobyli łącznie 7 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Dodano: Poniedziałek, 9 lipca 2018 21:10

Mistrzostwa Polski SuperEnduro: Nowotarżanin odrabia straty (zdjęcia)

W gminie Tarnowo Podgórne odbyła się trzecia eliminacja Mistrzostw Polski SuperEnduro. Dla debiutującego w tym sezonie w klasie SuperEnduro Open Oskara Kaczmarczyka, po problemach technicznych jakie trapiły go podczas inauguracji tegorocznego cyklu, była to druga szansa na odrobienie strat punktowych w serii 2018. W jej trakcie zeszłoroczny Mistrz Polski Juniorów pokazał, że w klasie Open zaczyna czuć się coraz pewniej.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2018 09:30

Robert Krzystyniak - podwójnym wicemistrzem Europy OCR

To nie pierwsze takie osiągnięcie nowotarżanina. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku w Kanadzie był drugi w mistrzostwach świata, ale wtedy odebrano mu srebrny krążek przy zielonym stoliku. W tym roku już powetował sobie to w mistrzostwach Starego Kontynentu, a zapowiada, że to nie jego ostatnie słowo. W październiku chce stanąć na podaniu w czempionacie globu. Oddajmy mu głos, by skomentował swój występ w Danii.

Dodano: Wtorek, 3 lipca 2018 14:55

Wisła bez boiska? Za duże długi

Ważą się losy występu Wisły Kraków w zbliżających się rozgrywkach Ekstraklasy.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2018 12:16

71. Rajd Tatrzański

Po trzech latach przerwy w Nowym Targu rozegrano Rajd Tatrzański. Dwudniowa impreza przyciągnęła entuzjastów motocyklowego trialu z całej Polski.

Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl